Autor Téma: Játra v sádle  (Přečteno 15546 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Játra v sádle
« kdy: 9. Března 2009, 09:57:50 »
Zdravím,

Dostal jsem od tety kačera velkého jako labuť. Zatím jsem ho jen rozporcoval a dal zamrazit, ale játra má obrovská snad 1/2 kg, a sádla z něj bude možná i litr. No a protože mám moc rád kachní a husí játra v sádle (myslím sádlo husí, či kachní), chtěl bych si je udělat, tak jak se prodávají u Salomona (ta cena, ta cena  :-[ ). Jednou jsem se o to už pokusil, bylo to moc dobré, ale nebylo to úplně ono. Konzistenčně to dopadlo skvěle, ale na chuti něco chybělo. Zřejmě chybí nějaké koření.
         V literatuře jsem neuspěl, takže prosím znalé o pomoc.

Díky, zmlsaný Lechem.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Játra v sádle
« Odpověď #1 kdy: 9. Března 2009, 13:24:28 »
Neviem ako predavaju pecen (jatra) u Solomona ale moji priatelia a rodina maju velmi radi co ja zvyknem prichystat. Je to velmi jednoduche a vsetci si na tom pochutnavaju.

Davam  do pyrexovej misy pol pohara vody a polozim pecen do stredu. Okorenim len ciernou paprikou a obalim misu alobalom. Dam to do vyhriatej truby piect a za 15-20 minut alobal otvorim a necham dopiect bez prikrytia aby pecen dostala farbu. Budete prekvapeny ake mnozstvo sadla (masti) najdete v mise. Aby ste si trubu nezaspinil, odoberte z mnozstva sadla, lebo sadlo velmi strieka na strany.

Dobru chut.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Játra v sádle
« Odpověď #2 kdy: 9. Března 2009, 13:58:19 »
Prosím, co je to černá paprika? Máme zde ve střední Evropě ekvivalent?

Lechem

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Játra v sádle
« Odpověď #3 kdy: 9. Března 2009, 14:55:42 »
cierna paprika je pepr. Velmi malicko okorenit.

chag sameach

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Játra v sádle
« Odpověď #4 kdy: 9. Března 2009, 23:05:41 »
Vážení s těmi játry to je snad provokace, já jsem jedla husí játra naposled někdy v roce 87 v Budapešti. Vzpomínky mám dodnes. Husí sádlo jsem tu a tam potkala i v Izraeli ale to už je také asi 10 let. No alepoň virtuálně....

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Játra v sádle
« Odpověď #5 kdy: 9. Března 2009, 23:40:41 »
Mila Zoom, husie jatra mozte kupit v Mega. Je to dovoz z Madarska, potvrdene z Madarskeho rabinatu ze je to koser. Vacsinou dovoz je pred velkymi sviatkami (Pesach a Rosh ha Shana). Stehna a prsia najdete cely rok mraznickach. Bolo obdobie asi pred dvoma alebo troma rokmi ked protestovali "zeleni" proti vykrmovaniu husi (ze je to nehumanne nasilu krmit hus aby pecen sa zvacsila) a preto v Izraeli prestali polnohospodari sa zaoberat opaterou a predajom husi na domacu spotrebu.

Husacia pecen (jatra) je v Izraeli velmi draha. Povazuje sa to za delikates.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Játra v sádle
« Odpověď #6 kdy: 10. Března 2009, 08:49:55 »
Já vím, že se dají koupit v Izraeli, ale protože je to tak strašně drahé tak to nekupuju, protože na svátky je u nás vždy cekem dost lidí a tak dát každému drobeček husích jater jako "vzpomínku na galut" mi připadá nevhodné, takže kouzlím s krůtími anebo kuřecími játry. :) Ale asi je jednou přecejen koupim, když jste mě tak naladili. PURIM SAMEACH.

dudusko

  • Host
Re: Játra v sádle
« Odpověď #7 kdy: 10. Března 2009, 09:59:09 »
Mila Zoom, husie jatra mozte kupit v Mega. Je to dovoz z Madarska, potvrdene z Madarskeho rabinatu ze je to koser. Vacsinou dovoz je pred velkymi sviatkami (Pesach a Rosh ha Shana). Stehna a prsia najdete cely rok mraznickach. Bolo obdobie asi pred dvoma alebo troma rokmi ked protestovali "zeleni" proti vykrmovaniu husi (ze je to nehumanne nasilu krmit hus aby pecen sa zvacsila) a preto v Izraeli prestali polnohospodari sa zaoberat opaterou a predajom husi na domacu spotrebu.

Husacia pecen (jatra) je v Izraeli velmi draha. Povazuje sa to za delikates.

Taxem trochu prolustroval místní síť potravin, a kupodivu. Mají husí játra ve vlastním sádle v síti prodejen potravin "Hruška". Jen je nutné, aby si je příslušný vedoucí potravin objednal z nabídky rozvozu. Tohle platí pro rozvoz v JM kraji (Břeclav, Kyjov, Hodonín), jak to mají jinde, nevím. Ověřím výrobce, je to česká firma.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15