Autor Téma: Násilí páchané na dívkách a ženách  (Přečteno 30169 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #50 kdy: 6. Dubna 2009, 19:14:17 »
Jsem rad za si rozumime  ;D Lec zpatky k tematu :

uz se vam taky stalo, ze zbita nebo ponizena tyrana zena vas se slzami prosila, abyste nevolali policii ? Myslite, ze to je typicky vzorec chovani obeti ? Jestli ano, pak dlouhodobe tyrane nebo vsech ? A jakou merou k tomu vsemu prispiva, je-li zena vychovavana v prisne muslimskem prostredi, kdyz uz tu byla rec o jednom konkretnim pripadu ?
« Poslední změna: 6. Dubna 2009, 20:32:59 od Vader »

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #51 kdy: 6. Dubna 2009, 20:46:15 »
Ne takto doslova, ale omlouvání tyrana jseem zažil.
Myslím, že to je typický obrázek oběti, která je k násilníkovi nějakým způsobem především psychicky vázána. Může zde hrát roli strach o děti.
Asi bych řekl že typičtější to bude pro dlouhodobě trýzněnou osobu, ale někdy to trýznění také muselo začít, že ?
Jistě, přísně muslimské prostředí se svým zařazením ženy na žebříčku až někam daleko za muže v tom bude hrát jistě velkou roli. Ale toto není asi jen "výsadou" islámu. Předpokládám, že existují i další prostředí se specifickými metodami výchovy a upozaďování významu ženy, které budou stejně "příhodné" pro takové jevy.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Zina

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #52 kdy: 6. Dubna 2009, 21:47:49 »
Nezažila jsem takovou situaci,ale četla jsem pojednání psychologu.Přesně vám jsou schopní popsat začátek psychického doslova teroru až po fyzické napadení.Je to k nevíře,jak muž(většinou jde o muže)ženy jsou vyjímkou,ale jsou také,dokáže zlomit bytost,kterou má rád.Většinou to tvrdí a jěště tomu věří.Většinou jsou napadány ženy snadno ovladatelné.A také hodně upnuté jen na muže.(Tím naprosto nic nemyslím).Pro každou ženu by mělo být varováním napadení a poté prosby na kolenou atd.
Když ještě jsou např. muslimky,ta situace je neřešitelná.Otec,manžel a bratr rozhoduje vždy a všude.Já bych řekla,že v těchto zemích ke doma každý muž králem.Alespoň to tak na mne působí.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #53 kdy: 6. Dubna 2009, 22:30:13 »
Muž má být doma králem ale nesmí zapomenout že žena je královna. Svět má v lidském soužití i mezi nejbližšími moho vratkých skulin.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #54 kdy: 7. Dubna 2009, 07:33:02 »
Vúbec nechci tvrdit, že to musí být Váš případ rabbi. A už vůbec nechci tvrdit, že se toto chování nevyskytuje i u jiných komunit, ale když jsem v Jerusalemu viděl opravdu mnoho charedim rodin, kde muž jde obrazně řečeno "s rukama v kapsách" a za ním 10 kroků cupitá žena ověnčená dětmi a nákupními taškami, bylo mi trochu smutno. Ty ženy opravdu připomínaly všechno možné, jen ne královny ...
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #55 kdy: 7. Dubna 2009, 09:07:08 »
Zkušenosti jsou všelijaké a nemusí to být zrovna manžel té pani, která kráčí s taškami a dětmi, ale záleží vždy na tom, co takový člobrda odkoukal doma a je celkem jedno, jestli je charedi, masorti anebo chiloni. Jsou muži, kteří se chovají bezvadně a jsou tací kteří jsou .... no však víte. Hlavně každý si to umí zabalit do ideologie podle své potřeby, někdo řekne náboženské tradice, jiný třeba fotbal a jiný počítače. Takže kdo chce být OK ten je OK a kdo nehce, ten není. Ale jsem přesvědčená, že model chování je dán zkušeností z domu. Pojetí islámu je jaké je, judaismu a současné evropské kulturní tradici na hony vzdálené. Jinak jen tak mezi námi, křesťanství se na ženu dívalo také jako na nádobu hříchu a chování k ženám také nebylo nic moc. No a králové se ke svým manželkám královnám také ne vždy chovali perfektně - v dějinách nalezneme mnoho příkladů.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #56 kdy: 7. Dubna 2009, 09:26:55 »
Však já, to co píšete zoom, vím. Také jsem uvedl, že to není vztaženo na jen tu jednu a rozhodně ne celou komunitu. Jen mě k tomu trochu vyprovokovala ta "královna" rabbi Jicchaka. A i přesto, že samozřejmě vím, jak se králové mnohdy ke svým královnám chovali, mám nějak v povědomí, že by to mělo být jinak :)
Samozřejmě jsem tam viděl i případy opačné, kdy si na trávníku celá rodina s dětmi krásně hrála a byla z nich cítit taková spokojená idyla.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #57 kdy: 7. Dubna 2009, 10:58:22 »
To Zoom)premyslal som nad vasim,,slachetnym"hrdinom,tak ma napadlo,nemyslim teraz konkretne,ale vseobecne,ze vyznam tychto slov uz dnes vymizol.Len rozdiel medzi uslachtilym(v sebe a k sebe)a slachetnym(ku druhym)sa dnes uz asi vobec(alebo strasne malo)rozumie.Podla mna(nielen) zuslachtujuci ukol,praca,triebrienie nabozenstiev(zas podotkynam,nie vsade a vzdy)zoslabol.Kamarat raz namaloval obraz(samozrejme hned som ho musel mat ;))je na nom hlava Josuu(vzhladom na to ze mal,,krestanske"obdobie tvorby)a pod nim skrkvana dolarovka.A nazval ho ,,modla (v tomto vyzname,nie idolatricka),strieda modlu.asi tak.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #58 kdy: 7. Dubna 2009, 11:55:47 »
Daniel, myslim, ze odpovidate Zine. 

daniel lehotsky

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #59 kdy: 7. Dubna 2009, 12:37:42 »
neva. :).Zivot je ajt pekny. :)

Zina

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #60 kdy: 7. Dubna 2009, 23:29:51 »
Danieli:V tom je ten problém,že jsme rychle vyměnili slova s obsahem k přemýšlení za moderní mnohdy nesrozumitelná slova.

peto

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #61 kdy: 8. Dubna 2009, 13:54:52 »
já myslím my  češi jsme židum taky hodně ublížili tím že jsme je vytrhli z jejich přirozeného prostředí get a asimilovali do naší společnosti kde se můžou cítit ohroženi když naně někdo pořád útočí
a proto se může stávat že když se někdo cítí ohrožen tak sáhne k násilí at už na cizích nebo vlastníh.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #62 kdy: 8. Dubna 2009, 16:18:28 »
Mozna mate pravdu, stres dokaze v lidech probudit zle veci. Ale bavime se tu primarne o verejnem biti a ponizovani zen v islamu. Ergo trochu mimo misu. Tohle se v judaismu nedeje (nebo najdete nejaky zdroj, video ci neco podobneho) ?
« Poslední změna: 8. Dubna 2009, 16:36:35 od Vader »

daniel lehotsky

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #63 kdy: 8. Dubna 2009, 17:00:19 »
Sdc19,12,19-20.Fakt. ;)

Zina

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #64 kdy: 8. Dubna 2009, 17:08:09 »
Myslím,že záleží především na mužích.Pokud náboženství ještě schvaluje takové jednání,potom se muž cítí v právu.Většinou veřejné násili je vidět v zaostalých krajích.

martindeporres

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #65 kdy: 9. Dubna 2009, 16:38:24 »
Arabské přísloví: Bij ženu 7x denně, vždycky bude vědět, za co dostala.  Turecké: Sluší se, aby žena žila pod botou muže.  Saudská Arábie: Odsouzení ženy ke zbičování za to, že byla unesena a znásilněna.Mám takový pocit, že asi to ponižování žen je skutečně nějak v tom islámu zakotveno. Nedávno na Youtube byla diskuse feministky se vzdělaným Arabem (odkaz na Eurabii), kde chlapec obhajoval, že  minimálně jednou týdně seřeže ženu elektrickým kabelem. Prý ji vychovává, aby byla poslušná, protože takové ženy Alláh chce.  Zbičování ženy v Saudské Arábii za řízení auta. A teď summary, abych nebyl nařknut z toho, že jsem sadistický macho ;D. Určité národy byly po tisíciletí těmito vzorci chování formovány. Berou to jako normu chování, navíc ještě  podpořenou náboženstvím. Takže tyhle drasťárny se dají chápat jako kolektivní nevědomost, nevyzrálost v rámci celého národa, náboženství..  A když někdo proti tomu půjde opravdu důsledně, nevím, jestli to nebude chápáno těmi dotyčnými  jako útok proti náboženství  samotnému. Sice můžeme na to nadávat, odsuzovat to, ale globálně jsem dost velký pesimista, že se to nějak hne k lepšímu.  Bohužel.

kastanekjan

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #66 kdy: 9. Dubna 2009, 19:15:15 »
Předpokladem je cítění s jinými živými tvory (když to tak řeknu) obecně. Náboženství (taky obecně) by asi k tomu mělo vést.

martindeporres

  • Host
Re: Násilí páchané na dívkách a ženách
« Odpověď #67 kdy: 9. Dubna 2009, 20:49:52 »
Předpokladem je cítění s jinými živými tvory (když to tak řeknu) obecně. Náboženství (taky obecně) by asi k tomu mělo vést.
Souhlas. Jenže mělo-li by být podstatnou vlastností náboženství vedení k soucítění s ostatními živými tvory, vyvstává před námi velká otázka, které  náboženství se vlastně dá náboženstvím oprávněně nazvat.  Pak by se dalo v některých případech mluvit spíše o ideologii, světonázorovém systému, nikoliv o náboženství. Zvláště pak, když člověk v praxi vidí, že mnohé z těchto systémů jsou určeny spíše k ovládání lidí, než k tomu, aby člověka vedly  směrem k Stvořiteli.

Michall

  • Host
nemůžeme všude čekat evropskou unavenost. Jsou i země temperamentní, kde pro chybu i dívky teče krev mužů. Já je nehodnotím natož nesoudím, co jsem tam zažil, jim poněkud dává za pravdu.  BÝT INTERKULTURNĚ KOMPETENTNÍ do tak nejen vzdálené, ale i vnitřně rozdílné kultury, je práce na desítky let. Už zodpovědnost člena za celý klan a zodpovědnost klanu za každého nejen člena, ale i řádně přijatého hosta. Dobrá pověst není jako u nás jen o drbech na pavlači, ale bleskově se mění na miliony zisku nebo ztrát.Asi jako když špičkový fotbalista fauluje na MS ve finále. Děti v tomto klimatu jsou tomu odpovídajícím způsobem zralé, vychovávané od malička. Pokud je dítě postižené, nikdo je vážně nebere, jen rodina jej má kontrolovat.Ale jsou i celé klany na úrovni otroků, zejm. dříve řemeslníci, od těch se nečekal ani oděv ani oděv ani čest. Např. důraz na oděv je právě o tom, na starých obrazech najdete na trhu polonahé otrokyně, jako zboží, ale svéprávné ženy jsou zahaleny pečlivě. Tu již tušíte, co to udělá s klanem, když jeho žena se chová necudně třeba jen oděvem.Jako by se tím klan stal klanem otroků. Hodně věcí netřeba hledat v náboženství, jsou starší, jsou prakticky osvědčené.

Michall

  • Host
zkusím rozehřát poněkud zmrzlé klima:
« Odpověď #69 kdy: 23. Června 2009, 00:29:52 »
ženy mají v přírodě a v přirozenosti poněkud velkou moc, zatímco muž může jen nabízet, je to žena, kdo volí, kdo rozhodne...základ je někde v etologii, muž není tolik odkázán na "kvalitu"ženy, snadněji ji zamění, ale pro ženu musí být muž nějak špičkový, pro ni samu je to zásadní investice, její počet potomstva je dost limitován.....proto snad klasické kultury se snaží vybalancovat, dát i můžům nějakou pozici...tím spíše jsou muži dotčeni, když jim i to málo zajištěné kulturou někdo bere...nechci to vulgarizovat, ale když žena chce pohledného spolupracujícícho  muže, najde ho skoro v každé restauraci, s podobným přáním muž se naběhá...pokud dokonce není kulturou veden ke komerci....kupodivu nám nevadí výprask žen u našich cikánů, nezraňuje naše očekávání

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15