Anketa

O šabatu by diskusní fórum

mělo být v provozu, jako kdykoliv jindy
11 (44%)
mělo být vypnuté
9 (36%)
mohlo být zapnuté nebo vypnuté - je mi to jedno
5 (20%)

Celkem hlasovalo: 17

Autor Téma: z pátka na sobotu  (Přečteno 101415 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
z pátka na sobotu
« kdy: 7. Prosince 2008, 11:01:20 »
Co se to tady na fóru teď z pátka na sobotu dělo že bylo mimo provoz?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #1 kdy: 7. Prosince 2008, 11:10:24 »
Ále, takový experiment židovské části redakce  ;) Že prý je šabat, tak ani čtení, natož drapání na fórum není vhodné.

Dám anketu.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #2 kdy: 7. Prosince 2008, 11:31:09 »
A pak že judaismus neni misijní náboženství  ;D Co je to jinýho?

Zina

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #3 kdy: 7. Prosince 2008, 11:35:01 »
Takže v pátek bude pět vypnuto?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #4 kdy: 7. Prosince 2008, 12:16:56 »
Nemyslim, ze by forum, ktere je ceske a ne ciste nabozenske melo mit v na sabes "zavreno". Verici zid samozrejme nebude po tu dobu aktivni, k tomu se rozhodl, ale nezidovsti navstevnici a clenove redake klidne mohou delat co chteji. Opakuji nejedna se tu prece nejake nabozenske stranky.

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #5 kdy: 7. Prosince 2008, 12:36:23 »
Rovněž si myslím, že by to mělo fungovat durch a že by to rozhodnutí, zda diskutovat nebo ne, mělo zůstat na židech samotných (já se Scoooliem si tu můžeme celý šábes povídat o Pinochetovi ;)). Pokud je toto ale v podstatě židovský server s několika nežidovskými hosty, pak je rozhodnutí pouze záležitostí židovských administrátorů a na našem názoru nezáleží.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #6 kdy: 7. Prosince 2008, 14:10:37 »
Ále, takový experiment židovské části redakce  ;) Že prý je šabat, tak ani čtení, natož drapání na fórum není vhodné.

Dám anketu.
Pokud pokus, tak měl ale být dotažen. V sobotu v cca 19:45 jsem se chtěl na fórum podívat a ještě bylo zavřené. To již bylo po šábesu.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #7 kdy: 7. Prosince 2008, 14:51:51 »
Ále, takový experiment židovské části redakce  ;) Že prý je šabat, tak ani čtení, natož drapání na fórum není vhodné.

Dám anketu.
Pokud pokus, tak měl ale být dotažen. V sobotu v cca 19:45 jsem se chtěl na fórum podívat a ještě bylo zavřené. To již bylo po šábesu.
Tak, přesně to jsem chtěl namítnout. Jinak souhlas se zoom.

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #8 kdy: 7. Prosince 2008, 17:54:48 »
Proč to nebylo uveřejněno předem? Když už ...

S anketou souhlasím - jestli nebude direktivně zamítnuta.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #9 kdy: 7. Prosince 2008, 18:30:31 »
Ale, ale Pepino mame prece demokracii tady nejste u ajatolahu  ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #10 kdy: 7. Prosince 2008, 20:45:14 »
Proč to nebylo uveřejněno předem? Když už ...
;D ;D no právě to byl ten okamžik překvapení.. :D :D, rozesmálo mě to.. a pobavilo: "co sem lezeš, když máš oslavovat šabat??"
(před chvílí jsem přijela z práce - dvě dvanáctky po sobě a ještě o šábesu.. ;), tak si říkám.. bude-li Hospodinu milé, abych mohla slavit Šabat, jistě mi dovolí sehnat si takovou práci, kde to půjde..  ;D ;D)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #11 kdy: 7. Prosince 2008, 21:12:04 »
Ja jsem to nevidela, a docela by me to zajimalo, jak to vypadalo, kdyz nekdo chtel jit na stranky. ja proste sabat oslavuji, takze na pocitac nelezu, proto bych to rada videla, ale skutecne si nemyslim, ze uzavreni stranek, ktere jsou vice politicke nez nabozenske je to prave orechove. Mezi nami ani prazska zidovska obec nema zavrene stranky o sobote / to vim z toho ze tam lide prispivaji do diskuze i o sabatu a to si rika, ze je ortodoxni, takze tam bych to mozna predpokladala, ale na strankach, ktere nemaji jednoznacne nabozenske profilovani a jsou urceny nejsirsi verejnosti mi to pripada nepatricne.

Elazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #12 kdy: 7. Prosince 2008, 21:24:27 »
 :D Vypadalo to docela hezky, bylo to možné vidět ještě v sobotu večer po mocaej šabat.

Mě to přijde ještě z jednoho důvodu trochu mimo - přeci jen tu jsou občas přispěvovatelé z jiné časové zóny, tak aby to pak nedopadlo jako na stránkách ArtScroll, které jsou zavřené o šabatu, jejich šabat se ale počítá podle východního času (New York) a pak vznikají pro člověka ze SEČ úplně zbytečné prodlevy. Navíc tady se neprovádí žádné online transakce či obchody.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #13 kdy: 7. Prosince 2008, 21:39:23 »
Přidal bych ještě jeden postřeh z úplně jiného úhlu pohledu: Chodí nás na Forum navštěvovat také vyhledávací roboti Seznamu, Googlu, atd. Pokud přijdou o šabatu a forum bude v "klidovém režimu", tak si u nás mohou udělat poznámku, že máme poruchu a snížit nám hodnocení. Tedy z hlediska dodržování šabatu je to samozřejmě podružný problém, ale když už se o tom bavíme...
To je také podle mě důvod, proč třeba Arutz 7 o šabatu nevypíná web, jen ho neaktualizuje.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #14 kdy: 7. Prosince 2008, 21:43:09 »
No, tak napad sklizi kritiku. Muzeme to respektovat ci akceptovat, ale drahe damy, drazi panove, admin/adminove jsou na serverech hned druzi po B-hu, jak rika stara IT moudrost  ;) Takze bych to s tou demokracii na foru neprehanel  >:D Ale fajn, nesouhlasite-li (uvidime co anketa), nechame vam to bezet a piste si treba o Jom Kipur.
Jeste omluva : to, ze hlaska o sabatu visela jeste po sabatu je MOJE chyba (kdyby chtel nekdo nadavat, aspon to muze udelat adresne). Bylo mi dost zle, takze velice dekuji Scoooliemu, ktery forum vratil do normalniho provozu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #15 kdy: 7. Prosince 2008, 21:57:04 »
Che che. Scooolie nejprve asi minutu hledal, kdy že končí šabat, a pak asi 20 minut hledal, kde se to vrací zpět (je to naprosto snadné, jen si stačí všimnout).  ;)

Uvidíme, co anketa.

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #16 kdy: 7. Prosince 2008, 22:22:16 »
Ale, ale Pepino mame prece demokracii tady nejste u ajatolahu  ;)

Už jsem se bál, že se sem naboural Alí Chamenei  ;D

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #17 kdy: 7. Prosince 2008, 22:25:39 »
Proč to nebylo uveřejněno předem? Když už ...
;D ;D no právě to byl ten okamžik překvapení.. :D :D, rozesmálo mě to.. a pobavilo: "co sem lezeš, když máš oslavovat šabat??"
(před chvílí jsem přijela z práce - dvě dvanáctky po sobě a ještě o šábesu.. ;), tak si říkám.. bude-li Hospodinu milé, abych mohla slavit Šabat, jistě mi dovolí sehnat si takovou práci, kde to půjde..  ;D ;D)

2 dvanáctky po sobě? Já jich někdy udělám i víc.  ;D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #18 kdy: 7. Prosince 2008, 22:41:11 »
2 dvanáctky po sobě? Já jich někdy udělám i víc.  ;D
Klidně si jich dělejte třeba tucet.. ale já jsem vyčerpaná starší osoba  :D ;D a v stávat v pět ráno mě zrovna neposiluje. Na mé práci mě nevyčerpává to, že je to namáhavá a stresující práce, ale nesmyslná buzerace a špatná organizace.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #19 kdy: 7. Prosince 2008, 22:45:14 »
2 dvanáctky po sobě? Já jich někdy udělám i víc.  ;D
Klidně si jich dělejte třeba tucet.. ale já jsem vyčerpaná starší osoba  :D ;D a v stávat v pět ráno mě zrovna neposiluje. Na mé práci mě nevyčerpává to, že je to namáhavá a stresující práce, ale nesmyslná buzerace a špatná organizace.

Obávám se, že Pepino nemyslel náročné 12hodinnové směny, ale lahodný plzeňský 12° mok  ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #20 kdy: 7. Prosince 2008, 22:45:33 »
Kdyz jsem nemohl ve spitale spat, hodne sestricky me vzaly na sesternu, dalo se kafe, cigaro a povidalo se. Spise jsem ja naslouchal jim. Kdyz mi licily, co obnasi slouzit (zakazanou) 72ku a jak se to rozepisuje, aby se na to papirove neprislo, mel jsem chut vzit stojan na infuze, kapacku si nest v ruce a reditele spitalu tim stojanem umlatit obzvlast zavrzenihodnym zpusobem.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #21 kdy: 7. Prosince 2008, 22:48:27 »
Obávám se, že Pepino nemyslel náročné 12hodinnové směny, ale lahodný plzeňský 12° mok  ;)
to je klidně možné, vy ho znáte líp než já... ;D ;D ..ovšem tam by mě stačila k totálnímu odrovnání i jenom půlečka...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #22 kdy: 8. Prosince 2008, 09:38:06 »
 :)
Identifikuji se s názorem Zoom. 

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #23 kdy: 13. Prosince 2008, 17:27:23 »
zas to někdo vypnul............

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #24 kdy: 13. Prosince 2008, 17:51:02 »
hezky tyden, stranka jela, forum muze zustat zavrene, protoze pokud to moderator  vidi jako spravne, je treba ho respektovat, chceme-li po nem, aby nekouril o sabesu, tak je samozrejme, ze nema pecovat o forum. Kecat muzeme po zbytek tydne dle libosti.  :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15