Autor Téma: DOTAZY  (Přečteno 173680 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: DOTAZY
« Odpověď #100 kdy: 28. Prosince 2007, 12:56:05 »
Tak to my rekni, co by tim clovek (z pohledu ateisty) mohl ziskat ? Nenavist a nepochopeni vetsiny planety ? Obrovkou porci povinnosti ? Moznost prestat brat jeden den v tydnu na vedomi, ze existuje nejaka evropska civilizace ? Ba ne, tady nejde o zadny zisk... Nebo veris panum ze Zvedavce, ze kazdy zid je automaticky sileny bohac a je soucasti globalni sionisticke vlady  ;D ?

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #101 kdy: 28. Prosince 2007, 12:59:55 »
Zase nesmíš věřit úplně všechno propagandě....... například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)..... tohle může být pro někoho dostatečnou motivací...... a když nemá ty správný předky, co mu zbývá?

Yuri

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #102 kdy: 28. Prosince 2007, 15:31:15 »
Tak to my rekni, co by tim clovek (z pohledu ateisty) mohl ziskat ? Nenavist a nepochopeni vetsiny planety ? Obrovkou porci povinnosti ? Moznost prestat brat jeden den v tydnu na vedomi, ze existuje nejaka evropska civilizace ? Ba ne, tady nejde o zadny zisk... Nebo veris panum ze Zvedavce, ze kazdy zid je automaticky sileny bohac a je soucasti globalni sionisticke vlady  ;D ?

Ono to tak není? :o

eleazar

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #103 kdy: 29. Prosince 2007, 18:51:57 »
Yuri,
chceš-li, taksi můžeš přečíst 5. knihu Mojžíšovu, kde je to nejpodstatnější z  judaismu (stihneš za 1 večer). Zkus si takto nezávazně žít nějakou dobu, a pak nám můžeš sdělit svoje poznatky.
eleazar

myroch

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #104 kdy: 29. Prosince 2007, 20:11:59 »
Zase nesmíš věřit úplně všechno propagandě....... například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)..... tohle může být pro někoho dostatečnou motivací...... a když nemá ty správný předky, co mu zbývá?

No je to mnohem víc obtížnější, nežli přijetí jakéhokoliv jiného občanství. Konverze není zrovna sranda a podmínka zákona o návratu mluví o minimálně roku žití v komunitě, v níž člověk konvertoval. Což znamená cca 5 let slušné dřiny a konec nejistej, navíc se zavazuješ dodržovat spoustu příkazů a zákazů.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: DOTAZY
« Odpověď #105 kdy: 29. Prosince 2007, 20:13:15 »
Zase nesmíš věřit úplně všechno propagandě....... například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)..... tohle může být pro někoho dostatečnou motivací...... a když nemá ty správný předky, co mu zbývá?

Při vší úctě k Izraeli - není náhodou větší terno získat pracovní povolení v USA nebo Německu?  ;D Tedy z hlediska někoho, kdo není Žid a zvažuje výhody...
Představa v životě ve státě, který je v trvalém válečném stavu se 2 ze 4 sousedů, kde jsou na denním pořádku teroristické útoky a kde je povinná vojenská služba opravdu aktivní a do armády se povolává nejen na cvičení... Ech, z hlediska ne-Žida to není úplně terno, ne?
« Poslední změna: 29. Prosince 2007, 20:14:57 od Scooolie »

Elazar

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #106 kdy: 29. Prosince 2007, 21:49:35 »
Zase nesmíš věřit úplně všechno propagandě....... například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)..... tohle může být pro někoho dostatečnou motivací...... a když nemá ty správný předky, co mu zbývá?

Při vší úctě k opačným názorům musím říct, že propagandou smrdí tohle.

Citovat
například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)
První věta je pitomost. Do Izraele jsem přiletěl asi desetkrát a nikdy jsem automaticky občanství nezískal.
Zákon o návrat je normální zákon, jaký má o získání občanství každý stát. To si trochu pleteš pojmy s dojmy.
Citovat
tohle může být pro někoho dostatečnou motivací
Jestli je získní občanství státu, který má poměrně vysokou nezaměstnanost a je v permanentním ohrožení motivující, pak bezesporu.
Citovat
a když nemá ty správný předky, co mu zbývá?
Ehm, to má znamenat co? "Smyslem" a "logikou" mi to připomíná jistého nejmenovaného přispěvovatele, který se nedávno odporoučel do internetových věčných lovišť.... Máš to opravdu ze své hlavy? ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: DOTAZY
« Odpověď #107 kdy: 29. Prosince 2007, 22:53:34 »
Při vší úctě k Izraeli - není náhodou větší terno získat pracovní povolení v USA nebo Německu?  ;D

Kdybych mel moznost pracovat pro eAladin, kaslal bych na NASA nebo Google  ;)

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #108 kdy: 29. Prosince 2007, 23:07:08 »
to Elazar:

1) 5.červenec 1950, si zvolila vláda Izraele k přijetí své bezesporu nejdůležitější legislativní normy - Zákona o návratu. Tento zákon zaručuje právo každého Žida, bez ohledu na to, kde na světě žije, přjít do Izraele jako přistěhovalec a stát se jeho občanem bezprostředně při vstupu [Martin Gilbert, Dějiny Izraele, Jiří Buchal - BB art Praha 2002, str.273]
Když tak přemejšlím nad tím kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu (to je parafráze, nebrat doslova) tak bych to možná viděl v tom žes asi měl projevit zájem když ses coural po letišti..... čili nikoli automaticky, asi jsem měl napsat projeví-li zájem automaticky ho dostane.
PS: nevím zda a jak byl eventuálně inovován...... mě je to celkem jedno, já to pouze vzal na vědomí

2) Tobě to může připadat divný, ale troufáš si tvrdit že nikdo takový neexistuje? (speciálně pro Scoolieho..... lidi jsou divný, některý třeba i dobrovolně jdou na vojnu)

3) Nevim koho myslíš, ale myslel jsem to tak že chceš-li se stát občanem Izraele a nemáš židovské předky, co jinýho ti zbývá než konverze...... frštenzí?
« Poslední změna: 29. Prosince 2007, 23:56:41 od Yan »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: DOTAZY
« Odpověď #109 kdy: 29. Prosince 2007, 23:28:31 »
Yan: Stejný zákon má třeba Německo. Stačí mít jednoho prarodiče prokazatelně německé národnosti a máte právo na německé občanství. A co ti chudáci, co takového alespoň jednoho prarodiče nemají?  :D >:D

Čili, můžeme se asi shodnout na tom, že je věcí každého státu, komu dá občanství ve standardním režimu a komu ve zjednodušeném nebo jinak zvýhodněném. Izrael vznikl jako židovský stát, stát pro Židy z celého světa a podle toho také uděluje ve zvýhodněném režimu občanství Židům. Je to jeho věc.

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #110 kdy: 29. Prosince 2007, 23:37:06 »
Scoolie, já to nekritizuju, já jsem to jenom spojil s možností takhle získat Izraelské občanství........ konverzí se němcem prostě nestaneš.

Elazar

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #111 kdy: 30. Prosince 2007, 15:23:47 »
O to víc je Izrael tolerantní než Německo v získávání občanství  ;D


Yan:
Citovat
projeví-li zájem automaticky ho dostane.

I to je špatná formulace. Nikoli automaticky. Martin Gilbert je idealista. ;)

BTW - A tobě nějak vadí, že nemůžeš získat jako nežid (národností) izraelské občanství, pokud neuděláš konverzi?  ;)

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #112 kdy: 30. Prosince 2007, 16:05:02 »
BTW - A tobě nějak vadí, že nemůžeš získat jako nežid (národností) izraelské občanství, pokud neuděláš konverzi?  ;)

A napsal jsem snad někde něco o tom že mi to vadí? Já jsem prostě napsal že když někdo neni žid (od narození) a chce získat Izraelské občanství, může to řešit konverzí.... nic víc. To ty si se začal štětit že je to propaganda.

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #113 kdy: 30. Prosince 2007, 16:21:53 »
O to víc je Izrael tolerantní než Německo v získávání občanství  ;D

Na tohle upozorni Scoolieho, to Německo do téhle diskuze o možnosti konverzí se dostat k izraelskému občanství poněkud nesmyslně zamontoval on.

Elazar

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #114 kdy: 30. Prosince 2007, 19:47:53 »
BTW - A tobě nějak vadí, že nemůžeš získat jako nežid (národností) izraelské občanství, pokud neuděláš konverzi?  ;)

A napsal jsem snad někde něco o tom že mi to vadí? Já jsem prostě napsal že když někdo neni žid (od narození) a chce získat Izraelské občanství, může to řešit konverzí.... nic víc. To ty si se začal štětit že je to propaganda.

Pokud se nepletu, tak s pojmem "propaganda" jsi tu první začal operovat ty, tak klídek. Ohradil jsem se pouze proti tomu, že v těchto věcech máš poněkud zmatek a k dispozici pravděpodobně velmi zkreslené informace nezakládající se na skutečnosti.


Ad Scooolie - ano, bylo to pro něj, nikoli pro tebe.

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #115 kdy: 30. Prosince 2007, 20:11:29 »
Pokud se nepletu, tak s pojmem "propaganda" jsi tu první začal operovat ty, tak klídek.

Ano, to jsem použil, ale v reakci na vyjádření Vadera kdy on začal operovat s termíny jako "obrovské množství povinností, nenávist celého světa" atd. atd.

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #116 kdy: 30. Prosince 2007, 20:17:18 »
Ohradil jsem se pouze proti tomu, že v těchto věcech máš poněkud zmatek a k dispozici pravděpodobně velmi zkreslené informace nezakládající se na skutečnosti.
No fajn, takže jestli je to jinak, napiš jak. Ale stejně jde jen o technický detail. Princip který jsem tady uváděl je ten, že pokud někdo není žid od narození je konverze možnost jak se k dostat k izraelskýmu občanství. A to snad pravda je. Nebo neni?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: DOTAZY
« Odpověď #117 kdy: 30. Prosince 2007, 23:16:27 »
No fajn, takže jestli je to jinak, napiš jak. Ale stejně jde jen o technický detail. Princip který jsem tady uváděl je ten, že pokud někdo není žid od narození je konverze možnost jak se k dostat k izraelskýmu občanství. A to snad pravda je. Nebo neni?

Mozna budu diky horecce reagovat trosku podrazdene, ale muzes mi rict, co tim k sakru u vsech vsudy sledujes ? No ano, konverze je reseni, nemas-li zidovskeho predka. No a ? Mozna by stalo za to pripomenout, ze Izrael je zidovsky stat.

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #118 kdy: 31. Prosince 2007, 02:18:03 »
Mozna budu diky horecce reagovat trosku podrazdene, ale muzes mi rict, co tim k sakru u vsech vsudy sledujes ? No ano, konverze je reseni, nemas-li zidovskeho predka. No a ? Mozna by stalo za to pripomenout, ze Izrael je zidovsky stat.
No a nic. Já jsem prostě napsal že konverze je způsob jak lze získat Izraelské občanství. Nic víc. A vy jste mi tady začali vyčítat co to píšu za nesmysly..............
Tak si to sakra dohledejte!

Nic jsem tím nesledoval a nechápu co vám na tom tak vadí.......... dyť i ty sám teď píšeš že to tak je. Netrpíte stihomamem?

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #119 kdy: 31. Prosince 2007, 02:22:17 »
Já už fakt nevim v čem je problém. Asi v mym nicku.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: DOTAZY
« Odpověď #120 kdy: 31. Prosince 2007, 09:22:09 »
Nechci nikoho drazdit, ale napriklad ceska muslimka anebo i nemuslima si vezme izraelskeho araba, prestoupi na islam a jako manzelka izraelskeho obcana dostane izr. obcanstvi. Stejne tak krestanka pokud se vda za krestana obcana Izraele. Anebo Cech, ktery si vezme Izraelku jakehokoli vyznani se po case stane obcanem Izraele. Co s tim? Proc je to tak zajimave se stat obcanem tohoto statu? Proc ne radeji USA anebo treba Island anebo Papua Nova Guinea?  ::) ???

Elazar

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #121 kdy: 31. Prosince 2007, 10:56:54 »
Ta já ti to připomenu hochu, když tedy k tomu vybízíš. A nemyslím, že problém je ve tvém nicku, ale v tom, že máš zkrátka blbý kecy. Slušněji to nazvat nejde. Já vím, že tu jsi za rýpala - ale tohle jsou jen hospodský plky. Tvé odpovědi jsou vyznačeny tučně.

Citovat
Tady asi došlo k omylu. To není o "kšeftu", to je o přesvědčení.
 
Jedna věc je teorie, druhá praxe.

Elazar
Ty se v tom nějak vyznáš... 

A chceš snad tvrdit opak?

Vader
Ano, praxe je takova, ze rabin se te buze snazit vsemozne odradit. Tak jsi to myslel Yane ?

Ani ne..... určitě se najde hafo lidí kteří se nejdříve zamyslí zda se jim to vyplatí..... je jasné že ne všichni..... i idealisti existujou.....

Vader
Odpověď #100 kdy: 28. Prosinec 2007, 12:56:05
Tak to my rekni, co by tim clovek (z pohledu ateisty) mohl ziskat ? Nenavist a nepochopeni vetsiny planety ? Obrovkou porci povinnosti ? Moznost prestat brat jeden den v tydnu na vedomi, ze existuje nejaka evropska civilizace ? Ba ne, tady nejde o zadny zisk... Nebo veris panum ze Zvedavce, ze kazdy zid je automaticky sileny bohac a je soucasti globalni sionisticke vlady   ?

Zase nesmíš věřit úplně všechno propagandě....... například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)..... tohle může být pro někoho dostatečnou motivací...... a když nemá ty správný předky, co mu zbývá?



Přečetl jsem to dvakrát a tuhle větu
Citovat
Já jsem prostě napsal že konverze je způsob jak lze získat Izraelské občanství
. jsem tam opravdu nenašel.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: DOTAZY
« Odpověď #122 kdy: 31. Prosince 2007, 12:06:21 »
Zdravím, co k tomu dodat.Odpověděli jste si sami.

Slabý, smutný, ničemný, Stanek (Fanuel)
             

Yan

  • Host
Re: DOTAZY
« Odpověď #123 kdy: 31. Prosince 2007, 12:37:56 »
A ty to tam nevidíš?

1) Konverze je způsob jak získat izraelské občanství (obsah)
2) například každý žid po příletu do Izraele získá automaticky státní občanství (tušim že zákon o návratu)..... (forma)

Tu formu jsem použil v reakci na dotaz Vadera (cituji) Tak to my rekni, co by tim clovek (z pohledu ateisty) mohl ziskat.... (konec citace), proto taky je tam třeba to uvedení slovem například. Ono se v té diskuzi totiž, když jsem se zapojil (a už dlouho) mluvilo o konverzi, takže jsem to slovo v té reakci už koukám ani nepoužil ale pokud bych ti to měl napsat tak abys to pochopil tak jsem vlastně napsal že: každý žid po příletu do Izraele má právo získat státní občanství Izraele (zákon o návratu) a pokud není židem od narození může se stát židem konverzí.

A na to přišly tyhle reakce:
- není náhodou větší terno získat pracovní povolení v USA nebo Německu? (Scoolie)
- Při vší úctě k opačným názorům musím říct, že propagandou smrdí tohle. (Elazar)
- A tobě nějak vadí, že nemůžeš získat jako nežid (národností) izraelské občanství, pokud neuděláš konverzi? (Elazar)
- muzes mi rict, co tim k sakru u vsech vsudy sledujes ? (Vader)
- nemyslím, že problém je ve tvém nicku, ale v tom, že máš zkrátka blbý kecy (Elazar)




Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: DOTAZY
« Odpověď #124 kdy: 31. Prosince 2007, 15:08:41 »
Yane, vy jste si mohl všimnout, že Vám ve Vašich příspěvcích, které jsou skutečně mnohem více rýpavé než věcné, nikdo nebrání. Je ale samozřejmě každého právem na ně reagovat. Reaguje li slušně, a já si nevšiml, že by reakce byly nějak neúnosně hrubé, je na Vás, abyste je ustál a nebyl nadmíru vztahovačný.
Vezmu li toto téma, pak reakce ostatních na Vás mají jasné opodstatnění. Původní dotaz, po kterém se rozproudila diskuse v tomto vlákně byl od nováčka Chaima (myslím, že se dále neozval) a zněl:

"Jkým způsobem mohu konvertovat k Judaismu a jaké budu poté vlastnit výhody?"

Všichni přispívající kromě Vás, dávali najevo své mínění, že konverzí člověk nezíská žádné hmatatelné, chcete li materiální výhody. Vy jste za výhodu považoval to, že člověk, který se nenarodí jako žid resp. nemá předky umožňující mu získat občanství v Israeli dle zákona o návratu, může toto dosáhnout pomocí konverze. Jak vyplynulo z dalších komentářů, pro takového pošetilce, který by jen tak z "plezíru" a bez patřičného přesvědčení nebo jiného vážného důvodu chtěl nabýt israelské občanství existuje cesta pomocí sňatku s vhodnou osobou.. Otázkou však je, jaký by to asi musel být motiv. Mě osobně tedy uniká.
Vaše lpění na tom, že vy máte pravdu a že Vaše reakce jsou v pořádku mi nejvíce ze všeho připomíná vzteklé dupání nohama rozmazleného dítěte, které i když ví, že se mýlí, případně nemá plnou pravdu, není ochotno to přiznat a nakonec končí v hysterickém oblouku.
Aby nebylo mýlky, já netvrdím, že teoreticky jste neměl pravdu o možnosti využití (zneužití) konverze, pouze jste již dále nedokázal svou myšlenku obhájit z hlediska motivů.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15