Autor Téma: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE  (Přečteno 179503 krát)

0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #150 kdy: 4. Ledna 2009, 15:24:02 »
Uvolneno ke zverejneni: Izraelsky vojak kriticky zranen v severni Gaze. Vojak byl zranen pri bojich s teroristy a byl evakuovan helikopterou do nemocnice. Rodina byla informovana.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #151 kdy: 4. Ledna 2009, 15:27:19 »
Co jsem slyšel od knížete Schwarzenberga, tak to původní proizraelské stanovisko bylo nedorozumění, zázraky se prostě dnes už nedějí...
...
Jenom další poučení, že člověk nesmí být příliš velký optimista. Tak se mi zdá, že pan kníže si toho luxusu říkat pravdu moc dlouho neužíval.
Zjednodušeně řečeno, je v tom Israel zase sám a proti němu v podstatě celý svět (myšleno v politické rovině). Jen tu více tu méně jednoznačně. Teď se jen hrozit, jak se bude vyvíjet politika USA po nástupu Obamy. Mám strach, že tlak na israelské ústupky arabům bude ještě silnější než ze strany presidenta Bushe s Condolizy Rice.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #152 kdy: 4. Ledna 2009, 15:29:52 »
Co jsem slyšel od knížete Schwarzenberga, tak to původní proizraelské stanovisko bylo nedorozumění, zázraky se prostě dnes už nedějí...
...
Jenom další poučení, že člověk nesmí být příliš velký optimista. Tak se mi zdá, že pan kníže si toho luxusu říkat pravdu moc dlouho neužíval.
Zjednodušeně řečeno, je v tom Israel zase sám a proti němu v podstatě celý svět (myšleno v politické rovině). Jen tu více tu méně jednoznačně. Teď se jen hrozit, jak se bude vyvíjet politika USA po nástupu Obamy. Mám strach, že tlak na israelské ústupky arabům bude ještě silnější než ze strany presidenta Bushe s Condolizy Rice.

Podle toho co ministr rikal si nemyslim ze se neco na nasem stanovisku zmenilo, jen musela byt zmirnena slova, protoze jiste nasledoval diplomaticky rozruch...Izraelci jiste citi nasi podporu a proto se nenechavam vyvest z miry...

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #153 kdy: 4. Ledna 2009, 15:33:58 »
No na iDnes je pořád jako první článek s velkým titulkem "Schwarzenberg: Viníkem konfliktu v Gaze je Hamas"

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #154 kdy: 4. Ledna 2009, 15:35:12 »
Pri leteckem utoku na severu Gazy zasazen dalsi vedouci z Hamasu: Muhammad Shalpuch, jeho zdravotni stav neni znam.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #155 kdy: 4. Ledna 2009, 15:35:39 »
28 raněných je příliš vysoké číslo  :( doufám, že se rychle uzdraví.
Čekám dvojciferný počet mrtvých. Ne, že bych si to přál, ale je to území nepřítele.
Vím, že to je těžké srovnávat a dej B-h, aby se toho israelští vojáci v co nejvyšší míře vyvarovali, ale já se skoro více bojím počtu zajatých vojáků. Konečný efekt je pro ty chudáky kluky prakticky stejný, protože si nějak neuvědomuji, že by se kdy nějaký israelský voják vrátil ze zajetí živý, ale pro další vývoj to může mít vážné důsledky. Arabové budou jistě jakéhokoli dalšího zajatce využívat pro vydírání Israele a nemyslím, že by se ta "sebranka" zdráhala použít i některé jejich barbarské praktiky pro odstrašení israelské armády a zapůsobení na israelskou veřejnost.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #156 kdy: 4. Ledna 2009, 15:44:12 »
No na iDnes je pořád jako první článek s velkým titulkem "Schwarzenberg: Viníkem konfliktu v Gaze je Hamas"
Ano, ale toto řekl právě ve svém vyjádření před koncem roku. S počátkem našeho předsednictví všichni sklopili uši před pravděpodobnými protesty z Evropy i světa a původní prohlášení mluvčího MZV ČR, které pravděpodobně bylo autentické (nevěřím na nedorozumění nebo to, že by si je mluvčí formuloval sám), bylo změněno k nepoznání. V podstatě se jím říká: "Israeli, ukonči operaci, my budeme pořádat konference o situaci, Hamas se oklepe a za chvíli bude vše při starém, nebo ještě horší."
Žádná přítomnost mezinárodních jednotek nic nevyřeší. Ti vojáci nebudou nasazovat krk v cizím konfliktu. Podívejte se na jednotky UNIFIL V Libanonu. Neudělaly nic. Před jejich očima se Hizballah dozbrojil, vybudoval pozice a když se náhodou nachomýtli k situaci, kdy měli zasáhnout, Hizballah jim pohrozil zbraněmi a oni se bez odoru stáhli.
Nikdo zde Israeli nepomůže a pokud si chce pomoci alespoň sám, ještě je mu v tom bráněno. Situace, která nemá nikde jinde obdoby.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #157 kdy: 4. Ledna 2009, 15:51:51 »
Je to zlo, ale Izrael si snad ted do toho nenecha uz kecat a dokonci to. Jinak vse co dlouhou dobu pripravoval padne v nivec...verim ze to dokoncej.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #158 kdy: 4. Ledna 2009, 15:55:00 »
Bohuzel bylo oznameno, ze je dalsi padly. A obavam se, ze jich bude vic. Mluvci armady potvrdil 28 zranenych, a 2 tezce zranene a ten jeden padly z dnesniho rana.
Izrael je v konfliktech bohuzel vzdycky sam. Ale precejen - v Parizi pred Izraelskym velvyslanectvi se prave kona demonstrace ve prospech Izraele tedy podporujici krok v Gaze. Mozna by se v PRaze take naslo dost lidi, kteri by na takovou demonstraci prisli.
 

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #159 kdy: 4. Ledna 2009, 17:05:45 »
Vím, že to je těžké srovnávat a dej B-h, aby se toho israelští vojáci v co nejvyšší míře vyvarovali, ale já se skoro více bojím počtu zajatých vojáků. Konečný efekt je pro ty chudáky kluky prakticky stejný, protože si nějak neuvědomuji, že by se kdy nějaký israelský voják vrátil ze zajetí živý...


Taky jsem se toho bal a b-huzel je to tady. Prozatim nejmene 2 zajati. Vzhledem k arabskemu pohrdani zenevskymi umluvami bych to spis nazval unosem.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #160 kdy: 4. Ledna 2009, 17:18:22 »
Vím, že to je těžké srovnávat a dej B-h, aby se toho israelští vojáci v co nejvyšší míře vyvarovali, ale já se skoro více bojím počtu zajatých vojáků. Konečný efekt je pro ty chudáky kluky prakticky stejný, protože si nějak neuvědomuji, že by se kdy nějaký israelský voják vrátil ze zajetí živý...


Taky jsem se toho bal a b-huzel je to tady. Prozatim nejmene 2 zajati. Vzhledem k arabskemu pohrdani zenevskymi umluvami bych to spis nazval unosem.

Zdroj informace ze jsou zajati?

Elazar

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #161 kdy: 4. Ledna 2009, 17:19:09 »
Dobrý článek (především poslední třetina) zde:

https://dan.drapal.org/index.php?id=214

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #162 kdy: 4. Ledna 2009, 17:33:41 »
Zdroj je Reshet bet, opakuji to v kazdych zpravach, zajati nejsou podle toho co rekl mluvci armady. Hamas vypousti bubliny, aby zastrasoval.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #163 kdy: 4. Ledna 2009, 17:44:58 »
Zdroj informace ze jsou zajati?

CT24

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #164 kdy: 4. Ledna 2009, 17:50:55 »
Opakuji pri tiskovce mluvci armady rekl, ze jsou zraneni, jak vyse a rekl vyslovne, ze nejsou zajati.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #165 kdy: 4. Ledna 2009, 17:55:15 »
Zabitym vojakem je stabni serzant Dvir Emannuellof, 22 let, z Givat Ze'ev, prislusnik brigady Golani. Odpocivej v pokoji bratre... :'(

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #166 kdy: 4. Ledna 2009, 17:56:01 »
Tohle se da rozesilat lidem, kteri nemaji jasno. https://www.youtube.com/watch?v=I5eKXOBf5_w

Van Guld

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #167 kdy: 4. Ledna 2009, 18:07:03 »
Zdravím. Zajimavá diskuze. Nedalo mi se a musel jsem se připojit.

Ohledně Pavlíny Reš bych nebyl tak kritický. Asi každý z nás kdo by viděl mrtvé/zraněné děti a sám byl pod střelbou z raket, by reagoval stejně. Byla prostě pod vlivem emocí z toho co viděla. Hned bych ji za to neodsuzoval. A ta řeč o 400 civilistech = emoce . Za to bych ji hned neupaloval.

Přečetl jsem si její články na idnes. A vůbec se mi nezdála zyměřena proti Izraeli. Prostě a jednoduše popisovala jaká je situace v Gaze. Určitě by jsme rádi viděly superpřesné zásahy na činitele hamasu. Ale taková válka není. Válka je hnusná a strašná. A měli by jsme si uvědomit, že při válce umirají i neviní. I chybou státu jehož jsme přátele a zastánci..

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #168 kdy: 4. Ledna 2009, 18:10:27 »
Zdravím. Zajimavá diskuze. Nedalo mi se a musel jsem se připojit.

Ohledně Pavlíny Reš bych nebyl tak kritický. Asi každý z nás kdo by viděl mrtvé/zraněné děti a sám byl pod střelbou z raket, by reagoval stejně. Byla prostě pod vlivem emocí z toho co viděla. Hned bych ji za to neodsuzoval. A ta řeč o 400 civilistech = emoce . Za to bych ji hned neupaloval.

Přečetl jsem si její články na idnes. A vůbec se mi nezdála zyměřena proti Izraeli. Prostě a jednoduše popisovala jaká je situace v Gaze. Určitě by jsme rádi viděly superpřesné zásahy na činitele hamasu. Ale taková válka není. Válka je hnusná a strašná. A měli by jsme si uvědomit, že při válce umirají i neviní. I chybou státu jehož jsme přátele a zastánci..

Souhlasim...jen jsem chtel dodat, ze je skoda, ze pan Moravec ji utnul kdyz mela mluvit o tom, jak Hamas vyuziva civilni objekty pro svoje teroristicke aktivity...to by mohlo byt zajimave co by pani povedela...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #169 kdy: 4. Ledna 2009, 19:52:12 »
Lybie hrozi prerusenim vztahu s CR kvuli oznaceni akce za defenzivni. Oj, to nam bude smutno, bez takoveho spojence a Kadafiho syna neprezijem  :'(   ;D

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #170 kdy: 4. Ledna 2009, 22:00:51 »
Do teto chvile oficialne nahlaseno 22 ranenych izraelskych vojaku...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #171 kdy: 6. Ledna 2009, 04:09:09 »
Smutna vec  :'(  Pred neco vic nez hodinou bylo uvolneno ke zverejneni, ze pri "pratelske palbe" na severu Gazy padli 3 vojaci IDF a 20 dalsich bylo zraneno, z toho 3 vazne. Tank omylem vypalil na budovu, kde se vojaci nachazeli.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #172 kdy: 6. Ledna 2009, 04:49:39 »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #173 kdy: 6. Ledna 2009, 06:25:27 »
 V neděli mě šokovala Pavlína Rež.. doslovný přepis:
"Protože je potřeba, aby si celý svět uvědomil, že Hamás je složka, která je podmíněna náboženskou ideologií... a i v samotné Gaze jsme mnohokrát slyšeli, že lidi jsou pyšní na to, že můžou zemřít v téhleté svaté válce.. to znamená, že pro ně riskovat život, to je.. to je čest, protože oni se okamžitě dostanou do nebe a splní se jim vlastně jejich obrovský přání.. a to si myslím, že je.. to by měla být ta velká stopka, kterou by celej svět měl poslat na stranu Izraele."
Rozumíte tomu?
Ona vidí a cítí, že oni uvažují jako šílenci, ale místo toho, aby řekla "Oni uvažují jako šílenci." řekne: "Oni jsou už takoví a svět je musí takové respektovat" (= nesnažit se jim za každou cenu zabránit v zabíjení civilistů)

j.franek

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #174 kdy: 6. Ledna 2009, 09:06:44 »
Ad. pí. Reš - nedivím se. Pokud budete dlouhodobě žít mezi určitými lidmi, navíc jako členka týmu arabské komisařky, takto se stýkat pouze s Araby, k tomu šok z války (není to sranda), pak..? Spíše se divím ČT že tohle pustila - je to dost podobná "hyena" jako využít dítěte, co se v noci ztratí v lese. Jeho bezprostřední reakce jistě bude- les je děs a hrůza... Jistěže není. Jsem dost přesvědčen, že až si paní odpočine, srovná si v klidu myšlenky, nebude na souhlas s uveřejněním tohoto svého interview vzpomínat zrovna s radostí.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15