Autor Téma: Dokument v TV  (Přečteno 14089 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Dokument v TV
« kdy: 29. Dubna 2007, 18:35:19 »
Pratele, dnes (29.4.) je na CT2 ve 20:45 dokument s nazvem "Miluj bližního svého" a podtitulem "Dokument o protižidovském poválečném pogromu v Topol´čanech."
Doufam, ze to bude kvalitni, CT2 je dobra stanice.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dokument v TV
« Odpověď #1 kdy: 29. Dubna 2007, 18:39:58 »
Díky za upozornění. ČT2 je jediná kvalitní pozemní stanice v češtině. ČT1 je jen klonem Nova/Prima.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Dokument v TV
« Odpověď #2 kdy: 29. Dubna 2007, 19:16:12 »
Mě se zdá že celá televize je klonem nesmyslůa že to odráží současnou kulturní a morální krisi což má vše své duchovní kořeny, doufám ale že dokument bude dobrý ikdyž sám televizy nemám. Nicméně jsem zažil několik sklamání ohledně šáření antisemitismu v takzvaně rozumných a velikých médiích.

Karels

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #3 kdy: 29. Dubna 2007, 19:56:58 »
Zrovna jsem šel na tohle forum, že na ten pořad upozorním také...

nillbert

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #4 kdy: 30. Dubna 2007, 17:50:17 »
už jsem to viděl kdysi :-) vrcholná kuriozita byly především ty dva blbové u těch stromků co si snad ani neuvědomovali že budou v televizi.... :-)

především však dávali dva super filmy, sice až pozdě v noci: "Čaj s Mussolinim" a "Matka noc" , ty opravdu stáli za shlédnutí :-) doufám že se někdo díval :-) ....zejména "matka noc" je skutečně geniální zfilmování povídky Kurta Vonneguta

V.Neckar jr

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #5 kdy: 16. Května 2007, 15:08:16 »
už jsem to viděl kdysi :-) vrcholná kuriozita byly především ty dva blbové u těch stromků co si snad ani neuvědomovali že budou v televizi.... :-)

především však dávali dva super filmy, sice až pozdě v noci: "Čaj s Mussolinim" a "Matka noc" , ty opravdu stáli za shlédnutí :-) doufám že se někdo díval :-) ....zejména "matka noc" je skutečně geniální zfilmování povídky Kurta Vonneguta

Ten čaj u duceho jsem neviděl ale Mother Night je lepší jako knížka než film (navíc dost pochybuji že ji žánrově možné zařadit jako povídku)
Ted běží v pondělním FK Woody Allen. V pondělí byla tak trochu "kafkovská" Stíny a mlha

nillbert

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #6 kdy: 16. Května 2007, 18:33:54 »
.......dost pochybuji že ji žánrově možné zařadit jako povídku)
Ted běží v pondělním FK Woody Allen. V pondělí byla tak trochu "kafkovská" Stíny a mlha

"povídka" přece neni sprosté slovo , jsou povídky co strčí hravě do kapsy celé románové eposy :-) Jirásek s Hemingwayem by mohli vyprávět.... :-))

Self-haterův filmeček jsem neviděl, neměl jsem čas.
« Poslední změna: 16. Května 2007, 18:52:47 od nillbert »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dokument v TV
« Odpověď #7 kdy: 16. Května 2007, 21:25:13 »
Woody Allen, to je od kačera Woody Woodpackera brácha?  :D Sorry, ale tomu pánovi jsem opravdu nepřišel na chuť.
« Poslední změna: 16. Května 2007, 21:28:09 od Scooolie »

V.Neckar jr

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #8 kdy: 17. Května 2007, 16:59:36 »
.......dost pochybuji že ji žánrově možné zařadit jako povídku)
Ted běží v pondělním FK Woody Allen. V pondělí byla tak trochu "kafkovská" Stíny a mlha

"povídka" přece neni sprosté slovo , jsou povídky co strčí hravě do kapsy celé románové eposy :-) Jirásek s Hemingwayem by mohli vyprávět.... :-))

Self-haterův filmeček jsem neviděl, neměl jsem čas.

Proč je vlastně Woody na tom seznamu na Masada.org?
Scoolie: No to by mne zajímalo proč a které filmy konkrétně?

nillbert

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #9 kdy: 17. Května 2007, 17:08:09 »
Proč je vlastně Woody na tom seznamu na Masada.org?


Vzhledem k tomu že jsem neměl sílu dokoukat ani jeden jeho film dokonce, tak vlastně ani nevim... :-)

V.Neckar jr

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #10 kdy: 17. Května 2007, 20:36:34 »
Proč je vlastně Woody na tom seznamu na Masada.org?


Vzhledem k tomu že jsem neměl sílu dokoukat ani jeden jeho film dokonce, tak vlastně ani nevim... :-)

No ne každému se film musí líbit napoprvé. Mne Persona přišla taky nejdřív nudná, ale podruhé klidně za plný počet. Allen je jeden z mých nejoblíbenějších režiserů (jinak ten dotaz stran jeho filmů směřoval na Scoolieho) potom z těch židovských/položidovských Truffaut a Lars von Trier (i když ten vlastně biologicky Žid jak se dozvěděl na smrtelné posteli od své maminky není)  Docela by mne zajímalo, které filmy jsi schopný dokoukat do konce, a které po této selekci zhodnotit jako zdařilé (teda kromě toho Mussoliniho a Mother Night).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dokument v TV
« Odpověď #11 kdy: 17. Května 2007, 21:11:48 »
Scoolie: No to by mne zajímalo proč a které filmy konkrétně?

Vzhledem k tomu že jsem neměl sílu dokoukat ani jeden jeho film dokonce, tak vlastně ani nevim... :-)

nillbert

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #12 kdy: 17. Května 2007, 22:33:17 »
Docela by mne zajímalo, které filmy jsi schopný dokoukat do konce, a které po této selekci zhodnotit jako zdařilé

Skoro všecko se Švancíkem a všechny díly Ramba :-)
...jak třeba John přes ten ostnatej drát na začátku dvojky řiká: "Tentokrát vyhrajem..."
:-) to je veliká krása! :-))

nillbert

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #13 kdy: 17. Května 2007, 22:36:49 »
....ten dotaz stran jeho filmů směřoval na Scoolieho...

To jsem pochopil :-) však já ti taky odpovídám na to druhý ;-)))
(vono se to výborně hodí i na to první ...pravda ;-))

V.Neckar jr

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #14 kdy: 18. Května 2007, 14:23:11 »
....ten dotaz stran jeho filmů směřoval na Scoolieho...

To jsem pochopil :-) však já ti taky odpovídám na to druhý ;-)))
(vono se to výborně hodí i na to první ...pravda ;-))

Jo nejlepší je ten film se Sly Stalonnem jako řidičem trucku a přeborníkem v páce,:-)) to snad dokonce natočil nějakej druhořadej režisér z Israele. Nebo Delta Force kde Palestinci unesou letadlo ale naštěstí vše se díky Chucku Norrisovi v dobré obrátí :-))
Nille i přes poněkud podivné názory pochybuji že si mentálně na urovni dvanáctiletého fracka (v těch letech +/- jsem takové filmy taky měl rád navíc to mělo půvab za vlády KSČ zakázaného). Podobný vytříbený vkus bych čekal od Zorby ze Zvědavce, jen s tím rozdílem, že US by tam museli být v rolích "very bad guys" . Nakonec něco takového už existuje, ten turecký film z Iráku.  Junák z Valašska se už ptal kde ho může sehnat.
Pokud jde o vietnamskou válku tak kdybys napsal We were soldiers s antisemitou Melem s tím patetickým patriotismem je to dost přehnané, ale není to vyloženě shit.
I když lepší filmy na tohle tema natočili někteří jiní režiséři

https://www.imdb.com/title/tt0093058/

https://www.imdb.com/title/tt0078788/

https://www.imdb.com/title/tt0091763/

V.Neckar jr

  • Host
Re: Dokument v TV
« Odpověď #15 kdy: 18. Května 2007, 14:59:11 »
Btw: Na D-FENSovi je tahle recenze na holandský film, který by vás mohl zajímat
https://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007051701
Podle ohlasů na IMDB to vypadá slibně. Za 14 dnů to jede i v českých kinech.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15