Anketa

O šabatu by diskusní fórum

mělo být v provozu, jako kdykoliv jindy
11 (44%)
mělo být vypnuté
9 (36%)
mohlo být zapnuté nebo vypnuté - je mi to jedno
5 (20%)

Celkem hlasovalo: 17

Autor Téma: z pátka na sobotu  (Přečteno 101424 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

leho

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #75 kdy: 14. Prosince 2008, 20:54:53 »
Proč by mělo právo zde diskutovat být nějakým všeobecným právem? Co kdyby se vlastník tohoto fóra rozhodl prostě fórum zrušit?
Totéž co Vader: v podstatě opakujete moje slova, že je rozhodující, kdo je vlastníkem fóra. Je-li toto fórum židovské, pak my, goyim, jim do toho nemáme co kafrat. Protože ale můj dojem je celkem nejasný, zeptal jsem se přímo. Odpovědi se mi doposud nedostalo.

Nechápu, proč by někdo měl dostávat nějakou odpověď k faktu, že je fórum nepřístupné během šabatu. Mě je to jasné jak facka a určitě drtivé většině jiným čtenářům. Fórum je zavřené o šabatu, takže ctí tento židovský zvyk a je tedy provozováno věřícímy Židy. Tečka, nic není třeba dodávat. Holt někdy chytrému napověz...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #76 kdy: 14. Prosince 2008, 20:56:40 »
Yan: To si nemyslím. Zakopaného jezevčíka vidím v tom, že Vader chce, abyste pochopili, jak se věci mají. Proto věnuje tolik energie debatě.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #77 kdy: 14. Prosince 2008, 21:10:04 »
Já chápu že on drží sabat, s tim problém nemam, taky ho nikdo nenutí aby v tu dobu cokoli dělal. Ale neni mi jasný proč chce, abych se na fórum nemoh kouknout evtl. do něj něco napsat v pátek večer nebo v sobotu přes den.
To přání hezkého sabatu se mě totiž reálně netýká. Tak to prostě je.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #78 kdy: 14. Prosince 2008, 21:17:02 »
je to slozite, prani hezkeho sabatu se Yana tyka jako kazde dobre prani, ja se take necertim, kdyz mi nekdo posle vanocni pohled, prestoze se me to netyka. Beru to jako pozornost a hotovo. Takze hezky sabat se tyka i toho kdo ho nedodrzuje, protoze to je vyraz nejakeho vztahu. A mohu vam rict, ze v izraeli si zidi s arabama prejou klidne chag sameach a celkem je to fuk jestli je to Id el fitr anebo treba Sukot, ppripadne vanoce, to pokud jsou lide k sobe slusni a respektuji se. Musim rict, ze mi to je jedno jak to s forem bude, protoze ja si ho stejne nepustim, meli by se panove admini dohodnout, jak to budou delat aby se "vlk nazral a koza zustala cela" forum neni ani zidovske ani krestanske a nikdo za tim prece nemuze hledat nejaky zamer zidu ovladnout forum, stranky, svet , galaxie apod.  >:( hlavne abychom zdravi byli  ;D

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #79 kdy: 14. Prosince 2008, 21:20:55 »
je to slozite, prani hezkeho sabatu se Yana tyka jako kazde dobre prani, ja se take necertim, kdyz mi nekdo posle vanocni pohled, prestoze se me to netyka. Beru to jako pozornost a hotovo.
Tím chcete naznačit že nepřístupnost fóra v pátek večer potažmo v sobotu přes den je pozornost.......  :o

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #80 kdy: 14. Prosince 2008, 21:30:42 »
Tím chcete naznačit že nepřístupnost fóra v pátek večer potažmo v sobotu přes den je pozornost.......  :o
Až do teď jsem měla pocit, že se Vader rozčiluje zbytečně (tedy vlastně jsem chtěla říct bezdůvodně, protože každé rozčilování je zbytečné..  ;)), ale teď zase provokujete zbytečně vy. Ne, Yane, pozornost je ten pozdrav, který je na začátku. To přání, abychom příjemně a v radosti prožili sobotu..

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #81 kdy: 14. Prosince 2008, 21:49:47 »
Jenomže ona je mezi tim jistá souvislost. Přání je pozornost..... to druhé ??

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #82 kdy: 14. Prosince 2008, 21:51:22 »
Objektivní skutečnost..  ;)

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #83 kdy: 14. Prosince 2008, 22:05:41 »
nepříjemná skutečnost..... v souvislosti s tim přáním.......

achab

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #84 kdy: 14. Prosince 2008, 22:43:22 »
Žádný příspěvek není snad "tak horký" aby nevydržela reakce stran moderátora na dobu bez omezeného přístupu.

Není-li, tak pohodlně vydrží šábesovat. Ubyde rozpálených emocí. Ono všechno snese svůj čas (učí mj. taky Kohelet)

achab

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #85 kdy: 14. Prosince 2008, 22:45:09 »
Navrhuji časem diskuzi zamknout či případně posléze smazat.

To jistě lze, jde o to, jak to bude vypadat o šábesu :o)  ?o)

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #86 kdy: 14. Prosince 2008, 23:03:24 »
Scooolie, na přeskáčku, o.k.?

4) Kdo je majitel Fóra je naprosto jedno, protože veškerá práva majitelé vykonává admin, resp. admini. Jak správně řekl Vader: Pokud nepřijde výslovný pokyn majitele (nemohu si jako admin vzpomenout, kdy by nějaký přišel), tak admin je absolutní vládce.
Príma. Myslím, že jak Vader tak leho se zbytečně moc drží té mojí nešikovné formulace o vlastnictví fóra (já totiž těmto věcem vůbec nerozumím). Šlo mi o to, kdo má nad tímto fórem relevantní moc, relevantní práva. Pokud to je výlučně Vader, je celá tato diskuse i anketa od začátku zbytečná, protože je jeho dobrým právem to tu zavřít každý šábes - a já budu první, kdo toto jeho právo bude bránit! Pokud jste Vy, Scooolie, admin se stejnými nebo srovnatelnými právy nebo pokud admin(-i) otevřel(-i) na toto thema anketu/diskusi s ostatními uživateli, pak je zcela přirozené, že vyjadřujeme svůj názor a reakce, že někdo může pouze z plna hrdla mlčet, se mi jeví - v tomto světle - nepatřičná.

Citovat
2) Jsem osobně pro non-stop provoz, protože vycházím z toho, že Fórum patří k webu o Izraeli a Blízkém východě a čtou ho především obyvatelé České republiky a Slovenska (čest výjimkám z dalších krásných zemí, Izraele obzvlášť). Stejně jako v Izraeli nejsou všichni praktikující židé, tak už vůbec ne v ČR. A pro ne-židy šabat nemá význam zákazu čtení nebo psaní na Fórum.
Takže jak vidno, je tento problém (aspoň theoreticky) možným námětem k diskusi. Opravte me, prosím, jestli se pletu. Jediný, zdá se, kdo žádnou odpověď nepotřebuje a je mu to úplně jasné, je leho.

Citovat
3) Nesu podíl na rozpoutání demokratické diskuse tím, že jsem dal do záhlaví anketu. Myslím, že to byl dobrý nápad, neb je vždy dobré znát různé názory a moci je konfrontovat se svým. Což nutně neznamená, že když je to 9:1 v můj neprospěch, že bych svůj názor musel změnit
Taky si myslím, že to byl dobrý nápad - tedy v tom případě, jestli se tu o názory uživatelů někdo zajímá a nebo jestli jste k tomu měl právo Vy sám. Pokud je Vaderovým neoddiskutovatelným právem toto fórum o šábesu zavřít, tak to dobrý nápad nebyl, naopak, zasel jste tu u lidí zmatek (opět, zdá se, s výjimkou leha).

Citovat
Zjistit majitele Fóra, resp. webu je sakra složité. Ty údaje, které Vám vypadnou z Whois jaksi neodpovídají realitě.
V mém případě byla Pepinova jistě dobře míněná rada k ničemu. Počítačům ani internetu nerozumím a toto fízlování neovládám, byť mě kdysi učili fízlovat podle IP-ček.

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #87 kdy: 15. Prosince 2008, 07:20:24 »
... meli by se panove admini dohodnout, jak to budou delat ...

To je trefa: Celou debatu vlastně o nic jiného nejde.

Snad jen doplněk - proč se nedohodli předem? Bylo by zase o jeden zbytečný thread méně.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #88 kdy: 15. Prosince 2008, 07:52:57 »
Pepino, nic neni zbytecne, ja jsem si treba ujasnila, ze nekoho muze dodrzovani sabesu u jinych docela popudit, coz by me nenapadlo. Anebo ze tomu tematu, ktere je pro me naprosto samozrejme nekdo tak uplne nerozumi. Nene, nebylo a neni to zbtecne diskutovat o cemkoli, pokud se tak deje slusne a na urovni. Panove se nakonec dohodnou a ja budu pozornejsi, protoze jsem spletla pojmy forum a stranky (za coz se stydim, to by se opravdu nemelo stat).

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #89 kdy: 15. Prosince 2008, 09:27:36 »
...ja jsem si treba ujasnila, ze nekoho muze dodrzovani sabesu u jinych docela popudit...
Ale takhle to přece neni..... tady se chce aby i lidé kteří sabat nedodrzují se na nej (na fórum) nemohli podívat, eventuálně do něj psát.... to je něco uplně jiného.
« Poslední změna: 15. Prosince 2008, 09:29:19 od Yan »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #90 kdy: 15. Prosince 2008, 09:43:13 »
jeste lepe, pokud nepupudilo, ale nekdo ma pocit, ze je omezovan na svych moznostech, pak je na dobre ceste k pochopeni  ;).

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #91 kdy: 15. Prosince 2008, 16:55:50 »
...ja jsem si treba ujasnila, ze nekoho muze dodrzovani sabesu u jinych docela popudit...
Ale takhle to přece neni..... tady se chce aby i lidé kteří sabat nedodrzují se na nej (na fórum) nemohli podívat, eventuálně do něj psát.... to je něco uplně jiného.
Co se na to podívat z druhé strany. Vy Yane zase chcete, aby někdo (v tomto případě Vader) kvůli tomu, že vy se chcete dívat o šabatu na fórum, jej sám v případě potřeby nebo nutnosti porušil.
Scooolie v úvodu položil své otázky. Já bych viděl, že na dvě z nich by mohl zkusit objektivně odpovědět:
2) Je nutné, aby moderátor byl vždy připraven, tj. neobejde se Forum o šabatu bez něj, i když bude v provozu?
3) Je tu jen jeden moderátor?
Já bych řekl, že pokud má fórum (které je na rozdíl od hlavních stránek živé možností přispívat uživateli a ne jen správci webu) být v provozu, pak musí být k dispozici moderátor, admin, systémák, či chcete li člověk, který bude kompetentní nejen ke kontrole příspěvků a jejich vhodnosti či nevhodnosti, ale rovněž dostatečně fundovaný i zajistit běh fóra v případě nějaké chyby, problému, útoku hackera a podobně.
Pokud má skupina kolem eretz.cz více takových lidí jako je Vader a ti nejsou židé, či jsou ochotni šabat nedodržovat OK. Ale pokud je takový člověk jen Vader a rozhodl se šabat držet na 100%, tj. ani nepřipustit šanci, že bude během něj muset zasahovat na webu, pak nevím, kdo by měl mít právo, ho nutit tu činnost provozovat.
Já Vaderovi rozumím. Pokud je zvyklý svou práci (v tomto případě "práci") dělat pořádně a poctivě, nenechávat dúležité věci náhodě, pak nemůže prostě spoléhat na to, že se asi o šabatu nic tak důležitého, vyžadujícího jeho zásah nestane.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #92 kdy: 15. Prosince 2008, 19:53:36 »
Při vší úctě k Vaderovi mi přijde trochu podivné vypínat o šabatu fórum, které není náboženské, navíc když sám autor návrhu o šabatu kouří...
Pokud to má být pro Vadera cesta jak být šomer šabat, tak bych problematiku ne/zapnutosti fóra odložil na později.
Ti, kteří nechápou smysl šabatu (a ani nemohou - např. Yan) jsou pak z toho zbytečně nervózní. Jinak je mi to jedno.

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #93 kdy: 15. Prosince 2008, 19:54:18 »
Pepino, nic neni zbytecne, ja jsem si treba ujasnila, ze nekoho muze dodrzovani sabesu u jinych docela popudit, coz by me nenapadlo. Anebo ze tomu tematu, ktere je pro me naprosto samozrejme nekdo tak uplne nerozumi. Nene, nebylo a neni to zbtecne diskutovat o cemkoli, pokud se tak deje slusne a na urovni. Panove se nakonec dohodnou a ja budu pozornejsi, protoze jsem spletla pojmy forum a stranky (za coz se stydim, to by se opravdu nemelo stat).

Zoom, nikoho tady přece nikdy nepopudilo dodržování šábesu, mimochodem si myslím, že Vader dodržoval šábes dříve než jen v tyto 2 soboty.

Za ostatní nemohu mluvit, ale povím Vám, co na tom ani ne tak rozčílilo, jako spíše rozesmutnilo. Jestliže se sem nějaký uživatel zaregistruje, aby dal odkaz na spam (sex, fake hodinek apod.), bez výzvy bude jeho účet smazán, jestliže někdo není spamer, ale uráží členy for, dostává výstrahu a pokud se nepolepší, dostane BAN - účet je smazán. Jestliže se někdo chová nevhodně zřídka, dostane přátelské upozornění a jede se dál, v případě, že se stále chová slušně, s adminy a moderátory, spolu o něčem diskutují. Tady tato situace mi připadá podobně, jako ta první možnost - jedná se s námi jako se spamery, bez výzvy, bez přátelského upozornění a bez diskuse. Nikdo zde Vaderovi nařizovat nechce co má dělat, ale to co bylo očekáváno nemá s šábesem za mák nic společného, to je totiž o etice. A etické je napsat v jakoukoliv dobu mimo šábes oznámení, že v od ... do... bude forum znepřístupněno. Lépe své pocity sdělit neumím.  
 

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #94 kdy: 15. Prosince 2008, 22:47:54 »
Při vší úctě k Vaderovi mi přijde trochu podivné vypínat o šabatu fórum, které není náboženské, navíc když sám autor návrhu o šabatu kouří...

Vycitku beru vazne. Je to pravda. Ale zkousim na sabat prestat. Mam zkouset prestat deaktivovat forum ? Nektere veci jsou analogove, nektere booleovske. Forum bud jede, nebo nejede. Tim se nezrikam opravnene vytky ohledne koureni. Jste, mimochodem, Elazare prvni, kdo na to poukazal. Cekal jsem, jestli to nekoho napadne. Mate u me plus.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #95 kdy: 15. Prosince 2008, 22:54:52 »
A etické je napsat v jakoukoliv dobu mimo šábes oznámení, že v od ... do... bude forum znepřístupněno. Lépe své pocity sdělit neumím.  

Proc ? Z titulni stranky fora si to prectete. Nebo zajdem tak daleko, ze budeme avizovat vznik kazdeho noveho threadu, nebo dokonce predem oznamovat kazdou odpoved ?

Jsem z toho znechuceny a k smrti unaveny. Jsem pripraven vam vsem ustoupit, ustoupit od sabbath-mode. Je mi ze sebe sameho spatne, mohl bych to proste naridit. Ale to neni muj zvyk. Ovsem mel bych si zacit zvykat a naucit se byt opravdu tvrdy admin.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #96 kdy: 15. Prosince 2008, 22:55:50 »
Při vší úctě k Vaderovi mi přijde trochu podivné vypínat o šabatu fórum, které není náboženské, navíc když sám autor návrhu o šabatu kouří...

Vycitku beru vazne. Je to pravda. Ale zkousim na sabat prestat. Mam zkouset prestat deaktivovat forum ? Nektere veci jsou analogove, nektere booleovske. Forum bud jede, nebo nejede. Tim se nezrikam opravnene vytky ohledne koureni. Jste, mimochodem, Elazare prvni, kdo na to poukazal. Cekal jsem, jestli to nekoho napadne. Mate u me plus.

Nicméně jsi se pane kolego vyjádřil k té méně podstatné části oné poznámky  ;) Ta podstatnější zní: Proč vypínat o šabatu fórum, které není náboženské... Arutz 7 nebo Jerusalem Post také o šabatu nevypínají možnost přidávat komentáře pod články na jejich webu...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #97 kdy: 15. Prosince 2008, 23:06:28 »
Jo, mas pravdu, co na tom, ze forum je trochu jine, nez hlavni stranky... ODVOLAVAM. Nebudu aktivovat sabbath-mode. Staci ?

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #98 kdy: 16. Prosince 2008, 09:02:49 »
Scooolie, mohl byste prosím pro úplnost zareagovat na můj příspěvek z 15.12.08, 17:55:50 ? Předem díky.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #99 kdy: 17. Prosince 2008, 14:36:02 »
Při vší úctě k Vaderovi mi přijde trochu podivné vypínat o šabatu fórum, které není náboženské, navíc když sám autor návrhu o šabatu kouří...

Vycitku beru vazne. Je to pravda. Ale zkousim na sabat prestat. Mam zkouset prestat deaktivovat forum ? Nektere veci jsou analogove, nektere booleovske. Forum bud jede, nebo nejede. Tim se nezrikam opravnene vytky ohledne koureni. Jste, mimochodem, Elazare prvni, kdo na to poukazal. Cekal jsem, jestli to nekoho napadne. Mate u me plus.

 :) Nechtěl jsem vypadat jako mentor, tak doufám, že to není bráno jako nějaké komandování od pana učitele.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15