Autor Téma: Klerofašismus  (Přečteno 79256 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Klerofašismus
« Odpověď #150 kdy: 13. Listopadu 2008, 20:51:47 »
Probíhala dříve debata o spoluvině papeže Pia XII. za holocaust kvůli tomu, že veřejně neplédovat proti genocidě Židů. Ale neřešilo se, zda by takové plédování k něčemu bylo. Dnes katolíci nemlčí a všiml děje se něco?

Opomíjená genocida
https://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=10393

Kongo. Mlčení světa tváří v tvář genocidě – tak popisují situaci ve východní oblasti své země biskupové Demokratické republiky Kongo. Skrytá genocida, nesmyslné masakry, vědomá likvidace mladých lidí, systematické znásilňování jako válečný prostředek – tak popisuje situaci v regionu Nord Kivu deklarace stálé rady biskupské konference Konga. Zdůrazňuje se v ní, že svědky všech těchto zločinů jsou ti, kterým byla svěřena ochrana míru a obrana civilního obyvatelstva. Naše vláda – píší biskupové – není s to čelit obludnosti problému a celá politická elita prokázala naprostý nedostatek odpovědnosti. Episkopát odsuzuje nezájem, s nímž k situaci v Kongu přistupuje mezinárodní společenství. Podle mínění biskupů se na všech dosavadních mírových konferencích nemluvilo o tom, co je pravým základem konfliktu, a tím je přírodní bohatství země. „Budí to dojem, - čteme v prohlášení biskupů Konga – že tady máme co do činění s velkým a skrytým spiknutím“. V souvislosti s tím episkopát apeluje na všechny obyvatele Konga, aby v žádném případě nepřipustili balkanizaci Konga a nepodepisovali nic, co by zpochybnilo integrálnost hranic. Biskupové si stěžují na to, že všichni – místní vláda i mezinárodní společenství – ignorovali varování, které vyslovili již před měsícem.

Pepino65

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #151 kdy: 13. Listopadu 2008, 21:21:40 »
Původně jsem myslel, že se zde píše o Romech v nějakém ghettu, až později jsem pochopil že se jedná o ultraortodoxní Izraelce. Ultraortodoxní by měli mít stejná práva, ale i povinnosti jako ostatní občané Izraele. Pozitivní diskriminace je nepřípustná. Charedim se úspěšně množí, ale těch kdo by na ně měl vydělávat, a sponzorovat jejich studium Talmudu ze svých daní nepřibývá. Co budou dělat až jich budě většina? Asi budou čekat na nějakou manu a křepelky, nebo se vystěhují do Borought Parku. ;D

Připojím se částečně k tvému názoru, vždy když se děje něco zajímavého (z mého pohledu), tanou mi na mysli další a další dotazy.
Zajímalo by mě, čím se Charedim živí? Zkouším si představit stát Novoizrael, kde by žili pouze Charedim, kdo by se staral o bezpečnost, o obživu (zemědělství, vodohospodářství) atd?
Chleba s cukrem je pro mě opravdu divokou představou - pro svoji prostotu. Ano, na celém světě se lidé dostávají do tíživých situací poměrně často a snadno. Já si dost často připomínám, že i já jsem musel dříve - jedno období - žít skromněji,  to abych náhodou nezpychnul. Přesto, je zde uvedeno, že se jedná o rodiny s více dětmi. Zastávám názor, že každý si má udělat tolik dětí, kolik jich je schopen uživit. V tomto případě mám podezření, že se jedná o nezopdovědnost mužů. Abych to upřesnil a neurazil (příliš), uvedu zde takový příklad z jednoho irského filmu. Manželka v domácnosti, manžel nezaměstnaný (na hospodu v tomto případě bylo), hromada dětí. Žena už toho měla dost a odmítla manželovi být po vůli, načež ji těžce vynadal a také sdělil, že příjde do pekla. Věřím, že pochopíte, co tím chci naznačit.

Elazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #152 kdy: 13. Listopadu 2008, 21:31:44 »
Původně jsem myslel, že se zde píše o Romech v nějakém ghettu, až později jsem pochopil že se jedná o ultraortodoxní Izraelce. Ultraortodoxní by měli mít stejná práva, ale i povinnosti jako ostatní občané Izraele. Pozitivní diskriminace je nepřípustná. Charedim se úspěšně množí, ale těch kdo by na ně měl vydělávat, a sponzorovat jejich studium Talmudu ze svých daní nepřibývá. Co budou dělat až jich budě většina? Asi budou čekat na nějakou manu a křepelky, nebo se vystěhují do Borought Parku. ;D

Připojím se částečně k tvému názoru, vždy když se děje něco zajímavého (z mého pohledu), tanou mi na mysli další a další dotazy.
Zajímalo by mě, čím se Charedim živí? Zkouším si představit stát Novoizrael, kde by žili pouze Charedim, kdo by se staral o bezpečnost, o obživu (zemědělství, vodohospodářství) atd?

V pásu osídlení žili většinou jenom charedim. Jejich potomci vybudovali Izrael a nejmocnější židovskou komunitu v USA. Já bych se o ně tak moc nebál  ;D

eleazar

  • Host
Utopie?!
« Odpověď #153 kdy: 13. Listopadu 2008, 21:39:56 »
Třeba se jedná o supertajný plán, jak demograficky zachránit jišuv.

Sekulární a jiné v pracovním procesu aktivní Izraelky by ke konverzi na továrny na vojáky nejspíš nepřesvědčil ani Jirka Paroubek, a tak tuto funkci musí přebrat jejich ultraortodoxnější souputnice.
A až jich bude dost, tak by se daly utáhnouti šrouby. A až ješívníci budou muset sloužit v armádě a normálně pracovat, to pak poroste jak ekonomika, tak vojenská síla ;) ;) ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15