Judaismus > Recepty

חנוכה

<< < (2/3) > >>

Tamar:
..tak to jednoznačně bramboráky, které peču, když doma nic není:
Nastrouhám bramboru nahrubo, nasypu to na skoro suchou (jen trochu pomazat olejem) rozpálenou pánev, a do těch brambor přisypu cokoli, co je k dispozici.. koření, zbytky nadrobno nakrájenýho vařenýho masa nebo sýr (ale ten radši až po obrácení), klidně i česnek nebo cibuli.. Musí se to dobře pomalu propéct, aby se ty brambory spojily - povrch vždycky uplácám vidličkou - trochu rozpadat se to bude vždycky..

Vader:
Marcelko, moc vam dekuji za recepty i snehulaka  :D

eleazar:

--- Citace: zoom kdy 20. Prosince 2008, 21:24:50 ---Ještě jedna prosba - pokusme se vsichni najit nějaký dobrý chanukový recept, ktery by byl dietni. Tedy při použití minima tuku a cukru.

--- Ukončit citaci ---
Místo cukru použijte fruktosu (hroznový cukr), sladí o trochu víc, ale je 2x méně kalorická.
S olejem je to horší - jak bez něj smažit?

Zkuste švýcarské resty:
Nastrouhjete brambory na hrubo, někdo je též krájí na nudličky nožem. Přidejte pepř, česnek, majoránku, sůl nepřidávejte <= zadržuje v těle vodu.
Celou směs rozetřete po pánvi (jako lívanec) s nepřinavým povrchem (teflon), přikryjte pokličkou a smažte. Nesmažte na plnou páru, potřebuje te to propéci rovnoměrně, ne spálit. Až se spodní vrstva speče v jeden kus, tak to obraťe a znovu propékejte.
tip á l'eleazar: celý kruhový rest je možno přepůlit a vytvořit z něho sandwich  na cestu. Jako náplň můžete použít kysané či dušené zelí, hořčici, kečup (vytéká!) či cokoliv košer

zoom:
Diky, to je docela dobry napad, ja jsem udelala bramboranky trochu jinak, predevsim bez vajec, a pekla jsem je na panvi jen lehce potrene olivovym olejem. Byly moc dobre a ne mastne. Celkem to vajicko nechybelo. Samozrejme hodne cesneku, pepr a majoranka. Vcera rozesilala nemocenska pokladna informace o koblihach (sufganiot) ktere podle nich maji 450 kalorii, tedy obycejne, neobycejne maji az 650 na kus. A odbourat je lze napriklad 2.5 hodinami prace na zahrade.
Ovsem ty bramboraky take nejsou nejlehci ...  ;D

zoom:
Jeste jsem si vzpomnela na jedno alternativni chanukove pochutnani - tzv. jablka v zupanu. Moc dobre, je tam olej ale ne tolik mouky a take ty jablka jsou o neco zdravejsi nez, kobliha.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi