Judaismus > Recepty

Koprová polévka

(1/5) > >>

lechem:
Zdravím,

Byl jsem poňouknut hlavně svými sestřenicemi ke vznesení dotazu ohledně povědomosti o tom, jak uvařit správnou koprovou polévku. Vařívala ji kdysi naše babička, ale nikdo neví jak. Podotýkám, že jsme se o to pokusili všichni, ale nebylo to ono. Výsledky shrnula vztekle jedna má sestřenice: "-nikdo to nežral, tak jsem to dala slepicím!" Omlouvám se za příkrá slova, ale jak mi prozradila neteř, tak to byl její třetí pokus a opět nevyšel.
      Pamatujeme si jen, že tam byly brambory, kopr, asi smetana, spousta kmínu a ztracená vejce.
Neznáte někdo tenhle recept?

Za jakékoli rady mnohokrát děkuji

Lechem

zoom:
Vařila to moje maminka a začínalo to tak povařila ocet s koprem. Pak do toho přidala mouku rozkverdlanou v v mléce a směs se vařila a nesrazila, ztracená vejce se uvařila ve vodě do které se přidalo trochu octa. Brambory ve slupce se také vařily zvlášť. Ke koci vaření se do omáčky-polévky přidala smetana hodila se tam již uvařená ztracená vejce a na talíř se dají brambory mírně rozšťouchnaté a přelije se to tou omáčkou, kmín si nepamatuji.

lechem:
Ze srdce děkuji za tak bleskovou a vyčerpávající odpověď. Konzultoval jsem se sestřenkou a když Váš recept četla, tak si vzpomněla, že opravdu brambory byly zvlášť. Za hlavní  faktor predestinující naše předešlé neúspěchy (ona je učitelka) pak označila fakt, že my jsme octem končili jako s dochucovadlem, zatímco Vy s ním začínáte. V neděli prý vyzkouší.

Ještě jednou mnohokrát děkuji

Lechem

zoom:
Jak jsem na to vzpomínala, maminka tomu dávala trochu alchymické fluidum, byl vždy  duležité, aby ten kopr v octové vodě byl studený. Vařila ho večer, měl-li být na příští den k obědu. Pak čekal na svou chvíli v lednici a vařil se spolu s mlékem v kterém byla rozkverdlaná ta mouka. Já mám po ruce kopr, tak to zítra k obědu vyzkouším.
Z židovského hlediska je třeba ten kopr dobře prohlédnout, aby v něm nebyli nájemníci - brouci.
Děkuji za inspiraci.

Vader:
Zoom, Svedove vas budou za tenhle recept milovat. Oni totiz strkaji kopr snad do vseho. Pocitam ze i do buchticek s kremem  :)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi