Anketa

Zapálíte si o šabatu?

Nekouřím/přestal jsem
8 (61.5%)
Nezapálím si
0 (0%)
Nezapálím si, ale v sobotu večer už se na cigáro třesu
0 (0%)
Někdy nekouřit nevydržím
4 (30.8%)
Kouřím ostošest
1 (7.7%)

Celkem hlasovalo: 9

Autor Téma: Kouření o šabatu  (Přečteno 17692 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Kouření o šabatu
« kdy: 23. Října 2008, 14:14:57 »
Zdravím, (nekuřáci nic pro Vás).

Vážení a milí diskutující - kuřáci. Před nadcházejícím Šabatem se zarputilých kuřáků čeho-koli, ptám. Máte problém jednou za týden nekouřit? A jak to řešíte?

Za jaké-koli rozumné rady předem děkuji.

Dýmkovým kouřem lehce načichlý Lechem

P.S. rady typu "tak přestaň!", nejsou to co bych chtěl slyšet.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #1 kdy: 23. Října 2008, 15:40:19 »
Nejsem kuřák, tak se zdržím rad. Jen děkuji za zajímavé téma  >:D ;)

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #2 kdy: 23. Října 2008, 16:04:14 »
Já kuřák nejsem akorát kuřáky pokouším, nicméně možná bych měl jeden příběh. Rabi Štrasberg mi vyprávěl že kouřil několik krabiček cigaret deně pokoušel se přestat a všichni mu to říkali a on odpovídal že to prostě nejde. Jednou též někomu řekl že prostě nemůže nekouřit a on se jej zeptal a o šábesu přece nekouříš? Tak vidíš že to jde. Načež si rabi Štrasberg uvědomil že má skutečně sílu nekouřit a od oné debaty nekouřil. Pravděpodobně je vše o uvědomění si vlastní síli a motivu.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #3 kdy: 23. Října 2008, 18:53:19 »
Ja mam silne vyvinutou slabou vuli. S ostudou priznavam, ze o sabatu kourim  :-[

ada

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #4 kdy: 24. Října 2008, 08:51:54 »
No, ja nepatrim, medzi fajciarov, ale na mojich znamych niekedy platia take jednoduche veci. Asi ste sa s tym uz stretli a mavnete nad tym rukou, neviem. Spolu so surodencami, ked sme boli este deti, tak sme sa jedneho dna rozhodli, ze nasej mamine schovame vsetky krabicky zapaliek v nadeji, ze ked nebude mat tie, tak uz potom snad i prestane. Prisla domov z prace a zacala hladat. Uz bola trochu i nervozna, ale my nic. Kedze praca v domacnosti na nu cakala, tak musela k nej. Po chvyli sa znova pustila do hladania zapaliek a znova potom spät k robote. A znova. Fajci sice doteraz, ale v ten den to mala aspon dost obmedzene. Deti vedia velmi dobre stratit na chvylu hut do fajcenia tiez svojimi pohladmi a poznamkami na tuto vec. Ak je ta moznost byt medzi nimi... Este pomaha, si v tej chvyli davat tycinky alebo nieco podobne tvarom - i ked ste "dýmkovým kouřem lehce načichlý Lechem". Ako fajciar ste uz iste vyskusal kadeco. Dost velku ulohu hra byt s ludmi, s niekym, kto pomoze dat ako-take usmernenie. A hlavne byt radikalny aspon v ten jeden den. Hovori sa pomaly dalej zajdes - mensi pocet cigariet, u niektorych pocet fajok (napriklad jedna   ;) ) ako v ine dni, je tiez predsa uspech. A o tyzden to bude snad este aspon  o jednu menej .... a na konci roka uz len konstatovanie: To boli casy, ked sa este fajcilo...  :) . Spomenula som si este, ze to zvyknu niektori robit i tak, ze sa jednoducho prefajcia a na druhy den fakt nemaju chut uz na to, pretoze si citia na plucach akooby taku tazobu na kasel a vobec. Je to ale dost take tvrde a tie pluca a zdravie... (Co tak ist na rontgen s nefajciarom a potom sa pozriet na svoje pluca a pluca toho druheho. Tu tie pociti pri tom pohlade su zarucene   :) - bola to sranda, ale myslim to v dobrom.)

Zina

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #5 kdy: 11. Listopadu 2008, 00:55:01 »
Jeden návod na nekouření.Já ho ovšem ještě nevyzkoušela.
Moje kamarádka s manželem dost silní kuřáci se zapsali v Olomoucké fakultní nemocnici do programu 1-2 návštěvy.Nemohu pravdivě popsat co lékařka s nima prováděla,ale bylo to podle popisu něco  jako při rehabilitaci s elektrikou.Výsledek -nekouří ani jeden z nich.Já nijak takovým pokusům nevěřím.U nich to prostě funguje.Tato terapie stojí 1 000kč.

chawwa

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #6 kdy: 4. Prosince 2008, 13:02:57 »
Já bych byla pro kouření přes týden a na šábes útrum  ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #7 kdy: 4. Prosince 2008, 13:30:54 »
Já bych byl pro nekouření obecně  :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #8 kdy: 4. Prosince 2008, 14:16:21 »
Ale to ja taky  :'( Ja to jen nedokazu, mam tak slabou vuli, ze kdyby byla nosnikem mostu, tak se zhrouti pri prvnim skaredem pohledu  :( Ja vim, pratele, jsem ostuda, :( Klidne mi to reknete tady verejne, a budete mit pravdu...

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #9 kdy: 4. Prosince 2008, 17:35:03 »
Jen z toho, jak Vás, Vadere, znám z tohoto fóra, bych neřekl, že máte slabou vůli. Vy jste prostě ještě přestat kouřit pořádně nechtěl. Jsem přesvědčen, že pokud jednou budete opravdu chtít přestat, skončíte s tím.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #10 kdy: 4. Prosince 2008, 18:05:25 »
Velmi vystizne receno. Doufam, ze se Vadere date na pokani. :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #11 kdy: 4. Prosince 2008, 19:21:29 »
Uz tolikrat jsem se snazil, aby to nebyl jen pokus o prestani... Tisice jsem dal za nikotinove tablety, tisice za elektronickou cigaretu (ta se o svatem sabatu taky nesmi, ale ve spitale mi pomohla)... Ne ze bych nechtel, opravdu mam v tomto nesmirne slabou vuli. A nechci se vymlouvat, vim, ze vase nazory jsou (99.9999 %) pravdive.

geršom

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #12 kdy: 4. Prosince 2008, 19:51:53 »
a zkusil jste to nechat na Šefovi?

Nechci aby to působilo jako objevování Ameriky, ale někdy zapomínáme že máme v problémech možnost dovolat se vyšší moci než je naše silná (případně silně vyvinutá slabá vůle :-)) Osobně jsem kouřil asi 10 let kolem 20 (no někdy i 30 denně). Taky jsem zkusil kde co tablety, nálepky, fajfku. Dokonce jsem šel i do tak nechutných bártrů jako - když mi B-že pomůžeš udělat zkoušku tak já už nebudu kouřit. :-)

Pochopitelně nic nezabralo, až jsem jednou rezignoval a řekl, Pane, nemám na to pokud chceš ty tak s tím prosím něco udělej. Vážně bych chtěl ale sám to nezvládnu.

Vím že to zní trochu jako příběh ze Strážné věže ,ale ono to fakt zabralo. Na začátek jsem prostě neměl chuť na cigaretu.(asi jako když se fest překouříte při nějaké příjemné večerní akci) Nechápal jsem to, nicméně jsem si řekl, když na to nemám chuť tak to zkusím si nezapálit jak dlouho to vydržím.

Vydrželo to tři dny. Pak se chuť vrátila a strašná, ale řekl jsem si když se to dalo vydržet tři dny tak to ještě den zkusím. No a takhle nekouřím už více jak 8 let.

Je mi jasné, že to žel není univerzální postup pro všechny, ale mě to pomohlo.

geršom


Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #13 kdy: 4. Prosince 2008, 20:28:29 »
I tak vam, Gersome, dekuji za zkusenost.

chawwa

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #14 kdy: 4. Prosince 2008, 20:41:38 »
Velmi vystizne receno. Doufam, ze se Vadere date na pokani. :D

:D :D Tak kdyby to pomohlo proč ne...

dudusko

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #15 kdy: 4. Prosince 2008, 21:28:51 »
Ale to ja taky  :'( Ja to jen nedokazu, mam tak slabou vuli, ze kdyby byla nosnikem mostu, tak se zhrouti pri prvnim skaredem pohledu  :( Ja vim, pratele, jsem ostuda, :( Klidne mi to reknete tady verejne, a budete mit pravdu...

Jestli je JEDNOU Vaší vážnou slabostí kouření, tak Vás poprosím o jedno: kontrolujte svoji vášeň. Potom tu s námi zůstanete déle a budu denně rád čekat na Vaše komentáře.
To není pochlebování, docela dobře vím,o co jde. Mne vykolejí dobré červené víno od "pozdního sběru" výše zcela spolehlivě. A to preferuji méně běžné odrůdy.Nechlastám, to ne...ale kolikže krabiček denně?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #16 kdy: 4. Prosince 2008, 21:41:46 »
Jestli je JEDNOU Vaší vážnou slabostí kouření, tak Vás poprosím o jedno: kontrolujte svoji vášeň. Potom tu s námi zůstanete déle a budu denně rád čekat na Vaše komentáře.
To není pochlebování, docela dobře vím,o co jde. Mne vykolejí dobré červené víno od "pozdního sběru" výše zcela spolehlivě. A to preferuji méně běžné odrůdy.Nechlastám, to ne...ale kolikže krabiček denně?

Musim uznat, ze ledove ci slamene vinko neni spatna vec, stejne jako trapisticka Quadrouple piva  ;) Ale na primou otazku prima odpoved - skoro dve krabicky denne. Ale nebojte, na ostatni nemoci umru driv, nez zruinuju tento stat lecbou chorob z koureni, to jen abych vas uklidnil, pokud smyslite stejne jako Scooolie  :)

eleazar

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #17 kdy: 4. Prosince 2008, 22:00:44 »
Jestli je JEDNOU Vaší vážnou slabostí kouření, tak Vás poprosím o jedno: kontrolujte svoji vášeň. Potom tu s námi zůstanete déle a budu denně rád čekat na Vaše komentáře.
To není pochlebování, docela dobře vím,o co jde. Mne vykolejí dobré červené víno od "pozdního sběru" výše zcela spolehlivě. A to preferuji méně běžné odrůdy.Nechlastám, to ne...ale kolikže krabiček denně?

Musim uznat, ze ledove ci slamene vinko neni spatna vec, stejne jako trapisticka Quadrouple piva  ;) Ale na primou otazku prima odpoved - skoro dve krabicky denne. Ale nebojte, na ostatni nemoci umru driv, nez zruinuju tento stat lecbou chorob z koureni, to jen abych vas uklidnil, pokud smyslite stejne jako Scooolie  :)
Promiňte Vadere, že se ptám tak přímo, ale zkoušel jste si kouření během šábesu aspoň trošku "znepříjemnit", aby došlo aspoň k naplnení protipožárního smyslu těchto nařízení?
Tj. kouřit jen na freiplatzu a zapalovat si od stávajícího plamane?
« Poslední změna: 4. Prosince 2008, 22:06:01 od eleazar »

Vodník

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #18 kdy: 4. Prosince 2008, 22:19:35 »
Jedna moje známá přestala kouřit, když slyšela (a uvědomila si), že každá cigareta je kadidlo a zápalná oběť ďáblu. Je to vlastně praktické modlářství! >:D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #19 kdy: 4. Prosince 2008, 22:20:07 »
No znam situace lidi, kteri normalne o sabesu kouri a kdyz jsou u nas na navsteve tak z ucty nekouri, a najednou zjisti, ze to jde, a kdyz to jde jeden  den, tak proc ne vic. Nekdy je mi to az divne, ze nekdo muze mit vetsi uctu k jinemu cloveku, nez ke svemu zdravi. A propos Vader, nechcete k nam prijet na sabes na navstevu?  :D a vite po sabesu ... ja mam najednou alergii na kour a kdyz jsem v blizkosti kuraku, tak brecim jako zelva, takze z ohledu se zase nekouri .... a tak dale ....

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #20 kdy: 4. Prosince 2008, 22:22:29 »
Tj. kouřit jen na freiplatzu a zapalovat si od stávajícího plamane?

Po pravde by mi pripadlo odpalovat si od sabatove svicky jako zneucteni, ale vy a Achab jste mi poradili, abych si zapalil pred sabatem svetylek vic, treba i jedno vyhrazene na cigara. Tak to zitra zkusim... Stejne se to IMHO nema, nebo nesmi.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #21 kdy: 4. Prosince 2008, 22:25:57 »
Moje nade vse mila Zoom, rad bych priletel na sabat, ale nevim cim to je, ale vzdy kdyz sedim v letadle, skoncim na letisti v Keflaviku  ;D
Pravdu ale mate v tom, ze u nekuraka bych si nezapalil. Teprve az se svijim, pozadam o omluveni a jdu na balkon...

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #22 kdy: 4. Prosince 2008, 22:33:34 »
No jenomze z naseho balkonu se o sabesu neda kourit, protoze to je verejne zostuzeni sabesu. Takze zadne svijeni nepripada v uvahu  ::)  ;D

eleazar

  • Host
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #23 kdy: 4. Prosince 2008, 22:34:18 »
Tj. kouřit jen na freiplatzu a zapalovat si od stávajícího plamane?

Po pravde by mi pripadlo odpalovat si od sabatove svicky jako zneucteni, ale vy a Achab jste mi poradili, abych si zapalil pred sabatem svetylek vic, treba i jedno vyhrazene na cigara. Tak to zitra zkusim... Stejne se to IMHO nema, nebo nesmi.
Máte u mě bodík, za první krok.
Ať v tom nejste sám, také zkusím nějak posílit své sebeovládání. Jen musím vymyslet něco, co můžu reálně dodržet  :(

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kouření o šabatu
« Odpověď #24 kdy: 4. Prosince 2008, 22:35:23 »
Ja jsem Vam zadne predsabesove akce neradila, ja Vam radim, nekurte o sabesu a o vsednim dni radeji take ne.  >:D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15