Judaismus > Recepty

Marmeláda z etrogů

(1/4) > >>

zoom:
Možná někomu zbyli etrogy - tady je recept na marmeládu z nich. Má prý kromě výborné chuti i moc pomáhat rodičkám, aby porod byl lehký a dítě krásné.
Etrog (anebo etrogy) se namočí do vody na 4 dny , vodu každý den měníme. Po té etrogy nakrájíme včetně slupky na teké plátky a ty ještě rozdělíme. Rozkrájené etrogy necháme 2 x přejít varem a vodu vždy slijeme.
Potom přidáme cukr v poměru 1:1 s etrogy a pomalu vaříme asi hodinu na mírném plameni. Plníme do skleniček. (Kde dlouho nevydrží, protože co se nedaruje rodičkám se rychle sní).

Zina:
paní zoom: nebude to přílíš sladké? A když se ptám,nevíte náhodou nějaký recept na jablková povidla?

zoom:
NO sladke to je, ale etrogy jsou dost kysele a trochu horke a cukr je jediny konzervant a pak te marmelady je vzdy malo, takze na kazdeho zbyde malo. Diabetikum bych to nedoporucovala.

Vader:
Prave jsem se chtel zeptat, jestli to muzu nahradit tepelne stabilnim sladidlem pro diabetiky  ;D Jenze to neni konzervant, tak bych to musel zdlabnout hned.
Nicmene dekuji za recept, treba tim ohromim navstevu, kdyz tim popatlam nejake susenky  :)

BTW VSEM vam dekuji za recepty vseho druhu, i za ty budouci.

chaje:
diabetikům se obecně marmelády nedoporučují, bohužel (starší dcera je diabetik, tak mám zkušenosti)

někde jsem četla, jak z etrogů vyrobit vonné koření na havdalu...když najdu, tak sem hodím

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi