Judaismus > Obecná náboženská debata

Kde se vzala voda (chcete se zapojit?)

<< < (2/19) > >>

daniel lehotsky:
ze by Elias vlozil do hranice sodik albo fosfor?A naslednou rekciou vznikol ohen?? ;D.Alebo sa obetuje ,,posledna voda" na znamenie viery,ze Hospodin,darca vlahy zosle nasledne dazd?12 vedier nam oznacuje uzavreny celok ludu Bozieho?Ex24,4,,..vcas rano(Mose)vstal,postavil oltar pod vrchom i dvanast posvatnych stlpov podla dvanastich kmenov Izraela."?Podla Rasiho islo o obdlznik ako bol dvor stanu stretavaniaEx38,9-13.

achab:
Maličký oříšek - jsou to 3 x čtyři vědra, nikoliv 4 x tři čeledi. netvrdím, že obecná symbolika dvanácti v tom chybí, jenom pozor, aby sis to, Danny, ustál, před těmi, co to takto přijmout odmítají. Ale hlavně před sebou  :o))    A o to u tebe nemám zas až takovou hrůzu ...  Taky to může mít souvislost s požadavkem dvou až tří svědků, s plností kruhu a cyklu, čtyřky jako takové aj. aj.
Pozdravení

Elazar:

--- Citace: achab kdy 30. Listopadu 2008, 13:38:31 ---Jednoduchá řešení končívají v hotelu Tádž Mahal.  Není nic cennějšího, než když si na to přijdeš.  :o)
Nemohu přece nikoho nutit, aby nepřemýšlel...
-acb-


--- Ukončit citaci ---

Ačkoli za normálních okolností eleazarovy poznámky přehlížím nebo s nimi nesouhlasím, tak se obávám, že mu nešlo o "jednoduché řešení" ale o "jednoduché vysvětlení" toho "řešení". Což je rozdíl.

zoom:
NO pokud jde o tu vodu, tak ona ta jeskyně Eliášova, tedy podle židovské tradice není zase až tak moc daleko od moře, tam by se ta vodička dala celkem snadno donést.

Scooolie:
Přátelé, ani nevíte, jak jsem šťastný, že beru Písmo prvoplánově a nemám potřebu hledat v jasných věcech druhou, třetí, čtvrtou a kdo-ví-kolikátou rovinu významu  ;D Mě je prostě jedno, proč to bylo 3 x 4 - Pán to tak chtěl, tak to tak bylo. Co Pán činí, dobře činí  ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi