Autor Téma: Chanuka  (Přečteno 44933 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline brian04

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: Chanuka
« Odpověď #50 kdy: 19. Prosince 2009, 06:59:49 »
přidavam i svou poklonu....krasne fotečky:-)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Chanuka
« Odpověď #51 kdy: 20. Prosince 2009, 02:11:02 »
Marcelo, opravdu pekne.
Ja jsem jen obcas zamaval mobilem a zmackl spoust.

Chanuka 5770, posledni den (je celkem spatne videt, ze sames je opravdu jinak postaveny), relativne normalni orizla fotka :





Chanuka 5770, posledni den, do mobilu natekla vodka a zacal skytat (za povsimnuti stoji, ze ta fotka rozhodne normalni neni) :



Potreti uz jsem se bal spoust zmacknout, protoze spoust je spoust v nekolika vyznamech a mobil zacal byt agresivni  ;D
« Poslední změna: 20. Prosince 2009, 02:14:59 od Vader »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Chanuka
« Odpověď #52 kdy: 20. Prosince 2009, 13:08:11 »

Chanuka 5770, posledni den, do mobilu natekla vodka a zacal skytat (za povsimnuti stoji, ze ta fotka rozhodne normalni neni) :

Potreti uz jsem se bal spoust zmacknout, protoze spoust je spoust v nekolika vyznamech a mobil zacal byt agresivni  ;D

 ;D ;D ;D..

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Chanuka
« Odpověď #53 kdy: 20. Prosince 2009, 13:46:52 »


Moji synci Mojšele Lipa Teitelbaum a Jojliš JR slavící po příchodu z práce (dělají skladníky v Kenvelu) Vánuku, čtoucí otčenáš.

Fröhlische Weinuka!
« Poslední změna: 20. Prosince 2009, 13:49:28 od petahyah »
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Chanuka
« Odpověď #54 kdy: 20. Prosince 2009, 17:25:21 »
Tralala, tralala, na Chanuka se nepije, to az na Purim milý Petahyo.

wiktor

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #55 kdy: 20. Prosince 2009, 18:54:55 »
štastnou chanuku všem a propo chtěl jsem se zeptat jestli někdo zjištoval někdy kolik z řad bezdomovců má po předcích židovský původ?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Chanuka
« Odpověď #56 kdy: 20. Prosince 2009, 18:59:25 »
štastnou chanuku všem a propo chtěl jsem se zeptat jestli někdo zjištoval někdy kolik z řad bezdomovců má po předcích židovský původ?

Žádný.

Chanuka skončila už včera večer.

wiktor

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #57 kdy: 20. Prosince 2009, 19:19:58 »
jo a propo dnes od 20:00 na čt1 dávají film všichni moji blízcí.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Chanuka
« Odpověď #58 kdy: 20. Prosince 2009, 20:03:39 »
štastnou chanuku všem a propo chtěl jsem se zeptat jestli někdo zjištoval někdy kolik z řad bezdomovců má po předcích židovský původ?

V Praze 3
Jožka Štajn von Hauptbahnhof, Ester Lazarovičová von Holeschowitz a David Blumenfeld von Masarykbahhof. 
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Chanuka
« Odpověď #59 kdy: 20. Prosince 2009, 20:08:52 »
Tralala, tralala, na Chanuka se nepije, to az na Purim milý Petahyo.

O Chanuka pije Vader a jeho mobil! Které přikázání zakazuje alkohol o Chanuce, teda kromě Koránu ;D
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Chanuka
« Odpověď #60 kdy: 20. Prosince 2009, 22:30:05 »
Jistě, že se na Chanuka může pít alkohol, ovšem s mírou stejně jako po celý rok, měla jsem na mysli pití poněkud nemírné, které je obvyklé o Purimu. Váš příspěvěk petahyo mi totiž připomínal spíše Purim než Chanuku.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Chanuka
« Odpověď #61 kdy: 21. Prosince 2009, 10:44:50 »
Jistě, že se na Chanuka může pít alkohol, ovšem s mírou stejně jako po celý rok, měla jsem na mysli pití poněkud nemírné, které je obvyklé o Purimu. Váš příspěvěk petahyo mi totiž připomínal spíše Purim než Chanuku.

O Chanuce může pít každý jak chce, tedy skoro každý.
Já bohužel pít nemůžu, neboť musím brát 15 různých léků, pít nemůžou ani muslimové co v USA ve své mešitě slavili Chanuku.
Ale jinak se většina lidí (kteří nejsou nemocní nebo ) může o Chanuce spít do němoty.
יואל טייטלבוים

chaje

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #62 kdy: 21. Prosince 2009, 11:22:47 »
muslimové slavili chanuku? :-)

martindeporres

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #63 kdy: 21. Prosince 2009, 13:46:23 »
Jistě, že se na Chanuka může pít alkohol, ovšem s mírou stejně jako po celý rok, měla jsem na mysli pití poněkud nemírné, které je obvyklé o Purimu. Váš příspěvěk petahyo mi totiž připomínal spíše Purim než Chanuku.

O Chanuce může pít každý jak chce, tedy skoro každý.
Já bohužel pít nemůžu, neboť musím brát 15 různých léků, pít nemůžou ani muslimové co v USA ve své mešitě slavili Chanuku.
Ale jinak se většina lidí (kteří nejsou nemocní nebo ) může o Chanuce spít do němoty.
Vy musíte být nemocnej jen z toho, co berete.  To by nevydržel ani nosorožec. Byl jste někdy za doktorem?

wiktor

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #64 kdy: 21. Prosince 2009, 16:56:27 »
Tak zemřela brittany murphy, rivka z filmu dáblova čísla.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Chanuka
« Odpověď #65 kdy: 21. Prosince 2009, 17:20:39 »
muslimové slavili chanuku? :-)
Ano v Kanadě

https://eretz.cz/content/view/9446/

Chanuka se stává populárním muslimským svátekm.
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Chanuka
« Odpověď #66 kdy: 21. Prosince 2009, 17:25:56 »
Jistě, že se na Chanuka může pít alkohol, ovšem s mírou stejně jako po celý rok, měla jsem na mysli pití poněkud nemírné, které je obvyklé o Purimu. Váš příspěvěk petahyo mi totiž připomínal spíše Purim než Chanuku.

O Chanuce může pít každý jak chce, tedy skoro každý.
Já bohužel pít nemůžu, neboť musím brát 15 různých léků, pít nemůžou ani muslimové co v USA ve své mešitě slavili Chanuku.
Ale jinak se většina lidí (kteří nejsou nemocní nebo ) může o Chanuce spít do němoty.
Vy musíte být nemocnej jen z toho, co berete.  To by nevydržel ani nosorožec. Byl jste někdy za doktorem?[/size]

Léky mi předepsali lékaři. Až budete pár let v důchodu, tak budete také brát plno léků.  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Chanuka
« Odpověď #67 kdy: 21. Prosince 2009, 18:07:08 »
Ja to znam, beru retezovou reakci leku  :( Kazdy eliminuje nezadouci ucinky predchoziho a leci neco jineho, ovsem zpusobuje dalsi nezadouci ucunky. Pripadam si jako reaktor v Dukovanech. Zatahuju a vytahuju uranove a grafitove tyce, abych udrzel reaktor v chodu a aby reaktor nezhasl, pripadne naopak nebouchl. Nastesti zatim beru leku jen 12. 3x denne.
Ale to uz je silne OT, skoro do Hyde Parku.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Chanuka
« Odpověď #68 kdy: 21. Prosince 2009, 18:28:46 »
Zdravím vás pánové, sice s chanukou to nemá co dělat ( ona stejně už skončila), ale hlásím se do vašeho klubu důchodců. Já mám sice jen 5 léků, ale mám je zase složitě rozděleny. Ráno 5, v poledne a večer po 2 a pokaždé jiné složení. Zatím se cítím dobře, věřím svému lékaři a doufám, že Dukovany ze mě nebudou.Když se kolem sebe rozhlížím už pod zorným úhlem našeho věku, tak bych si vsadila na dvě pravdy : sportem k trvalé invaliditě a člověk by měl vědět, že se také zhuntoval a né  odejít na druhý břeh, když jsem si nic neužil. Zdravím. :)

martindeporres

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #69 kdy: 21. Prosince 2009, 18:42:30 »
Petayah: nebudu. Důchod nemám zas tak daleko, a zatím kromě pár zubů mi nic nechybí.  A neberu nic, jen občas vitamíny.  Jo a piju litry tekutin, hlavně zelený čaj.

chaje

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #70 kdy: 21. Prosince 2009, 18:47:28 »
muslimové slavili chanuku? :-)
Ano v Kanadě

https://eretz.cz/content/view/9446/

Chanuka se stává populárním muslimským svátekm.

Podle toho článku byla chanuka slavena v mešitě výjimečně, pouze druhý den (z osmi) a jednalo se o (pozoruhodný) multikulturní počin...je nesmyslné, že by se chanuka stala muslimským svátkem, když oslavuje židovskou historii v době, kdy po muslimech nebylo ani vidu ani slechu...jako kdybyste napsal, že křesťané začínají slavit ramadán, nebo Židé vánoce....jistě se najdou jednotlivé případy z individuáních důvodů, ale globálně je to nesmysl (navíc v současné politické situaci :-)

Zina

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #71 kdy: 23. Prosince 2009, 17:37:23 »
Ať již slavíte či nikoliv,chci Vám všem popřát krásné sváteční dny.

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Chanuka
« Odpověď #72 kdy: 24. Prosince 2009, 00:15:34 »
... nebo Židé vánoce....

To b-hužel v některých krajích není zas až taková rarita :(

chaje

  • Host
Re: Chanuka
« Odpověď #73 kdy: 24. Prosince 2009, 22:13:57 »
... nebo Židé vánoce....

To b-hužel v některých krajích není zas až taková rarita :(

Máte pravdu, to nebyl optimální příklad :-) Myslela jsem samozřejmě typické izraelské, americké, západoevropské apod. Židy z nesmíšených rodin, kteří nikdy vánoce s rodiči či prarodiči neslavili...český Žid (nevyjímám ani sama sebe) je něco jiného....

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Chanuka
« Odpověď #74 kdy: 25. Prosince 2009, 08:44:40 »
No ono to také není vždy jednoznačné. Ani v USA ani v západní Evropě. Snad jen u ortodoxních židů a samozřejmě u sefardů nenajdete stopy po Vánocích.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15