Judaismus > Rabín odpovídá na Vaše dotazy

mleko ne-mleko a maso

(1/11) > >>

Vader:
Chtel bych se zeptat, jestli kdyz si - byv sam a nikym nerusen a nepozorovan - udelam napr. svickovou z mandloveho ci kokosoveho mleka, musim dbat na oblozeni talire platky mandli nebo stavet na stul pixklu od kokosoveho mleka. Chapu, ze je to signal pro ostatni "nebojte, ja to maso nedlabu s mlecnou omackou", ale kdyz jsem OPRAVDU sam, je to nutne ?
BTW zkousel jsem parkrat i sojove mleko, a bylo mi mdlo, IMHO se na teplou kuchyni fakt nejvic hodi kokosak.

Samuel:
Vadere, On to pozná i bez té piksly a ostatní Vám může být volné :)

zoom:
Pokud je o člověku známo, že dodržuje kašrut a je i s lidmi, kteří to o něm vědí, není s náhražkou mléka problém. Pokud příjdou hosté, kteří by mohli zapochybovat je dobré  prostě říct, že jste použil kokosové mléko anebo nějaké jiné. Jinak asi to patří spíš do receptů, ale já raději používám tchinu, přidá sice kalorie, ale smetanový efekt v omáčce je a není to nic chemického. S použitím sojového ani kokosového mléka zkušenost nemám. Ono je to i třeba v případě chleba namazaného margarinem (v Izraeli se prodává moc dobrý margarin z olivového oleje) a obložený třeba salámem. V takovém případě  také může vzniknout podezření, ale je otázkou kdo to jí a kdo na vás při tom kouká.

zoom:
Samueli, ono to tak úplně jedno není, protože právě, když někdo řekne že tenhle dělá jaký je košer a já jsem ho na vlastní oči viděl jíst smetanovou omáčku s masem , tak to může způsobit různé problémy. Jako pomluvy, nedůvěru, zesměšňování víry a pod. Proto si i v takovýhle věcech člověk musí dát pozor.

eleazar:
Vadere, to bych do Vás neřekl, že budete tak ohleduplný, že byste předem rozptýlil obavy spolustolovníků.
Jinak ten margarín z olivového oleje mě začíná zajímat. Jsem tak trošku z oboru a srdce mi div nekrvácí, do je člověk schopen udělat s tak krásnou věcí jako olivový olej  :-\ Anebo se zoom už aklimatizovala?
Mimochodem u nás doma se svíčková dělává z krůty a nijak jinak.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
Navštívit plnou verzi