Autor Téma: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi  (Přečteno 22541 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« kdy: 10. Listopadu 2008, 14:39:59 »
Teprve po shlédnutí včerejšího dokumentu jsem si uvědomila, jak je nález těch plánů zásadní a důležitý. Jestli nikde v žádných dokumentech nebylo pojmenované, to co se ve vyhlazovacích táborech dělo - někde se tam mihla zmínka, že na to ani neexistoval rozpočet - je to nejspíš dosti zlomový materiál..

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #1 kdy: 10. Listopadu 2008, 14:52:54 »
Teprve po shlédnutí včerejšího dokumentu jsem si uvědomila, jak je nález těch plánů zásadní a důležitý. Jestli nikde v žádných dokumentech nebylo pojmenované, to co se ve vyhlazovacích táborech dělo - někde se tam mihla zmínka, že na to ani neexistoval rozpočet - je to nejspíš dosti zlomový materiál..
Zásadní???? Rozumný člověk to věděl i bez plánů, popírač tomu nebude věřit ani kdyby měl tunu plánů, zavražděným a pozůstalým to nepomůže. >:(
יואל טייטלבוים

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #2 kdy: 10. Listopadu 2008, 14:58:19 »
To máte sice pravdu, ale stejně.. až nebude naživu nikdo z očitých svědků..

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #3 kdy: 10. Listopadu 2008, 16:47:08 »
Významné to rozhodně je. Právě z těch důvodů, které říká Marcela. Třeba za 100 let už nebude nikoho, kdo by onu dobu pamatoval. A pak budou vysoce cenné dobové materiály - ať už plány nebo zachycené výpovědi přímých účastníků. Nejde jen o popírače dnes. Jde o ty za řadu let - kdy už kolektivní společenská paměť zeslábne a leckdo bude žádat důkazy.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #4 kdy: 10. Listopadu 2008, 18:18:20 »
Scooolie, souhlasím s Vámi i Marcelou ohledně důležitosti jakýchkoli dokumentů z té doby. Mám ale obavy, že i petahyah má svůj díl pravdy. Ten, kdo věřit nechce a nebude chtít, toho nepřesvědčíte jakýmikoli důkazy. Jak jinak by se mohli vyskytovat lidé, kteří zpochybňují šoa ? Těch důkazů i dnes existuje tolik, že by to stačilo jako důkazní materiál pro stovky soudů. Přesto jsou zde "existence" nazývané "popírači". Já je osobně v duchu nazývám jinak.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #5 kdy: 10. Listopadu 2008, 18:56:33 »

Elazar

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #6 kdy: 10. Listopadu 2008, 20:50:30 »
Scooolie, souhlasím s Vámi i Marcelou ohledně důležitosti jakýchkoli dokumentů z té doby. Mám ale obavy, že i petahyah má svůj díl pravdy. Ten, kdo věřit nechce a nebude chtít, toho nepřesvědčíte jakýmikoli důkazy. Jak jinak by se mohli vyskytovat lidé, kteří zpochybňují šoa ? Těch důkazů i dnes existuje tolik, že by to stačilo jako důkazní materiál pro stovky soudů. Přesto jsou zde "existence" nazývané "popírači". Já je osobně v duchu nazývám jinak.
Kdybychom všichni měli jednat jako petahyah, tak se na historii a její zaznemnávání vykašleme a za padesát let neví už nikdo nic. Kdepak, důkazů nikdy není dost.

dudusko

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #7 kdy: 11. Listopadu 2008, 10:02:00 »
Scooolie, souhlasím s Vámi i Marcelou ohledně důležitosti jakýchkoli dokumentů z té doby. Mám ale obavy, že i petahyah má svůj díl pravdy. Ten, kdo věřit nechce a nebude chtít, toho nepřesvědčíte jakýmikoli důkazy. Jak jinak by se mohli vyskytovat lidé, kteří zpochybňují šoa ? Těch důkazů i dnes existuje tolik, že by to stačilo jako důkazní materiál pro stovky soudů. Přesto jsou zde "existence" nazývané "popírači". Já je osobně v duchu nazývám jinak.

"Popírači" slouží jako propagandističtí pracovníci (novináři, spisovatelé, reportéři) svých chlebodárců. Obvykle najdem u těchto osob silný antisemitismus, rasismus  či neonacismus - v různých poměrech, ale vždy ve skryté formě,jimi samými zužive popírané. Staví se těmi "objektivními". Jejich úloha je ovšem zásadní...odbourávají u neznalých,nepoučených, často mladých lidí morální zábrany. Jimi zpracovaní lidé pak nemají zábrany přidat se k některému nacionálnímu nebo extrémistickému hnutí..jsou "předzpracováni". Všimněte si také, jak se přesouvá jejich působení do stále příslupnějších médií. A v zajetí "politické korektnosti" jim lecsos projde.
Věřím ovšem tomu, že dobových dokumentů existuje ještě dost neobjevených. Archívy přežijí pády vlád a změny režimů.Takže stále tam platí, co je pohřbeno, ať zůstane pohřbeno. Takže například, dostat se do archivu stavební firmy, strojních vybavení, chemikálií....zkuste požádat BASF, jejíž součástí bylo IG Farben, o  přístup k archívům 38-45. Dostanete vypreparovanou historii...maximálně tak seznam strávníků firemní jídelny.

Vodník

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #8 kdy: 11. Listopadu 2008, 17:59:28 »
"Popírači" vystrkují růžky, a to v samotném Haaretzu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #9 kdy: 11. Listopadu 2008, 22:58:44 »
"Popírači" vystrkují růžky, a to v samotném Haaretzu.

1) To je nesmysl, protože tam se jedná o debatu o charakteru plánu na výstavbu čehosi, co je pokládáno za plán na Auschwitz. Nikdo ale nepopírá zvěrstva nacistů ani jejich rozsah. Jen to, zda ty plány jsou k Auschwitzu nebo k něčemu jinému.

2) Haaretz jsou obecně noviny dobré tak zabalování uzenáčů. Odpadní čtivo pro levicové selfhaters.

Elazar

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #10 kdy: 11. Listopadu 2008, 23:05:36 »
"Popírači" vystrkují růžky, a to v samotném Haaretzu.

1) To je nesmysl, protože tam se jedná o debatu o charakteru plánu na výstavbu čehosi, co je pokládáno za plán na Auschwitz. Nikdo ale nepopírá zvěrstva nacistů ani jejich rozsah. Jen to, zda ty plány jsou k Auschwitzu nebo k něčemu jinému.

2) Haaretz jsou obecně noviny dobré tak zabalování uzenáčů. Odpadní čtivo pro levicové selfhaters.

Já si je náhodou někdy rád přečtu... Po přečtení některých pravicových otherhaters se to docela hodí na vyvážení :D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #11 kdy: 11. Listopadu 2008, 23:12:48 »
Haaretz jsou obecně noviny dobré tak zabalování uzenáčů. Odpadní čtivo pro levicové selfhaters.

Já si je náhodou někdy rád přečtu... Po přečtení některých pravicových otherhaters se to docela hodí na vyvážení :D

Jakých pravicových například?  ;)

leho

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #12 kdy: 12. Listopadu 2008, 06:46:23 »
Jakých pravicových například?  ;)

To je dobrá otázka a vsadím se, že vyjmenovat nějaké vlivné pravicové publikace by nebyl pro nikoho moc lehký úkol. Já například čtu Powerlineblog (ti, kteří první odhalili lživé dokumenty o službě prezidenta Bushe uveřejněné v roce 2004 na CBS velmi známým hlasatelem Danem Rahterem, který pak musel odejít dříve do důchodu) nebo Human Events, což bylo oblíbené čtivo Ronalda Reagana. Já bych tyto zdroje informací ale rozhodně nenazýval "otherhaters", pokud se nejedná ovšem o ironii, že ano...

PS: Jinak samozřejmě považuji nález plánů za velmi zajímavý i když se jedná o známou a i jinak velmi dobře zdokumentovanou historii. Nemyslím si, že bychom takové nálezy měli bagatelizovat. Každá nová informace poskytne trochu jiný pohled na historii a v tomto případě pootevření okénka do mysli těch, kteří plánovali vyvražďování na průmyslové úrovni...
« Poslední změna: 12. Listopadu 2008, 06:51:09 od leho »

Elazar

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #13 kdy: 12. Listopadu 2008, 09:19:32 »
Haaretz jsou obecně noviny dobré tak zabalování uzenáčů. Odpadní čtivo pro levicové selfhaters.

Já si je náhodou někdy rád přečtu... Po přečtení některých pravicových otherhaters se to docela hodí na vyvážení :D

Jakých pravicových například?  ;)

Tak já to nechtěl moc rozebírat, ale dobrá - když si přečtu "Dnešek v zemi Izrael od rabiho Jicchaka" a jeho popisy některých událostí (a případně to porovnám s vlastními dojmy z daných událostí) tak neškodí se podívat do jiného zdroje, třeba právě Haaretz.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #14 kdy: 12. Listopadu 2008, 10:13:40 »
Citovat
Kdybychom všichni měli jednat jako petahyah, tak se na historii a její zaznemnávání vykašleme a za padesát let neví už nikdo nic. Kdepak, důkazů nikdy není dost.

Pokud vím tak jsem psal, že dokument není zásadní! Většina lidí ví co se v táborech smrti dělo, je o tom napsáno mnoho knih a vědeckých prací, jsou zaznamenány svědectví přímých účastníků. Znamená to, že jsou tyto informace zachovány pro budoucnost a plán plynové komory to výrazně neovlivní. Nález je zajímavý, rozhodně ne zásadní. Jak jsem napsal, když bude chtít nějaký režm v budoucnu falšovat historii, tak mu v tom těžko někdo zabrání. Stejně tak ten kdo popírá šoa, nepřestane i kdyby existovalo milion plánů, nebo kdyby byl přenesen do minulosti a viděl vše na vlastní oči. Plán není zásadní, pouze potvrzuje všeobecně známou věc, a nikomu nepomůže, životy nevrátí, vinníky do vězení nebo na smrt nepošle.
יואל טייטלבוים

achab

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #15 kdy: 12. Listopadu 2008, 16:32:22 »
Kdybychom všichni měli jednat jako petahyah, tak se na historii a její zaznemnávání vykašleme a za padesát let neví už nikdo nic. Kdepak, důkazů nikdy není dost.


Pardon, asi nedávám pozor, vy víte, jak jedná petahyah ? Buďte, prosím někdo tak hodný, a zkopírujte sem, co dělá petahyah špatně. Abych si nemusel myslelt, že to Elazarovo povídání je jen takové plácnutí do vody, aby zas něco nebylo v pořádku :o)

-acb-

Pepino65

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #16 kdy: 12. Listopadu 2008, 17:02:10 »
....zkuste požádat BASF, jejíž součástí bylo IG Farben, o  přístup k archívům 38-45. Dostanete vypreparovanou historii...maximálně tak seznam strávníků firemní jídelny.

Lehký omyl. IG Farben byla coby zločinecký podnik zrušena, majetek rozdělen. Z toho vznikly dnes velmi známé firmy BASF, Agfa, Hoechst a tuším (jestli se mílím, ať mi odpustí) že i Bayer. Myslím, že už v 70. letech byla každá z těch firem 4x větší než původní IG Farben. 
« Poslední změna: 12. Listopadu 2008, 21:35:18 od Pepino65 »

Elazar

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #17 kdy: 12. Listopadu 2008, 17:20:37 »
Kdybychom všichni měli jednat jako petahyah, tak se na historii a její zaznemnávání vykašleme a za padesát let neví už nikdo nic. Kdepak, důkazů nikdy není dost.


Pardon, asi nedávám pozor, vy víte, jak jedná petahyah ? Buďte, prosím někdo tak hodný, a zkopírujte sem, co dělá petahyah špatně. Abych si nemusel myslelt, že to Elazarovo povídání je jen takové plácnutí do vody, aby zas něco nebylo v pořádku :o)

-acb-

Tak si přečti jeho příspěvek.

dudusko

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #18 kdy: 12. Listopadu 2008, 20:26:07 »
....zkuste požádat BASF, jejíž součástí bylo IG Farben, o  přístup k archívům 38-45. Dostanete vypreparovanou historii...maximálně tak seznam strávníků firemní jídelny.

Lehký omyl. IG Farben byla coby zločinecký podnik zrušena, majetek rozdělen. Z toho vznikly dnes velmi známé firmy BASF, Agfa, Hoechst a tuším (jestli se mílím, ať mi odpustí) že i Bayer. Myslím, že už v 70. letech byla každá z těch firem 4x větší než původní IG Farben. 

Souhlas. Pouze jsem četl, že archivy přešly právě pod BASF (někam ostatně přejít musely). Faktem však je také to, že v cca v letech 2001-2, přesně to lze dohledat, změnil BASF název, pod kterým prodává například datová média a záznamové materiály a pod. na neutrálně znějící - tuším eData? A pod původním názvem prodává stále např. chemikálie. To už ale souvisí pouze okrajově. Děkuji za upřesnění.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #19 kdy: 13. Listopadu 2008, 18:08:48 »
Pardon, asi nedávám pozor, vy víte, jak jedná petahyah ? Buďte, prosím někdo tak hodný, a zkopírujte sem, co dělá petahyah špatně. Abych si nemusel myslelt, že to Elazarovo povídání je jen takové plácnutí do vody, aby zas něco nebylo v pořádku :o)

Petahyah tvrdi (aspon to tak na me pusobi), ze pamatovat si historii je zbytecne, zaznamenavat lidstva beh marne, etc. IMHO zcestne, az nebezpecne.

achab

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #20 kdy: 14. Listopadu 2008, 00:30:41 »

Petahyah tvrdi (aspon to tak na me pusobi), ze pamatovat si historii je zbytecne, zaznamenavat lidstva beh marne, etc. IMHO zcestne, az nebezpecne.

Aha! A mně připadal jenom zdravě skeptickej, což není nic proti ničemu. Ale co mi jak připadá,to už s plánama nemá až tak moc společného. Takže jem vlastně off topic.
  Kdyby ale byla náhodou řeč o popíračích, tak je IMHO petahyahův názor zdravější než všeobecné poplákávání, že popírači popírají. Přiznejme si, že popírat budou.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #21 kdy: 14. Listopadu 2008, 01:25:59 »

Petahyah tvrdi (aspon to tak na me pusobi), ze pamatovat si historii je zbytecne, zaznamenavat lidstva beh marne, etc. IMHO zcestne, az nebezpecne.

Aha! A mně připadal jenom zdravě skeptickej, což není nic proti ničemu. Ale co mi jak připadá,to už s plánama nemá až tak moc společného. Takže jem vlastně off topic.
  Kdyby ale byla náhodou řeč o popíračích, tak je IMHO petahyahův názor zdravější než všeobecné poplákávání, že popírači popírají. Přiznejme si, že popírat budou.

Přiznávám si, že popírači popírat budou. Stejně tak si přiznávám, že zloději budou krást, vrazi vraždit.

Elazar

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #22 kdy: 14. Listopadu 2008, 09:03:07 »


Petahyah tvrdi (aspon to tak na me pusobi), ze pamatovat si historii je zbytecne, zaznamenavat lidstva beh marne, etc. IMHO zcestne, az nebezpecne.

Aha! A mně připadal jenom zdravě skeptickej, což není nic proti ničemu. Ale co mi jak připadá,to už s plánama nemá až tak moc společného. Takže jem vlastně off topic.
  Kdyby ale byla náhodou řeč o popíračích, tak je IMHO petahyahův názor zdravější než všeobecné poplákávání, že popírači popírají. Přiznejme si, že popírat budou.

Já si to přiznám, ale je otázka, jestli se s tím hodlám smířit.

Z tvého příspěvku by zase pro mě mohlo vyplynout, že se domníváš, že je také mnohem zdravější si říct, že někteří lidé vraždí, kradou a chovají se hnusně - a nechat to být.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #23 kdy: 14. Listopadu 2008, 09:07:01 »
presne o to ide,treba to povedat,lebo slusny ludia vzdy ustupuju a uvolnuju priestor magorom a na dejinach to vidno ,kam to vzdy dospelo a ake to obete stalo na napravu.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #24 kdy: 14. Listopadu 2008, 10:53:46 »
Pardon, asi nedávám pozor, vy víte, jak jedná petahyah ? Buďte, prosím někdo tak hodný, a zkopírujte sem, co dělá petahyah špatně. Abych si nemusel myslelt, že to Elazarovo povídání je jen takové plácnutí do vody, aby zas něco nebylo v pořádku :o)

Petahyah tvrdi (aspon to tak na me pusobi), ze pamatovat si historii je zbytecne, zaznamenavat lidstva beh marne, etc. IMHO zcestne, az nebezpecne.
Kde tvrdim "ze pamatovat si historii je zbytecne"?! Ja tvrdim, ze je nesmyslne oznacovat objev jednoho planu plynove komory za zvratovy! Chapal bych to v pripade, ze by pouze mensina lidi verila co se taborech smrti delo, a byli by potreba nove a nove dukazy. Naopak mi prijde, ze ti kdo me napadaji, pochybuji nad mnozstvim existujich dukazu a o presvedcivosti techto dukazu. Ja tvrdim, ze plan je POUZE DOPLNENIM jiz existujich dukazu! Za zvratovy bych povazoval takovy objev ktery pomohl odskodnit pozustale a prezivsi, nebo jim nejak zasadne pomoci.
יואל טייטלבוים

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15