Všeobecná kategorie > Náměty ohledně podoby tohoto fóra

Bojler

(1/4) > >>

Vodník:
Dovolil jsem si otevřít toto nové thema k diskusi po traumatické zkušenosti ze serveru Sprcha. Tam byl engine česká podoba Scoopu a podobně jako server Kuro5hin umožňoval známkování příspěvků. Bohužel, situace se zvrtla: známky nevyjadřovaly kvalitu komentáře, potažmo diskutujícího, nýbrž míru názorového souhlasu/nesouhlasu ostatních s diskutujícím. Na Kuro5hinu se stovkami účastníků to nebyl problém, ale u malého serveru, jakým byla Sprcha (a jakým je i Eretz), s dvaceti-třiceti aktivními účastníky, to problém byl (vyústil nakonec v odchodu všech jinak smýšlejících než "tvrdé jádro"). Konkrétně na Sprše měl bojler (mojo) také vliv na práva účastníků, což zde není. Nicméně mi nepřijde fér, když Scoooliemu klesl bojler z nějakých 35 na 5 jen proto, že s ním většina lidí nesouhlasí, ať už jde o potraty, Pinocheta nebo kommunisty (já jsem mu dal párkrát potlesk i když jsem s ním nesouhlasil, protože jeho argumenty byly úctyhodné). Já se teď momentálně těším bojleru 23, ale je mi jasné, že v momentě, kdy se spustí diskuse na thema popírači, media, svoboda projevu apod. (o Israeli jak známo pro jistotu nediskutuji vůbec), bude můj bojler padat volným pádem.

Tedy oč se jedná: má být důvodem k potlesku/pohlavku míra názorového souhlasu/nesouhlasu s kommentářem? Nebo ocenění autorova myšlení, argumentace, poctivosti nebo naopak manipulativnosti, podsouvání a sprostoty? (té nevulgární; sprostá slova se tu nesmí, což mě občas zamrzí ;)).

Vader:
Od pocatku bojler (defaultne nazvany karma) chapu jako vyjadreni sohlasu ci nesouhlasu s aktualnim prispevkem diskutujiciho. Nevidim nic zleho na tom, ze napr. pri "potratove diskusi" bude udelen za vyrok/nazor, s nimz jiny diskutujici nesouhlasi zaporny bod.
A zneuzivani se bat nemusite, zkuste nekomu dat plus nebo minus dvakrat za sebou v rozsahu nekolika malo hodin. Nejde to.
Stejne tak muzu prohlasit, ze jde o houby. Jde o orientacni zalezitost, ktera poukazuje jen na to, s kym je ci neni mnoho souhlasu. Zadna tragedie. A ano, budte si jisty, ze az zacnete "proti srsti" neopravnene rypat do Izraele, spadne vam bojler pod bod mrazu  ;)
Jeste jednou summa : jde o orientacni hodnotu, ktera nevyjadruje oblibenost ci neoblibenost, ale naznacuje casty souhlas ci nesouhlas. (A muze dotycneho vest napr. jen ke zmene formulaci, nikoliv nazoru.)

Vodník:

--- Citace: Vader kdy  1. Prosince 2008, 18:13:21 ---Jeste jednou summa : jde o orientacni hodnotu, ktera nevyjadruje oblibenost ci neoblibenost, ale naznacuje casty souhlas ci nesouhlas. (A muze dotycneho vest napr. jen ke zmene formulaci, nikoliv nazoru.)
--- Ukončit citaci ---
Jestliže vyjadřuje častý souhlas nebo nesouhlas s názorem dikutujícího, tak mu změna formulace bude prd platná a povede ho to maximálně ke změně názoru (popř. k mlčení). Do jaké míry souhlas/nesouhlas souvisí s oblíbeností/neoblíbeností by se dalo diskutovat, myslím, že dost - nakonec stojí u jména uživatele "Bojler (popularita)"

Vodník:

--- Citace: Vader kdy  1. Prosince 2008, 18:13:21 ---A ano, budte si jisty, ze az zacnete "proti srsti" neopravnene rypat do Izraele, spadne vam bojler pod bod mrazu  ;)
--- Ukončit citaci ---
No jo, to je to - "neoprávněně". V očích většiny zdejších účastníků bude zřejmě jakákoli kritika Israele "neoprávněné rýpání". Někteří otevřenější budou s to akceptovat "oprávněné rýpání". Jenže kdo to určí, které "rýpání" je "oprávněné" a které ne? Já si myslím, že to vůbec nehraje roli, že jde o názorový nesouhlas, bez ohledu na "oprávněnost" takového názoru ("rýpání").

Pepino65:
Musím souhlasit s Vodníkem, a to jednoznačně. Již jsem se v jiném vlákně vyjadřoval o tom, že si nejsem jist, co znamená hodnocení článků na homepage eretzu.cz. Mnohdy je kvalita článku až omračující, ale emocionálně by mě téměř vrhla do depresí, těžko volím známku. Pokud píšete Vadere, že se to týká vyjáření ke kvalitě jednotlivého příspěvku, je těžké jej (příspěvek) hodnotit, jestliže známkuji popularitu (dle názvu). Ač se to někomu líbí nebo nelíbí, i tací "kverulanti" (vzhledem k většinovému názoru) jako jsou Yan a fanuel ode mne dostávají plusové body, jestliže sdělili názor, který stál alespoň za zamyšlení, i když mi to názorově bylo proti srsti. Typický "mínusář" eleazar zde prokazuje, že když se zamyslí, vyprodukuje velice kvalitní příspěvky, ovšem jako židovský "heretik" může skončit i za bodem absolutní nuty, pod Kelvinem. Prosil bych, jestli je to jen trochu možné, promyslet, zda by to přece jenom nemohlo být jakýmsi způsobem korigováno, přejmenováno, v pravidlech popsáno, abychom měli situaci s hodnocením (čehokoliv) snazší. Děkuji. 

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi