Autor Téma: Založení ,,sekce" paměti  (Přečteno 10992 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BaF400

  • Host
Založení ,,sekce" paměti
« kdy: 2. Ledna 2009, 22:26:01 »
Co takhle založit sekci, která by nesloužila přímo k diskusi ale ke vzdělávání návštěvníků tohoto fóra?

Něco jako:
1) Vysvětlení židovského pojmosloví, zvyků, pojmů a já nevím čeho všeho (ne všichni ví, co je co a hledání na internetu není úplně ideální - s ohledem na to, že kromě rozumých, snažících se pomoci a vysvětlit jsou na internetu i demagogové či nedoukové....

2) Důležité mezníky Izraele - zjišťuji že lidé mají paměř krátkou a důležité mezníky vzniku a historie Izraele (samozřejmě nejn tyto, ale jsme v komunitě Eretz, takže mluvím o Izraeli a židovství) jsou nejen zapomínány, ale často nejrůznějšími účelovými praktikami převraceny a mlženy.

Ani by to nemusela být část kam může přispět každý jedinec (ať v tom není chaos), spíš by příspěvky zakládali moderátoři či jimi pověření. Diskutovat o těchto tématech můžeme i jinde v jiných částech tohoto fóra...


Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Založení ,,sekce" paměti
« Odpověď #1 kdy: 4. Ledna 2009, 18:45:36 »
Obavam se, ze ve strucnosti to nepujde. Doporucil bych spise ceskou Wiki, nebo si poridit kteroukoliv knihu Dana Diveckeho, kde je vzdy na konci maly vykladovy slovnik. Nikoli spatnou investici se mi jevi take kniha/mala encyklopedie "Judaismus A-Z".

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Založení ,,sekce" paměti
« Odpověď #2 kdy: 4. Ledna 2009, 20:00:35 »
Jo a každého, kdo se bude chtít přihlásit do fóra (místo abys ho nutil poslouchat psy-trance) vyzkoušíš z  několika hesel náhodným výběrem..  :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Založení ,,sekce" paměti
« Odpověď #3 kdy: 4. Ledna 2009, 20:06:09 »
Jasne. Bud sjede na ex posledni album od Paula Van Dyka, nebo dostane zaludnou otazku  :D

BaF400

  • Host
Re: Založení ,,sekce" paměti
« Odpověď #4 kdy: 5. Ledna 2009, 20:26:56 »
Obavam se, ze ve strucnosti to nepujde. Doporucil bych spise ceskou Wiki, nebo si poridit kteroukoliv knihu Dana Diveckeho, kde je vzdy na konci maly vykladovy slovnik. Nikoli spatnou investici se mi jevi take kniha/mala encyklopedie "Judaismus A-Z".

Tohle jsem nemínil vůči sobě - myslím si že k tomu abych zjistil co nemohu mám vcleku dobré a spolehlivé zdroje.

Vnímám to spíš jako osvětu pro náhodné návštevníky. Hlavně co se týče historie.
Každé píchnutí náhodného palestince vosou či včelou, které mířila z izraelského území je okamžite považováno za incident, který je nutné odplatit několika demonstracemi a pár raketami a hlevně je s ním kdykoliv v budoucnu znovu a znovu operováno.
To co se děje z druhé strany ale zůstává leckdy pohřbeno v minulosti a nikdo o tom pomalu ani neví.... >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15