Autor Téma: Litvinov  (Přečteno 36513 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

geršom

  • Host
Litvinov
« kdy: 17. Listopadu 2008, 20:01:50 »
Ahoj všem,

jen jsem se chtěl s vámi rozdělit o nepříjemný dojem, který mám z posledních aktivit Dělnické strany a jí podobným organizací v poslední době.

Kdysi jsem četl od Machiavelliho Vladaře, (bylo těsně po revoluci v 89) a do dnes si pamatuji jak mě ta knížka rozčilovala. V mladickém zápalu jsme měl pocit že špatné věci už ukázali svou pravou tvář, že komunismus či nacismus se už dnes nemůžou zoopakovat. Že dnes už většina normálně uvažujících lidí okamžitě odmítne jakkékoliv pokus o podobnou čuňárnu. Jenže s té knížky tenkrát na mě dýchala lidská nepoučitelnost a to že stačí jen šikovně tahat za drátky a různé druhy realpolitiky může přijít i do naší "osvícené" EU.

A ejhle co neslyším. Myslím že to právě byli členové DS, kdo se rozhodnou že vytvoří hlídky něčeho jako domobrana, které budou hlídkovat na problémovém sídlišti. Představte si, že by se jim to povedle o hrubou silou by dokázali vytvořit něco co by majoritní společnost šeptem či nahlas nazvala zkrocením nepříspůsobivého živlu.

Obávám se že za toto by určitě DS nějaké bodíky pobrala a pokud by dokázala podobnou věc byť krátkodobě trvající zopakovat i jinde, mohli by získat punc (alespoň u části společnosti), zajištovatele pořádku. Sice by vám většina lidí veřejně řekla že takhle se problémy řešit nedají, ale v duchu by si myslela - a vida tvrdá ruka to na ně platí.

Pak by přišel nějaký pohledný a dobře mluvící muž v obleku z vedení DS, který by sice odsoudil hrubé násilí jako politování hodné, nicméně by upozornil se jednalo pouze o pochopitelnou reakci části občanů na neřešené problémy. Vystupoval by natolik kultivovaně že by dokázal, ještě více rozmlžit obraz DS úderných komand, a vylíčit je vlastně jako mladé vlastence, kterým není jedno co u nás bude za dvacet let a kteří se nebojí s tím něco dělat.

A tak dál a tak dál. Co třeba dnešní finanční krize? Stačí jen lehce podotknout - a víte kolik je těch Židů ve vedení bank? Co když za tím něco je? Vždyť na každém šprochu že? Nebylo by lepší, jen tak pro jistotu, jejich počet tam omezit?

Doufám že jenom strašně fabuluju a přeháním, nicméně některé náznaky které se dnes dějí jsou tak hrozně průhledné a odpovídají tolikrát použité strategii že bych očekával že vyvolají v lidech smích. Smích nad hloupostí těch kdo se je snaží opět oblafnout tísíckrát použitým trikem. Žel opak je pravdou.

I v mém okolí jsem narazil na velmi inteligentní a vzdělané lidi, kteří vypadají že by na to mohli zase skočit.

Kdybych to řekl obrazně, tak se mi sem tam zdá, že zaslechnu pár tonů z píšťalky krysaře, a překvapuje mě jak moc lidí na to slyší.

geršom



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Litvinov
« Odpověď #1 kdy: 17. Listopadu 2008, 20:16:21 »
Doufám, že to tak daleko nezajde. Ale nepřeháníte. Osobně mám ale větší strach z toho, že v případě ekonomické krize se k moci vrátí komunisté. Dnes jsem četl volební průzkum - ČSSD by získala 37,7 % hlasů, což by po přepočtu v Poslanecké sněmovně dělalo 100 z 200 mandátů. A kohopak by si přátelé z Lidového domu asi vzali do party? Po krajských volbách to řekl Paroubek jasně (i když v krajích ho zas tak moc neposlechli) - ODS ne. A KDU a SZ se do Sněmovny vůbec dostat nemusejí, takže...

Yan

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #2 kdy: 17. Listopadu 2008, 21:00:43 »
Mimochodem, všimli jste si že se toho chytaj i lidi z té oblasti bydlící.....

1) Divíte se jim?
2) Co s tim?

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #3 kdy: 17. Listopadu 2008, 21:13:50 »
geršome,
já Vám dám ještě jednu konspirační myšlenku:

Co když celou situaci úmyslně vlády neřeší, aby se situace natolik vyhrotila, že lidé sami začnou volat po přitvrzení poměrů?

Podotýkám, že jsem absolutním zastáncem domobran. Kdyby byly domobrany, tak jsem nemuseli mít pogromy, Chmelnického, Kristallnacht, pomalou šoa v Pásu usídlení a nakonec ani možná ty transporty...

Yan

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #4 kdy: 17. Listopadu 2008, 21:31:39 »
Nojo.... a máte na mysli domobranu bílejch v Litvínově, nebo domobranu Romů v Litvínově.

PS: byli jste někdo v Chanově? Já jo.

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #5 kdy: 17. Listopadu 2008, 21:35:30 »
Mám na mysli domobranu cikánů v Janově (=místních obyvatel) a domobranu slušných lidí v ostatní části Litvínova (=též místních).

Nechť si každý chrání to své. A z toho pak může vzrůst skutečný vzájemný respekt.

geršom

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #6 kdy: 17. Listopadu 2008, 21:44:58 »
to eleazar:

zajímavá myšlenka, (konspirační teorie) - jen jak slyším o propracované konspirační teorii v rámci vlády (jakkékoliv) tak jsem dost skeptický. Dovedu si představit malou skupinu lidí, která se šikovnou manipulací může dostat k moci, tedy směrem od spodu (a to v tomto případě společensky i lidsky doslova) nahoru. Opačně tedy od shora dolů si to moc neumím představit, je tam moc proměnných na to aby to někdo dokázal dobře ukočírovat. Nicméně vše je možné. (třeba tam sedí nějaký nepoznaný genius :-))

Co se týče domobrany tak jsem taky určitě pro, jen je to velmi ošemetná zbraň, která určitě může dobře fungovat na lokální úrovni, ale obávám se že se dá lehce zneužít.

To Yan: můj příspěvek nemá přímou souvislost s danou situací v Litvínově, spíše souvisí s tím jak se toho někdo snaží "vtipně" využít. Místní občany docela chápu, jen se obávám že jím DS kluci na trvalo moc nepomůžou.

Jednoduché řešení alá pogrom nic nevyřeší.

geršom

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #7 kdy: 17. Listopadu 2008, 21:53:58 »
Mezi námi, na nepřizpůsobivé příjemce sociálních dávek, projevujících se nebývalou hlučností aobtěžováním pracujícíhi obyvatelstva, nic jiného než tvrdá ruka, moudře vedená, podle mě neplatí...
jak se říká:"HLAS JE TO JÁKOBŮV, ALE RUCE JSOU EZAUOVI."

Co mě velmi mrzí, tak že se některé židovské instituce z liberálnějšího spektra paktují s anarchisty a cikány, čímž nás, židovský národ jako celek, diskreditují před veřejností jako "kámoše feťáků a příživníků"

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Litvinov
« Odpověď #8 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:07:40 »
Je asi mým osudem být v opozici.

Jsem rozhodně proti jakýmkoliv domobranám. Za pořádek a zákonnost musí odpovídat stát. Ne žádné soukromé bandy, které nastolují vlastní vládu na území svého gangu. Domobrana je cesta do pekel, nástroj k oslabení moci státu ve prospěch místních bossů - mafiánů, kteří je zcela nevyhnutelně ovládnou a proti jejichž svévoli nebude obrany.

Ta konspirační teorie je opravdu dost divoká, protože předpokládá, že ti "tajemní v pozadí" by měli zajištěno, že to budou oni, v jejichž rukách moc zůstane. Kdo z politiků by to dnes byl? Asi nikdo. Takže snad Armáda ČR?  :o

To "paktování s anarchisty a cikány" mi nepřijde jako důvod k zásadní kritice. Já sám anarchisty odmítám, Cikáni mi nijak nevadí. Důvod proč se některé židovské instituce s nimi přátelí je prostý - mají společného nepřítele, neonacisty. Anarchisté ani Cikáni proti Židům nic nemají, neonacisté ano. Já sám ono paktování s anarchisty považuji za omyl, nicméně nijak strašný, protože anarchisté jsou dnes (naštěstí) bezvýznamní. Pokud se jedná o účelové spojenectví, nemám nic proti. A paktování s Cikány proti neonacistům (Národní odpor, Dělnická strana) a vyhroceným českým nacionalistům (Národní strana) považuji za naprosto správné.


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Litvinov
« Odpověď #9 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:09:37 »
Co mě velmi mrzí, tak že se některé židovské instituce z liberálnějšího spektra paktují s anarchisty a cikány, čímž nás, židovský národ jako celek, diskreditují před veřejností jako "kámoše feťáků a příživníků"

Mám pocit, že vy s vaším mesiánstvím diskreditujete Židy (před lidmi, kteří nemají potuchy, co jste za podivný náboženský směr) mnohem více, než když se někde sejde Leo Pavlát na jedné akci proti neonacismu s nějakou anarchofetkou.


eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #10 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:11:10 »
Mám pocit, že vy s vaším mesiánstvím diskreditujete Židy
Podívejte se na svůj křestní list. :P

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #11 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:11:32 »
Já myslím, že jakékoliv extrémistické skupiny se etablují tam, kde vláda neplní svou roli... - a to ať už v arabském světě, tak i u nás... - možná by byla zajímavá sociologická studie o nárůstu extrémismu v souvislosti s respektem k vládě...

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #12 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:13:11 »
Mě by třeba docela dost vadilo, kdyby mě Češi házeli do jednoho pytle s chánovskými příjemci sociálních dávek.
To mě uráží mnohokrát víc než nějaký ten hospodský antisemitismus či kaceřování mojí sekty z obou táborů.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Litvinov
« Odpověď #13 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:15:05 »
Mám pocit, že vy s vaším mesiánstvím diskreditujete Židy
Podívejte se na svůj křestní list. :P
A co bych tam měl vidět? Já nejsem Žid, netvrdím o sobě, že jsem Žid a tak těžko mohu Židy svými názory (ať jsou jakékoliv) diskreditovat. Zatímco vy se za Žida označujete...


Mě by třeba docela dost vadilo, kdyby mě Češi házeli do jednoho pytle s chánovskými příjemci sociálních dávek.
To mě uráží mnohokrát víc než nějaký ten hospodský antisemitismus či kaceřování mojí sekty z obou táborů.
Do jakého jednoho pytle? Vy máte zjevně nějaké škatulky, kam házíte lidi podle místa bydliště a národnosti bez ohledu na to, že byste je znal. Velmi nekřesťanské. Naštěstí křesťan nejste.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Litvinov
« Odpověď #14 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:17:31 »
Já myslím, že jakékoliv extrémistické skupiny se etablují tam, kde vláda neplní svou roli... - a to ať už v arabském světě, tak i u nás... - možná by byla zajímavá sociologická studie o nárůstu extrémismu v souvislosti s respektem k vládě...

Přesně tak. Extrémisté, aby se dostali k moci musí mít stav, kdy vláda je slabá a nemá respekt. Buď tento stav existuje z nějakého jiného důvodu anebo se ho snaží extrémisté vyvolat. To se také dnes stalo v Litvínově. Snažili se vyvolat hromadnou rvačku s Cikány, aby pak mohli poukazovat na to, že vláda situaci nezvládá. Naštěstí vláda (tedy Policie ČR) to zvládla výborně a provokatéry rozprášila.

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #15 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:20:18 »
Citovat
Naštěstí vláda (tedy Policie ČR) to zvládla výborně a provokatéry rozprášila.

Když jsem občas viděl záběry z SRN, jak se tam "řežou" anarchisté s policií, říkal jsem si, že to není možné. Jak je vidět, něco podobné nás také čeká u nás... Takové ty anarchisticko-pravicové půtky - mě jako občanovi vadí, protože se člověk necítí bezpečně...

Yan

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #16 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:22:13 »
Když jsem občas viděl záběry z SRN, jak se tam "řežou" anarchisté s policií, říkal jsem si, že to není možné. Jak je vidět, něco podobné nás také čeká u nás... Takové ty anarchisticko-pravicové půtky - mě jako občanovi vadí, protože se člověk necítí bezpečně...
No, oni se ti lié co tam bydlí taky necítí dvakrát bezpečně..... takže jim to už ani nepřijde.

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #17 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:24:28 »
Na góje, co nemají o mesiánech žádné potuchy, působím prakticky stejně, jako kterýkoliv praktikující žid, neboť to, v čem se moje sekta od židovského mainstreamu liší, je pro nenáboženskou veřejnost marginální.

Nepřizpůsobivé parazity obtěžující svým chováním své okolí mám, když to tak říkáte, ve škatulce, od které se rezolutně distancuji a nechci být s nimi nijak spojován.

A trend, kdy je pohlíženo obdobnou optikou na Židy a Cikány a vlastně jakoukoliv mírně exotickou menšinu se mi vůbec nelíbí, a myslím si, že to budeme zase my Židé, kdo na Vámi zmíněných spojenectvích v důsledku prodělá.

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #18 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:27:55 »
Citovat
a myslím si, že to budeme zase my Židé, kdo na Vámi zmíněných spojenectvích v důsledku prodělá.

Tak tohle si Eleazare nemyslím...

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #19 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:35:20 »
Já chci, aby měl můj národ jako celek před majoritní společností vizitku bezproblémové menšiny, jejíž svéráznost se projevuje navenek minimálně, a když, tak pozitivně. Např. tím, že nekonzumuje prasátko => při společném stravování se dá řízek rozdělit mezi góje. Den předcházející tomu svátečnímu žid táhne pracovní směnu, aby se skončilo ješte za světla => i gójové mohou jít domů/na pivko dřív.....prostě jako všestraně příznivé společníky.

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #20 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:41:34 »
No, nevím Eleazare, jestli tak můžu vůbec hovořit, ale tvůj národ z větší části na přikázání kašle... (a to píšu natvrdo) Pokud jsem pracoval v čajovně, přišel tam jeden z židů - a prý jde světit sobotu, "a čím ji jako světíte?", zeptal jsem se ho... "no jdu meditovat..." Druhý žid, v téže čajovně mi řekl, že nejí vepřové - ale to bylo tak všechno, co jsem se dozvěděl... o jeho židovství. Takže nevím, nevím; pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #21 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:44:30 »
No, nevím Eleazare, jestli tak můžu vůbec hovořit, ale tvůj národ z větší části na přikázání kašle... (a to píšu natvrdo) Pokud jsem pracoval v čajovně, přišel tam jeden z židů - a prý jde světit sobotu, "a čím ji jako světíte?", zeptal jsem se ho... "no jdu meditovat..." Druhý žid, v téže čajovně mi řekl, že nejí vepřové - ale to bylo tak všechno, co jsem se dozvěděl... o jeho židovství. Takže nevím, nevím; pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??
Hlavně, že Židovstvo jako celek diskredituji já, se svým výzamem 0,00nic tím, že se hlásím k určité škole.
« Poslední změna: 18. Listopadu 2008, 13:32:29 od eleazar »

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #22 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:45:37 »
Tím chci říct, že jsem se zklamal - odhlédněme od nějakých rozhovorech o Kristu s vámi židy (té myšlenky jsem se vzdal už dávno), já spíše čekal jsem tradiční židovskou vzdělanost - což splňují někteří tady na foru - například Achab, ale řadoví židé?
« Poslední změna: 17. Listopadu 2008, 23:06:26 od Karels »

BaF400

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #23 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:46:01 »
Problém je, domnívám se, někde úplně jinde.

Pocit státu (mimochodem - co je to vlastně stát???) že rozumí všeme nejlépe a že kdyby nebylo jeho, tak by v lepší případě všichni umřeli na špínu z rukou a zbytek hladem vede k tomu, co v Evropě vidíme někdy od šedesátých let a lhostejno, jde li o výsledek práce komunistů nebo pravičáků.

Sociální manipulace, v tomto případě manipulace vedoucí ke zvyknutí si určité sociální skupiny obyvatelstva - u nás cikánů/romů, ve Francii černošských přistěhovalců, atd., atd. na nepřiměřené výhody, pocit zvláštnosti či originality.

Výsledek je naprosto stejný - úředník v pozici státu tuto skupinu uplácí a zvyká až k hranici únosnosti za kterou je to neúnosné pro ostatní - viz fakt, že se k partě vyhoblovaných mozků z DS přidávají místní občané.
Bohužel jak toto vyřešit a vrátit do normálu?  -  nevím. To je tak na práci se 3-4 generacemi těchto zvyknuvších si etnik

K těm vyhoblovaným mozkům - dnes pod vlajkou DS - , které slouží jenom k tomu, aby se někdo po jejich hřbětě dostal do politiky - domnívám se že tyto patří jenom bít a bít do jejich tupých hlavách aby se jim tam trošku rozbřesklo.....



Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #24 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:47:06 »
Citovat
Hlavně, že židovstvo jako celek diskredituji já, se svým výzamem 0,00nic tím, že se hlásím k určité škole.

Co bys diskreditoval (já si to nemyslím) - navíc Ti dlužím jistou odpověď - snad se k ní časem dopracuju...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15