Anketa

O šabatu by diskusní fórum

mělo být v provozu, jako kdykoliv jindy
11 (44%)
mělo být vypnuté
9 (36%)
mohlo být zapnuté nebo vypnuté - je mi to jedno
5 (20%)

Celkem hlasovalo: 17

Autor Téma: z pátka na sobotu  (Přečteno 101350 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #25 kdy: 13. Prosince 2008, 17:54:28 »
K tomu zbývá zodpovědět několik otázek:

1) Je Fórum jen pro židy nebo i pro ostatní, kteří šabat nemusí, resp. ani nemají dodržovat?

2) Je nutné, aby moderátor byl vždy připraven, tj. neobejde se Forum o šabatu bez něj, i když bude v provozu?

3) Je tu jen jeden moderátor?

4) Mohu si Forum pro změnu vypnout já v neděli, na Vánoce a Velikonoce?

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #26 kdy: 13. Prosince 2008, 18:01:28 »
Scooolie: dovolím si autocitát z minulého týdne:
Rovněž si myslím, že by to mělo fungovat durch a že by to rozhodnutí, zda diskutovat nebo ne, mělo zůstat na židech samotných ... Pokud je toto ale v podstatě židovský server s několika nežidovskými hosty, pak je rozhodnutí pouze záležitostí židovských administrátorů a na našem názoru nezáleží.
Anketa má většinu hlasů pro nechat to běžet. Takže se dohodněte mezi sebou, komu toto fórum patří. Doufám, že mezi vámi není nějaký muslim a nebude zavřeno od pátku do neděle! >:(

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #27 kdy: 13. Prosince 2008, 18:07:18 »
To je právě Vodníku ta mrcha demokracie. Názor většiny vs. respekt k právům menšiny... Hlasování dosud není ukončeno, takže v tomto směru maličko předbíháme.

Fórum nepatří v zásadě nikomu. Je to je prostor k debatě. A o tom, zda jak ji omezovat co do času právě probíhá diskuse.

S tím muslimem mě to napadlo také. Přibereme Lukáše Lhoťana a o Ramadánu se tu budeme scházet až po soumraku.  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #28 kdy: 13. Prosince 2008, 18:13:26 »
 :D s tim muslimem to je dobre, jako v Sarajevu za Rakouska Uherska, no ale vazne, pokud se nekdo chce ujmout moderovani na sabes, tak by to bylo asi v poradku. Forum jiste neni jenom pro zidy, naopak, je pro vsechny, ale je treba respektovat ze nekdo nechce o sabesu moderovat a hlidat forum. Pokud lze tento moment vyresit, tak neni problem, aby to bezelo porad, viz. vyse. Krome toho Scoolie, pokud se krestan na Vanoce a Velikonoce muze divat na TV anebo hrat si pocitacove hry, tak muze i moderovat. Zid proste pocitac, TV a dalsi veci zapnout nesmi (tedy prijal-li na sebe tyto zakony).

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #29 kdy: 13. Prosince 2008, 18:15:52 »
Scooolie: dovolím si autocitát z minulého týdne:
Rovněž si myslím, že by to mělo fungovat durch a že by to rozhodnutí, zda diskutovat nebo ne, mělo zůstat na židech samotných ... Pokud je toto ale v podstatě židovský server s několika nežidovskými hosty, pak je rozhodnutí pouze záležitostí židovských administrátorů a na našem názoru nezáleží.
Anketa má většinu hlasů pro nechat to běžet. Takže se dohodněte mezi sebou, komu toto fórum patří. Doufám, že mezi vámi není nějaký muslim a nebude zavřeno od pátku do neděle! >:(

Jako nevěřící si zřejmě nezasloužím úctu allgemein, že nevěřící  Vodník ani necituje.  ;D  
Jako člen tohoto fora jsem s mnoha dalšími asi člen II. kategorie nebo Untermensch, jelikož můj hlas při hlasování nemá žádnou váhu a nebo je v pravidlech tohoto fora něco, co mě není přístupné, když ani nevím, že se bude forum vypínat.  :'(
Nehledě na to, že na jiných forech, kde jsem registrovaných je uvedeno vždy, že bude odstávka - zde to nic jiného není - jen důvody nejsou technické (údržba - maitenance - jak kdo chce), ale náboženské.
Jestli alespoň za něco málo ještě stojím, tak bych uvítal nějaké rozumné vyjádření, co bude následovat a jak se staví admin (promiň Scoolie - zde ztrácím přehled, kdo vlastně vykonává administrátorskou činnost) nebo moderators.

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #30 kdy: 13. Prosince 2008, 18:19:24 »
Pardon, zoom zaslala určité vysvětlení, takže to shora není tak docela z mé strany aktuální. Mám návrh: židovský moderátor může smazat nevhodné příspěvky vždy po západu slunce v sobotu.  ;)  Je to řešení.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #31 kdy: 13. Prosince 2008, 18:33:34 »
I tady je vule najit reseni a domnivat se, ze ho najdeme, jen se mily Pepino hned nerozcilujte, ze jste Untermensch, protoze to neni pekna retorika a svedci to spis o nejakem mindraku nez o cemkoli jinem / prominte, jsem na tyhle veci precitlivela.

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #32 kdy: 13. Prosince 2008, 18:37:29 »
Jako nevěřící si zřejmě nezasloužím úctu allgemein, že nevěřící  Vodník ani necituje.  ;D
Ale ne, ale vy, neznabozi, nemáte žádný rituál, který vám nařizuje nepracovat v nějaké dny. Leda kdybyste byl bolševik a žádal uzavření fóra na 1. máje, evt. 7. listopadu. Odhaduji ale, že byste v anketě prohrál... ;)

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #33 kdy: 13. Prosince 2008, 18:42:11 »
To je právě Vodníku ta mrcha demokracie. Názor většiny vs. respekt k právům menšiny...
Hm, to zde nemá co dělat. S tím byste mohl argumentovat, kdybychom my, goyim, nutili věřící židy diskutovat o šábesu. Ale o tom není ani řeči, oni mají ponechánu naprostou svobodu rozhodnutí, zda debatovat nebo ne. Naopak práva goyim jsou uzavřením fóra usurpována, ježto oni jsou tohoto svobodného rozhodnutí zbaveni.

Takže klíčová otázka: koho je toto fórum???

achab

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #34 kdy: 13. Prosince 2008, 20:10:49 »
bs*d

 Ono to nakonec dopadne, tak jak to dopadne. Pro hru na demokracii a pro potřebu povídat si...
Nepřipadá mi jako "násilí", když se někdo dozví, že je šabat. Který rozhodně nepatří "jenom" židům. To je Ustanovení věčné od stvoření.
Pokud by to ale měla být jen póza, lépe, když bude možno povídat a občas i "lašonovat" i o šábesu. ergo - neptal bych se, ČÍ je toto fórum, ale ČÍM je ?
Kdo chce respektovat šabat, sem stejně nepoleze a je otázkou, zda "odstávka" zabrání těm, kdo nemluví s ostatními v úctě, aby tak nečinili dokonce i o šábesu...  Takže, kéž se mlýny melou, snad ta mouka bude k jídlu :o))

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #35 kdy: 13. Prosince 2008, 20:20:39 »
To Vodník: Myslím, že zde ani tak nejde o to, zda upírat nebo umožňovat o šábesu práva diskuse diskutujícím. Židé, kteří chtějí dodržet šábes nediskutují ať je fórum otevřené nebo ne. Gojim i ti ostatní, kdo nechtějí dodržovat šábes by samozřejmě diskutovat mohli, ale to zde naráží, jak již psala zoom na práci a práva moderátora. Pokud má moderátor mít za fórum odpovědnost a je žid, který dodržuje šábes, nemůže dost dobře čekat do konce šábesu a pak mazat případné nevhodné příspěvky, tedy jednoduše řečeno nemá možnost svou odpovědnost plnit v době šábesu. Pak je pro něho jedinou možností fórum na tu dobu zavřít, není li možné svěřit tuto kompetenci po dobu šábesu někomu jinému.
Budete li v Israeli (ale samozřejmě i jinde - Paříž, Řím,...), také nebudete hovořit o tom, že Vám jako gojim jsou upírána práva nakupovat u židovského obchodníka v době šábesu. Prostě Vám nezbyde než počkat na jeho konec. No, a ten obchodník, to je v tomto případě obdoba moderátora.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #36 kdy: 13. Prosince 2008, 20:35:53 »
Ad Samuel: když je o šábesu výluka, tak v textu stojí něco o tom, že je šábes a o dodržování Tóry (nepamatuju se přesně). Nic o tom, že by moderátor za chod fóra v tom období nemohl ručit - logicky, protože jak vidno moderátorů je tu víc a přinejmenším Scooolie může fórum "ošetřovat" během šábesu.

Obchod židovského obchodníka je jeho majetek a já ho budu respektovat. Proto jsem psal, že je rozhodující, KOMU patří toto fórum. Pokud židům a oni si odhlasují "O šábesu zavřeno!", pak nám ostatním nezbývá než to respektovat.

eleazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #37 kdy: 13. Prosince 2008, 20:38:52 »
A co kdyby se forum nechalo zavřené jako kulturní specifikum, aby přiblížilo atmosferu Eretz Jisroel uživatelům mimo?

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #38 kdy: 13. Prosince 2008, 20:43:35 »
Nepřipadá mi jako "násilí", když se někdo dozví, že je šabat. Který rozhodně nepatří "jenom" židům. To je Ustanovení věčné od stvoření.
No, už jsme tu jednou diskutovali o přesunu šábesu na neděli u křesťanů a o evt. oprávněnosti/neopravněnosti takového kroku. My v neděli, v naší variantě šábesu jakožto "dne klidu a odpočinku", smíme zatopit, pustit televisi i počítač, zapálit si fajfku. Pokud jsme zde podrobeni zvykům židovským, tak to určitá forma násilí je, i přes jeho edukativní stránku. A pak je oprávněnost takového počínání dána vlastnickými právy těch, kdo toto fórum vlastní. Tedy i Vaše modifikace "ČÍM to fórum je" se pak páčí na to "čím vlastnictvím" je.

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #39 kdy: 13. Prosince 2008, 21:33:39 »
I tady je vule najit reseni a domnivat se, ze ho najdeme, jen se mily Pepino hned nerozcilujte, ze jste Untermensch, protoze to neni pekna retorika a svedci to spis o nejakem mindraku nez o cemkoli jinem / prominte, jsem na tyhle veci precitlivela.

To přece byla nadsázka, s úmyslným důrazem: Toto si vyhrazujeme my !
Jako nevěřící si zřejmě nezasloužím úctu allgemein, že nevěřící  Vodník ani necituje.  ;D
Ale ne, ale vy, neznabozi, nemáte žádný rituál, který vám nařizuje nepracovat v nějaké dny. Leda kdybyste byl bolševik a žádal uzavření fóra na 1. máje, evt. 7. listopadu. Odhaduji ale, že byste v anketě prohrál... ;)

Ne jsem zcela světský a na rozdíl od Vás a dalších zde na foru a narozdíl od bolševika s pokrokovými tradicemi opravdu nemám žádné rituály, navíc nepracuji ve dny, kdy mám vše hotové nebo když jsem unaven. Drtivá většina uživatelů je mi sympatická (mimo občasné hlupáky, kteří dostanou nakonec stejně ban), ovšem považuji za správné, abych o některých věcech byl informován (nejen já). Zoom to zde již napsala, proč to je. Problém je stále stejný - zodpovědná osoba zde nenapsala, já budu vždy v pátek před západem slunce forum vypínat, je mi líto, ale ctím svou víru a do soboty, v době těsně po západu slunce bude forum nefunkční. S úctou Ferda Mravenec.

Úmyslně jsem volil necitlivé formulace, abych se dostal k tomu, co píši jen o něco málo výše. Ale, bez reakce. Hlasovali jsme a bez reakce. Při tom stačí napsat: Vážení, je mi to líto, ale mé přesvědčení mi nedovoluje brát v zřetel výsledky hlasování TEČKA.

Srozumitelněji to napsat neumím, ale všichni zde vládneme češtinou vcelku slušně.


Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #40 kdy: 13. Prosince 2008, 21:36:32 »
Nepřipadá mi jako "násilí", když se někdo dozví, že je šabat. Který rozhodně nepatří "jenom" židům. To je Ustanovení věčné od stvoření.
Nejsem si jist, zda způsob jak se seznámit s jízdním řádem je někoho nepustit do tramvaje......

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #41 kdy: 13. Prosince 2008, 21:40:24 »
Pokud má moderátor mít za fórum odpovědnost a je žid, který dodržuje šábes, nemůže dost dobře čekat do konce šábesu a pak mazat případné nevhodné příspěvky, tedy jednoduše řečeno nemá možnost svou odpovědnost plnit v době šábesu. Pak je pro něho jedinou možností fórum na tu dobu zavřít, není li možné svěřit tuto kompetenci po dobu šábesu někomu jinému.
Zajímavý, že to fungovalo několik let a najednou je snaha o změnu....... za tim bude něco jinýho

daniel lehotsky

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #42 kdy: 13. Prosince 2008, 21:47:36 »
varianta riesenia:kracal rabi o Sabate po ulici a na zemi uvidel lezat pudilar nabity bankovkami.Co mal chudak robit?Tak sa pomodlil a vsade naokolo ,,zuril"sabt,len nad nim bol utorok. :D

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #43 kdy: 13. Prosince 2008, 21:58:43 »
Pokud má moderátor mít za fórum odpovědnost a je žid, který dodržuje šábes, nemůže dost dobře čekat do konce šábesu a pak mazat případné nevhodné příspěvky, tedy jednoduše řečeno nemá možnost svou odpovědnost plnit v době šábesu. Pak je pro něho jedinou možností fórum na tu dobu zavřít, není li možné svěřit tuto kompetenci po dobu šábesu někomu jinému.
Zajímavý, že to fungovalo několik let a najednou je snaha o změnu....... za tim bude něco jinýho
Život je změna. Někdy se nám ty změny nemusí líbit, nemusíme s nimi souhlasit, ale velmi často nejsme schopni poznat, jaké důvody k těm změnám vedly. A ani často není povinnost toho, kdo ty změny způsobil nám je vysvětlovat. Můžeme se o poznání snažit, ale to je tak asi vše.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #44 kdy: 13. Prosince 2008, 22:05:44 »
Ad Samuel: když je o šábesu výluka, tak v textu stojí něco o tom, že je šábes a o dodržování Tóry (nepamatuju se přesně). Nic o tom, že by moderátor za chod fóra v tom období nemohl ručit - logicky, protože jak vidno moderátorů je tu víc a přinejmenším Scooolie může fórum "ošetřovat" během šábesu.

Obchod židovského obchodníka je jeho majetek a já ho budu respektovat. Proto jsem psal, že je rozhodující, KOMU patří toto fórum. Pokud židům a oni si odhlasují "O šábesu zavřeno!", pak nám ostatním nezbývá než to respektovat.
O tom jsem přeci psal. Není rozhodující jen to, komu fórum patří. Pokud je možným moderátorem jen žid, který chce dodržovat šábes a zatím zde exaktně nezaznělo, že je shoda na serveru eretz.cz, že může být plně nahrazen někým jiným, pak je jeho právem o šábesu nemoderovat, tedy fórum zavřít. Dojde li k dohodě, že je bude o šábesu moderovat někdo, kdo šábes nedrží, pak asi není důvod, proč by nemohlo být otevřené trvale.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #45 kdy: 14. Prosince 2008, 00:45:05 »
Tak, lidi. I ja jsem jen clovek, a zacinam se zlobit >:(
Scooolie, klidanko si forum i hlavni web na vase nejvetsi svatky vypni, a kdo jen pipne proti, dostane ode me rezavym bagrem pres hlavu. Ale pak si ujasneme, kolik adminu (ne moderatoru) forum potrebuje. BTW deaktivovat sabbath-mode lze i s prumerne inteligentnim mobilem behem jizdy na kolbezce.
Yan na foru obcas neco zakafra, obcas rekne i neco zajimaveho ci moudreho, ale frekvence neni vysoka. A zrovna on bude prskat, ze "to zase nekdo vypnul" ?!? Dejte mi nekdo toho chlapa na dostrel flusacky (takovy ten obal z versatilky a jako munice se pouziva plastelina)  >:(
Vodniku, co je vam do toho, ci je forum ? Az mi (nebo Scoooliemu ci komukoliv jineho z posadky) vlastnik a majitel neco zakaze nebo naridi, provedu to po jeho. Az povedete svoje forum, tak si delejte co chcete. Do te doby na dane tema z plna hrdla mlcte. Neprosim, narizuji  >:(
Vy ostatni, kteri reptate, frflate a vyluzujete zbytecna pismenka (ostatnich se to netyka) : anketa jeste neskoncila; ukoncena bude ve ctvrtek 18.12. Do te doby to proste bude tak, jak rozhodnu. Nevim, kam vsude na fora a weby chodite, ale za odporovani adminovi je proste permban, at uz je to moralni ci ne. Kolikrat mam opakovat, ze admin je v systemu druhy po B-hu ? Cemu na tom nerozumite ??? Jo tak, mame demokracii, hmm. Tak tady (neboli co se chodu fora tyce) na to v omezene mire zapomente. Rikejte mi treba despota (urazlivejsi vyroky si nechejte na PM), ale takhle to proste bude. Tecka.
Budte Scoooliemu vdecni za to, ze umoznil anketu. Jiny admin by se s takovou veci vubec nezalamoval.
Okay, rozdelme si role jako u filmovych policajtu - hodnej admin, zlej admin. Ex catedra prohlasuju, ze hodnej admin je Scooolie. Zbytek z toho plyne.
A jen tak mimochodem, racil nekdo spocitat prispevky na foru od stredy do patku vecera ? Ja nevim, ale kdyz uz bych chtel kafrat, asi bych se podival na fakta. Tech prispevku bylo tak malo (jedna ruka zmrzaceneho pyrotechnika by to spocitala), ze nepochopim to pozdvizeni kolem sabatu. Hodlate argumentovat tim, ze mate o sabatu volno a vic casu ? A co nedele, to volno nemate ?
Takze rikam A DOST !.

BTW o zavaznosti ankety se poradim se stalymi a vazenymi cleny, Scoooliem a svym jezevcikem  :P

eleazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #46 kdy: 14. Prosince 2008, 01:23:21 »
A zrovna on bude prskat, ze "to zase nekdo vypnul" ?!? Dejte mi nekdo toho chlapa na dostrel flusacky (takovy ten obal z versatilky a jako munice se pouziva plastelina)  >:(
Pro mladší 15 let dodávám, že mě se jako munice lépe osvědčily nasliněné papírové kuličky. Neulpívají na závitech, je možno jich mít v ústech zásobu bez toho, aby se během skladováni deformoval jejich tvar a dají se vytvořit bez pomoci rukou ;D

leho

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #47 kdy: 14. Prosince 2008, 07:56:41 »
...Naopak práva goyim jsou uzavřením fóra usurpována, ježto oni jsou tohoto svobodného rozhodnutí zbaveni. ...[/color]

Opravdu svérázný výklad práv goyim nebo kohokoliv jiného. Proč by mělo právo zde diskutovat být nějakým všeobecným právem? Co kdyby se vlastník tohoto fóra rozhodl prostě fórum zrušit? To by měl být odsouzen u soudu a jít sedět? Já šabat v žádném případě nedržím, byl jsem v Izraeli dva měsíce a myslím si o něm svoje, ale na druhou stranu chápu, že pro někoho jiného je to důležitý svátek s přísnými pravidly, který dává smysl. Když jsem viděl fórum uzavřené kvůli šabatu, tak vím, že to není nadlouho a nijak mne tato skutečnost neovlivnila. Je to věc víry a respektu k této víře...

Citovat
Kolikrat mam opakovat, ze admin je v systemu druhy po B-hu ? Cemu na tom nerozumite Co??? Jo tak, mame demokracii, hmm. Tak tady (neboli co se chodu fora tyce) na to v omezene mire zapomente. Rikejte mi treba despota (urazlivejsi vyroky si nechejte na PM), ale takhle to proste bude. Tecka.
Budte Scoooliemu vdecni za to, ze umoznil anketu. Jiny admin by se s takovou veci vubec nezalamoval.
Okay, rozdelme si role jako u filmovych policajtu - hodnej admin, zlej admin. Ex catedra prohlasuju, ze hodnej admin je Scooolie. Zbytek z toho plyne.
A jen tak mimochodem, racil nekdo spocitat prispevky na foru od stredy do patku vecera ? Ja nevim, ale kdyz uz bych chtel kafrat, asi bych se podival na fakta. Tech prispevku bylo tak malo (jedna ruka zmrzaceneho pyrotechnika by to spocitala), ze nepochopim to pozdvizeni kolem sabatu. Hodlate argumentovat tim, ze mate o sabatu volno a vic casu ? A co nedele, to volno nemate ?
Takze rikam A DOST !.

BTW o zavaznosti ankety se poradim se stalymi a vazenymi cleny, Scoooliem a svym jezevcikem

Nejsem si jistý, do jaké míry s Vaderem souhlasím, ale považuji jeho vyjádření za docela inspirativní. Hlavně proto, že jsem také správce jistého nejmenovaného webu a nikdy neškodí, občas hledat inspiraci i jinde...

« Poslední změna: 14. Prosince 2008, 08:03:43 od leho »

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #48 kdy: 14. Prosince 2008, 08:58:23 »
Vadere, výborně. Skutečně nějak takto si představuji správně fungující demokracii. Myslím, že v Israeli, ale i jinde by se od Vás mohli učit. Ona ta v současnosti politiky provozovaná demokracie je ohromně fajn, ale jak říká klasik "od pocamcaď do pocamcaď".

Aby nedošlo k mýlce, to myslím zcela vážně, ne jako ironii
« Poslední změna: 14. Prosince 2008, 09:14:32 od Samuel »
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #49 kdy: 14. Prosince 2008, 09:04:33 »
Tak to se mi libi, jak to tady Vader jasne formuloval. Vsechna cest. Skutecne nechapu co je na tom tak strasne poburujiciho vypnout na jeden den forum / opakuji ne stranky. Ja jsem na zacatku myslela, ze byly vypnute stranky jako takove, ale forum .... Tak doufam, ze jsou jiz vsichni klidni po te, kdy si precetli pohled admina a vedi, ze on to s tim sabesem mysli vazne. Hlavne skutecne otazka prava a povinnosti ve foru je trochu jina nez pred soudnim dvorem, to by si meli ti, kdo tak vehementne brani sva prava uvedomit.  ;D Bylo by mozna velmi krasne, kdyby vsechny spory byly pouze virtualni a ne skutecne, ale svet neni virtualni.  ::)
« Poslední změna: 14. Prosince 2008, 09:06:07 od zoom »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15