Anketa

O šabatu by diskusní fórum

mělo být v provozu, jako kdykoliv jindy
11 (44%)
mělo být vypnuté
9 (36%)
mohlo být zapnuté nebo vypnuté - je mi to jedno
5 (20%)

Celkem hlasovalo: 17

Autor Téma: z pátka na sobotu  (Přečteno 101443 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #100 kdy: 17. Prosince 2008, 15:35:53 »
Elazar, 100% s vami souhlasim, prislo mi to ale nevhodne to takhle Vaderovi prede vsemi rict, protoze jsem se domnivala, ze to je "halbanat panim" , ale vidim, ze neni. Mozna, ze je to nejlepsi zpusob, jak ho odnaucit kourit :).

daniel lehotsky

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #101 kdy: 17. Prosince 2008, 16:12:22 »
ako fajciar,sa zastanem fajciar.Co takato odpoved,,fajcenie je uz jedine pojitko s tymto svetom,som(je)natolko Spravodlivy,ze by uz musel odputovat na nebesia. :) ;).

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #102 kdy: 17. Prosince 2008, 17:10:18 »
:) Nechtěl jsem vypadat jako mentor, tak doufám, že to není bráno jako nějaké komandování od pana učitele.

Nikoliv, zadny mentor. Opravdu jsem byl zvedavy, kdo (po pravu) vycte koureni, kdyz se sam tak sverepe drzim sabbath-mode fora.
A navic - jsou na svete lide, od kterych mi i "dobry den" je proti srsti. Naopak jsou na svete (vcetne netu) lide, u kterych vim, ze vytka ci napomenuti neni zloba ani zesmesnovani, ale dobre a pratelsky minena vec  ;) A to se tyka nejen vas, Elazare, ale i Zoom, Achaba, Scooolieho (toho satanase  >:D ) a dalsich. Vyjmenovat vsechny by mohlo znamenat, ze na nekoho zapomenu a jeho se to dotkne.
Safrys lidi, ja vas mam rad, jen mam obcas tvrdou hlavu  :-[

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #103 kdy: 17. Prosince 2008, 17:46:05 »
A etické je napsat v jakoukoliv dobu mimo šábes oznámení, že v od ... do... bude forum znepřístupněno. Lépe své pocity sdělit neumím.  

Proc ? Z titulni stranky fora si to prectete. Nebo zajdem tak daleko, ze budeme avizovat vznik kazdeho noveho threadu, nebo dokonce predem oznamovat kazdou odpoved ?

Jsem z toho znechuceny a k smrti unaveny. Jsem pripraven vam vsem ustoupit, ustoupit od sabbath-mode. Je mi ze sebe sameho spatne, mohl bych to proste naridit. Ale to neni muj zvyk. Ovsem mel bych si zacit zvykat a naucit se byt opravdu tvrdy admin.

 
Jo, mas pravdu, co na tom, ze forum je trochu jine, nez hlavni stranky... ODVOLAVAM. Nebudu aktivovat sabbath-mode. Staci ?
NESTAČÍ, no aby toho nebylo dost, ne já nechci abyste ustupoval, jestliže Vám to Vaše nitro říká, že jako židovský admin nemůžete o šábesu vykonávat činnost admina, je tu přece Scooolie nebo prostě napište do pravidel k tomuto foru, že to tak bude navždy a je to. Já opět zdůrazňuji, že je to o "formě přednesu" a ne o tom, abyste volil mezi vírou a forem. Konečně i zoom někde zde tuším psala, že ....."oni se chlapci nějak domluví" ...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #104 kdy: 17. Prosince 2008, 18:39:35 »
Jo, mas pravdu, co na tom, ze forum je trochu jine, nez hlavni stranky... ODVOLAVAM. Nebudu aktivovat sabbath-mode. Staci ?

Stačí :) Nicméně i ta debata byla a je zajímavá.

...ja jsem si treba ujasnila, ze nekoho muze dodrzovani sabesu u jinych docela popudit...
Ale takhle to přece neni..... tady se chce aby i lidé kteří sabat nedodrzují se na nej (na fórum) nemohli podívat, eventuálně do něj psát.... to je něco uplně jiného.
Co se na to podívat z druhé strany. Vy Yane zase chcete, aby někdo (v tomto případě Vader) kvůli tomu, že vy se chcete dívat o šabatu na fórum, jej sám v případě potřeby nebo nutnosti porušil.
Scooolie v úvodu položil své otázky. Já bych viděl, že na dvě z nich by mohl zkusit objektivně odpovědět:
2) Je nutné, aby moderátor byl vždy připraven, tj. neobejde se Forum o šabatu bez něj, i když bude v provozu?
3) Je tu jen jeden moderátor?
Já bych řekl, že pokud má fórum (které je na rozdíl od hlavních stránek živé možností přispívat uživateli a ne jen správci webu) být v provozu, pak musí být k dispozici moderátor, admin, systémák, či chcete li člověk, který bude kompetentní nejen ke kontrole příspěvků a jejich vhodnosti či nevhodnosti, ale rovněž dostatečně fundovaný i zajistit běh fóra v případě nějaké chyby, problému, útoku hackera a podobně.
Pokud má skupina kolem eretz.cz více takových lidí jako je Vader a ti nejsou židé, či jsou ochotni šabat nedodržovat OK. Ale pokud je takový člověk jen Vader a rozhodl se šabat držet na 100%, tj. ani nepřipustit šanci, že bude během něj muset zasahovat na webu, pak nevím, kdo by měl mít právo, ho nutit tu činnost provozovat.
Já Vaderovi rozumím. Pokud je zvyklý svou práci (v tomto případě "práci") dělat pořádně a poctivě, nenechávat dúležité věci náhodě, pak nemůže prostě spoléhat na to, že se asi o šabatu nic tak důležitého, vyžadujícího jeho zásah nestane.

Omlouvám se, že odpovídám až teď.
ad 2) si nemyslím, že by musel být non-stop  přítomen administrátor nebo moderátor. Počet příspěvků není tak vysoký a ani nedochází k nějakých extrémním excesům, aby nestačilo udělat "úklid" třeba jednou za 24 hodin. Ani nyní přece není Fórum sledované nepřetržitě.

Útok hackera nebo kolaps Fóra by jistě byl nepříjemný. Ale kdyby k němu došlo o šabatu, tak by se prostě jen Forum dostalo do "šabat mode", ne?  ;)

ad 3) Není jen Vader. Ale i kdyby byl, tak platí bod 2) - Forum se klidně bez admina jeden den v týdnu obejde. Pokud by někdo z registrovaných diskutujících šabatu zneužíval k nějakým zlomyslnostem, tak není nic jednoduššího, než mu dát ban. Ale opakuji - žádné velké excesy na Fóru nejsou.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #105 kdy: 17. Prosince 2008, 18:41:16 »
:) Nechtěl jsem vypadat jako mentor, tak doufám, že to není bráno jako nějaké komandování od pana učitele.

Nikoliv, zadny mentor. Opravdu jsem byl zvedavy, kdo (po pravu) vycte koureni, kdyz se sam tak sverepe drzim sabbath-mode fora.
A navic - jsou na svete lide, od kterych mi i "dobry den" je proti srsti. Naopak jsou na svete (vcetne netu) lide, u kterych vim, ze vytka ci napomenuti neni zloba ani zesmesnovani, ale dobre a pratelsky minena vec  ;) A to se tyka nejen vas, Elazare, ale i Zoom, Achaba, Scooolieho (toho satanase  >:D ) a dalsich. Vyjmenovat vsechny by mohlo znamenat, ze na nekoho zapomenu a jeho se to dotkne.
Safrys lidi, ja vas mam rad, jen mam obcas tvrdou hlavu  :-[

Che che, kolego, to přece platí i naopak  :) Tvrdá hlava je základ. Kdo není ochoten bojovat za svůj názor si nezaslouží, aby ho někdo poslouchal.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #106 kdy: 17. Prosince 2008, 20:01:17 »
...
Útok hackera nebo kolaps Fóra by jistě byl nepříjemný. Ale kdyby k němu došlo o šabatu, tak by se prostě jen Forum dostalo do "šabat mode", ne?  ;)
...
Jistě, všímám si toho mrknutí za větou, ale asi si všichni představujeme "šabat mode" jinak, než by vypadalo fórum po útoku hackera.
Ale když píšete, že disponujete dalším/i odborníkem/ky na IT, kteří jsou schopni těmto situacím čelit místo Vadera v průběhu šabatu, pak si může Vader po dobu šabatu uvolnit ruce, dát nohy na stůl, zapomenout na celé fórum a užívat si šabat.
No, však vy se nějak srovnáte :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #107 kdy: 17. Prosince 2008, 20:15:36 »
Ale když píšete, že disponujete dalším/i odborníkem/ky na IT, kteří jsou schopni těmto situacím čelit místo Vadera v průběhu šabatu, pak si může Vader po dobu šabatu uvolnit ruce, dát nohy na stůl, zapomenout na celé fórum a užívat si šabat.
Tohle ale podle mě bylo naprosto jasný po celou dobu co se tady o tom diskutuje........... viz letní provoz fóra.

Elazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #108 kdy: 17. Prosince 2008, 20:35:28 »
Elazar, 100% s vami souhlasim, prislo mi to ale nevhodne to takhle Vaderovi prede vsemi rict, protoze jsem se domnivala, ze to je "halbanat panim" , ale vidim, ze neni. Mozna, ze je to nejlepsi zpusob, jak ho odnaucit kourit :).


A teď jste prozradila můj plán  :D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #109 kdy: 17. Prosince 2008, 21:01:53 »
Elezar :D  :D :D

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #110 kdy: 17. Prosince 2008, 21:12:27 »
Ale když píšete, že disponujete dalším/i odborníkem/ky na IT, kteří jsou schopni těmto situacím čelit místo Vadera v průběhu šabatu, pak si může Vader po dobu šabatu uvolnit ruce, dát nohy na stůl, zapomenout na celé fórum a užívat si šabat.
Tohle ale podle mě bylo naprosto jasný po celou dobu co se tady o tom diskutuje........... viz letní provoz fóra.
Yane, víte jaký je rozdíl mezi obsluhou redakčního systému resp. fóra z běžné administrace toho daného systému a zasahováním do systému v případě chyb, útoků a podobně ? Myslím, že ne. Ale Vám je často dost věcí "jasných", jak si všímám.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #111 kdy: 17. Prosince 2008, 21:38:39 »
Ale když píšete, že disponujete dalším/i odborníkem/ky na IT, kteří jsou schopni těmto situacím čelit místo Vadera v průběhu šabatu, pak si může Vader po dobu šabatu uvolnit ruce, dát nohy na stůl, zapomenout na celé fórum a užívat si šabat.
Tohle ale podle mě bylo naprosto jasný po celou dobu co se tady o tom diskutuje........... viz letní provoz fóra.
Yane, víte jaký je rozdíl mezi obsluhou redakčního systému resp. fóra z běžné administrace toho daného systému a zasahováním do systému v případě chyb, útoků a podobně ? Myslím, že ne. Ale Vám je často dost věcí "jasných", jak si všímám.
Tak ještě jednou a pomalu. Vader tu v létě cca 6 tejdnů (nebo tak nějak) nebyl. Přičemž i v té době všechny ty potřeby tak jak jste je vyjmenoval samozřejmě existovaly. Přesto fórum fungovalo (zda s problémama či nikoli samozřejmě nevim). Čili z tohoto důvodu to nebylo.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #112 kdy: 17. Prosince 2008, 21:45:54 »
Kromě toho mam dojem (můžu se mýlit) že Vader to ani takhle nezdůvodňoval........ myslím že to vytáh někdo kdo hladal racionální argument pro podporu vypnutí o sabatu.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #113 kdy: 17. Prosince 2008, 22:36:28 »
Tak ještě jednou a pomalu. Vader tu v létě cca 6 tejdnů (nebo tak nějak) nebyl. Přičemž i v té době všechny ty potřeby tak jak jste je vyjmenoval samozřejmě existovaly. Přesto fórum fungovalo (zda s problémama či nikoli samozřejmě nevim). Čili z tohoto důvodu to nebylo.

Asi ti unikly me poznamky o tom, ze jsem mel ve spitale notebook a net. Jak jinak bych mohl reagovat na "aniontovaneho" (nebo kationtovaneho ?)

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #114 kdy: 17. Prosince 2008, 23:13:25 »
Asi ti unikly me poznamky o tom, ze jsem mel ve spitale notebook a net. Jak jinak bych mohl reagovat na "aniontovaneho" (nebo kationtovaneho ?)
No tak to sorry, já měl dojem že ses rozloučil a předal to v tu dobu někomu jinýmu. Ale o to celkem nešlo, tuším že ten sabat si držel stejně i tam.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #115 kdy: 18. Prosince 2008, 16:30:17 »
Anketa zastavena, vysledek necht kazdy shledne sam, nechavam ji "viset" nahore.
Jsem hlava tvrda, lec ne vzdy neustupna. Takze se vas zeptam, jestli ma cenu (viz vysledek a predchozi diskuse) dotazovat se jeste "rady starsich" na jejich nazor ohledne zavaznosti ankety. Ja to vidim tak, ze to nema cenu, ze jsem prohral svuj "spor", a forum proste o sabatu pojede (chybi mi tu emotikon ze Skype, ktery busi hlavou do zdi, nikdo neprohrava rad).

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #116 kdy: 18. Prosince 2008, 16:55:17 »
Já jsem rád, ale jak jsem psal, kdyby ti, kteří jsou k tomu oprávněni, rozhodli, že se v sobotu nepojede, smířil bych se s tím bez problémů. Šlo mi spíš o to, že mi nebylo (a v podstatě není) jasné, jak toto fórum funguje, zda jako monarchie (= jeden admin, první po Šéfovi), sovět (= několik adminů, kteří se dohodnou mezi sebou), demokracie (= účastníci fóra o jeho chodu hlasují) nebo režim, ve kterém většina z nás žije, tzv. "parlamentní demokracie" (= účastníci jsou dotázáni na názor, evt. vybídnuti k hlasování, nicméně jejich reálný vliv na chod věcí se fakticky blíží nule).

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #117 kdy: 18. Prosince 2008, 17:44:56 »
Anketa zastavena, vysledek necht kazdy shledne sam, nechavam ji "viset" nahore.
Jsem hlava tvrda, lec ne vzdy neustupna. Takze se vas zeptam, jestli ma cenu (viz vysledek a predchozi diskuse) dotazovat se jeste "rady starsich" na jejich nazor ohledne zavaznosti ankety. Ja to vidim tak, ze to nema cenu, ze jsem prohral svuj "spor", a forum proste o sabatu pojede (chybi mi tu emotikon ze Skype, ktery busi hlavou do zdi, nikdo neprohrava rad).
Tedy Vadere, já bych to neviděl tak jednoznačně jako vy. Jak jsem Vám psal, b-hužel není možné změnit v anketě názor a já trochu dost neuváženě hlasoval pro první možnost, neboť mi v tu chvíli nepřišel na mysl Váš možný motiv a bral to jen jako snahu vyjít vstříc nežidovským uživatelům fóra. V případě, že by bylo možné provádět změny, byl by stav 10:10:5.
Ale i za současného stavu lze anketu interpretovat i jinak. Pokud by bylo fórum o šábesu zavřeno, nebude nespokojeno 9+5=14 účastníků oproti 11. :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #118 kdy: 18. Prosince 2008, 18:53:54 »
Samueli, tem 5 je to jedno, tak znela jejich odpoved. Jiste, kdybych byl pozorne cetl zpravy na foru, PM a maily, asi by to dopadlo jak rikate - 10:10. Ale ja uz nemam silu porad neco prosazovat proti vuli nemale casti uzivatelu. Nevzdavam se, jen v tomto pripade ustupuji, pokud se nedohodneme, ze "rada starsich" anketu prohlasi za nezavaznou a nerozhodnou.
Dulezitejsi je ovsem to, o cem psal Vodnik - budeme muset posedet v kolektivu adminu, majitele, moderatoru etc., a stanovit jasna a pevna pravidla. Bez toho se nehnem. Divejte, myslim, ze kdybych sabbath-mode fora prosadil proste tim, ze bych jej naridil, majitel by ani nemrkl. Ale proc to hrotit ? A ze ma Yan neustale rypave kecy ? No a ? Stejne me bude jeste chvili prudit a odejde s trsem ovoce... O tom bylo receno uz hodne.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #119 kdy: 18. Prosince 2008, 19:06:26 »
OK, Vadere. Já věřím, že si své dodržování šábesu dokážete obhájit a na Vašem sezení adminů, majitele/ů a moderátorů se dohodne, že během šábesu bude nad fórem bdít ten Scoooliem presentovaný IT odborník Vaší úrovně, kterému nebude vadit šábes porušit :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

eleazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #120 kdy: 18. Prosince 2008, 19:42:33 »
Anketa zastavena, vysledek necht kazdy shledne sam, nechavam ji "viset" nahore.
Jsem hlava tvrda, lec ne vzdy neustupna. Takze se vas zeptam, jestli ma cenu (viz vysledek a predchozi diskuse) dotazovat se jeste "rady starsich" na jejich nazor ohledne zavaznosti ankety. Ja to vidim tak, ze to nema cenu, ze jsem prohral svuj "spor", a forum proste o sabatu pojede (chybi mi tu emotikon ze Skype, ktery busi hlavou do zdi, nikdo neprohrava rad).
Zeptejte se rady starších, výsledek je těsný, a když se vezmou hlasy "je mi to jedno", tak žádné stanovisko není 500%+.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #121 kdy: 18. Prosince 2008, 20:44:52 »
Já těm obavám, co by se stalo, kdyby někdo Fórum o šabatu hacknul absolutně nerozumím.

Pokud by totiž chtěl někdo Fórum hacknout, tak to klidně může udělat, i když je v "šabatové režimu." A stejně tak by mohl někdo hacknout kdykoliv - včetně šabatu - hlavní stránku webu. Což by byl z hlediska dopadu na čtenáře větší průšvih. A přesto jaksi celý web na šabat nevypínáme.

Takže celá ta obava o nutnosti mít 24 hodin k dispozici IT odborníka je nesmysl. Je to zástupný problém.

A praktikující Židy na Fórum o šabatu nikdo nenutí. Stejně jako je nenutí na hlavní stránku, ne?  ;) Jak se vlastně praktikující Žid dozví, zda Fórum dodržuje šabat?  ;D
(A jak budeme šabat držet? Podle Prahy, Brna, Jeruzaléma?)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #122 kdy: 18. Prosince 2008, 20:45:36 »
Rada starsich obeslana, nicmene jsem pripraen ustoupit.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #123 kdy: 18. Prosince 2008, 21:52:19 »
Jeste  je tu New York a Moskva.  Ono je to tak, jako treba s autem kazdy kdo ma auto se muze rozhodnout jestli s nim pojede anebo ne o sabesu. Vader si s tim problemem / tedy s tim opravdovym problemem nakonec take poradi.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #124 kdy: 19. Prosince 2008, 09:40:48 »
S problemem sobotniho provozu fora jsem se vyporadal takto : FORUM POJEDE.

Rade starsich dekuji za nazory a jsem ji zavazan.

Vsem preji krasny sabat (a prectete si to treba v sobotu dopoledne  :D )

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15