Judaismus > Rabín odpovídá na Vaše dotazy
O Karaimech a jejich náboženství - karaismu
Elazar:
--- Citace: Jicchak kdy 3. Července 2009, 07:16:04 ---Půst se neřekne som ale com, to je asi nějaká zkomolenina z německého překladu ne?
--- Ukončit citaci ---
Půst se může říci i "som", není to zkomolenina, je to orientální výslovnost.
--- Citace: Albert Ahornchen kdy 2. Července 2009, 19:39:00 ---Chtěl bych se zeptat jak je to u rabínského judaismu s půstem Som HaRevi'i
--- Ukončit citaci ---
???
17. tamuz je postní den.
Eva:
17. tamuz (yod zajin be tamuz) vychadza tento rok na stvrtok 9. 7. 09
Albert Ahornchen:
děkuji magdo ;)
petahyah:
--- Citace: Elazar kdy 2. Července 2009, 14:04:20 ---
--- Citace: zoom kdy 2. Července 2009, 12:53:55 ---petahyah jak muzete rict takovou blbost. ???
--- Ukončit citaci ---
Že se tomu divíte. petahjahovi přece dávno nejde o nic jiného, než ukájet své frustrace z pár charedim. I když jde o diskuzi ke karaitům, on tam zkrátka svou obsesi nějak promítne.
--- Ukončit citaci ---
Frustrace není to správné slovo, frustrován to opravdu nejsem. Použil bych jiné slovo, ale to bych byl vyloučen. ;D Také nejde o pár charedim, ale o většinu charedim!
martindeporres:
--- Citace: petahyah kdy 5. Července 2009, 10:32:34 ---
--- Ukončit citaci ---
Frustrace není to správné slovo, frustrován to opravdu nejsem. Použil bych jiné slovo, ale to bych byl vyloučen. ;D Také nejde o pár charedim, ale o většinu charedim!
[/quote] každý člověk potřebuje nějaký způsob, jak se dostat nahoru. Nekomu vyhovuje cesta, kterou mají charedim, někomu budhismus. Prostě ten člověk jde do prostředí, ve kterém cítí, že se nějak povznese někam výš. Důležité je, že v tom prostředí se snaží něco dělat. Podle toho, co mu kdo řekne, že je dobré, i když to může být totální nesmysl, prostě to přijme. Nemá cenu se nad tím vzrušovat. Já mám svou cestu, vy také, charedim také. Jsou na tom lidi mnohem hůř, když se nesnaží dělat naprosto nic. Vidím jako jedinou možnost úplně se odříznout od toho, co člověka štve a dívat se na to bez emocí. Když se někdo chová nějak, jak se nám to nelíbí nebo přímo špatně, chová se tak proto, že byl tak vychován rodiči, ti byli zase vychováni jinými rodiči .... atd. atd., nakonec byste musel začít nadávat na Evu, proč se nechala oblbnout hadem a tlačila do hlavy jablka. Nemá cenu se vzrušovat lidskou nedokonalostí a koukat se na to, co je teď. Věřím, že na určité úrovni duše nám přestane být naprosto jedno, jestli je kdo muslim, cikán, jehovista, budhista, katolík, všichni budeme společně v lásce chválit Nejvyššího.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana
Navštívit plnou verzi