Autor Téma: Symboly v judaismu etc.  (Přečteno 46104 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Elazar

  • Host
Symboly v judaismu etc.
« Odpověď #75 kdy: 26. Října 2008, 19:50:54 »
Tak pokud je to na diskutující, tak podle mě to třeba správné není. Podle někoho jiného je to fajn.
Ale pokud to někd nosí proto, že se mu to zkrátka líbí, a nikoho uctívat nehodlá, tak s tím už vůbec problém nemám.

Elazar

  • Host
Symboly v judaismu etc.
« Odpověď #76 kdy: 26. Října 2008, 19:51:42 »
No je sice vse v rukou Pane, ale precejen co kdyby a pak pojistka a tak podobne. A pak prelozte si co to znamena talisman talis = modlitebni sal, man = muz, takze precejen ten modlici se muz, je to nejlepsi co muze ochranit. Ale lidi radi jeste neco navic. A podivejte se treba na takovou svatbu, proc se nosi svicky, aby  se zmatli demoni a mysleli si, ze kolem jde pohreb a neskodili.

Já to lidsky chápu, proč se to dělá (koneckonců řada křesťanů zase nosí aspoň pod košilí na krku křížek), ale stejně si myslím, že to je k ničemu. A díky tomu, že Šéf je shovívavý a vševědoucí, tak to snad přehlédne, ale jinak je to projev nedostatku víry a hledání si  náhrad. Jak to remcali na poušti? Udělej nám zobrazení, že?

Jinak démony bych rozhodně tak nepodceňoval, abych si myslel, že je ošálím tak lacino... Popravdě - mám za to, že jakýkoliv člověk bez pomoci Páně je proti nim asi jako mravenec proti botě metrákového muže.

Viděj Scooolie, vždyť oni zase věřej v démony a bubáky (a hastrmany...)  ;D
Židovství je zkrátka směr rozmanitý a stejně jako se nalezli lidé, kteří nošení jakýchkoli amuletů zakazovali nebo zakazovali uctívání některých předmětů jako amuletů (Rambam), tak byli i lidé, kterým to zas tak nevadilo.
A ty na démony nevěříš?
Pokud je lidská blbost démonem, tak na toho věřím, ano.

eleazar

  • Host
Symboly v judaismu etc.
« Odpověď #77 kdy: 26. Října 2008, 19:53:05 »
Tak pokud je to na diskutující, tak podle mě to třeba správné není. Podle někoho jiného je to fajn.
Ale pokud to někd nosí proto, že se mu to zkrátka líbí, a nikoho uctívat nehodlá, tak s tím už vůbec problém nemám.
Třeba s tím má problém Někdo větší než jsme my 2.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Symboly v judaismu etc.
« Odpověď #78 kdy: 26. Října 2008, 19:59:51 »
Uf neprisel cas zamknout tema?
Leda by nekdo mel neco zajimaveho k te chamse.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15