Autor Téma: kombinace sabat-neděle  (Přečteno 8652 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
kombinace sabat-neděle
« kdy: 21. Prosince 2008, 13:12:24 »
Tak nějak jsem si při čtení jednoho článku tady na Eretzu uvědomil že v Izraeli v neděli choděj do práce (do školy) čili že pro ně je to vlastně jakési naše pondělí...... Chtěl jsem se zeptat jak to vlastně je s pracovními dny v Izraeli (respektive kdy choděj v Izraeli do školy).... od neděle do pátku nebo od neděle do čtvrtka? Jo, a jak se vám (či jak je to obecně chápáno) jeví praktičnost (pohodovost) Izraelské varianty oproti té západní úpravě kdy po sabatu následuje neděle.
Za sebe třeba můžu říct že jsem míval raději sobotu než neděli (a už mi to zůstalo) volno jsme měli stejně, ale na neděli mě vadilo vědomí, že další den je pondělí a zase se bude muset do školy.
« Poslední změna: 24. Prosince 2008, 14:35:09 od Yan »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #1 kdy: 21. Prosince 2008, 13:30:30 »
Škola a univerzity jsou od vzučují od neděle do pátku zhruba do dvanacti. Úřady nepracují v pátek a v sobotu. Soukromé firmy to vedou jak chtějí ale zpravidla také v pátek končí ve 12 anebo 13 hodin.  Takže pro většinu lidí zbývá vlastně jen ten šábes na to si odpočinout. Je ovšem hodně svátků, na podizim kolem Noveho roku a na jaře na Pesach, takže je to celkem v pohodě.

chawwa

  • Host
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #2 kdy: 24. Prosince 2008, 14:11:05 »
Však nám taky lidé bydlící v Izraeli závidí ty tva dny volna.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #3 kdy: 24. Prosince 2008, 14:46:34 »
Ono vše má dvě strany mince. Poměrně velká soukromá firma v Jerusalemu, se kterou mám nějakou spolupráci, končí ve čtvrtek a má pátek a sobotu volno. Takže v pátek se mnou nikdo nekomunikuje ani dopoledne, zato já již musím být připravený "pracovat" a být s nimi v kontaktu v neděli. :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

chawwa

  • Host
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #4 kdy: 24. Prosince 2008, 14:55:48 »
Ono vše má dvě strany mince. Poměrně velká soukromá firma v Jerusalemu, se kterou mám nějakou spolupráci, končí ve čtvrtek a má pátek a sobotu volno. Takže v pátek se mnou nikdo nekomunikuje ani dopoledne, zato já již musím být připravený "pracovat" a být s nimi v kontaktu v neděli. :)
To mi připomínáš jedoho týpka, co říkal o českém konzulátu v Izraeli-nepracovali v pátek, aby bylo za dobře učiněno muslimům, také nepracovali v sobotu, aby bylo za dobře s židy a v neděli,aby bylo spoko s křesťany..

eleazar

  • Host
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #5 kdy: 24. Prosince 2008, 15:25:32 »
Ono vše má dvě strany mince. Poměrně velká soukromá firma v Jerusalemu, se kterou mám nějakou spolupráci, končí ve čtvrtek a má pátek a sobotu volno. Takže v pátek se mnou nikdo nekomunikuje ani dopoledne, zato já již musím být připravený "pracovat" a být s nimi v kontaktu v neděli. :)
Na tom není nic k podivování.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #6 kdy: 24. Prosince 2008, 15:30:01 »
To mi připomínáš jedoho týpka, co říkal o českém konzulátu v Izraeli-nepracovali v pátek, aby bylo za dobře učiněno muslimům, také nepracovali v sobotu, aby bylo za dobře s židy a v neděli,aby bylo spoko s křesťany..

Jeste bych zavrel ve ctvrtek kvuli Druzum. Zbyvaji tri dny. Proc otevirat na tri dny ?  ;D

Elazar

  • Host
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #7 kdy: 24. Prosince 2008, 15:35:19 »
Já bych přijal desetidenní týden kvůli Egypťanům, a jsme tam, kde jsme byli.  :D

chawwa

  • Host
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #8 kdy: 24. Prosince 2008, 20:58:56 »
To mi připomínáš jedoho týpka, co říkal o českém konzulátu v Izraeli-nepracovali v pátek, aby bylo za dobře učiněno muslimům, také nepracovali v sobotu, aby bylo za dobře s židy a v neděli,aby bylo spoko s křesťany..

Jeste bych zavrel ve ctvrtek kvuli Druzum. Zbyvaji tri dny. Proc otevirat na tri dny ?  ;D
:D :D

eleazar

  • Host
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #9 kdy: 24. Prosince 2008, 21:07:20 »
V Osmanské říši byl volným dnem čtvrtek jako nábožensky neutrální.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: kombinace sabat-neděle
« Odpověď #10 kdy: 24. Prosince 2008, 21:38:32 »
Ono vše má dvě strany mince. Poměrně velká soukromá firma v Jerusalemu, se kterou mám nějakou spolupráci, končí ve čtvrtek a má pátek a sobotu volno. Takže v pátek se mnou nikdo nekomunikuje ani dopoledne, zato já již musím být připravený "pracovat" a být s nimi v kontaktu v neděli. :)
Na tom není nic k podivování.
Já se nepodivuji. Já jen konstatuji a pokud chci s tou firmou spolupracovat a dělat "kšeft", tak to prostě akceptuji jako daný fakt. :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15