Autor Téma: Jak by mel Izrael fungovat ?  (Přečteno 44789 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Elazar

  • Host
Jak by mel Izrael fungovat ?
« kdy: 30. Března 2009, 10:50:29 »
O zahraniční politice státu Izrael něco přece jenom vím, až prodělá nějakou výraznou změnu, tak mě zbuďte. ;)

Až se naučíte česky, tak velmi rád  ;)

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #1 kdy: 30. Března 2009, 14:06:47 »
O zahraniční politice státu Izrael něco přece jenom vím, až prodělá nějakou výraznou změnu, tak mě zbuďte. ;)
Tak to je super, to se určitě dozvíme hodně zajímavých věcí, předložíte nám politologické a ekonomické analýzy izraelské zahraniční politiky, možná i nějaké komentáře k článkům v izraelském tisku, nebo překlady z hebrejštiny.  ;)
יואל טייטלבוים

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #2 kdy: 30. Března 2009, 14:14:26 »
Tak to je super, to se určitě dozvíme hodně zajímavých věcí, předložíte nám politologické a ekonomické analýzy izraelské zahraniční politiky, možná i nějaké komentáře k článkům v izraelském tisku, nebo překlady z hebrejštiny.  ;)

I vy krutasi, to chcete po vlaknu moc  :D
BTW ja mit vase znalosti hebrejstiny, to by byl narez... Lec neni  :(

martindeporres

  • Host
Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #3 kdy: 30. Března 2009, 15:51:44 »
Příteli, v Izraeli KAŽDÝ (snad kromě dětí ve školce) kritizuje politiku státu Izrael. 
To je možné, ale na politiku Izraele to kupodivu nemá velký vliv, protože je dlouhodobě víceméně stejná. ;)
A jaká by podle vás měla být? Navrhněte témata, event. i řešení každá dobrá rada má cenu zlata.

vlákno

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #4 kdy: 30. Března 2009, 18:13:12 »
Hoši hoši, to už se ta zahraniční politika změnila, že máte potřebu zakládat nové vlákno?
Řekl bych že jednou budou nadšenci pro stát Izrael litovat, že neuposlechli rad své pravověrné ortodoxní diaspory. Není pro vás trochu zvláštní vidět, že tito Židé v New Yorku nebo Londýně pořádají mnohatisícové demonstrace, kde pálí izraelskou vlajku a žádají ukončení krveprolití Palestinců? A to už minimálně od první Intifády? Já teď tu okupaci nebudu hodnotit a zůstanu neutrální, jen by mě zajímalo, jestli to ve vás nevyvolá některé otázky, například jestli všechno co se směrem k Palestincům v Izraeli děje je zcela "kosher"...?
Izraelská lobby v USA je jistě mocná, ale na tu bych nespoléhal věčně. Byl čas i příležitost zkusit navázat s okolím nějaké smysluplné vztahy, ale bohužel se to Izraeli nepodařilo a moc pro to ani neudělal, takže momentálně nemá v regionu příliš přátel.
Pokud Pat Buchanan v televizi řekne, že jsou Palestinci v Gaze zavřeni v koncentračním táboře, tak to v USA má nějakou váhu. https://www.youtube.com/watch?v=zi59e3dqEvs
Pokud začne Ron Paul kritizovat politiku Izraele a zmíní, že Hamas byl vytvořen a podporován Izraelem, hmm, no tak to má taky váhu. https://www.youtube.com/watch?v=4Z6vMAoFwf4

Izrael propásl hodně šancí a jeho politika je bohužel, bohužel ta, že "všechno nebo nic". Má jaderné zbraně a je nebezpečný takže já se docela bojím jak to celé dopadne. 70 let uplynulo a je to tam stále horší. Mně je úplně jasné jak to Izrael hraje a co chce dosáhnout, jenom jsem vám chtěl dát vědět, že Západu dochází trpělivost a USA jako hlavní spojenec a protektor Izraele už je taky nervózní, kromě toho má dost problémů sám se sebou. No a samozřejmě 9/11, až se provalí, tak to Izraeli zrovna nepomůže. Spíš přesně naopak.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #5 kdy: 30. Března 2009, 19:57:28 »
Tak jsem si říkal, jaké zvláštní důvody vedly k diskusi na tomto fóru "antisionistu" Vodníka. A sotva Vodník odejde, je tu "vlákno" v podstatně horší podobě. S Vodníkem jsem v podstatě ve většině jeho příspěvků nesouhlasil, ale alespoň měl svou hlavu a bylo vidět, že ji umí používat a používá ji. Vy "vlákno" používáte místo hlavy internet. Nemám nic proti internetu, ale je třeba při vybírání a přebírání informací z něj i přemýšlet.
Já stále netuším a prosil bych Vás znovu o vysvětlení, co chcete Vašimi příspěvky zde na fóru dosáhnout kromě toho, že si o Vás většina návštěvníků nebude myslet nic lichotivého.
Znovu opakuji, pokud chcete jen provokovat, dělejte to alespoň inteligentně.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #6 kdy: 30. Března 2009, 20:01:12 »
Hoši hoši, to už se ta zahraniční politika změnila, že máte potřebu zakládat nové vlákno?

Ne, jen jste byl off-topic. BTW zapomnel jste na damy a divky.

Citovat
...a žádají ukončení krveprolití Palestinců?

Mate na mysli krveproliti, ktere pachaji Arabove na Izraelcich, nebo jejich vlastni krvave vyrizovani si uctu?


Citovat
Já teď tu okupaci nebudu hodnotit a zůstanu neutrální

Ehmm, mohl byste naznacit, jakouze to okupaci mate na mysli ?

Citovat
...jestli to ve vás nevyvolá některé otázky, například jestli všechno co se směrem k Palestincům v Izraeli děje je zcela "kosher"...?

Ale ano, vyvolava. Dnes a denne se sam sebe ptam, je-li takova mirnost az lhostejnost k teroristum "kosher".

Citovat
Pokud Pat Buchanan v televizi řekne, že jsou Palestinci v Gaze zavřeni v koncentračním táboře, tak to v USA má nějakou váhu. https://www.youtube.com/watch?v=zi59e3dqEvs
Pokud začne Ron Paul kritizovat politiku Izraele a zmíní, že Hamas byl vytvořen a podporován Izraelem, hmm, no tak to má taky váhu. https://www.youtube.com/watch?v=4Z6vMAoFwf4

Vahu exkrementu, ktery pri tom bymysleni vytvoril?
A naposled : jeste jednou Youtube, a nebudu se s vami parat. Nemate ani vlastni nazor, co byste si bez Youtube pocal ?

Citovat
No a samozřejmě 9/11, až se provalí, tak to Izraeli zrovna nepomůže. Spíš přesně naopak.

Az se provali, jaky jste prostacek, bude to celoplanetarni katastrofa  >:D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #7 kdy: 30. Března 2009, 20:02:34 »
Tak jsem si říkal, jaké zvláštní důvody vedly k diskusi na tomto fóru "antisionistu" Vodníka. A sotva Vodník odejde, je tu "vlákno" v podstatně horší podobě. S Vodníkem jsem v podstatě ve většině jeho příspěvků nesouhlasil, ale alespoň měl svou hlavu a bylo vidět, že ji umí používat a používá ji. Vy "vlákno" používáte místo hlavy internet. Nemám nic proti internetu, ale je třeba při vybírání a přebírání informací z něj i přemýšlet.
Já stále netuším a prosil bych Vás znovu o vysvětlení, co chcete Vašimi příspěvky zde na fóru dosáhnout kromě toho, že si o Vás většina návštěvníků nebude myslet nic lichotivého.
Znovu opakuji, pokud chcete jen provokovat, dělejte to alespoň inteligentně.

Nebojte Same, tohle neni na dlouho.

eleazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #8 kdy: 30. Března 2009, 21:33:12 »
Není pro vás trochu zvláštní vidět, že tito Židé v New Yorku nebo Londýně pořádají mnohatisícové demonstrace, kde pálí izraelskou vlajku
Za upřímnou reakci bych si nejspíš vysloužil trs jižního ovoce :(

všechno co se směrem k Palestincům v Izraeli děje je zcela "kosher"...?
To opravdu není. Kdyby si mohli izraelští Židé, Arméni, Řekové, Kušité a Čerkésové vyskakovat tak jako Arábci, tak by to bylo jiné csóro.

Byl čas i příležitost zkusit navázat s okolím nějaké smysluplné vztahy, ale bohužel se to Izraeli nepodařilo a moc pro to ani neudělal, takže momentálně nemá v regionu příliš přátel.
Např. David ben Gurion se chtěl spojit s maronity  >:( Nestalo se. Naopak se pomoc maronitů proti teroristům nedocenila ani zdelaka tak,jak by se mohla. Kdyby se Izrael choval ke svým přátelům alespoň zpoloviny tak velkomyslně jako ke svým nepřátelům, tak....já se nebudu rozčilovat.

Izrael propásl hodně šancí........
To už psal prorok Abakuk, že povraždění těch zvížat na Libanoně nepřinese štěstí >>> A Arikovi to opravdu v kariéře nepomohlo.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #9 kdy: 30. Března 2009, 22:51:19 »
Není pro vás trochu zvláštní vidět, že tito Židé v New Yorku nebo Londýně pořádají mnohatisícové demonstrace, kde pálí izraelskou vlajku
Za upřímnou reakci bych si nejspíš vysloužil trs jižního ovoce :(

Jen piste, na vas tak prisny nebudu, uz vim, co od vas cekat  ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #10 kdy: 31. Března 2009, 07:04:31 »
 >:(

Na to, co pronáší "vlákno" já uplatňuji pouze jeden recept:
S "vláknem" se nemluví. >:(


eleazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #11 kdy: 31. Března 2009, 09:12:57 »
Není pro vás trochu zvláštní vidět, že tito Židé v New Yorku nebo Londýně pořádají mnohatisícové demonstrace, kde pálí izraelskou vlajku
Za upřímnou reakci bych si nejspíš vysloužil trs jižního ovoce :(
Jen piste, na vas tak prisny nebudu, uz vim, co od vas cekat  ;)
OK, zkusím být korektní.

Již starověcí chasídové byli pro židovský národ elementem značně nespolehlivým.

Po osvobození Templu de facto vrazili Judovi nůž do zad a podpořili nepřátele Israele výměnou za pofidérní sliby.
Prvním ovocem jejich "prozíravosti" byla poprava 60-ti chasídů. (cynismus zhodnocení si nechám od cesty)

Chci říct, že kdo se nepoučí z historie, vydává se vstříc jejímu opakování. A platí to i pro nohsledy Teitelbaumů a dalších teiterliků.
« Poslední změna: 31. Března 2009, 09:17:32 od eleazar »

Elazar

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #12 kdy: 31. Března 2009, 09:32:04 »
Vlákno sice ví prd o Izraeli a izraelské politice, ale ty, milý mesiáne, toho víš ještě méně o judaismu a historii.

Chasidim rišonim a současní chasidé mají být podle toho tvého výlevu tíž? Wow.. :o

Nespolehlivý element?
To se opovažuje napsat nějaký mesián kvůli kterým židovský národ strádá dva tisíce let ???

S Joelem Teitelbaumem nemusím souhlasit, co se jeho názorů na Izrael týče a nejsou pro mě závazné - ale on byl pořád víc žid než ty a menší škodná pro židy a Izrael, než ty.

martindeporres

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #13 kdy: 31. Března 2009, 10:22:24 »
Vlákno: Jeden hodně fousatý vtip. To přišel Arafat za věštkyní, jak to dopadne s palestinci a Izraelem. TA řekla. Jsou dvě cesty. Zázrak a cesta přirozená. Arafat se ptal, jaká je cesta přirozená. To se otevře země a pohltí všechny Židy a vy budete mít celou Palestinu pro sebe. No a ta zázračná? Domluvíte se mezi sebou a budete žít v míru.  Arabové už mohli mít svůj stát v Palestině v r. 48. Zvolili cestu boje. Tak holt  sklízejí ovoce.

martindeporres

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #14 kdy: 31. Března 2009, 12:35:39 »
Vlákno sice ví prd o Izraeli a izraelské politice, ale ty, milý mesiáne, toho víš ještě méně o judaismu a historii.

Chasidim rišonim a současní chasidé mají být podle toho tvého výlevu tíž? Wow.. :o

Nespolehlivý element?
To se opovažuje napsat nějaký mesián kvůli kterým židovský národ strádá dva tisíce let ???

Dovoluji si lehce oponovat v jedné věci.  Nikdy nikdo nestrádá kvůli někomu. Vždycky strádá proto, že je to jeho vlastní program, který druhým dovolí, aby se k němu chovali tak, jak se chovají. A když chci změnit chování druhých vůči mě, musím změnit v první řadě naprogramování svého myšlení a sám sebe. Svádět neco na někoho je hodně snadné, ale v konečném důsledku to není východisko ze situace.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #15 kdy: 31. Března 2009, 13:16:45 »
Již starověcí chasídové byli pro židovský národ elementem značně nespolehlivým.

Ne, ze by se mi do toho chtelo montovat, ale to je, jako byste srovnaval puvodni Kelty a dnesni Iry. Nehlede na to, ze dnesni chasidove jsou dany terminus technicus, a opravdu jste IMHO se stal obeti zaludnosti terminologie.

vlákno

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #16 kdy: 31. Března 2009, 14:07:43 »
Děkuji všem za vřelé uvítání na tomto fóru, z několika indícií jsem vyrozuměl, že má existence zde nebude dlouho trvat ;)
Asi by to bylo i zbytečné.
Mate na mysli krveproliti, ktere pachaji Arabove na Izraelcich, nebo jejich vlastni krvave vyrizovani si uctu?
To se jich musíte zeptat, jak tak usuzuji z jejich titulků "Orthodox Jews Demand End to Zionist Atrocities in Middle East", "When Will The Bloodshed End", "When the fear of the Almighty is Absent All Becomes Permitted" apod. můžete se ostatně podívat sám https://www.nkusa.org/

Citovat
Ehmm, mohl byste naznacit, jakouze to okupaci mate na mysli ?
Myslel jsem si, že budete bystřejší. Mám na mysli tu okupaci, která porušuje četné rezoluce OSN a další prameny mezinárodního práva, pokračovat můžete zde https://www.blisty.cz/art/39430.html
Pokud nejste ani ochotni uznat okupaci, situace se může těžko někdy zlepšit.

Citovat
Ale ano, vyvolava. Dnes a denne se sam sebe ptam, je-li takova mirnost az lhostejnost k teroristum "kosher".
vy byste si asi dobře rozuměl s touto slečnou, která s nadšením sleduje vojenskou operaci v Gaze a je jen malinko "fascist", dle jejích vlastních slov. https://www.youtube.com/watch?v=Tjw8U0AcH4Q
Doporučuji jinak velmi dobrou debatu vedenou po izraelksých volbách https://www.youtube.com/watch?v=DLJk2LmBKT0

Citovat
Vahu exkrementu, ktery pri tom bymysleni vytvoril?
pokud má podle vás názor Dr. Rona Paula nebo Pata Buchanana váhu exkrementu, vypovídá to spíše něco o vás než o nich.

Citovat
A naposled : jeste jednou Youtube, a nebudu se s vami parat. Nemate ani vlastni nazor, co byste si bez Youtube pocal?
Nemusíte se se mnou párat a klidně mě banujte, je mi to jedno. Zdejší názorová rigidita je mrazivá a asi neproniknutelná, takže by mi na tomto fóru stejně pšenka příliš nekvetla ;). Upřímně řečeno, je to zde horší než jsem čekal. Youtube je dobrý zdroj informací, jako ovšem všechno obsahuje informace různého druhu.

Jinak abych odpověděl tak nějak všem co na mě reagovali, opravdu se nedá říct, že bych aktuální politickou situaci v Izraeli sledoval, svět se neskládá jen z Izraele... Co mě zajímá je porušování lidských a občanských práv a mezinárodního práva. Politika Izraele je bohužel toho druhu, že "všechno nebo nic", což vzhledem ke zbrojní síle, kterou má, je poměrně dost nebezpečný postoj. Už jsem to tu někde uváděl, ale doporučuji všem zhlédnout dokumentární film Johna Pilgera Palestina je stále problém, je dostupný i na internetu s českými titulky https://video.google.com/videoplay?docid=2813754003794505399

Měli by jste si uvědomit, že politika Izraele "všechno nebo nic" je zhoubná a navíc nenajde žádnou kladnou odezvu na Západě. Poslední volby a zvolení takových es jako je Lieberman do vlády samozřejmě situaci příliš nezlepší. A postupem času hrozí, vzhledem k tomu co se tam děje, že Izrael ztratí zastání u svého hlavního spojence a protektora USA...
BTW, dnešní článek: Schwarzenberg: Vzťahy EU s Izraelom sa podstatne zhoršili https://www.sme.sk/c/4372568/schwarzenberg-vztahy-unie-s-izraelom-sa-podstatne-zhorsili.html

Quo vadis, Izrael?

martindeporres

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #17 kdy: 31. Března 2009, 14:33:26 »
 Re. vlákno:
Zkuste odpovědět bez vášní na tyto otázky: Kdo začal bojovat jako první? Izrael proti Arabům nebo Arabové proti Izraeli?
Jste neomylně přesvědčen o tom, že  třeba operace typu Lité olovo by  proběhla i bez ostřelování území Izraele raketami Hamásu?
Střílení raket a min na území Izraele je naprosto v souladu s mezinárodním právem?
Všechno nebo nic: Kdo má ve svém programu likvidaci Izraele jako židovského státu a nahnání protivníka do moře. Arabové nebo Izrael?

 Jinak na Youtube se podívám rád třeba na pěkné fotbalové góly, ale  co se týče nějakých objektivních informací si iluze nelze dělat.  To už jsem také viděl mrtvého palestinského bojovníka, který za rohem, když si myslel, že je mimo dosah kamery seskočil z nosítek, další  byl střelený do jedné nohy a pak se při nakládání do sanitky držel za tu druhou, arabská babička plačící před svým rozbouraným domem (asi to byla milionářka) protože měla 4 domy, pokaždé jiný dům  v jinem městě, ale ona byla furt stejná.
A co se týče té rigidity, myslím, že je naprosto normální, že jeden má důvody být pro a druhý jiné důvody proti. Nebo jste si myslel, že tady z někoho uděláte odpůrce Izraele? Nikdo z vás tady sionistu dělat nechce a byl by hodně naivní, kdyby si myslel, že se to podaří. Proto klídek a méně vášní  ;D
« Poslední změna: 31. Března 2009, 14:38:17 od martindeporres »

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #18 kdy: 31. Března 2009, 14:48:10 »

Citovat
Ehmm, mohl byste naznacit, jakouze to okupaci mate na mysli

Myslel jsem si, že budete bystřejší. Mám na mysli tu okupaci, která porušuje četné rezoluce OSN a další prameny mezinárodního práva, pokračovat můžete zde https://www.blisty.cz/art/39430.html
Pokud nejste ani ochotni uznat okupaci, situace se může těžko někdy zlepšit.

Zdá se, že neznáte definici okupace.

Vojenská okupace je násilný čin státu, který proti vůli jiného státu, se zmocní a obsadí jeho pomocí armády - jde o válečný akt. Okupupační mocnost ustanoví okupační správu nebo kolaborační vládu, orgán spravující okupované území.

Izrael okupoval území, které bylo součástí Egypta (Gaza) a území protiprávně okupované Jordánskem (Západní břeh).
S těmito státy již má Izrael uznanou hranici, tedy nemůže okupovat jejich území (respektive okupovat okupované území).
Palestinský stát nikdy neexistoval, nemůže být tedy okupován.
Ani v Gaze, ani na Západním břehu nespravuje území izraelská okupační správa ani kolaborační vláda.

יואל טייטלבוים

vlákno

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #19 kdy: 31. Března 2009, 16:59:43 »
Re. vlákno:
Zkuste odpovědět bez vášní na tyto otázky: Kdo začal bojovat jako první?
O toto už po 70 letech příliš nejde. Nebudu ani zmiňovat teroristické útoky pozdějších izraelských premiérů při zakládání státu apod., vyčítat něco tomu druhému lze donekonečna. Křesťanská morálka umí i odpouštět, ale chápu že v regionu Palestiny je těžké cokoliv takového prosadit... problém byl již v tom, že Britská okupační správa slíbila vlastní stát Palestincům i Izraelcům. Bohužel, řešení, kdy se udělá obrovský odsun obyvatelstva, aby se to místo uvolnilo někomu jinému, může být těžko dobré. Tuším že se v OSN uvažovalo také o Patagonii, což by bylo z dnešního pohledu po všech stránkách lepší řešení. Ale budiž, Západ se za Izrael postavil proti Arabům, ta podpora byla dlouho jednostranná. Nemluvím samozřejmě o USA, kde byla podpora bezvýhradná, asi víme proč.
Ovšem za těch 70 let se leccos stalo a Izrael měl dost času. Bohužel, neprojevil vůli se dohodnout a proto ztratil podporu většiny Západu. Pokud se nezmění politika izraele, nebude to lepší.

Citovat
Jste neomylně přesvědčen o tom, že třeba operace typu Lité olovo by proběhla i bez ostřelování území Izraele raketami Hamásu? Střílení raket a min na území Izraele je naprosto v souladu s mezinárodním právem?
Já do mozků izraelských generálů a politiků nevidím, nicméně záminka se vždycky nějaká najde. Když odhlédnu od toho, že Hamás byl vlastně založen a podporován Izraelem, což je fakt který se tady asi nikomu nebude líbit, tak to ostřelování raketkami je opravdu směšné. Dobře to vyjádřil Pat Buchanan, docela nečekaně na Fox https://www.youtube.com/watch?v=02FKf2qACHA
V týhle politice může Izrael pokračovat dlouho, ale dosáhne pouze toho, že se od něj Západ postupně odvrátí. Přitom na začátku v boji proti Arabům měl podporu 100%.

Citovat
Všechno nebo nic: Kdo má ve svém programu likvidaci Izraele jako židovského státu a nahnání protivníka do moře. Arabové nebo Izrael?
Likvidovat Izrael nikdo nechce. Ale všichni chtějí, aby dodržoval mezinárodní právo. Je to moc?

Citovat
Jinak na Youtube se podívám rád třeba na pěkné fotbalové góly, ale  co se týče nějakých objektivních informací si iluze nelze dělat. To už jsem také viděl mrtvého palestinského bojovníka, který za rohem, když si myslel, že je mimo dosah kamery seskočil z nosítek, další  byl střelený do jedné nohy a pak se při nakládání do sanitky držel za tu druhou, arabská babička plačící před svým rozbouraným domem (asi to byla milionářka) protože měla 4 domy, pokaždé jiný dům  v jinem městě, ale ona byla furt stejná.

To je možné, nicméně doufám tím nechcete říct, že tam nejsou žádní mrtví ani zranění civilisté...
Citovat
A co se týče té rigidity, myslím, že je naprosto normální, že jeden má důvody být pro a druhý jiné důvody proti. Nebo jste si myslel, že tady z někoho uděláte odpůrce Izraele? Nikdo z vás tady sionistu dělat nechce a byl by hodně naivní, kdyby si myslel, že se to podaří. Proto klídek a méně vášní
Mně spíš zajímalo, jestli se tu někde najde zásadnější kritika politiky Izraele. Překvapivě ne... ;D

vlákno

  • Host
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #20 kdy: 31. Března 2009, 17:02:33 »
Zdá se, že neznáte definici okupace.

Vojenská okupace je násilný čin státu, který proti vůli jiného státu, se zmocní a obsadí jeho pomocí armády - jde o válečný akt. Okupupační mocnost ustanoví okupační správu nebo kolaborační vládu, orgán spravující okupované území.

Izrael okupoval území, které bylo součástí Egypta (Gaza) a území protiprávně okupované Jordánskem (Západní břeh).
S těmito státy již má Izrael uznanou hranici, tedy nemůže okupovat jejich území (respektive okupovat okupované území).
Palestinský stát nikdy neexistoval, nemůže být tedy okupován.
Ani v Gaze, ani na Západním břehu nespravuje území izraelská okupační správa ani kolaborační vláda.

Výborně, tohle je přesně postoj, kterým se Izrael dostane postupně do mezinárodní izolace, minimálně tedy ztratí sympatie EU, což se už děje. Pokud je Izraeli ukradené mezinárodní právo a rezoluce OSN, situace se samozřejmě nikam nepohne, naopak se bude pouze zhoršovat. Možná že to tak někdo chce.

Ještě k té izraelské okupaci. Pokud napíše vedoucí katedry politologie na univerzitě Bena Guriona v Beershebě Neve Gordon knihu "Israel's Occupation", možná by na tom mohlo něco být...
« Poslední změna: 31. Března 2009, 17:26:56 od vlákno »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #21 kdy: 31. Března 2009, 17:31:35 »
Tuším že se v OSN uvažovalo také o Patagonii, což by bylo z dnešního pohledu po všech stránkách lepší řešení.

Jediny rozdil by byl, ze byste ted rval jak tur, ze je ublizovano rodilym Patagoncum, vcetne tucnaku.

Citovat
...tak to ostřelování raketkami je opravdu směšné. Dobře to vyjádřil Pat Buchanan, docela nečekaně na Fox https://www.youtube.com/watch?v=02FKf2qACHA

A vida, ban, kdo by to cekal ??

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #22 kdy: 31. Března 2009, 17:34:24 »
Likvidovat Izrael nikdo nechce. Ale všichni chtějí, aby dodržoval mezinárodní právo. Je to moc?

Az na par bezvyznamnych arabskych statu, teroristickych organizaci a nacku. CHUCPE !

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #23 kdy: 31. Března 2009, 17:41:22 »
Se vsi odpovednosti prohlasuji, ze vlakno je vul. Ne, vlakno je korunovany vul. Osobni nazor.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Jak by mel Izrael fungovat ?
« Odpověď #24 kdy: 31. Března 2009, 18:37:22 »
Zdá se, že neznáte definici okupace.

Vojenská okupace je násilný čin státu, který proti vůli jiného státu, se zmocní a obsadí jeho pomocí armády - jde o válečný akt. Okupupační mocnost ustanoví okupační správu nebo kolaborační vládu, orgán spravující okupované území.

Izrael okupoval území, které bylo součástí Egypta (Gaza) a území protiprávně okupované Jordánskem (Západní břeh).
S těmito státy již má Izrael uznanou hranici, tedy nemůže okupovat jejich území (respektive okupovat okupované území).
Palestinský stát nikdy neexistoval, nemůže být tedy okupován.
Ani v Gaze, ani na Západním břehu nespravuje území izraelská okupační správa ani kolaborační vláda.

Výborně, tohle je přesně postoj, kterým se Izrael dostane postupně do mezinárodní izolace, minimálně tedy ztratí sympatie EU, což se už děje. Pokud je Izraeli ukradené mezinárodní právo a rezoluce OSN, situace se samozřejmě nikam nepohne, naopak se bude pouze zhoršovat. Možná že to tak někdo chce.

Ještě k té izraelské okupaci. Pokud napíše vedoucí katedry politologie na univerzitě Bena Guriona v Beershebě Neve Gordon knihu "Israel's Occupation", možná by na tom mohlo něco být...

Vážený kolego vlákno, Izrael je šikanován mezinárodním společenstvím již od svého vzniku, a je/bylo jedno jestli vyjednával o míru nebo bojoval, před rokem 1967 i po něm.
Rezoluce OSN nejsou mezinárodním právem, přesněji žádné vymahatelné mezinárodní právo neexistuje.
Odkazujete se na rezoluce OSN, které jste prokazatelně nikdy nečetl.
Myslíte si, že má smysl dodržovat rezoluce prosazené v době studené války totalitními státy jako byl SSSR a jeho vazalové, islámské totality, africké banánové republiky?
Respektoval by jste nějaké nářízení "O čistotě, pořádku a ochraně majetku na sídlištích" schválené problémovými obyvateli Chánova? Asi ne! Když někdo něco nařizuje/doporučuje, měl by to sám dodržovat a řídit se tím. Myslíte že měly státy jako SSSR okupující státy střední a východní Evropy, Afgánistán, Kurilské ostrovy, ...Čína okupující Tibet,...právo něco nařizovat Izraeli? Může někdo respektovat rezoluce schválené státy jako Kuba, Severní Korea, Súdán, Írán, Sýrie, Libye, Čína...

Dokonce i OSN respektuje právo obsadit území z důvody obrany, a to i preventivně.

Pokud vím tak se termín occupied užívá pouze v případě Gazy, v případě Západního břehu se používá termín captured - byla by to okupace okupovaného (Jordánskem) území.

Doporučuji vám přečíst si Haagskou konvenci článek 42.

Neve Gordon je starý levičák, je to jako by nějaký cizinec hodnotil ekonomiku ČR na základě informací komunisty PhDr. Miloslava Ransdorfa CSc, jenom proto, že pracoval v Prognostickém ústavu  ;D

יואל טייטלבוים

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15