Autor Téma: Stvoření-evoluce-kreativismus...  (Přečteno 17067 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Stvoření-evoluce-kreativismus...
« kdy: 18. Prosince 2008, 16:10:01 »
ahoj.přiznám se, že nevím jestli toto téma je/bylo na fóru probíráno.Přesto bych rád slyšel Vaše názory, myšlenky, odkazy, cokoliv :)Dík Iannis
בס"ד

chawwa

  • Host
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #1 kdy: 20. Prosince 2008, 16:56:59 »
ahoj, tož kde začnem? U velkého třesku? Nebo hromového blesku od Pána Boha? Vysvětli mi prosím-kreativismus.pa

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #2 kdy: 20. Prosince 2008, 17:55:04 »
ahoj.přiznám se, že nevím jestli toto téma je/bylo na fóru probíráno.Přesto bych rád slyšel Vaše názory, myšlenky, odkazy, cokoliv :)Dík Iannis
Probírali a docela podrobně, ale nemůžu to najít.. Možná to bylo i na lamedwaw (https://www.lamedwaw.org/phpBB2/index.php), ale tam to taky nějak nemůžu najít - možná to bylo ještě před tím, než se nám sesypalo fórum.. >:(

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #3 kdy: 20. Prosince 2008, 19:45:42 »
ahoj)chawwa: ohledně kreativismu-jistě se dá, buď na netu či jinde najít mnoho definic.Já, možná ne adekvátně, povím mou zkušenost po zhlédnutí jednoho dokumentu o kreativismu. Co jsem vypozoroval, jedná se o popření většiny vědeckých teorií a paradigmat (různé evoluční teorie) a přijetí pouze jediného pramenu, tedy Bible (ohledně stvoření, posléze "evoluce"). Kreativismus má, dle zmíněného dokumentu, odlišný názor např. pračlověk (jeho zrod, doba působení), dinosauři, ...vývoj fauny. Znovu připomínám nejsem odborník na slovo (Slovo...;))vzatý...já možná něco o hudbě....mimochodem na škole nás učí něco o "kostěných flétnách" prehistorických...starověkých...tak jak je to se stářím člověka ?:-[ Dík Iannis)
בס"ד

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #4 kdy: 21. Prosince 2008, 13:48:10 »
...tak jak je to se stářím člověka ?

To je ruzny, prababicka zvladla krasnych 106 let  ;D (Odpustte forek, ale kdyz to na me prijde...)

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #5 kdy: 21. Prosince 2008, 18:17:25 »
 ;D
בס"ד

daniel lehotsky

  • Host
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #6 kdy: 22. Prosince 2008, 15:19:42 »
to Vader)ako pocitam,tak pocitam,mne to vyslo 38.690 rokov.pozehnane,gratulujem. ;D

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #7 kdy: 22. Prosince 2008, 18:46:52 »
Marcela:ano ano lamedwaw jsem pročetl.Můžem pokračovat zde? Zaujala mne tam slova Ester. Tedy že stvoření je myšleno obrazně. Já osobně si myslím, že nese více filosofickou otázku než-li historickou. Možná není vhodné říct filosofickou, myslím tím že jde o obraz jakéhosi konstituování, od večera do večera udělal..ustanovil...vytvořil je pro mě zde myšleno obrazně. Jěště jedna věcička. Co by bylo psáno, jestliže by text vznik (čistě hypoteticky) o pár tisíc let dříve? Dle vědy zde nebyla veškerá fauna a flóra. Nebo lépe z pravěku nám není známá taková fauna a flóra, která byla známá např. ve starověké Mezopotámii. ...Bůh učinil rozmanité druhy zemské zvěře i rozmanité druhy dobytka a rozmanité druhy všelijakých plazů...ok.ok...ale co ten dobytek?Já vím, že vlastně nevím a proto se ptám. Kdo to také tak vidí? Tedy že jde o "ukázku", že to, co tu je vedle nás, mezi námi , u nás, v nás, že má nasvědomí On, že je to také ukázka jistého postupu, vývoje...že to pak tamto ..to začíná a je (pak i končí,možná ...)ale to asi jindy..že nic se neděje jen tak..ano to je to hlavní..si myslím...nic se neděje jen tak...vše má "svou příčinu a svůj systém ". ::)Iannis
בס"ד

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #8 kdy: 22. Prosince 2008, 19:11:13 »
to Vader)ako pocitam,tak pocitam,mne to vyslo 38.690 rokov.pozehnane,gratulujem. ;D

V klidu  ;) Necidim duvod povazovat C14 nebo dusikovou metodu za hereticke. Jen mi uslo, na ktery muj prispevek reagujete. A ja jdu slavit a kaslat na forum.

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #9 kdy: 22. Prosince 2008, 19:42:59 »
vader)krom marcely, to však je lehce;-), nebyl text nikterak přímo směřován...jinak přeji hezké slavení  :)
בס"ד

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #10 kdy: 22. Prosince 2008, 19:44:23 »
vader:asi mi ušel cíl zprávy... ;D
בס"ד

daniel lehotsky

  • Host
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #11 kdy: 22. Prosince 2008, 20:11:59 »
to Vader)napoveda:babicka,106(nasledna gratulace k dlzke geneticke,, in"dispozicii,Hospodin,den a rok,rok a den. ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #12 kdy: 23. Prosince 2008, 00:05:32 »
 :D :D ...hi hi hi... hlavně, že víme, kdo s kým mluví..  ;D ;D
..nic si z toho nedělejte.. mě včera taky uniklo, že dva z těch receptů, co jsem kopírovala do fóra jsou naprosto identické..

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #13 kdy: 23. Prosince 2008, 14:31:47 »
to Vader)ako pocitam,tak pocitam,mne to vyslo 38.690 rokov.pozehnane,gratulujem. ;D

Jestli je ta tecka nikoliv teckou desetinnou, ale separatorem radu, pak je to na same hranici pouzitelnosti metody C14  ;D (Neplest si s C4, to je trosku odlisna vec  >:D )

BTW prababicku v tech 106 prejelo auto

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #14 kdy: 23. Prosince 2008, 14:38:28 »
vader:asi mi ušel cíl zprávy... ;D

Bez muceni a ohledu na obecny nazor se priznam, ze mi necini prolem datovat lidske pozustatky do rou 30000 pr.o.l., nebo kostru zraloka do druhohor. Ovsem preferuji uhlikovou/organickou metodu datovani. Vyvraci to nejak Stvoreni ? Kdo jsem ja, abych naprosto presne vedel, jak to cele se Stvorenim probihalo ? Viz kniha Job. A dost mozna jsem to ja, kdo se myli tak, ze nelze nez byt nazvan posetilcem...

daniel lehotsky

  • Host
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #15 kdy: 23. Prosince 2008, 15:09:11 »
to vader)dufam,ze to nebola C4.: :).

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #16 kdy: 23. Prosince 2008, 19:09:55 »
vader:asi mi ušel cíl zprávy... ;D

Bez muceni a ohledu na obecny nazor se priznam, ze mi necini prolem datovat lidske pozustatky do rou 30000 pr.o.l., nebo kostru zraloka do druhohor. Ovsem preferuji uhlikovou/organickou metodu datovani. Vyvraci to nejak Stvoreni ? Kdo jsem ja, abych naprosto presne vedel, jak to cele se Stvorenim probihalo ? Viz kniha Job. A dost mozna jsem to ja, kdo se myli tak, ze nelze nez byt nazvan posetilcem...

Musím jen a jen souhlasit. Takto napsaná myšlenka je zcela správná. Opravdu vždy je tu nějaké možná a také jsou tu poznatky, které se těžko dají popřít. Ale i tady cítím, že může existovat možnost, že v tom a v tom se někdo mýlí. Je také otázkou zda-li nám dosud známe poznatky jsou neustále se vyvijející teorií nebo jsou definitivní. Už dlouho sleduji doslova příval odborné a vysoce hodnocené literatury na toto téma, resp. přesněji na téma evoluce. Některé jsem louskal a,i s mými chabými znalostmi, mě přinejmenším oslovili. Jistě stojí za povšimnutí Teilhard de Chardin. Ohledně mé osoby- dlouhou dobu jsem inklinoval k buddhismu.Ten jak je známo-neboli o buddhistických pramenech - se otázkou stvoření (přestože Buddha vyrůstal jako hinduista) neřeší. Jistě něco málo se našlo, ale asi víte, že předmět buddhismu je jinde. Mě však otázka stvoření zajímala.Takže docházím k Bibli. A jsme zas v kole)). Pročítám a říkám ok ok, někdy však co?jak?... ???...pak uvidím již zmíněný dokument o kreativistech..říkám takto přeci ne! :) ....Stále cítím potřebu vnímat toto vše dohromady. Proč ne? ..v co věřím:On..princip..jedno jak nazveme...stvořil.Myslím, že toto stvořění se svým způsobem uskutečňuje stále. 
בס"ד

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #17 kdy: 23. Prosince 2008, 19:11:00 »
....bych zapomělIannis
בס"ד

Vodník

  • Host
Re: Stvoření-evoluce-kreativismus...
« Odpověď #18 kdy: 4. Ledna 2009, 16:29:50 »
Tzv. "vědecký kreacionism" jsou většinou zcela neakceptovatelné a nevědecké bláboly, které cause pouze škodí. Už jsem zde odkazoval na svůj přepis textu z Vladimíra Losského, který je myslím akceptovatelný (tedy v hrubých obrysech) stejně pro židy jako pro křesťany.
« Poslední změna: 4. Ledna 2009, 16:33:35 od Vodník »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15