Autor Téma: CZ volby 2008  (Přečteno 153070 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #175 kdy: 26. Října 2008, 22:14:26 »
No desatek je povinnost, ale melo by se davat 20 %. Ovsem kdo nema je osvobozen i od desatku.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #176 kdy: 26. Října 2008, 22:16:15 »
Ale u té částky, kterou musel stejnou zaplatit každý, přece NEŠLO O DAŇ!Scooolie, oni mi něco vykládají o argumentaci ad absurdum...
Rovná daň v praxi, kombinovaná s různými slevami na dani pro chudé... To je tedy něco.  ;D To už ale ta daň tak úplně rovná není, co ?  ;) Argument o tom, že na neobdělávaném poli toho vyroste méně považuju za srovnatelný s "ale já dočůrám dál"... O to přece tady nejde, jde o princip, o princip solidarity s těmi, kteří neměli takové štěstí, jako já.
Dobře, nešlo o daň, ale o "jiný poplatek"  ;)
Rovná daň, kombinovaná s různými slevami pro chudé, není čistá rovná daň, ale je to v zásadě rovná daň. A je to to, co dnes máme v Čr, a co já obhajuji jako správné.
Princip solidarity je rozdělit se s chudými každý rok a každý den - ne je nechat 6 let čekat, až si 7. rok budou moci sklidit, co narostlo na plevelem zarostlém poli. ;)

Citovat
Ale že ten člověk na to musel vydělat, to nic?
Zemře snad hlady? Z těch daní jsou peníze na sociální přídavky pro rodiny zametačů ulic, kteří dělají tu práci aby si lidi jako já nebo vy neumazali boty... Vidl jste, jak to vypadalo v Německu, když se popeláři rozhodli stávkovat?
Zase klasická loupežnická argumentace. To, že někdo nezemře hlady, když mu vezmu část majetku je snad spravedlivý důvod, abych mu ho vzal? Brilantní argumentace. Až vykradu účet Židovské obce Praha, budu se hájit přesně větou "A zemřou snad hlady?"  ;D
V mluvíte o vykradení účtu, já o placení daní, po které toho ještě dost zbyde... Srovnáváte nesrovnatelné a ještě používáte slova jako "loupež" nebo "bolševismus".
Dobře, máte pravdu. Srovnám srovnatelné. Vám přijde spravedlivá milionářská daň, protože po ní plátce "nezemře hlady". Tak co byste řekl dani z příjmů náboženských právnických osob ve výši 80%? Anebo ještě lépe, proč z příjmů - prostě dani z obratu ve výši 80%! Samozřejmě na základě zákona s argumentací, že "nezemřou hlady" (právnická osoba pojmově hlady umřít ani nemůže).

Zametači to dělají proto, že nic lepšího neumějí a že se rentuje platit jim, namísto pořízení stroje na čištění ulic. Neexistuje prakticky žádná "pomocná dělnická práce", která by dnes nebyla nahraditelná strojově - jde jen o to, zda se to vyplatí. A vyplatí se to tehdy, dokud laciných nekvalifikovaných zametačů bude tolik, že se nevyplatí koupit stroj...
Docela bych chtěl vidět ten svět, ve kterém žijete... Co vím, tak ulice zametali a zametají i někteří moji známí, kteří kromě jiného studovali na VŠ (ne, nevymýšlím si). Jo Scooolie, asi nic jinýho neuměli, pravda pravda...
Mohu vědět, proč je zametají? Není to třeba tím, že vystudovali VS, po jejíž absolventech není poptávka vůbec nebo si zametáním prostě vydělají víc?

Stávka je něco úplně jiného. Stávka není jen zastavení práce. Stávka je především bránění zaměstnavateli, aby si na práci najal někoho jiného. Kdyby "dělnické úderky" neokupovali majetek zaměstnavatele, ten by klidně najal jiné lidi a dělal by dál. Stávka je prostě vydírání - máme tvůj majetek a nedovolíme ti vydělávat, dokud nám nepřidáš. Pistole u hlavy podnikatelovi. Slušný zaměstnanec nestávkuje, ale odejde dělat tam, kde mu za jeho práci dají víc.
Opět - vy jste se nejspíš nikdy neocitl v situaci, kdy zkrátka nemůžete odejít jinam. Vedoucí řetězců se leckdy chovají stejně vyděračně. Co třeba skláři ze skláren na Sázavě? Jasně Scooolie, oni klidně budou jezdit v pětapadesáti dvě hodiny autobusem do jiné práce, ve vašich představách je to v pořádku. Ano, ale není to lidské.
V mých představách je ZCELA v pořádku, že zaměstnavatel nabízí mzdu a zaměstnanec na ni buď kývne nebo jde jinam. K té debatě jsme se dostali tím, že vy jste argumentoval nepostradatelností popelářů v Německu, což se mělo ukázat v době stávky. A já tvrdím, že ti stávkující jsou za normálních okolností zcela postradatelní a nahraditelní a svoji nepostradatelnost si vynutili jen tím, že znemožnili zaměstnavateli najmout si za sebe náhradu. Vaše argumentace pak jede už jiným směrem.
(Snad jen pro pořádek - k čemu je stávka zaměstnanců soukromé a.s., která objektivně je na hranici krachu?)

Citovat
dělají 8 hodin denně 5 dní v týdnu, mají čas na rodinu, koníčky - ale mají samozřejmě méně peněz? Proč "není hoden své mzdy" ten, kdo dře, aby něco měl, a hoden cizí mzdy je ten, kdo tak nečiní?
Vy máte velmi zajímavě nastavenou laťku na lidi. Takže třeba učitel, protože má dva měsíce prázdnin, se zkrátka válí... Asi tu debatu ukončíme, abych si vás úplně nepřestal vážit.   :)
Vy schválně argumentujete ad absurdum a vkládáte mi do úst co jsem neřekl. To není zrovna férový způsob diskuse. O učitelích jsem ani nepípl a  prázdniny (které v létě ovšem u drtivé většiny z nich netrvají celé 2 měsíce) nepovažuji za flákání.
Ale když zůstaneme u učitelů. Jsou jistě lepší a horší. Jsou ti, kteří pracují hodně času navíc, jsou skvěle připravení, udržují své znalosti velmi na úrovni, umějí učit. A pak jsou ti průměrní a nakonec ti špatní. A učitel z prvé skupiny když bude chtít si dokáže najít slušně placenou práci - výrazně lépe než průměrný nebo podprůměrný. Jistě, možná se bude muset přestěhovat třeba do Prahy nebo jinam, kde je zrovna soukromá škola, která ho zaplatí víc než obecní, resp. krajská či státní. Je-li učitelem na VŠ, bude publikovat, učit na více školách současně.
(věřte mi, že takových lidí znám celkem dost a v součtu si vydělávají slušně)
[/quote]
A vy zase píšete o někom, kdo dělá osm hodin denně pět dní v týdnu div ne jako o flákači. Já takových lidí znám až příliš mnoho, abych věděl, že to flákači nejsou a vy píšete o něčem, o čem nemáte ani ánunk. Mají všichni jít do soukromého sektoru? Všichni se přestěhují do Prahy? Kolik nakladatelství vydá publikací od VŠ učitelů v poměru k počtu VŠ učitelů (a můžu tím myslet klidně jenom "ty kvalitní")? Myslíte si, že se tím dá živit?
Citovat
A učitel z prvé skupiny když bude chtít si dokáže najít slušně placenou práci

To není pravda. To si myslíte vy a kéž by to tak bylo. Ale není.
[/quote]

Ne, já jen píši o lidech, kteří makají nadstandardně tvrdě a stát se jim v případě progresivního zdanění "odmění" tím, že je neférově obere na daních z příjmů mnohem víc, než by bylo spravedlivé.
Ano, ti co chtějí peníze, ať jdou do soukroma. Až učitelé nebudou, tak se zjistí, že se jim musí přidat. To je zákon nabídky a poptávky, který funguje třeba u lékařů v českém západním pohraničí (Německo za humny). Do Prahy se přestěhují ti, kdo dávají přednost mzdě před jinými výhodami stávajícího bydliště.
A ve finále - chci-li si vydělat, musím dělat za každou cenu učitele? Znal jsem výborného středoškolského učitele fyziky/matiky. Dělal to 3 roky, pak dal výpověď a šel dělat ředitele autosalonu. Dělá to bratru už okolo 15 let. Zdůvodnil to snadno: "Učení mám rád, ale zaměstnání je od toho, aby se vydělalo pro rodinu. A ve škole bych nevydělal na splacení domu." A proč ne? Jistě, každý nemůže jít dělat šéfa autosalonu. Někdo třeba půjde jinam  :D Nicméně podstata je stále stejná - kdo si chce vydělat, může. Pokud je ochoten za to něco obětovat, tak slušně placená práce pro kvalifikované lidi je. Pokud převáží jiné důvody nad mzdou, pak je to v pořádku, ale nelze brečet, že mzda je nižší.
(BTW: Opravdu vím, o čem, mluvím. Také jsem úspěšně složil zkoušky na pedagogické fakultě, učitelství pro III. stupeň - a ani minutu se tím neživil)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #177 kdy: 26. Října 2008, 22:17:38 »
No desatek je povinnost, ale melo by se davat 20 %. Ovsem kdo nema je osvobozen i od desatku.

Těch 20% je povinnost? Tedy: mám-li mraky peněz, jsem povinen dávat 20 % anebo je to jen důkaz dobrého vychování?

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #178 kdy: 26. Října 2008, 23:24:09 »
Já jen k těm učitelům:Jsou to již 2 roky co učitelé mají stejný(v lepším případě) nebo ještě nižší plat jaký měli.A ještě  bych chtěla říct není dobrých a špatných učitelů-ti špatní jak řikáte již dávno odešli.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #179 kdy: 27. Října 2008, 00:21:55 »
O čem vypovídá výsledek voleb
https://neviditelnypes.lidovky.cz/o-cem-vypovida-vysledek-voleb-d24-/p_cirkus.asp?c=A081026_215638_p_cirkus_nef

...Samotná ODS je strana, která si počíná jako západní sociálně demokratické strany. Naši sociální demokraté jsou na pozici západních komunistů a naši komunistů jsou na pozici východních komunistů. Reformy prosazené jen s pomocí poslanců, kteří přeběhli za nejasných okolností, jsou tak opatrné a vypolštářované, že mnohdy ani reformami nejsou. Přesto volič řekl NE....

...Jediní, čím se ODS liší od soupeřů, je míra odpovědnosti. Reformy, o něž se pokusili, jsou nezbytné. Jenže jsou vypolštářované výjimkami a kompenzacemi a ohledy na toho a ohledy na onoho. Systém polštářů je tak složitý, že je nepochopitelný a navíc je našinec nechce vidět. Tomu stačí, že ODS daňově zvýhodnila bohaté a „nám“ napařila třicet korun za návštěvu u doktora. Tudíž, pryč s ní....

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #180 kdy: 27. Října 2008, 08:08:54 »
ODS to prepiskli s ledascim, naposled  s tou vystavou, takze je cas aby vychladli v opozici a trenovali "Kinderstube" a skutecne socialni mysleni.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #181 kdy: 27. Října 2008, 08:34:46 »
Výstava, jak se ukázalo, byl politováníhodný omyl. Kdy primátor, který jinak výstavu velmi morálně i z prostředků města podpořil, uvěřil ujišťování nějakých trdel, že ten přesun není z technického hlediska problém. Nicméně hlavní není, zda to ODS přepískla nebo ne. Hlavní je, proč se domnívat, že Růžoví a Rudí budou lepší...

Připomenu jen jména: Šlouf, trestanec-ministr Svoboda, Palas, mnohadesetimilionář Gross, Jiří "máme 101 hlasů" Paroubek - a je mi blivno  :'(

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #182 kdy: 27. Října 2008, 08:43:38 »
 ;D

Český volič a ještě jeho děti si chronicky deficitní politiku/ideologii sociálních demokratů se skřípáním zubů "odpracují"... ;)

Dominantní český volič jakoby nevnímal, že v důsledku zdražování piva se mu krátí jeho spotřeba v hospodě, ale aby si jedno pivo utrhl od úst a zaplatil místo toho symbolický poplatek u doktora, to nepřenesl přes srdce... ;D

gv

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #183 kdy: 27. Října 2008, 09:02:51 »
Výstava, jak se ukázalo, byl politováníhodný omyl. Kdy primátor, který jinak výstavu velmi morálně i z prostředků města podpořil, uvěřil ujišťování nějakých trdel, že ten přesun není z technického hlediska problém. Nicméně hlavní není, zda to ODS přepískla nebo ne. Hlavní je, proč se domnívat, že Růžoví a Rudí budou lepší...

Připomenu jen jména: Šlouf, trestanec-ministr Svoboda, Palas, mnohadesetimilionář Gross, Jiří "máme 101 hlasů" Paroubek - a je mi blivno  :'(

Lepší nebudou. Ale mám dost důvodů domnívat se, že budou úplně stejní.
Tak jen jména: Dyba, Kočárník, Čermák... a na vrcholu t.č. prezident. A taky jsme je přežili  :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #184 kdy: 27. Října 2008, 09:05:03 »
Pane, Ty to vidis, Ty vis, ze zalozeni threadu bylo mysleno jinak...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #185 kdy: 27. Října 2008, 09:08:52 »
Pokud nebudou lepší, pak nebyl důvod měnit.

A srovnávat Dybu, Kočárníka nebo Čermáka se Šloufem (formálně placeným lobistou Lukoilu, fakticky agentem KGB v ČR), Grossem (korupčníkem, který si "vydělal" se smíchem do očí desítky milionů - a pořád ještě nevím, co za to komu dal) je legrační. Je to jiná liga.
Jediný, s kým by se dala tahle socanská esa srovnat je Vlastík Tlustý, jehož to k nim už také léta neodolatelně táhne.

Avšak máme tu i druhou rovinu: ČSSD legitimizuje komunistickou stranu. Ruší nepsanou dohodu o tom, že extrémisty nebude žádná demokratická strana brát do vlády.
https://zpravy.idnes.cz/komunisty-zapojime-do-vladnuti-v-krajich-rika-jiri-paroubek-plo-/domaci.asp?c=A081026_211822_domaci_abr
Dáváme přednost vytváření středolevých koalic, a kde to nepůjde, levicových koalic. Komunisté budou zapojeni do vlády v krajích.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #186 kdy: 27. Října 2008, 09:10:35 »
Pane, Ty to vidis, Ty vis, ze zalozeni threadu bylo mysleno jinak...

Založení toho threatu bylo myšleno k debatě o volbách v ČR v roce 2008, jak plyne už z názvu.
Pánu jistě není nemilé, že se debatuje o navýsost vážných věcech. Mj. o nástupu k moci bezbožné a vůči věřícím vždy kruté komunistické strany. B*h má slitování s komunisty, ale zcela jistě si jako hanebný hřích oškliví komunistické učení.

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #187 kdy: 27. Října 2008, 09:16:12 »
Ale u té částky, kterou musel stejnou zaplatit každý, přece NEŠLO O DAŇ!Scooolie, oni mi něco vykládají o argumentaci ad absurdum...
Rovná daň v praxi, kombinovaná s různými slevami na dani pro chudé... To je tedy něco.  ;D To už ale ta daň tak úplně rovná není, co ?  ;) Argument o tom, že na neobdělávaném poli toho vyroste méně považuju za srovnatelný s "ale já dočůrám dál"... O to přece tady nejde, jde o princip, o princip solidarity s těmi, kteří neměli takové štěstí, jako já.
Dobře, nešlo o daň, ale o "jiný poplatek"  ;)
Rovná daň, kombinovaná s různými slevami pro chudé, není čistá rovná daň, ale je to v zásadě rovná daň. A je to to, co dnes máme v Čr, a co já obhajuji jako správné.
Princip solidarity je rozdělit se s chudými každý rok a každý den - ne je nechat 6 let čekat, až si 7. rok budou moci sklidit, co narostlo na plevelem zarostlém poli. ;)
Princip solidarity je právě ona pea - okraj pole, ta se nechává každý rok. Jak učí mišna, je to jedna z věcí, které nemají zákonem určenou míru (společně se skutky milosrdenství, studiem Tóry atd.).

Citovat
Ale že ten člověk na to musel vydělat, to nic?
Zemře snad hlady? Z těch daní jsou peníze na sociální přídavky pro rodiny zametačů ulic, kteří dělají tu práci aby si lidi jako já nebo vy neumazali boty... Vidl jste, jak to vypadalo v Německu, když se popeláři rozhodli stávkovat?
Zase klasická loupežnická argumentace. To, že někdo nezemře hlady, když mu vezmu část majetku je snad spravedlivý důvod, abych mu ho vzal? Brilantní argumentace. Až vykradu účet Židovské obce Praha, budu se hájit přesně větou "A zemřou snad hlady?"  ;D
V mluvíte o vykradení účtu, já o placení daní, po které toho ještě dost zbyde... Srovnáváte nesrovnatelné a ještě používáte slova jako "loupež" nebo "bolševismus".
Dobře, máte pravdu. Srovnám srovnatelné. Vám přijde spravedlivá milionářská daň, protože po ní plátce "nezemře hlady". Tak co byste řekl dani z příjmů náboženských právnických osob ve výši 80%? Anebo ještě lépe, proč z příjmů - prostě dani z obratu ve výši 80%! Samozřejmě na základě zákona s argumentací, že "nezemřou hlady" (právnická osoba pojmově hlady umřít ani nemůže).
tak pokud se budeme  bavit o konkrtních číslech, tak já milionářskou daň 80% (tuším, že podobně jelo Švédsko v sedmdesátých a osmdesátých letech, ne?) na mysli nemám.
To je podobný příklad, jako kdybychom se bavili o půjčce a já tvrdil, že půjčka je dobrá věc a může pomoci (i když osobně si to nemyslím) a měl bych na mysli půjčku s úrokem 4%; a vy byste tvrdil, že to je sprostá nezákonná lichva a měl na mysli různé "zaručené" půjčky do dvou hodin s úrokem 50% a více - ano, to se bavíme každý o něčem jiném

Zametači to dělají proto, že nic lepšího neumějí a že se rentuje platit jim, namísto pořízení stroje na čištění ulic. Neexistuje prakticky žádná "pomocná dělnická práce", která by dnes nebyla nahraditelná strojově - jde jen o to, zda se to vyplatí. A vyplatí se to tehdy, dokud laciných nekvalifikovaných zametačů bude tolik, že se nevyplatí koupit stroj...
Docela bych chtěl vidět ten svět, ve kterém žijete... Co vím, tak ulice zametali a zametají i někteří moji známí, kteří kromě jiného studovali na VŠ (ne, nevymýšlím si). Jo Scooolie, asi nic jinýho neuměli, pravda pravda...
Mohu vědět, proč je zametají? Není to třeba tím, že vystudovali VS, po jejíž absolventech není poptávka vůbec nebo si zametáním prostě vydělají víc?
Co vím, tak protože zkrátka neměli takové štěstí jako já, který ulice (zatím) v životě zametat nemusel. A protože štěstí je věc vrtkavá, nikdy nevím, kdy se neocitnu ve stejné situaci.

Co se týče té zaměstnanosti - nezaměstnanosti - vy zkrátka píšete, jak by to být mělo a jak by trh práce měl fungovat - jenže ono to tak není a nebude (ať budou vládnout růžovi nebo modří). Příkladem budiž třeba věta
Citovat
Až učitelé nebudou, tak se zjistí, že se jim musí přidat.
Skvěle, kéž by to tak fungovalo. Ale upřímě - máme čekat až do chvíle, kdy učitelé NEBUDOU? A jak zmínila Zina, platy učitelů jsou na otřesné úrovni už řadu let a ti špatní se na tohle už dávno vykašlali.

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #188 kdy: 27. Října 2008, 09:19:31 »
Pokud nebudou lepší, pak nebyl důvod měnit.

A srovnávat Dybu, Kočárníka nebo Čermáka se Šloufem (formálně placeným lobistou Lukoilu, fakticky agentem KGB v ČR), Grossem (korupčníkem, který si "vydělal" se smíchem do očí desítky milionů - a pořád ještě nevím, co za to komu dal) je legrační. Je to jiná liga.
Jediný, s kým by se dala tahle socanská esa srovnat je Vlastík Tlustý, jehož to k nim už také léta neodolatelně táhne.

Avšak máme tu i druhou rovinu: ČSSD legitimizuje komunistickou stranu. Ruší nepsanou dohodu o tom, že extrémisty nebude žádná demokratická strana brát do vlády.
https://zpravy.idnes.cz/komunisty-zapojime-do-vladnuti-v-krajich-rika-jiri-paroubek-plo-/domaci.asp?c=A081026_211822_domaci_abr
Dáváme přednost vytváření středolevých koalic, a kde to nepůjde, levicových koalic. Komunisté budou zapojeni do vlády v krajích.

 :D Vlastík ve srovnní s Ivanem toho nakradl přece jen o poznání méně.

Nepsaná dohoda... Máme na mysli OBA tu samou nepsanou dohodu, kterou porušil prezident Klaus, když si komouše pozval po volbách do Lán a což rudí s povděkem kvitovali jako "už se s náma počítá a prezident to posvětil..."?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #189 kdy: 27. Října 2008, 09:22:02 »
Založení toho threatu bylo myšleno k debatě o volbách v ČR v roce 2008, jak plyne už z názvu.
Pánu jistě není nemilé, že se debatuje o navýsost vážných věcech. Mj. o nástupu k moci bezbožné a vůči věřícím vždy kruté komunistické strany. B*h má slitování s komunisty, ale zcela jistě si jako hanebný hřích oškliví komunistické učení.

Tak co tu probiraj dane a kali na kazdeho politika, ktery nekope za ODS ? Ma to snad byt agitka na jine volby ? A ten vyrok o Grossovi bych bejt jima zvazil.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #190 kdy: 27. Října 2008, 09:26:37 »
No výborně. V případě půjčky je přiměřený úrok ospravedlnitelný jednak mírou inflace, dále mírou rizikovosti dlužníka a konečně právem půjčitele na přiměřený zisk (který pokrývá i to, že s penězi nemohl nakládat jinak a tedy, že mu nevydělávaly jinde). Čím je ospravedlněna "milionářská daň"? V jakékoliv výši?

Promiňte, ale Vaše odpověď ohledně absolventů VŠ, kteří v současné době zametají ulice ("neměli tolik štěstí jako já") mě neuspokojila. V této zemi je práce dost, pokud člověk je zdráv a chce pracovat, práci najde. Jedinými možnostmi, které mě napadají jako logické důvody, proč absolvent VŠ dělá metaře je, že buď 1) vystudoval na základě své volby zcela nepoužitelnou VŠ nebo 2) si metařením vydělá pěkné peníze, výrazně víc než kdyby využil svoje vzdělání z VŠ. V případě 1) je to jeho chyba, že nešel studovat něco praktičtějšího, v případě 2) ho netřeba litovat, protože si vydělá slušně.

Platy učitelů nejsou dobré, ale kdy budou dobré? Tj. Vy víte, jaký je správný plat učitele třeba na SŠ? Je to 20 hrubého, 30 hrubého, 40 hrubého? A navíc jsme zde odbočili od tématu, protože progresivní zdanění platy učitelů rozhodně nevyřeší.
(Mimochodem - nemyslím si, že se na učení vykašlali ti špatní učitelé. Skoro bych se bál, že spíše naopak. Obecně platí, že se na učení vykašlali ti, kdo staví jiné hodnoty před učitelství. Třeba finanční zajištění a spokojený život své rodiny, k čemuž nezanedbatelnou potřebou jsou peníze.)


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #191 kdy: 27. Října 2008, 09:28:50 »
Založení toho threatu bylo myšleno k debatě o volbách v ČR v roce 2008, jak plyne už z názvu.
Pánu jistě není nemilé, že se debatuje o navýsost vážných věcech. Mj. o nástupu k moci bezbožné a vůči věřícím vždy kruté komunistické strany. B*h má slitování s komunisty, ale zcela jistě si jako hanebný hřích oškliví komunistické učení.

Tak co tu probiraj dane a kali na kazdeho politika, ktery nekope za ODS ? Ma to snad byt agitka na jine volby ? A ten vyrok o Grossovi bych bejt jima zvazil.

K těm daním jsme se prostě debatou dostali. A s tím kálením se hluboce mýlí - neřekl jsem slovo křivé o KDU ani SZ. Přestože s nimi v řadě věcí - stejně jako s ODS - nesouhlasím, tak jsou to demokratické nekomunistické a komunisty nelegimitizující strany.
Výrok o Grossovi je v pořádku. Ať mě žaluje - pak bude muset odtajnit pozadí svých kšeftů.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #192 kdy: 27. Října 2008, 09:31:30 »
Pokud nebudou lepší, pak nebyl důvod měnit.

A srovnávat Dybu, Kočárníka nebo Čermáka se Šloufem (formálně placeným lobistou Lukoilu, fakticky agentem KGB v ČR), Grossem (korupčníkem, který si "vydělal" se smíchem do očí desítky milionů - a pořád ještě nevím, co za to komu dal) je legrační. Je to jiná liga.
Jediný, s kým by se dala tahle socanská esa srovnat je Vlastík Tlustý, jehož to k nim už také léta neodolatelně táhne.

Avšak máme tu i druhou rovinu: ČSSD legitimizuje komunistickou stranu. Ruší nepsanou dohodu o tom, že extrémisty nebude žádná demokratická strana brát do vlády.
https://zpravy.idnes.cz/komunisty-zapojime-do-vladnuti-v-krajich-rika-jiri-paroubek-plo-/domaci.asp?c=A081026_211822_domaci_abr
Dáváme přednost vytváření středolevých koalic, a kde to nepůjde, levicových koalic. Komunisté budou zapojeni do vlády v krajích.

 :D Vlastík ve srovnní s Ivanem toho nakradl přece jen o poznání méně.

Nepsaná dohoda... Máme na mysli OBA tu samou nepsanou dohodu, kterou porušil prezident Klaus, když si komouše pozval po volbách do Lán a což rudí s povděkem kvitovali jako "už se s náma počítá a prezident to posvětil..."?


Tomu nevěřte. Ta paseka, kterou napáchal během té chvilky co stihl být ministrem financí, je neuvěřitelná. Nápověda: předpisy upravující loterie a kasina a páně Tlustého blízcí přátelé z těchto oborů. Tohle muselo být pro kohosi hodně drahé...

Ano tutéž. Klaus ji porušil. Účelově a krátkodobě. Ale porušil. Což neměl. A Paroubek se ji nyní chystá prostě zcela zrušit.

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #193 kdy: 27. Října 2008, 09:34:05 »
No jo, když ji může porušit prezident, deklarující se jako nadstranický a smýšením pravcový liberál, co by ji nemohl porušit levicový opoziční lídr... Nkdo musí určit standard.

Ech, pravda že Vlasta se vyznamenal, ale co LTO nebo monopol českého telecomu? To jsou taky pěkní kostlivci :) O kupónové privatizaci nemluvě.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #194 kdy: 27. Října 2008, 09:34:15 »
Výrok o Grossovi je v pořádku. Ať mě žaluje - pak bude muset odtajnit pozadí svých kšeftů.

Tak v tom pripade se omlouvam ja za halucinace, ktere na me koukaji ze zdroju PCR i jinych. Protoze jen moje halucinace muzou vysvetlit tvoji..ehm.. neinformovanost. Nebo snad az do same konce sledujes kauzy politiku ODS, zatimco u jinych staci titulek z Blesku a smitec ?
Skoda mluvit, mel jsem to tema davno smazat.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #195 kdy: 27. Října 2008, 09:38:56 »
Výrok o Grossovi je v pořádku. Ať mě žaluje - pak bude muset odtajnit pozadí svých kšeftů.

Tak v tom pripade se omlouvam ja za halucinace, ktere na me koukaji ze zdroju PCR i jinych. Protoze jen moje halucinace muzou vysvetlit tvoji..ehm.. neinformovanost. Nebo snad az do same konce sledujes kauzy politiku ODS, zatimco u jinych staci titulek z Blesku a smitec ?
Skoda mluvit, mel jsem to tema davno smazat.

Při vší úctě, pane kolego Vy máte přístup k operativním informacím, týkajícím se Grosse?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #196 kdy: 27. Října 2008, 09:41:58 »
No jo, když ji může porušit prezident, deklarující se jako nadstranický a smýšením pravcový liberál, co by ji nemohl porušit levicový opoziční lídr... Nkdo musí určit standard.

Ech, pravda že Vlasta se vyznamenal, ale co LTO nebo monopol českého telecomu? To jsou taky pěkní kostlivci :) O kupónové privatizaci nemluvě.

Máte bohužel pravdu. Klaus prolomil tabu. Nicméně v puštění komunistů k výkonné moci bude mít v polistopadové době premiéru ČSSD. Zatím jen v krajích, nicméně Paroubek se netají tím, že tohle tabu už padlo celkově. A vyplývá to i z jeho výroku "máme 101 hlasů" z června 2006.

I teď máte pravdu, LTO byla úžasná šmelina. To mi vypadlo z paměti, když se mluvilo o Ivanovi. Vzpomněl jsem si jen na jeho záruku firmě, kam pak ihned nastoupil

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #197 kdy: 27. Října 2008, 10:23:56 »
 ;)
Jat afektem, udělal jsem si znovu test (politický kompas) a vyšlo mi, že jsem šikmo doprava nad G.W.Bushem. ;D
Z toho plyne, že mne vůbec nemůžete připustit do politiky.  ;D
A proto se zdržuji dalších komentářů, neboť by na mne asi byla vhozena síť. ;D

gv

Elazar

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #198 kdy: 27. Října 2008, 11:53:26 »
Tak jsem si tu pitomost po půl roce udělal taky
Economic Left/Right: -2.50
Social Libertarian/Authoritarian: -2.46

Leč obrázek sem dát taky neumím a patrně jsem se pod vlivem poslední debaty o ne/rovné dani posunul o jeden čtvereček více vlevo (poprvé jsem byl jen -1.24) :D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #199 kdy: 27. Října 2008, 12:12:53 »
Elazar: Zdá se, že diskuse radikalizuje stanoviska. Ani si netroufám udělat si test znova :D

Nicméně ELAZARova mapa vypadá takto


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15