Autor Téma: Česky namluvená Tóra  (Přečteno 36906 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Česky namluvená Tóra
« kdy: 16. Října 2008, 04:22:27 »
Pratele, finisuji nam technicke zalezitosti ohledne hostovani souboru, takze *TRAMTADA* zhruba do tydne si od nas budete moci stahnout Achabem nactenou Toru ve formatu MP3. Samozrejme na vse jeste radne upozornime, jakmile bude vse pripraveno.
Doufame tak ve tri veci (OMG, to zni jako nejake vyznani viry  ;D) - tedy doufame ze
  • bude sirena Tora v podobe, pred kterou uz nikdo neutece a nebude se vymlouvat, ze nema cas cist
  • vychutnate si Achabuv hlas a cele nacteni; budete uchvaceni
  • ulehcime Achabovu serveru

Achabe, za nas vsechny ti chci co nejsrdecneji podekovat.

achab

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #1 kdy: 16. Října 2008, 13:30:19 »
Ještě jedno navnaděníčko --  be sijata di-šmaja (s požehnáním tam Shora) už máme také polovinu *nevijim, stejně tak všechny svitky ze *chtuvim, žalmům bychom se rádi věnovali i podle midraše *šocher tov, takže ty budou jaksi extra.... a uvidíme, jak půjde Vaderovi dílo od ruky. Pořád je tu ještě možnost upéci to i na CD. Ale vzhledem k tomu, že mát všichni mp3, mobily a i-pody, asi bude ten Vaderův kus roboty to nejlepší, co pro ten poslech podniknout lze. Jsem moc zvědavý, jestli ten virtuální čaroděj dokáže nějakým filtrem eliminovat b-horovné pochrupkávání  naší veverky. Nekošerného psíka Nocheho...   :o

Pozdravení a radost

Avniela

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #2 kdy: 16. Října 2008, 17:08:32 »
Achabe: Poslechla jsem si (a nahrála přes audacity) Vámi namluveného Koheleta. Je to prostě N Á D H E R A. Totéž jsem učinila s prvním oddílem Tóry. Utvrdilo mě to v tom, že Vaše dílo je opravdu požehnané z nebe. Díky, díky moc.
Vadere: I Vám děkuji co nejsrdečněji za Váš díl práce a těším se na výsledek.
                                                                                                                        Avniela

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #3 kdy: 16. Října 2008, 17:31:25 »
 ;D  ;D  ;D
Avnielo, úplně přesně stejně tak, jen jsem to nahrávala přes Jet audio..  :D  náádhera a úžas..  Taktéž upřímné poděkování..

Nicméně cédéčka neodvrhuju, protože znám dost lidiček, kteří mají šanci - třeba vzhledem k věku - vnímat lépe takováto "klasická média"..
« Poslední změna: 16. Října 2008, 17:33:27 od Marcela »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #4 kdy: 16. Října 2008, 21:13:17 »
Pratele, pokud neco po zprovozneni nebude fungovat, kricte prosim na me, ne na Achaba. Jak zakricite, opravim to  ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #5 kdy: 16. Října 2008, 22:26:02 »
A jedeeeeeeeeeeem  ;D
Na hlavni strance v levem menu uplne dole na vas ceka ctena Tora. Na banneru se pracuje. Take se tam dostanete pres odkaz https://eretz.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=6978&Itemid=230
Preji prijemny poslech i studium a ACHABE DIKY !!!

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #6 kdy: 16. Října 2008, 22:49:29 »
Lehká změna - odkaz na Čtenou Tóru nově v pravém menu, hned pod datem a Zmanim. Takovéto logo

[img width= height= alt=Tóra" title="Tóra]https://eretz.cz/images/stories/torah.jpg[/img]

KristynkaShelZahav

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #7 kdy: 17. Října 2008, 13:36:20 »
Je to vazne krasa, navic s hlasem mileho pana Achaba, ktereho jsem mela tu cest videt na Samajimu pred rokem, na vykladani na Trebicskem hrbitove a cteni s pani Kubatovou,krasne se nam pote v synagoze spalo :) Letos jsem Samajim minula, potkala jsem sveho pritele z Izraele a uz se odtud do Cech nevratila ;) Udelam si s poslechem  Tory krasny nadchazejici sabat :). Timto zdravim pana Achaba.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #8 kdy: 17. Října 2008, 14:34:31 »
Ja mam uplne hopsaci radost hned z nekolika veci.

- z toho, ze Achaba takove krasne dilo napadlo a ze jej realizoval. A taky ze nam dal duveru k hostovani souboru.
- ze si milovanou Toru muze stahnout kazdy
- ze uz nemusim cekat, az se ta nadhera nacte na serveru Imeem (coz trvalo veky) a pak to konvertovat do MP3
- ze mate radost i vy
- ze jsme to ב"ה stihli jeste pred Simchat Tora (uzasna shoda, neni-liz pravda?)
- ze nam provider vysel vstric s navysenim mista pro soubory tak rychle
- ... a vubec

(A taky z toho, ze se blizi zima, protoze to co pro vas znamena leto, je mi splneno v zime. Ja miluju zimu  ;D )

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #9 kdy: 19. Října 2008, 10:05:13 »
Tak jsem si pustila vcera vecer Achaba a mela jsem radost. Pred lety jsem dostala cedecka, kde nacetl Toru Radovan Lukavsky, je to moc krasne a tak jsem byla zvedava jak to udelal Achab. Moc povedene. Jenom jsem uz nemela silu se podivat ktery preklad to cte, jestli ekumenicky anebo rabina Sichra. Mozna, ze by bylo dobre to uvest.
Vsem kdo se na tomto projektu podileji velke diky.

Avniela

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #10 kdy: 20. Října 2008, 04:27:09 »
Nechtěla jsem to tady už přetřásat, ale na Vadera nemám kontakt a nechci, aby si myslel, že jsem ho špatně pochopila, nebo se mu dokonce smála. Myslím, že je z jeho slov je zcela jasné, že zimu má skutečně rád.
Tím větším množstvím smějících se smajlíků jsem chtěla vyjádřit, že mám radost z většiny věcí, které jmenoval, dokonce i tu zimu opravdu miluju taky. To teplo doma jsem přidala v náhlém popudu - zahlodalo svědomí, že trochu toho tepla přeci jen mám ráda. Chtěla jsem být co nejstručnější a vziklo, co vzniklo.
Omlouvám se, že mojí vinou se tu příliš mluvilo o něčem jiném než o daném tématu.

chaje

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #11 kdy: 20. Října 2008, 10:59:47 »
Avnielo, nejsem sice Vader, ale mám dojem, že jste se nikoho nedotkla...ba naopak jsme se dozvěděli různé zajímavosti ze soukromí zůčastněných  ;D mám vůbec pocit, bže muži jsou k zimě nějak tolerantnější...můj muž uklízí do skříně tříčtvrteční kalhoty ve chvíli, kdy já už pomalu tahám rukavice  ;D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #12 kdy: 20. Října 2008, 14:12:58 »
.. a nechci, aby si myslel, že jsem ho špatně pochopila, nebo se mu dokonce smála.
..
Omlouvám se, že mojí vinou se tu příliš mluvilo o něčem jiném než o daném tématu.
Neboj, nikoho ses nedotkla, Vader je otrlý seveřan a na nějaké ty rýpance nehledí.. a navíc jsem to byla já, kdo nejvíc pošťuchoval..
...že jsme trochu "mimo" to se občas stane - jak říkala Chaje - aspoň zjistíme, co kdo rád, co nerad..

A pokud jde o Tóru, tak to mám takovou radost, že skoro ani nemůžu mluvit.. nahrávám si teď i to zpívání hebrejsky..

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #13 kdy: 20. Října 2008, 16:54:41 »
A pokud jde o Tóru, tak to mám takovou radost, že skoro ani nemůžu mluvit.. nahrávám si teď i to zpívání hebrejsky..

Da-li HaShem a dovoli-li Achab, pak bude i zde :-) Zima nezima. (BTW ohledne te poznamy o namraze a moji perine, dnes jsem se bez pyzama odkopal a rano jsem mel v pokoji 9 stupnu  :D )

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #14 kdy: 6. Prosince 2008, 22:24:40 »
Tora je pro me neco, jako krajina se zamrzlyma severskyma kytkama pri minus 40  :) jednim slovem : krasa. Achabovi asi nebudu moct nikdy dostatecne podekovat.

achab

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #15 kdy: 12. Prosince 2008, 14:23:03 »
Gut šabes  (a vlastně gut woch - potože předpokládám, že si Fórum jako i  minulý týden zašábesuje) -  až bude klid a volné ucho, otestujte, prosím, tenhle sajtík...
Za připomíny děkujeme :O)
https://www.lamedwaw.org/tehilim-main.html

-acb-

chawwa

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #16 kdy: 16. Prosince 2008, 19:09:54 »
Gut šabes  (a vlastně gut woch - potože předpokládám, že si Fórum jako i  minulý týden zašábesuje) -  až bude klid a volné ucho, otestujte, prosím, tenhle sajtík...
Za připomíny děkujeme :O)
https://www.lamedwaw.org/tehilim-main.html

-acb-
sice pozdě,ale také hezký týden..a už se těším na výklady k žalmům. Zrovna mně onehda zaujal jeden s číslem 110. ::)

achab

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #17 kdy: 17. Prosince 2008, 02:29:16 »
bs*d

 Taky ho mám rád, už proto, že spolehlivě ukazuje na to, že ježíšek jsou především vánocea zdaleka  ne vždy jen to, co se v něm snažíme nevidět a vidět. (Konkrétně všechny ty lotry po pravici a po levici a melchisedekovské kněžství :o) )
A co na tom žalmíku bere tebe ?
pozdravení

chawwa

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #18 kdy: 18. Prosince 2008, 14:01:07 »
bs*d

 Taky ho mám rád, už proto, že spolehlivě ukazuje na to, že ježíšek jsou především vánocea zdaleka  ne vždy jen to, co se v něm snažíme nevidět a vidět. (Konkrétně všechny ty lotry po pravici a po levici a melchisedekovské kněžství :o) )
A co na tom žalmíku bere tebe ?
pozdravení
šalom, v tom žalmíku mně bere úplně všechno, protože mu vůbec nerozumím he,he. Respektivě o koho jde. Křesťanský svět v něm vidí Ježíše. Mně se to moc nezdá a proto by mně zajímaly nějaké jiné výklady. Vztahoval to David na sebe nebo je řeč o nějakém judském králi,bojovníku? Otázek hafo a nevím, jestli by zde přítomni byli taky zainteresováni. Když tak můžeš napsat i na email, budu ráda za nové poznatky.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #19 kdy: 4. Března 2009, 15:48:40 »
 :-[

Dočítám se na

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/130244

že Tora může být považována za „psula“, פסולה (je diskvalifikována), pokud je nevhodně poznačena, jako v tomto případě, vodoznakem „majetek armády“. Rabi Jaakov Josef opírá své rozhodnutí o odbornou literaturu.
Je v této věci nějaký závazný, směrodatný názor? Obávám se, aby tento precedens nespustil řadu eventuálních zjištění o „invalidních“ Torách na různých místech po světě…  :-[



Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #20 kdy: 4. Března 2009, 16:42:21 »
Citovat

že Tora může být považována za „psula“, פסולה (je diskvalifikována), pokud je nevhodně poznačena, jako v tomto případě, vodoznakem „majetek armády“. Rabi Jaakov Josef opírá své rozhodnutí o odbornou literaturu.
Je v této věci nějaký závazný, směrodatný názor? Obávám se, aby tento precedens nespustil řadu eventuálních zjištění o „invalidních“ Torách na různých místech po světě…  :-[


O jakou "odbornou" literaturu se opírá?   ;D
יואל טייטלבוים

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #21 kdy: 4. Března 2009, 17:22:59 »
:-[

Dočítám se na

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/130244

že Tora může být považována za „psula“, פסולה (je diskvalifikována), pokud je nevhodně poznačena, jako v tomto případě, vodoznakem „majetek armády“. Rabi Jaakov Josef opírá své rozhodnutí o odbornou literaturu.
Je v této věci nějaký závazný, směrodatný názor? Obávám se, aby tento precedens nespustil řadu eventuálních zjištění o „invalidních“ Torách na různých místech po světě…  :-[
To je již jen krůček k tomu, aby se začalo hodnotit, která Tora je lepší než ta druhá a zda původ té které je opravdu v pořádku. A bude li zdobena zlatem, bude asi mít větší váhu než ta obyčejná bez zdobení.
Není snad důležitý především obsah ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #22 kdy: 4. Března 2009, 17:36:25 »
 ;)

To petahyah: Jak je patrno z citovaného www. odkazu. jedná se údajně o dílo Rabiho Ovadii Josefa - Jechave Daat (podle tohoto díla je např. dovoleno použití mikrofonu při čtení Megilly na vzdálenost, na kterou by ještě bylo slyšet přirozený hlas čtoucího) a o dílo Rabiho Ovadii Hadaje – Jaskil Avdi (podle tohoto díla je např. dovoleno stát při čtení Desatera, i přes rozdílný názor Rambama na tuto věc).

To Mr. Samuel: Nejde o zdobení, ale o to, aby do ní nebylo vepsáno něco navíc, nebo ubráno (poškozené písmo, poškozené jméno B-h), nebo neodborně retušováno, a tak. ;)

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #23 kdy: 4. Března 2009, 18:51:17 »
:-[

Dočítám se na

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/130244

že Tora může být považována za „psula“, פסולה (je diskvalifikována), pokud je nevhodně poznačena, jako v tomto případě, vodoznakem „majetek armády“. Rabi Jaakov Josef opírá své rozhodnutí o odbornou literaturu.
Je v této věci nějaký závazný, směrodatný názor? Obávám se, aby tento precedens nespustil řadu eventuálních zjištění o „invalidních“ Torách na různých místech po světě…  :-[
To je již jen krůček k tomu, aby se začalo hodnotit, která Tora je lepší než ta druhá a zda původ té které je opravdu v pořádku. A bude li zdobena zlatem, bude asi mít větší váhu než ta obyčejná bez zdobení.
Není snad důležitý především obsah ?

Absolutní souhlas  ;)
יואל טייטלבוים

kjan

  • Host
Re: Česky namluvená Tóra
« Odpověď #24 kdy: 22. Května 2009, 18:48:44 »
Vrátím se k tématu malou poznámkou a připojím se k tomu, co už bylo řečeno. Ta čtená Tóra je zcela jedinečná a zasluhuje mimořádné uznání a díky.
Toda raba
Kjan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15