Judaismus > Recepty

Diety a my

<< < (5/5)

Vader:

--- Citace: Yan kdy 16. Dubna 2009, 07:52:06 ---Já taky miluju feferonky... a vůbec všechna pálivá jídla. On to teda neni recept na jídlo, ale od tý doby co mi vzali žlučník, nemam s nima žádný problémy. Takže doporučuju.

--- Ukončit citaci ---

Kdyz uz jsme v sekci o diete, mohl by vas, Yane, poprosit o nejaky recept nebo zkusenost, co vam delalo pred vytahnutim zlucniku dobre, resp. nedelalo zadne problemy, a co naopak z jidel vam zlucnik rozbourilo ?
Ma nekdo ze zde pritomnych podobnou zkusenost jako Yan ? Muzu poprosit jeste o nejaky dietni receptik ?

Yan:

--- Citace: Vader kdy 16. Dubna 2009, 09:42:25 ---Kdyz uz jsme v sekci o diete, mohl by vas, Yane, poprosit o nejaky recept nebo zkusenost, co vam delalo pred vytahnutim zlucniku dobre, resp. nedelalo zadne problemy, a co naopak z jidel vam zlucnik rozbourilo ?
Ma nekdo ze zde pritomnych podobnou zkusenost jako Yan ? Muzu poprosit jeste o nejaky dietni receptik ?

--- Ukončit citaci ---
Tak tady nevim jestli vám pomohu či ne. Já neměl se žlučníkem žádný problémy, jed jsem všechno. Pak mě chytnul žlučníkovej záchvat (po smaženejch vajíčkách - ty prej dělaj žlučníku obzvlášť dobře).... no a rovnou mě objednali na operaci. Nemam naprosto žádný problémy.

PS: Ten žlučník se mi ozval cca 4x za asi 9 měsíců, jenomže 3x z toho jsem vůbec netušil že je to žlučník. Došlo mi to až při tom čtvrtym záchvatu a rovnou jsem šel ráno na SONO.... a odpoledne objednat na operaci. Za těch 6 tejdnů než jsem měl termín jsem zhub asi 25 kilo (ale jed jsem jen čaj, dietní suchary, rýži-Uncle Bens a kuřecí maso nasucho na teflonu osmažený....  po operaci už všechno).

Eva:
dietne ale  chutne salaty:

2 zelene uharky (okurky)
2 kysle uharky
2 rajciny
2 tvrde vajicka
1 cibula
5-8 oliv
zeleninu a vajicka pokrajame na tenke kolieska.

marinada:
2-3 polievkovej lyzice light majonezy
2-3 polievkovej lyzice olivoveho oleja
1-2 polievkovej lyzice octu (podla chuti)
sol
zmiesat spolu

marinadu nalejeme na vrch pokrajanej zeleniny. Nechame 10-20 minut v ladnicke odpocivat. Nakoniec zmiesame zeleninu s marinadou.
                                                   
                                                       ***

zvazok redkoviek
3-4 mladej cibulky
2 jablka
pokrajame na tenke kolieska

marinada:
1 citron (stava)
sol
1-2 polievkovej lyzice olivoveho oleja
trosku cukru (podla chuti)
1-2 polievkovej lyzice vody

pokrajanu zeleninu zalejeme marinadou

dobru chut









Vader:

--- Citace: Yan kdy 16. Dubna 2009, 13:05:50 ---Pak mě chytnul žlučníkovej záchvat (po smaženejch vajíčkách - ty prej dělaj žlučníku obzvlášť dobře)....
--- Ukončit citaci ---

No, zni to asi divne, ale ja si vyskakovani zlucniku krotim chilli. Ted uz jim 4. den jalapeno jedno za druhym, bolest ustoupila, ale mam teploty jako pri lonskem zanetu zlucovodu. Uvidime, co na to doktorka, ale obavam se, ze po zmince o jalapenos bude potrebovat defibrilator...

P.S. Moji pani doktorce Dr. Lence "Barbie" Z. bych radeji delal neprimou masaz srdce sam. Pardon  :-[

Zina:
U mě je problém s čokoládou,osmaženou cibuli a panickou hrůzu mám z majonézy.Nejspíš to,ale záleží na stavu žlučníku ,chilli papričky a jiné pikantní jaksi vadí,ale zase jak kdy.Někdy sednou líp než běžné jídlo.
Pro uklidnění:černé pečivo,nízkotučný sýr,jakýkoliv vývar,brambory s masem(líbovým).

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi