Autor Téma: OBAMA  (Přečteno 27875 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
OBAMA
« kdy: 5. Listopadu 2008, 12:16:21 »
Průzkumy: Pro Obamu hlasovalo skoro 80 % amerických Židů

Tento fakt by dlouho znám. Do Izraele dokonce přijel vysvětlovat jeho politiku ex-ambassador Martin Indyk, který prohlašoval, že Obama projde určitě „kiške“ testem, že je opravdovým přítelem Izraele a že bude s Izraelem v jednom zákopu… Jiný, bývalý spolupracovník Obamy, prohlašuje, že Obama má "jidiše nešame"...
Současně se dovídáme, že Obama se vyslovuje pro jednání o rozdělení Jerušalajim …. Ukazuje se, že američtí našinci jsou jaksi odtrženi od izraelské reality – nemyslím si, že rozdělení Jerušalajim je to, co by izraelští našinci považovali za krok k zajištění bezpečnosti Izraele… Takže lze očekávat, že nás bude americká administrativa tlačit do dělení Jerušalajim a eventuálně i vydání Golan. Opravdu toto chtějí američtí našinci?

Vedle zpráv o nukleárních námluvách Kaddáfího s Putinem a ruské námořní základně v Libyi jsou to zprávy, jedna "lepší" než druhá.. :'(

gv




Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: OBAMA
« Odpověď #1 kdy: 5. Listopadu 2008, 12:27:35 »
Průzkumy: Pro Obamu hlasovalo skoro 80 % amerických Židů
...
gv
Ano, také mě to vysoké procento nepříjemně překvapilo. Zdá se, že některé sliby Obamy na podporu ekonomiky USA byly pro ně přednější, než zájmy a bezpečnost Israele.
Doufám, že se budu mýlit, ale zatím mám z výsledku presidentských voleb v USA jen jisté mrazení v zádech.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

wahhab

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #2 kdy: 5. Listopadu 2008, 14:24:47 »
OBAMA vyhral....pre Vas Zidov zacinaju horsie casy!!!....Uvedomujete si to? Palestincania uz konecne musia mat svoj vlastny stat a taktiez aj dolare z Ameriky tak lahko do Izraela nepritecu....je najvyssi cas...Boh je spravodlivy!!!!!!!

Elazar

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #3 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:01:00 »
Průzkumy: Pro Obamu hlasovalo skoro 80 % amerických Židů
...
gv
Ano, také mě to vysoké procento nepříjemně překvapilo. Zdá se, že některé sliby Obamy na podporu ekonomiky USA byly pro ně přednější, než zájmy a bezpečnost Israele.
Doufám, že se budu mýlit, ale zatím mám z výsledku presidentských voleb v USA jen jisté mrazení v zádech.

A nebude to tím, že pro AMERICKÉ židy je zkrátka AMERICKÁ ekonomika důležitá? Protože k čemu, pokud budu americký žid, mi bude bezpečnost Izraele, když v Americe půjde moje zaměstnání a plat a životní úroveň k čertu? A nepište prosím nic jako "ideály" "solidarita se Zemí zaslíbenou" atd. - všichni víme, že je to jen klišé, které se rozplyne ve chvíli, kdy se rozhodnete do Izraele emigrovat a vkročíte na imigrační úřad...
« Poslední změna: 5. Listopadu 2008, 15:10:20 od Elazar »

Vodník

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #4 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:36:44 »
Zdá se, že některé sliby Obamy na podporu ekonomiky USA byly pro ně přednější, než zájmy a bezpečnost Israele.
Doufám, že se budu mýlit, ale zatím mám z výsledku presidentských voleb v USA jen jisté mrazení v zádech.
Mate pocit, ze Obama predstavuje pro Israel nebezpeci? Nekdo mi rikal, ze by pro nej hlasovalo i 71% israelskych zidu...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: OBAMA
« Odpověď #5 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:44:21 »
 ;)
Věcná a správná připomínka, Elazare.

Pokud americký žid rozhoduje jen o své americké parnasa, pak jsou jeho rozhodnutí z hlediska židovství legitimní. Pokud ale zvolí někoho, kdo bude ve své zahraniční politice ohrožovat bezpečnostní zájmy Izraele, pak je to, mírně řečeno, krátkozraká kalkulace.
Americký žid, který zvolil Obamu a pak se rozhodne udělat aliju, asi za chvíli na Obamu začne nadávat.

Určité morální alibi amerického žida, pro kterého je nutně americká ekonomika (a nic proti tomu) důležitější, by se dalo zformulovat, když onen souvěrec prohlásí: Americká ekonomika přispívá na chod Izraele. Ano, americký žid může říci Izraelcům: vždyť to koneckonců dělám pro vás, že se snažím dostat z finanční krize. Ejn kemach – ejn tora.

Ale protože stejně on jako my volá: příští rok v Jerušalajim a protože se ptá Ha-šem, kdy se vrátíš na Sion? tak bych předpokládal, že bude volit někoho, kdo se alespoň minimálně do izraelské politiky nebude motat, když jí nerozumí. Cožpak existuje izraelský judaismus a americký judaismus? Někoho by to svádělo říci šmahem, že ano, ale přece víme, že to tak není.

No, uvidíme... :-[

gv


Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: OBAMA
« Odpověď #6 kdy: 5. Listopadu 2008, 15:54:16 »
Musím říct, že mám ten pocit, že ta situace opravdu neni nic moc. A nechápu proč jsou američtí židé tak nadšeni z Obamy. Ovšem otázka je jaká byla alternativa. A nezapomeňme, že vše je rukou Božích a Jeho záměry a cesty jsou pro nás mnohdy nepochopitelné.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: OBAMA
« Odpověď #7 kdy: 5. Listopadu 2008, 17:37:13 »
Průzkumy: Pro Obamu hlasovalo skoro 80 % amerických Židů
...
gv
Ano, také mě to vysoké procento nepříjemně překvapilo. Zdá se, že některé sliby Obamy na podporu ekonomiky USA byly pro ně přednější, než zájmy a bezpečnost Israele.
Doufám, že se budu mýlit, ale zatím mám z výsledku presidentských voleb v USA jen jisté mrazení v zádech.

A nebude to tím, že pro AMERICKÉ židy je zkrátka AMERICKÁ ekonomika důležitá? Protože k čemu, pokud budu americký žid, mi bude bezpečnost Izraele, když v Americe půjde moje zaměstnání a plat a životní úroveň k čertu? A nepište prosím nic jako "ideály" "solidarita se Zemí zaslíbenou" atd. - všichni víme, že je to jen klišé, které se rozplyne ve chvíli, kdy se rozhodnete do Izraele emigrovat a vkročíte na imigrační úřad...
Elazare, já jsem přesvědčen, že americká ekonomika je ve svých základech mnohem silnější, než se nám dnes snaží namluvit média. Řekl bych dokonce, že ona slavná finanční krize dopadne v dúsledku mnohem více na Evropu než na USA. Víme všichni, že volby jsou mnohdy plné slibů, které jsou více nebo spíše méně reálné. Záleží tedy na konkrétním politikovi, kam až ve svých slibech chce zajít. Obama, aniž bych ho snad chtěl srovnávat s Paroubkem (to by si asi nezasloužil), zvolil variantu kreslit i blízkou budoucnost v růžovějších barvách než McCain. Je škoda, že zrovna židé, u kterých se traduje smysl pro "kšeft" mu byli ochotni věřit více než střízlivěji a dle mého realističtěji hovořícímu McCainovi.
Abych to shrnul, ekonomika USA by se nepoložila ani pod McCainem a nepoloží se ani pod Obamou. Řekl bych že rozdíly by nebyly až tak markantní. Takže zásadní rozdíl asi vznikne v pojetí zahraniční politiky a to mám strach, bude mít vliv na Israel. Proto jsem překvapen volbou většiny amerického židovstva a proto bych měl chuť jim ji vytknout.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #8 kdy: 5. Listopadu 2008, 19:16:07 »
tak bych předpokládal, že bude volit někoho, kdo se alespoň minimálně do izraelské politiky nebude motat, když jí nerozumí. Cožpak existuje izraelský judaismus a americký judaismus? Někoho by to svádělo říci šmahem, že ano, ale přece víme, že to tak není.

 ;D Gugi, ty si snad umíš představit, že by se nějaký US prezident nemotal do politiky na BV? Upřímně, lepší Biden než Paline....
Ta poslední věta mě svádí k parafrázi:

Cožpak existuje izraelský judaismus a americký judaismus? Někoho by to svádělo říci šmahem, že ne, ale přece víme, že to tak není.

 ;)

Musím říct, že mám ten pocit, že ta situace opravdu neni nic moc. A nechápu proč jsou američtí židé tak nadšeni z Obamy. Ovšem otázka je jaká byla alternativa. A nezapomeňme, že vše je rukou Božích a Jeho záměry a cesty jsou pro nás mnohdy nepochopitelné.

Přesně - kdo proti Obamovi? John McCain. Hm. Byl by lepší? Kdo ví. Teď už to nezjistíme. Nezapomínejte, že Bush byl epublikán a tvářil se ako řítel Izraele a stejně to pro Izrael žádná super výhra nebyla (tedy až na tu popravu Sadáma).

Průzkumy: Pro Obamu hlasovalo skoro 80 % amerických Židů
...
gv
Ano, také mě to vysoké procento nepříjemně překvapilo. Zdá se, že některé sliby Obamy na podporu ekonomiky USA byly pro ně přednější, než zájmy a bezpečnost Israele.
Doufám, že se budu mýlit, ale zatím mám z výsledku presidentských voleb v USA jen jisté mrazení v zádech.

A nebude to tím, že pro AMERICKÉ židy je zkrátka AMERICKÁ ekonomika důležitá? Protože k čemu, pokud budu americký žid, mi bude bezpečnost Izraele, když v Americe půjde moje zaměstnání a plat a životní úroveň k čertu? A nepište prosím nic jako "ideály" "solidarita se Zemí zaslíbenou" atd. - všichni víme, že je to jen klišé, které se rozplyne ve chvíli, kdy se rozhodnete do Izraele emigrovat a vkročíte na imigrační úřad...
Elazare, já jsem přesvědčen, že americká ekonomika je ve svých základech mnohem silnější, než se nám dnes snaží namluvit média. Řekl bych dokonce, že ona slavná finanční krize dopadne v dúsledku mnohem více na Evropu než na USA. Víme všichni, že volby jsou mnohdy plné slibů, které jsou více nebo spíše méně reálné. Záleží tedy na konkrétním politikovi, kam až ve svých slibech chce zajít. Obama, aniž bych ho snad chtěl srovnávat s Paroubkem (to by si asi nezasloužil), zvolil variantu kreslit i blízkou budoucnost v růžovějších barvách než McCain. Je škoda, že zrovna židé, u kterých se traduje smysl pro "kšeft" mu byli ochotni věřit více než střízlivěji a dle mého realističtěji hovořícímu McCainovi.
Abych to shrnul, ekonomika USA by se nepoložila ani pod McCainem a nepoloží se ani pod Obamou. Řekl bych že rozdíly by nebyly až tak markantní. Takže zásadní rozdíl asi vznikne v pojetí zahraniční politiky a to mám strach, bude mít vliv na Israel. Proto jsem překvapen volbou většiny amerického židovstva a proto bych měl chuť jim ji vytknout.

Samueli, možná se pletu a vy zrovna teď pobýváte v USA a tu situaci vidíte na vlastní kůži, takže to objektivně můžete lépe posoudit, než já. Já jsem odkázán pouze na své přátele v USA a ti před dvěma lety tvrdili, že US ekonomika jde .... (používali velmi neslušné výrazy) a to bylo ještě před pádem dolaru a tzv. hypoteční krizí, zazněly i názory, že jestli se ten systém, který je postavený na hlavu, nezačne řešit, tak ekonomika zkolabuje.
Obama nabídl poměrně smysluplný program, kterému Američané zkrátka věří. Vidí, že současný systém nefunguje jak má a chtějí změnu. O zdravotním pojištění v USA nemluvě, to je katastrofa a člověk si při pohledu na pojišťování v USA začne říkat, že by zase té VZP tolik křivdit neměl  ;D  ;D A válka v Iráku, která spolyká miliardy dolarů? I ta se podepisuje na hospodářské recesi v USA a ovlivňuje volby.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: OBAMA
« Odpověď #9 kdy: 5. Listopadu 2008, 19:56:24 »
Elazare, nepletete se, nejsem v USA :) A z mého příspěvku nevyplývá, že by ekonomika v USA šla v posledních dvou letech nahoru. Já jen tvrdím, že základy americké ekonomiky nejsou tak špatné, jako základy ekonomiky evropské a že ekonomika USA má nato, se ze současné situace oklepat možná lépe než ta evropská. To, že Obama víc sliboval těm vrstvám obyvatel, kterých je jako voličů víc, byla asi jeho dobrá strategie. Ti lidé byli v současné situaci více náchylní uvěřit i možná měně uvěřitelným slibům. Já si prostě myslím, že McCain by nebyl žádným zabijákem americké ekonomiky, a tak nějak jsem více věřil v jeho názory na zahraniční politiku, než v to málo, co zaznělo od Obamy. Máte pravdu, že o skutečnosti se nemáme možnost přesvědčit v případě McCaina, ale asi se přesvědčíme, jak si povede Obama. Já se jen snažím doufat, že jeho cesta nebude pro Israel "vražedná".
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: OBAMA
« Odpověď #10 kdy: 5. Listopadu 2008, 20:51:56 »
Musím říct, že mám ten pocit, že ta situace opravdu neni nic moc. A nechápu proč jsou američtí židé tak nadšeni z Obamy. Ovšem otázka je jaká byla alternativa. A nezapomeňme, že vše je rukou Božích a Jeho záměry a cesty jsou pro nás mnohdy nepochopitelné.

Protože jsou to Židé v diaspoře. Je podloženo solidními výzkumy, že etnické / náboženské menšiny prakticky vždy volí levicové strany. Zatímco většinoví obyvatelé mohou volit klidně strany společensky pravicové (konzervativní), menšiny se přiklánějí k levici, která je liberální a dává jim naději na větší respekt k jejich odlišnosti (protože levice obecně je relativistická a internacionalistická a na hodnoty jako vlastenectví a tradice povětšinou kašle či proti nim přímo bojuje).

Navíc v USA se k tomu míchá "křesťanský faktor". Republikáni mají silné křídlo a silnou podporu "křesťanské pravice" (Christian Right), tj. evangelikálních křesťanů, kteří silně podporují Izrael, ale z důvodů zejména křesťanských náboženských. Toho se nábožensky vlažní američtí Židé - kteří však v sobě mají vypěstovánu silný odpor ke křesťanům - bojí. Odmítají větší vliv křesťanských hodnot v politice, protože to vnímají automaticky jako protižidovské. Stačí sledovat, co plká k tomuto tématu ADL. Samozřejmě je i židovská menšina, která je republikánská a nemá problém spolupracovat pro dobro USA i Izraele s křesťany. Těm buď čest.

V zásadě je to o tomtéž jako v Izraeli nebo v ČR - Židé, kteří sami nejsou pevní ve víře, se bojí křesťanů. Ti, kteří jsou si svou vírou jisti,nemají problém se s nimi bavit...

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: OBAMA
« Odpověď #11 kdy: 6. Listopadu 2008, 05:02:05 »
Tak v tomhle s Vami souhlasim.  ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: OBAMA
« Odpověď #12 kdy: 6. Listopadu 2008, 05:44:09 »
 :)
Ano, Scooolie, souhlas.

BTW - jak je ten svět podivný: jednoho Husseina museli nechat oběsit, aby se jim druhý Hussein posadil ve White house... ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: OBAMA
« Odpověď #13 kdy: 6. Listopadu 2008, 05:49:33 »
Aneb neni Hussein jako Hussein.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: OBAMA
« Odpověď #14 kdy: 7. Listopadu 2008, 07:55:07 »
 ;D
Zaujala mne myšlenka českých komentátorů v MF Dnes, že s Obamou se radar do Čech dostane snáze než za Bushe, kterého český volič nesnášel. tento vývoj věci však koliduje s plíživým přebíráním krajských samospráv komunisty, které český chrapoun ze vzteku, že nemůže svobodně krást, přivedl k lizu volbou socanů.

Ale není ještě všem dnům konec... ;)

gv

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: OBAMA
« Odpověď #15 kdy: 7. Listopadu 2008, 09:51:46 »
Kdybych v této zemi nežil, chtělo by se mě říci: Zvolili si Češi komunisty a socany, tak ať si to vyžerou. Ale protože tu žiji, tam mi do smíchu z pohledu na nástup levicových extrémistů k moci moc veselo není.

Rudolf Sob

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #16 kdy: 11. Prosince 2008, 20:13:44 »
Musím říct, že mám ten pocit, že ta situace opravdu neni nic moc. A nechápu proč jsou američtí židé tak nadšeni z Obamy. Ovšem otázka je jaká byla alternativa. A nezapomeňme, že vše je rukou Božích a Jeho záměry a cesty jsou pro nás mnohdy nepochopitelné.


Navíc v USA se k tomu míchá "křesťanský faktor". Republikáni mají silné křídlo a silnou podporu "křesťanské pravice" (Christian Right), tj. evangelikálních křesťanů, kteří silně podporují Izrael, ale z důvodů zejména křesťanských náboženských. Toho se nábožensky vlažní američtí Židé - kteří však v sobě mají vypěstovánu silný odpor ke křesťanům - bojí. Odmítají větší vliv křesťanských hodnot v politice, protože to vnímají automaticky jako protižidovské. Stačí sledovat, co plká k tomuto tématu ADL. Samozřejmě je i židovská menšina, která je republikánská a nemá problém spolupracovat pro dobro USA i Izraele s křesťany. Těm buď čest.

V zásadě je to o tomtéž jako v Izraeli nebo v ČR - Židé, kteří sami nejsou pevní ve víře, se bojí křesťanů. Ti, kteří jsou si svou vírou jisti,nemají problém se s nimi bavit...

Vidim, ze s vami vsichni souhlasi, dovolite mi , mohu vysvetlit proc jsem volil pro Obamu. Po osmi letech republikanske administrace, zvovuzvoleni republikanu by znamenalo, ze souhlasim se smerem kterym se vlada a president za posledni obdobi rozhodla ubirat.
Je ekonomie, rozpocet,stav  vzdelani a zdravotnictvi v dobrem stavu? Jsou dve valecne a otizne resitelne situace nutne pro U.S. spolecnost? Co nabizi McCain a Obama za smer a reseni techto situaci ? Musim priznat , ze v primarkach jsem podporoval Hillary, predevsim protoze proti Obamovi ma vic zkusenosti, ale chtel bych skutecne McCaina ? V senatu by sice dvacet let, casto volil jako korouhvicka jednou tak jednou naopak, ale vcelku uprostred, nemel tedy az do doby kdy vybral Pailinovou podporu "krestanske" t.j. evangelicke pravice. A tam ztratil hlas nejen zidu, ale cele rady rozumne mysicich lidi.
Nemyslim , ze se zide boji krestanu. Ale , ke krestanske pravici maji pristup dost chladny. Vetsina je vdecna za podporu Israele, i kdyz vi ze pro zidy v evangelicke vizi misto neni, pouze jejich role navratu do Israele a priprave na Armageddon a Druhy prichod Krista.
Zide musi prece byt potrestani, ne za ukrizovani Jezise, ale za jeho odmitnuti.
Proc jsou zide proti krestanske pravici ma co delat s respektem k ustave, rozdeleni cirkve a statu a zneskodneni nabozenskeho vlivu na vzdelani,soudnictvi a take na vztah k  potratum a homosexualum.
Vetsina americanu (nejen demokratu) jsou proti "znovu vybudovani Ameriky jako Krestanskeho naroda", proti povinnym modlitbam (ve jmenu Jezise), podporuji verejne vzdelani, a nechteji zakazat vyuce Darwina. Nechteji zakazovat filmy a knihy, ktere se nelibi nejakemu farari.
Nikdy jsem nemel problem se s krestany bavit, ale nikdy nechci aby si mysleli jak jsou skveli a osviceni, ze me mezi sebou nejak trpi. V Americe vsichni maji stejna prava, dana ustavou, ale predevsim podporovana(verejnym ) vzdelanim.

Zajimalo by mne ,kde si myslite ze ADL plka,rad se poucim, treba muzete zacit nove tema ... .
Ano , Jeho cesty jsou nevyzpytatelne, ale na tomto svete mam jeste porad moznost pro prezidenta volit.


leho

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #17 kdy: 14. Prosince 2008, 07:45:07 »
V senatu by sice dvacet let, casto volil jako korouhvicka jednou tak jednou naopak, ale vcelku uprostred, nemel tedy az do doby kdy vybral Pailinovou podporu "krestanske" t.j. evangelicke pravice. A tam ztratil hlas nejen zidu, ale cele rady rozumne mysicich lidi.

Nechápu, co je na Sarah Palin špatného. Neviděl jsem ani jeden argument, který by ji v mých očích nějak zdiskreditoval, vlastně úplně naopak: Kdykoliv jsem ji viděl mluvit, tak vždy jsem ve všem s ní souhlasil. Mám spíše pocit, že na prezidenta měla kandidovat ona, protože je velmi inteligentní, sběhlá a inspirativní osoba. Můžete, Rudolfe, nějak svůj postoj k ní zdůvodnit? Za další, vy si snad myslíte, že nechat Saddáma v Iráku by bylo lepší řešení než ho svrhnout? To snad ne. To samé Taliban v Afganistánu. Já si těžko dovedu představit, že by teroristické výcvikové tábory v Afgánistanu stále produkovaly tisíce všehoschopných hrdlořezů ročně a že by Saddám donekonečna budoval armádu z peněz OSN a nic zvlášního by se nedělo...

Rudolf Sob

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #18 kdy: 15. Prosince 2008, 20:13:00 »

Nechápu, co je na Sarah Palin špatného. Neviděl jsem ani jeden argument, který by ji v mých očích nějak zdiskreditoval, vlastně úplně naopak: Kdykoliv jsem ji viděl mluvit, tak vždy jsem ve všem s ní souhlasil. Mám spíše pocit, že na prezidenta měla kandidovat ona, protože je velmi inteligentní, sběhlá a inspirativní osoba. Můžete, Rudolfe, nějak svůj postoj k ní zdůvodnit? Za další, vy si snad myslíte, že nechat Saddáma v Iráku by bylo lepší řešení než ho svrhnout? To snad ne. To samé Taliban v Afganistánu. Já si těžko dovedu představit, že by teroristické výcvikové tábory v Afgánistanu stále produkovaly tisíce všehoschopných hrdlořezů ročně a že by Saddám donekonečna budoval armádu z peněz OSN a nic zvlášního by se nedělo...
[/quote]
Videl ste interview s Couricovou ? Palinova zrovna zemepisem nabo dejepisem nejak skvele nevladne. Opravdu chcete nekoho kdo je tak zoufale spatne vzdelany, ze musi byt narychlo doucovan (tutored) pred interview, a tisk dostane "podminky" tykajici se povolenych otazek ? Clovek nejprve doufal, ze jeji vyslovnost je jen takove divadlo, jako "zena z lidu",  zkratka "hockey mom". Jsem mozna elitista, ale mozna budouci prezidentka by mela mit lepsi vzdelani nez vetsina lidi, byt sectela v zemepisu a historii, vedet aspon spetku o tom jak funguje kazda vrstva vlady.Aspon kdyz uz studovala tu zurnalistiku,dobra to priprava na jeji praci jako sportovni hlasatelka na lokalni televizi,mohla by byt schopna odpovedet na otazku jake informace zdroju povazuje za dulezite. Uz se nedovime, ktere z ultrapravicovych nazoru by  Palinovou ovlivnovalo, ale pokud vim tak byla clenkou Pentacostal Church, cili zadna umirnena presbyterianka. Jinak zase proti ni nic nemam, zda se byt docela sympaticka zenska, ale at nenalhava. Ze pomuze rodinam s postizenymi detmi - jak? Byla kdy v nejake organizaci jako dobrovolnik ? Easter Seals? March of Dimes ? Pomohla kdy zenam dostat lepsi day care (peci) pro deti zamestnanym matkam ?
Kratce, treba je slusna guvernerka Alasky, lepsi jako primatorka mestecka Wasili a nejlepsi jako TVhlasatelka sportu( vypada pekne tak aspon se clovek u vecere neudavi), ale za prezidentku bych ji radsi nechtel.
A demokrati nebyli proti invazi Afghanistanu a zniceni Talibanu, pouze se ptaji kde jsou padne duvody k invazi Iraqu, kdyz se ukazuje ze WMD's byly jaksi ... vymyslene. Nikdo neplakal prisvrzeni Saddama,tn si zaslouzil co dostal, presto destabilizace Stredniho Vychodu a zvyhodneni Iranu se ukazuje byt vetsi problem.A Israelska komise o tom Spojene staty varovala.
Leho, to neni , ze jsme na opacnych polech, konec koncu jsem si v U.S.Army sve tri roky odslouzil, i kdyz to uz je davno (zacatek 70. let)
Takze nejsem nejaky co tamhle vylez z moveon.org nebo ze Zvedavce.

Co je take zajimave o vztahu U.S. s Israelem, Bush byl treba vyborny president podporujici israel plne, ale Clinton nebyl nijak spatny; Bush starsi tlacil Israel vselijak, a Jimmy Carter take.
Cili to jestli je Demokrat nebo republikan u moci mozna nehraje takovou roli ve vzthu U.S. a Israel.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: OBAMA
« Odpověď #19 kdy: 15. Prosince 2008, 21:05:37 »
Uz se nedovime, ktere z ultrapravicovych nazoru by  Palinovou ovlivnovalo, ale pokud vim tak byla clenkou Pentacostal Church, cili zadna umirnena presbyterianka.

Celkem s Vaším hodnocení Sarah Palin souhlasím. Také jsem byl překvapen tím, koho si to McCain vybral. Nic proti ní obecně. Je to sympatická žena s řadou rozumných názorů. Ale zoufale nedovzdělaná...

Nicméně mě zaujala ta jedna větička, kterou jsem si výše dovolil citovat. Co je pozoruhodného na Pentacostal Church?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: OBAMA
« Odpověď #20 kdy: 15. Prosince 2008, 22:49:13 »
Debata o letničních pokračuje zde https://forum.eretz.cz/index.php/topic,673.0.html

Rudolf Sob

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #21 kdy: 16. Prosince 2008, 00:47:19 »
tak vidim,ze se to pekne rozjelo,nema smysl psat o Pentacostal cirkvi, uz tam jsou 3 stranky komentaru na tohle tema,
tak pouze jako dodatek, i kdyz se o kazdem nabozenstvi mame vyjadrovat s respektem, jsou nektera z kterych se lidem zveda oboci, kdyz neli zaludek. Nechci treba mit presidenta/tku ktera nalezi k sekte verici na tancovani s jedovatymi hady (dostatecne silna vira te od kousnuti ochrani), voodoo,k Chasidum a cele rade orthodoxnich sekt, odvetvi a nabozenstvi mam urcity skepticism. Vcelku je asi lepsi servirovat presidentovo nabozenstvi vlazne, radsi nez vrouci. Vetsinou prasidentovo nabozenstvi nema vliv na chovani nebo nazory hlavy statu a vlady, v pripade Bushe bylo mozne myslet, ze to nekdy nemysli vazne, kdyz k nemu pry Jezis promluvil (zrejme ne na cervenem telefonu ). Nastesti se to deje pouze zridka, a vlada Jimmy Cartera,dalsi ktery mel "primou linku" nastesti trvala pouze jeden termin.   

leho

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #22 kdy: 16. Prosince 2008, 05:24:07 »
[Celkem s Vaším hodnocení Sarah Palin souhlasím. Také jsem byl překvapen tím, koho si to McCain vybral. Nic proti ní obecně. Je to sympatická žena s řadou rozumných názorů. Ale zoufale nedovzdělaná....

Podle čeho soudíte? Interview s Katie Couric mě připadalo, že spíš ta blbá byla Katie, nikoliv Palin. Sledovali jste někdo vůbec kampaň a to v originále, bez překladů a titulků? Co jsem viděl já, a to jsem ji sledoval pozorně, tak nikdy jsem neviděl, že by někdy nějak zaváhala a nic, vůbec nic, nenaznačovalo, že by byla nějak nevzdělaná. Prosím pěkně, můžete někdo citovat, dát odkaz či nějak jinak ukázat, že se nejedná o osobu vhodnou na prezidentský úřad nejmocnější země světa?

PS: Nutno také rozlišovat mezi herečkou Tinou Fey a Palin. Dvě různé osoby. Ne, myslím to vážně, v Evropě a i u nás si mnoho lidí myslelo, že Tina Fey je vlastně Palin a to je velká část důvodu, proč si mnoho lidí o ní myslí, že je blbá. Viz zde: https://www.howobamagotelected.com/

leho

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #23 kdy: 16. Prosince 2008, 05:42:57 »
A demokrati nebyli proti invazi Afghanistanu a zniceni Talibanu, pouze se ptaji kde jsou padne duvody k invazi Iraqu, kdyz se ukazuje ze WMD's byly jaksi ... vymyslene.

Ujišťuji vás, že WMDs vůbec vymyšlené nebyly. Jedná se zcela jistě o lež tisíciletí ne-li o lež všech dob. Pochybuji, že se někdy v budoucnosti novinářské elitě podaří přesvědčit celý svět o něčem tak zásadním. V sektoru, kde působila jednotka u které jsem byl v Iráku, bylo uskladněno nejméně několik tun sarinu ve 122mm granátech do Kaťuší. Je pro mne a pro mnoho jiných vojáků naprosto nepochopitelné, že se těm levičáckým *!@#$ podařilo přesvědčit i americkou vládu!! A přitom v červnu v roce 2006 proběhly v médiích zprávy o jiných nálezech WMD, ale rychle utichly, protože novinářské #!@#$ přece ze sebe nebudou dělat *!@!, když už tolik investovaly do umělého faktu neexistujících WMDs. Nejméně několik desítek mých kolegů bylo zasaženo nervově paralytickými látkami, samozřejmě neexistujícími. Nejméně jednou proběhla v médiích zpráva o explozi binárního granátu, který explodoval bez toho, že se nervový plyn plně aktivoval a tak zasažení vojáci nebyli vyřazeni z boje na delší dobu než jeden den, ale i tak to byla velmi zajímavá událost. Senátor za Pensylvánii kvůli zveřejnění konkrétních faktů, že se v Iráku skutečně našly WMD's nevyhrál volby, protože prostě takové blbosti američtí voliči vůbec nechtějí slyšet. Bohužel ale, jsem si domů granát se sarinem z Iráku nepřivezl, takže holt nic asi nebudu shopen dokázat a moc lidí přesvědčit...

PS: Omlouvám se za poněkud agresivnější tón, ale já asi žiji v o poznání jiném světě, než většina lidí. Když vidím, jak lidé papouškují lži novinářských *%$#!, tak to je jako červený hadr před býčíma očima. Ale na druhou stranu si uvědomuji, že je velmi málo lidí, kteří měli šanci vidět to, co jsem já viděl a zažil. Mám na mysli hlavně osobní setkání a svědectví těch, které respektuji a kterých si vážím. Bohužel, ani jeden nepíše pro nějaký světový deník. Dokonce se jednou o mě zajímal jeden reportér zahraničního vysílání českého rozhlasu, ale když poznal, že nejsem módní anti-ami a že jsem loayální americký voják, tak rychle ztratil zájem. Napsal mi doslova: "...naši posluchači by něco takového nemohli přijmout...". Zkrátka plebs není schopný vztřebat a slyšet pravdu...
« Poslední změna: 16. Prosince 2008, 05:54:59 od leho »

Rudolf Sob

  • Host
Re: OBAMA
« Odpověď #24 kdy: 18. Prosince 2008, 16:43:46 »

Podle čeho soudíte? Interview s Katie Couric mě připadalo, že spíš ta blbá byla Katie, nikoliv Palin. Sledovali jste někdo vůbec kampaň a to v originále, bez překladů a titulků? Co jsem viděl já, a to jsem ji sledoval pozorně, tak nikdy jsem neviděl, že by někdy nějak zaváhala a nic, vůbec nic, nenaznačovalo, že by byla nějak nevzdělaná. Prosím pěkně, můžete někdo citovat, dát odkaz či nějak jinak ukázat, že se nejedná o osobu vhodnou na prezidentský úřad nejmocnější země světa?

PS: Nutno také rozlišovat mezi herečkou Tinou Fey a Palin. Dvě různé osoby. Ne, myslím to vážně, v Evropě a i u nás si mnoho lidí myslelo, že Tina Fey je vlastně Palin a to je velká část důvodu, proč si mnoho lidí o ní myslí, že je blbá. Viz zde: https://www.howobamagotelected.com/
[/quote]
Tak tady nesouhlasim, a samozrejme ze jsem videl radu interviews s Palinovou  a bez titulku. nekdy by mne ji i bylo lito, ale ona se zdala
byt hodne sebevedoma. (Staci googlovat sarah palin a jit na You Tube). Myslim, ze nejsem jediny kdo se zalekl ze nekdo jalo ona by mohl sedet v presidentskem kresle. S Tina fey si ji nepletu, ani s hereckou v pornoflicku "Nailin' Pailin" i kdyz musim priznat, ze do jednoho meho predchoziho prispevku se vloudil preklep. mozna podvedome :D   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15