Všeobecná kategorie > Politika v Zemi Izrael

Jak by mel Izrael fungovat ?

(1/10) > >>

Elazar:

--- Citace: vlákno kdy 29. Března 2009, 23:14:31 ---O zahraniční politice státu Izrael něco přece jenom vím, až prodělá nějakou výraznou změnu, tak mě zbuďte. ;)

--- Ukončit citaci ---

Až se naučíte česky, tak velmi rád  ;)

petahyah:

--- Citace: vlákno kdy 29. Března 2009, 23:14:31 ---O zahraniční politice státu Izrael něco přece jenom vím, až prodělá nějakou výraznou změnu, tak mě zbuďte. ;)

--- Ukončit citaci ---
Tak to je super, to se určitě dozvíme hodně zajímavých věcí, předložíte nám politologické a ekonomické analýzy izraelské zahraniční politiky, možná i nějaké komentáře k článkům v izraelském tisku, nebo překlady z hebrejštiny.  ;)

Vader:

--- Citace: petahyah kdy 30. Března 2009, 14:06:47 ---Tak to je super, to se určitě dozvíme hodně zajímavých věcí, předložíte nám politologické a ekonomické analýzy izraelské zahraniční politiky, možná i nějaké komentáře k článkům v izraelském tisku, nebo překlady z hebrejštiny.  ;)

--- Ukončit citaci ---

I vy krutasi, to chcete po vlaknu moc  :D
BTW ja mit vase znalosti hebrejstiny, to by byl narez... Lec neni  :(

martindeporres:

--- Citace: vlákno kdy 29. Března 2009, 21:10:58 ---
--- Citace: Elazar kdy 29. Března 2009, 19:27:20 ---Příteli, v Izraeli KAŽDÝ (snad kromě dětí ve školce) kritizuje politiku státu Izrael. 

--- Ukončit citaci ---
To je možné, ale na politiku Izraele to kupodivu nemá velký vliv, protože je dlouhodobě víceméně stejná. ;)

--- Ukončit citaci ---
A jaká by podle vás měla být? Navrhněte témata, event. i řešení každá dobrá rada má cenu zlata.

vlákno:
Hoši hoši, to už se ta zahraniční politika změnila, že máte potřebu zakládat nové vlákno?
Řekl bych že jednou budou nadšenci pro stát Izrael litovat, že neuposlechli rad své pravověrné ortodoxní diaspory. Není pro vás trochu zvláštní vidět, že tito Židé v New Yorku nebo Londýně pořádají mnohatisícové demonstrace, kde pálí izraelskou vlajku a žádají ukončení krveprolití Palestinců? A to už minimálně od první Intifády? Já teď tu okupaci nebudu hodnotit a zůstanu neutrální, jen by mě zajímalo, jestli to ve vás nevyvolá některé otázky, například jestli všechno co se směrem k Palestincům v Izraeli děje je zcela "kosher"...?
Izraelská lobby v USA je jistě mocná, ale na tu bych nespoléhal věčně. Byl čas i příležitost zkusit navázat s okolím nějaké smysluplné vztahy, ale bohužel se to Izraeli nepodařilo a moc pro to ani neudělal, takže momentálně nemá v regionu příliš přátel.
Pokud Pat Buchanan v televizi řekne, že jsou Palestinci v Gaze zavřeni v koncentračním táboře, tak to v USA má nějakou váhu. https://www.youtube.com/watch?v=zi59e3dqEvs
Pokud začne Ron Paul kritizovat politiku Izraele a zmíní, že Hamas byl vytvořen a podporován Izraelem, hmm, no tak to má taky váhu. https://www.youtube.com/watch?v=4Z6vMAoFwf4

Izrael propásl hodně šancí a jeho politika je bohužel, bohužel ta, že "všechno nebo nic". Má jaderné zbraně a je nebezpečný takže já se docela bojím jak to celé dopadne. 70 let uplynulo a je to tam stále horší. Mně je úplně jasné jak to Izrael hraje a co chce dosáhnout, jenom jsem vám chtěl dát vědět, že Západu dochází trpělivost a USA jako hlavní spojenec a protektor Izraele už je taky nervózní, kromě toho má dost problémů sám se sebou. No a samozřejmě 9/11, až se provalí, tak to Izraeli zrovna nepomůže. Spíš přesně naopak.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi