Judaismus > Obecná náboženská debata

Kde se vzala voda (chcete se zapojit?)

<< < (18/19) > >>

Vader:

--- Citace: eleazar kdy  8. Prosince 2008, 09:52:42 ---Živého baptistu jsem v Čechách možná ani neviděl ...

--- Ukončit citaci ---

Tak v Cechach treba nejsou, ale v Brne maji svoji modlitebnu s veeelikou mikve (krtici bazen) na Smetanove  :D . Parkrat jsem s mimi mluvil (delal jsem tehdy vedle nich) a lide se to zdali byt slusni a s misiji nebyli tak horlivi (cti: otravni) , jako treba Mormoni nebo Svedkove.

zoom:
Ale ano, v Cechach jsou a byli i za bolsevika. V Praze maji i jakousi vlastni teologickou skolu.

sad:
Vazeny eleazare,
obavam se, ze jste me nepochopil. Jakkoliv je mi mesianska teologie nesympaticka, to co me na Vasich projevech desi, neni Vase nabozenske presvedceni, ale Vase xenofobie a otevrena nenavist ke kazdemu, kdo se vymyka Vasi predstave "normalnosti" (tomu se rika pravicove smysleni?...).
U vetsiny mesianu se ovsem projevuji podobne tendence – vypjaty nacionalismus a nesnasenlivost pramenici predevsim z faktu, ze mesiani prehnane akcentuji svou etnickou prislusnost k lidu Izraele [v jejich (jakoz i Vasem pripade spise narodu)] a zadupavaji do zeme zidovskou spiritualitu (zidovstvi se totiz nezaklada POUZE na geneticke vybave).

Btw: Muzete si rikat, co chcete, ale cele mesianske hnuti je hnuti krestanske, silne propojene s evangelikalnimi cirkvemi predevsim americke provenience (nektere mesianske sbory pak tihnou k projevum obvyklym v pentecostalnich cirkvich). Tohle proste neni judaismu (a je jedno zda-li cinite nejaky zvlastni rozdil mezi typem "Nikodem"; "Josef z Arimatie" atd.); tohle je krestanstvi v "judaisujicim prevleku". 

Hezky den vsem.

Vader:
Vyborne Sad, rekla jste to skvele a ja vam dekuji.

talarich:
Kurňa, tyhle otevřené konce… já bych je všechny zakázal  :)

1) Už se konečně dořešilo, jak to bylo s tou vodou na Karmelu? Nebo se o té studni ještě nepsalo?

2) Vader dostal povolení k tomu se tu na něco zeptat, ale asi ještě 6 let sbírá sílu to udělat. Mám ještě čekat nebo ne? Málem až z toho nemůžu v noci spát.

3) Scoolie, Vodník a další: Snad je přece už doložené dostatečně, že Ježíš nemohl být ukřižován v pátek a v neděli ráno vzkříšen, když bylo celkem jasně řečeno, že bude v hrobě 3 dny a 3 noci. A to mi jaksi mezi pátkem a nedělí nevychází. To už jste taky dořešili? Já jen, zda považujete za hodnověrnější ten pátek, a pak je potřeba posunout ten křesťanský sedmý den na pondělí. Nebo zda je hodnověrnější ta neděle, a pak je potřeba přesunout velký pátek na velký čtvrtek.

Ale jinak přeji šabat šalom všem, kteří ho dnes budou slavit, ať jsou jakéhokoliv proudu a směru.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi