Autor Téma: Navrh Cipi Livni  (Přečteno 18733 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

KristynkaShelZahav

  • Host
Navrh Cipi Livni
« kdy: 31. Října 2008, 12:38:47 »
Ikdyz to jiste bude jen vykrik do vetru a ikdyz neco vice bude zamitnut, jako jeden z neziovskych zajemcu o snatek z izraelskym zidem musim to podporit :) kez by to vyslo, jinak az jednou vstaneme, ze cas uz je tu budeme muset prchnout a vzit se na Kypru, je to sice krasne misto a jde o neco jineho, ale ten pocit vyhancu asi bude kapku hlodat ;)

eleazar

  • Host
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #1 kdy: 31. Října 2008, 13:01:49 »
Já jsem též pro zavedení občanského sňatku.
NIKDE v Tóře ani v Tenachu není žádný precedens, který by potvrzoval vměšování Chrámových či jiných náboženských autorit do uzavírání manželství.

Navíc v době exilu severoizraelských kmenů do Asýrie potažmo do Médie, tak byly vzájemné sňatky uzavírány mezi ženichem a otcem nevěsty, nebyla tam nutná ani žádná státní autorita, natož pak náboženská, natož pak když Chrám stále nestojí, tak jaké náboženské autority  :-[

Jen tak na okraj, podle proroka Ezechiele bude všem Gójum, co vychovají své syny jako židy automaticky přiřčen status žida, takže nezoufejte Krystynko, možná se toho balženého času dožijete  ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #2 kdy: 1. Listopadu 2008, 17:40:15 »
Kristynko: ono to neni vubec tak jednoduche, jak si myslite. A toto opravdu neni prostor, kde by se veci mely vysvetlovat. Nu prchnout na Kypr jiste nebudete muset. Svatby z Kypru anebo treba z PRahy tady Ministrerstvo vnitra uznava, problem je ze na deti z takovych manzelstvi neni pohlizeno jako na zidy, protoze jimi nejsou. Pokud Vam nekdo rekl, ze budete muset prchnout na Kypr, tak si vymysli. Ale je to velmi slozite tema a myslim,ze si tim Cipi Livni docela zavarila, je to sice populisticke to ted vytahnout na svetlo, ale na druhou stranu to je nerealne. Vsechno tohle jsou pokusy odsouzene k zaniku,

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #3 kdy: 1. Listopadu 2008, 20:33:58 »
Zoom, není to sice problém, který by se mně osobně dotýkal, ale když jste to ve svém příspěvku nakousla, vzbudilo to trochu mou zvědavost. Můžete mi prosím říct, jak se pohlíží na nemanželské dítě židovských rodičů (Israelců) narozené v Israeli ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #4 kdy: 1. Listopadu 2008, 20:50:03 »
Samuel: ja jsem nakousla ze na dite zida a nezidovky se nehledi na jako na zida, protoze zidem neni. Pokud se narodi zidovske matce svobodne dite, mimo manzelstvi, tak to neni problem, dite je zid a bud ma otce ktery se k otcovstvi pisemne prihlasi (na to je formular, ktery se vyplni pred urednikem pri propousteni z nemocnice, kde se take stanovi a obema rodici podepise jake prijmeni bude dite mit a to se pak zapise do registru obyvatelstva a potom do obcanky matky a otce. Pokud otec uveden neni, tak dite ma prijmeni matky a otec neni uveden a vse je take v poradku. Takove dite nema problem se vdat ci ozenit. To je prave ta velka vyhoda toho, ze se zidovstvi dedi po matce, tudiz je vsechno jasne a jednoznacne.

eleazar

  • Host
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #5 kdy: 1. Listopadu 2008, 21:02:00 »
A co problém s mamzerim, nemají tito lidé potíže se vdát/oženit?

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #6 kdy: 1. Listopadu 2008, 21:15:00 »
Samuel: ja jsem nakousla ze na dite zida a nezidovky se nehledi na jako na zida, protoze zidem neni. Pokud se narodi zidovske matce svobodne dite, mimo manzelstvi, tak to neni problem, dite je zid a bud ma otce ktery se k otcovstvi pisemne prihlasi (na to je formular, ktery se vyplni pred urednikem pri propousteni z nemocnice, kde se take stanovi a obema rodici podepise jake prijmeni bude dite mit a to se pak zapise do registru obyvatelstva a potom do obcanky matky a otce. Pokud otec uveden neni, tak dite ma prijmeni matky a otec neni uveden a vse je take v poradku. Takove dite nema problem se vdat ci ozenit. To je prave ta velka vyhoda toho, ze se zidovstvi dedi po matce, tudiz je vsechno jasne a jednoznacne.
Díky za vysvětlení. Já jsem ten příspěvek pochopil tak, že pokud má pár svatbu civilní mimo Israel, nepohlíží se na děti z tohoto manželství jako na židy. Proto mě zajímalo, jak se hledí na dítě páru, který nemá po svatbě a až po delší době po narození dítěte mají civilní sňatek v cizí zemi (případ obchodní kolegyně, která se vdávala loni v Praze a má se svým současným manželem pětiletého chlapečka).
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #7 kdy: 1. Listopadu 2008, 21:37:18 »
Pozor neplest: mamzer je dite vdane  matky - zidovky, jehoz otcem neni manzel. To dite, pokud je to chlapec tak ma opravdu problem se ozenit a pokud se z takoveho svazku narodi dcera tak ta se vdat nemuze vubec. Ale mam ten dojem, ze se to tady rozebiralo uz jednou na diskuzi a je to trochu off topic.

eleazar

  • Host
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #8 kdy: 1. Listopadu 2008, 21:42:47 »
Četl jsem, že se mamzerim žení/vdávají na Kypru, protože náboženské autority........jak píše zoom. Spíš mě zajímá, jak to vypadá v reálu. V Česku se polovina dětí rodí mimo manželství, jak je to v Izraeli?
btw - dítě svobodné matky je mamzer?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #9 kdy: 1. Listopadu 2008, 21:46:02 »
tady je to dobre zpracovane, https://en.wikipedia.org/wiki/Mamzer
Ne dite svobodne matky neni mamzer. viz. vyse.

KristynkaShelZahav

  • Host
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #10 kdy: 2. Listopadu 2008, 10:29:35 »
Vim, ze ministerstvo snatek uzna, protoze jsem obcanem Cr i ze nase dite by muselo konvertovat, proto aby bylo stoprocentnim zidem, samozrejme :). S tim Kyprem je to spise tak, ze je to tady nejblizsi misto, kam jezdi za snatkem vetsina smisenych paru, je treba mit pouze vsechny dokumenty v poradku, trosku penez a nikdo se zbytecne nevyptava a navic je to i krasne misto :), s temi vyhnancemi nebo jak jsem to napsala to bylo obrazne, takovy maly vykrik nezidovske nevesty. A pravda, ja bych se radsi komentovat politiku nemela snazit, mela jsem rada George Bushe a Ehuda Olmerta a jak jsou oba nakonec oblibeni a sikovni ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #11 kdy: 2. Listopadu 2008, 11:05:52 »
...A pravda, ja bych se radsi komentovat politiku nemela snazit, mela jsem rada George Bushe a Ehuda Olmerta a jak jsou oba nakonec oblibeni a sikovni ;D

Tak ono, kdyby ti pánové jednali tak, jak kdysi slibovali, tak by je člověk mohl mít celkem rád  :)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #12 kdy: 2. Listopadu 2008, 11:09:16 »
Kdyby pan Olmert napriklad nekrad, anebo treba jako prave ted mluvil proti lidem kteri ziji v Judeji a Somronu. Ale jenom Vam mohu doporucit, aby jste si vsechny kroky dobre promyslela, protoze zivot neni vzdycky sel zahav (ve zlate)  ::)
« Poslední změna: 2. Listopadu 2008, 11:10:48 od zoom »

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Navrh Cipi Livni
« Odpověď #13 kdy: 9. Listopadu 2008, 13:51:06 »
Zdravím, Izraelitou je ten koho osloví (B) Izraele. Nebo přijme za (B) stvořitele, kterým je Jedinný (B) Izraele.Vstoupí dobrovolně v smlouvou s (B)  skrze dvanáctero uvěří v (B) a bude mu to počteno za spravedlnost.Obřízka osmého dne u chlapců je důležitým znamením smlouvy ale plnohodnotným znamením smlouvy je i obřízka srdce ,která má stejný význam. Tělesný znak (obřízka na těle) a duchovní znak (obřízka ducha).Ne duše!!!! (tou je krev).K obřízce (tělesné)  lze přistopit kdykoli viz. ABRHAM. Tak i k duchovní obřízce lze přistoupit, kdykoli.Viz.Malsedisech(král Sálem) za Abrahama či   Balám,  (prorokoval Balákovi) o osudech Izraele.
                                                            Závěr: Na těle i na duchu to je to pravé ořechové.Jeli jen jedno tak se i přesto smlouva naplní a je to spojení na věky.Ovšem pak nelze zapřít (B) ,protože na to je jen  jediná odpověď (brát (B) jméno nadarmo),zrušení takové smlouvy má za důsledek vymazání z knihy živých.
                                                                Stanek (Fanuel)
                                                                                     

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15