Autor Téma: Perský záliv nebo Arabský záliv?  (Přečteno 9000 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Perský záliv nebo Arabský záliv?
« kdy: 20. Listopadu 2008, 21:22:31 »
Jak nazývat tu louži, kterou Peršané posílají okolo arabských zemí ropu? V češtině je zažit tradiční název Perský záliv, ale už jsem viděl i tu panarabskou verzi Arabský záliv. Který název se Vám líbí víc a proč?

K pobavení:  ;)
https://arabian-gulf.info



ari180

  • Host
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #1 kdy: 20. Listopadu 2008, 22:00:22 »
ja to poznam ako persky zaliv ale takisto som uz pocul o snahach arabov premenovat to na arabsky. Hlavne v saudskej arabii ho tak uz dlho volaju. Ale v podstate je to totalne jedno, perzan arab.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #2 kdy: 20. Listopadu 2008, 22:13:21 »
Ja pouzivam (a hodlam pouzivat nadale) oznaceni Persky zaliv. Stejne jako pouzivam u nas zazite jmeno Mt. Everest namisto Chumulungma a podobne.

Ari, mozna jsem vas spatne pochopil, ale pokud mluvite na konci vety o lidech, tak je mezi Persany a Araby dost veliky rozdil.

eleazar

  • Host
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #3 kdy: 20. Listopadu 2008, 22:21:05 »
Název "Arabský záliv" se datuje až od dob G. Nassera, takže všema 10ti pro "Perský záliv".

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #4 kdy: 20. Listopadu 2008, 22:26:53 »
hi hi hi.. Perský záliv..  ;)
(akorát ten původní odkaz mi nějak nefunguje - až tenhle: https://arabian-gulf.info/persiangulf.htm

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #5 kdy: 20. Listopadu 2008, 22:45:34 »
Ó, my jsme tam proíránští, óó my jsme tak proíránští  ;D Asi poprosím o zvýšení dotací pro Eretz z Teheránu  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #6 kdy: 20. Listopadu 2008, 23:25:02 »
Ó, my jsme tam proíránští, óó my jsme tak proíránští  ;D Asi poprosím o zvýšení dotací pro Eretz z Teheránu  ;D

Nerekl bych proiransti, maximalne tak jeste propersti  ;) Nebo zkratka tradicni. Ale pozadat Teheran o dotace na osvetu je docry chucpe joke  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #7 kdy: 20. Listopadu 2008, 23:27:22 »
hi hi hi.. Perský záliv..  ;)
(akorát ten původní odkaz mi nějak nefunguje - až tenhle: https://arabian-gulf.info/persiangulf.htm

Kdyz se podivate pozorneji na text hlasky toho odkazu co "nefunguje", zjistite zjistite ze funguje a ja to povazuji za dost povedeny vtipek  :D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #8 kdy: 21. Listopadu 2008, 01:35:50 »
Ó, my jsme tam proíránští, óó my jsme tak proíránští  ;D Asi poprosím o zvýšení dotací pro Eretz z Teheránu  ;D

Nerekl bych proiransti, maximalne tak jeste propersti  ;) Nebo zkratka tradicni. Ale pozadat Teheran o dotace na osvetu je docry chucpe joke  ;D

Peršané jsou sotva polovina obyvatel Íránu, co chudáci Azeři?  ;D

Jak požádat o dotace? Požádat o navýšení dotací  ;)

ari180

  • Host
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #9 kdy: 21. Listopadu 2008, 01:56:46 »
Ja pouzivam (a hodlam pouzivat nadale) oznaceni Persky zaliv. Stejne jako pouzivam u nas zazite jmeno Mt. Everest namisto Chumulungma a podobne.

Ari, mozna jsem vas spatne pochopil, ale pokud mluvite na konci vety o lidech, tak je mezi Persany a Araby dost veliky rozdil.

mate pravdu,ja som to poplietol, samozrejme ked som cital tema, hned sa mi vybavil Iran ako perzska risa a zastanca nazvu perzsky zaliv a na druhej strane arabsky svet a teda zastancovia nazvu arabsky zaliv.Koniec koncov doteraz sa o tom hadaju. Nebol to Ahmadinedzad kto pred nedavnom povedal ze perzsky zaliv je bol a vzdy bude perzsky a ze ostatne krajiny sa snazia potupit ohromny a stary perzsky narod?

no spat k podstate, kedze je to spor medzi arabmi a perzanmi (iranom) a aj araby aj perzania ohrozuju Izrael, je mi Totalne jedno ako si to ta banda nazve a ci sa kvoli tomu nazvu navzajom povrazdia.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Perský záliv nebo Arabský záliv?
« Odpověď #10 kdy: 21. Listopadu 2008, 06:43:03 »
 :)
Zmíněný záliv bych nazval "Tigridův záliv", alternativně "Schőnfeld´s Gulf" podle slavného českého objevitele řeky "Tigridu"... ;D

Gut šabes, přátelé  :)
gv

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15