Autor Téma: Česky namluvená Tóra  (Přečteno 37434 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

achab

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #25 kdy: 15. Června 2009, 13:42:16 »
BS*D

Ono je toho už víc, ale záleží na Vaderkovi a na týmu eretz.cz
Tak například tehilim / žalmy (try it)
https://www.lamedwaw.org/tehilim-main.html
anebo si zavdejte i svitky sváteční (megilot)
https://www.lamedwaw.org/spisy.html

Pozdravení

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #26 kdy: 15. Června 2009, 15:50:22 »
Ona je to taky otazka diskoveho prostoru, ktere nam provider poskytne. Zkusim zjistit, co se da.

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #27 kdy: 1. Ledna 2010, 11:43:50 »
Stáhnul jsem si část Tehilim a Bikur cholim - moc pěkné, radost poslouchat.
Díky, díky
Kjan
יוחנן

achab

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #28 kdy: 1. Ledna 2010, 14:08:54 »
bs*d

Díky za motivaci a podporu. Dnes bude (bli neder) k dispozici ke stažení či stahování
k dispozici  Jozue a Šoftim
https://www.lamedwaw.org/proroci.html

-acb-

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #29 kdy: 1. Ledna 2010, 23:37:14 »
Radosti placam tlapkami  :D

achab

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #30 kdy: 2. Ledna 2010, 18:20:46 »
Gut woch, je to tam. A pracujeme taky na obou Šmueli
https://www.lamedwaw.org/pro_jozue.html
a
https://www.lamedwaw.org/pro_softim.html

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #31 kdy: 2. Ledna 2010, 22:19:08 »
pan Achab

kol ha kavot! Vypocula som si nahravku, pozitok. Maksim (nadherne)!!!!

Toda raba.

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #32 kdy: 10. Ledna 2010, 12:19:43 »
Zcela off topic, ale nechci kvůli tomu zakládat nové diskusní vlákno: Mám šanci dostat mezuzu,byť křesťan? Pokud ano, kam se obrátit. Díky za každou radu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #33 kdy: 10. Ledna 2010, 13:12:10 »
Hezká otázka. Zbývá se jen zeptat protiotázkou: "K čemu by vám mezuza byla?"  ::)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #34 kdy: 10. Ledna 2010, 13:15:06 »
Martine, muzete si ji koupit treba na netu, je plno judaica shopu. Jen pozor na to nejdulezitejsi, cili svitek vevnitr. Drtiva vetsina mensich shopiku prodava veci bez certifikatu, takze sance koupit pasul je vysoka. Tam, kde vam prodaji certifikovanou, jsou zase dost vysoke ceny. A taky pozor na to, aby vam neposlali jen schranku beze svitku, oni nekteri spolehaji na to, ze lidi to kupuji jako modni doplnek futer a nevi o cem to vlastne je, a dostanete opravdu jen tu schranku, uvnitr pak nic.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #35 kdy: 10. Ledna 2010, 13:23:14 »
Hezká otázka. Zbývá se jen zeptat protiotázkou: "K čemu by vám mezuza byla?"  ::)

Bud je Martin "trendy", nebo na sebe dobrovolne vztahuje Hospodinuv prikaz, ktery z nejakeho duvodu krestane nedodrzuji (nemyslim to zle, je to jen projev me neznalosti ohledne zruseni snad vsech zalezitosti ritu. Snad chapu jen debatu a rozhodnuti o obrizce, ale jine veci ne), byt je to vec nadcasova a IMHO neni duvod, proc by ji konec koncu ani krestane nemeli dodrzovat.
Stejne mi porad unika souvislost mezi slovy Nazaretskeho mistra a ucitele, ktery tvrdil, ze Pismo (rozumej Tenach) prisel naplnit a nebude zrusen nebo zmenen "jediny punktik" vs. krestanska praxe, ktera nedodrzuje lautr nic. A znovu podotykam, neni to ode me potmesile popichovani, jen moje neznalost. Dalo by se to interpretovat tak, ze to je proste muj problem, nikoliv tvuj, nebo Martinuv.

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #36 kdy: 10. Ledna 2010, 16:53:03 »
Hezká otázka. Zbývá se jen zeptat protiotázkou: "K čemu by vám mezuza byla?"  ::)
Řekněme, že jsem tak nejak rozumově pochopil, proč u tech dveří má být. Už mě znáte dost dlouho, abyste věděl, že si snažím věci víry ověřit rozumem. A pokud dojde ke shodě, zařizuji se podle toho.

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #37 kdy: 10. Ledna 2010, 20:52:21 »
Tak jsem prolezl pár adres, prodávají tam jen knížky. Nemáte někdo přesný link?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #38 kdy: 10. Ledna 2010, 21:16:25 »
Tak jsem prolezl pár adres, prodávají tam jen knížky. Nemáte někdo přesný link?

S upozornenim rizika, ze stranky jsou nahodne vybrane, a je potereba si je procist, pripadne se optat mailem.



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #39 kdy: 11. Ledna 2010, 08:28:32 »
Hezká otázka. Zbývá se jen zeptat protiotázkou: "K čemu by vám mezuza byla?"  ::)
Řekněme, že jsem tak nejak rozumově pochopil, proč u tech dveří má být. Už mě znáte dost dlouho, abyste věděl, že si snažím věci víry ověřit rozumem. A pokud dojde ke shodě, zařizuji se podle toho.

Tak aby bylo jasné, já vás od toho nezrazuji. To ani omylem. Naopak se mi moc líbí, že v rámci křesťanství vznikne další radikálně okrajový směr (v rámci evangelikálů? nebo jste katolík?) "mezuziální křesťané"  ;D

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #40 kdy: 11. Ledna 2010, 10:12:55 »
scooolie: řekněme, že jsem katolík, který si myslí, že to křesťanství se má z judaismu stále co učit. Už  třeba jenom proto, že judaismus má svoji zkušenost ze života s Hospodinem podstatně delší.  ;)

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #41 kdy: 11. Ledna 2010, 12:27:57 »
chaje: díky, určitě využiji

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #42 kdy: 11. Ledna 2010, 13:02:32 »
Viděla jsem na  veřejích křesťanských domů v Izraeli mezuzy, měla jsem ten pocit, že to tam mají tak nějak "pro každý případ". Ale nemyslím, že je správně anebo rozumné dávat si takové znamení na veřeje, když to nemá v křesťanství nějaký teologický podklad. Řekla bych, že to učení a ovlivňování judaismeme by u křesťanů mělo spíš probíhat v rovinně duchovní, než přijímáním vnějších znaků.
Já si třeba mnoha křesťanů vážím a přes to, si do obýváku nedám zarámovaný svatý obrázek anebo ani obrázek nějaké křesťanské památky. Mám ten dojem, že to není nutné.

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #43 kdy: 11. Ledna 2010, 14:13:28 »
Viděla jsem na  veřejích křesťanských domů v Izraeli mezuzy, měla jsem ten pocit, že to tam mají tak nějak "pro každý případ". Ale nemyslím, že je správně anebo rozumné dávat si takové znamení na veřeje, když to nemá v křesťanství nějaký teologický podklad. Řekla bych, že to učení a ovlivňování judaismeme by u křesťanů mělo spíš probíhat v rovinně duchovní, než přijímáním vnějších znaků.
Já si třeba mnoha křesťanů vážím a přes to, si do obýváku nedám zarámovaný svatý obrázek anebo ani obrázek nějaké křesťanské památky. Mám ten dojem, že to není nutné.
O.K. váš postoj chápu, jenže ono to není "pro každý případ". Mezuza svůj hluboký význam a zásadní funkce skutečně má a není to o tom, že by to byl nějaký "amulet" proti zlým silám nebo kdovíčemu ještě.  Nebo řekněme, že nějaké moje vnitřní ovlivnění dostalo touhu projevit se i navenek.

martindeporres

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #44 kdy: 21. Ledna 2010, 10:33:53 »
Tak asi mám s mezuzou prozatím utrum. Zkoušel jsem se v Praze domluvit na rabinátu a když nejsem praktikující žid, tak mám smůlu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15