Autor Téma: Volby  (Přečteno 9477 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Volby
« kdy: 22. Září 2008, 21:15:36 »
Podporují, nepodporují. Jak kdo.

Třeba právě ten Šas podporuje, protože zbožné sefardské rodiny mají dětí více a finančně na to nebývají příliš skvěle. Takže Šas hájí zájmy svých voličů.

A třeba Likud zase hájí zájmy svých liberálně orientovaných voličů, kteří mají dětí méně a chtějí nižší daně a méně výdajů na chudé. Netanjahua dodnes někteří chudší Izraelci nenávidí za jeho ekonomické reformy, kterými jako ministr financí v Šaronově vládě postavil na nohy ekonomiku a nastartoval dodnes trvající růst - ale tvrdě to odskákaly na škrtech na přídavcích právě rodiny s více dětmi.

Kdybych to měl srovnat s ČR, tak (s jistou rezervou) to lze přirovnat ke KDU-ČSL (Šas), ODS (Likud), ČSSD (Strana práce). Kadima by mohl být něco jako Unie svobody  ;)

chaje

  • Host
Volby
« Odpověď #1 kdy: 22. Září 2008, 21:47:51 »

Kdybych to měl srovnat s ČR, tak (s jistou rezervou) to lze přirovnat ke KDU-ČSL (Šas), ODS (Likud), ČSSD (Strana práce). Kadima by mohl být něco jako Unie svobody  ;)

a SZ by se nenašla?  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Volby
« Odpověď #2 kdy: 22. Září 2008, 21:58:49 »
SZ je tu slaba. Spis se prosazuji v minicipalnim meritku. Ovsem kdyz jednou aktiviste rozdavali letacky na lesklem kridovem papire a ja jsem jim rekla, ze je budu podporovat az budou mit letaky na recyklovanem papire, tak nevedeli co po nich chci. Tohle je tu bohuzel zanedbane a na radary je tu take nepotrebuji, ty tady mame i bez zelenych.  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Volby
« Odpověď #3 kdy: 22. Září 2008, 22:12:31 »

Kdybych to měl srovnat s ČR, tak (s jistou rezervou) to lze přirovnat ke KDU-ČSL (Šas), ODS (Likud), ČSSD (Strana práce). Kadima by mohl být něco jako Unie svobody  ;)

a SZ by se nenašla?  ;D

Křídlo Kuchtové je Merec  ;) Ale pro Bursíkovskou většinu zrovna analogii nemám.
V ČR ale zase nejsou třeba arabské strany (zatím).

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Volby
« Odpověď #4 kdy: 23. Září 2008, 13:12:38 »
SZ, není náhodou zelená barvou muslimů. Bursík a spol jsou možná zakuklení muslimové.  >:D
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Volby
« Odpověď #5 kdy: 23. Září 2008, 13:17:54 »
Ááá, tak to mi nedošlo, ale je to zajímavý postřeh! Inšaláh!  >:D

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Volby
« Odpověď #6 kdy: 23. Září 2008, 13:57:18 »
Teď jste mě fakt dostali ! Já už vím, jak ty naše strany budu nazývat ! Všichni na mě budou koukat jako blázen, ale zejména jste perlili s rozdělením zelených. To nemá chybu! Jenom mě tam chybějí Komunisti, to nevím jak mám nazývat a hlavně nevím koho mám volit. Poraďte. Zdraví Míla :)

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Volby
« Odpověď #7 kdy: 23. Září 2008, 14:44:06 »
Zdravím,

Už jsme se od původního tématu dostali opravdu hodně daleko, ale on ten problém s nerozhodností koho vlastně volit, začíná být velmi aktuální. Jsem pravidelným pravicovým voličem, ale přestože se za to trochu stydím, letos - poprvé od revoluce snad ani nepůjdu k volbám. :-[

Copa já vim?

Lechem

Vodník

  • Host
Volby
« Odpověď #8 kdy: 23. Září 2008, 14:58:35 »
přestože se za to trochu stydím, letos - poprvé od revoluce snad ani nepůjdu k volbám. :-[
Nemáte se za co stydět! Já Vaše rozhodnutí naprosto chápu a asi bych v ČR udělal totéž. Já zde v Holandsku volil lecos, napravo i nalevo, ale vypadá to, že budu už volit pouze "blanco" - to je místní varianta toho "nejít k volbám": totiž že tam jdete, ale odevzdáte prázdný lístek, čímž říkáte: z vás, vy lumpové, nebudu volit nikoho!

chaje

  • Host
Volby
« Odpověď #9 kdy: 23. Září 2008, 22:08:20 »
je to zajímavé, zrovna včera, když jsem četla tuhle debatu, tak jsem uvažovala, že tentokrát snad fakt nepůjdu k volbám...protože je to zoufalství

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Volby
« Odpověď #10 kdy: 23. Září 2008, 22:34:20 »
Tak já do krajských a vůbec už ne do obecních voleb celostátní politiku nemíchám. Krajská a obecní zastupitelstva nemají vliv na to, co se peče v parlamentu a ve vládě a naopak.

Nicméně tohle by mohla být možná zajímavá debata, která by si zasloužila další názory, pokud bychom to posunuli o kousek dál:

Která strany (které strany) jsou dobré pro správný vztah ČR k Izraeli, k Židům? Kdo z našich politiků je a kdo není "dobrý pro Izrael"?

Pepino65

  • Host
Re: Volby
« Odpověď #11 kdy: 24. Září 2008, 00:06:52 »
.... Která strany (které strany) jsou dobré pro správný vztah ČR k Izraeli, k Židům? Kdo z našich politiků je a kdo není "dobrý pro Izrael"?

Tak možná jsem skeptik, ale strana? Podle mě žádná, ovšem je tu naštěstí ohromná spousta sympatizujících politiků (Zeman, Žantovský, Klaus ...) napříč spektrem, důležité je, aby ti politici svůj vliv a sympatie dokázali "prodat".


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Volby
« Odpověď #12 kdy: 24. Září 2008, 00:08:43 »
Mno, ono právě s těmi politiky to není tak žhavé. Zeman je už více méně bez vlivu. Žantovský je velvyslancem v Izraeli. A Klaus? Já vůči němu netrpím předsudky, ale nějaké náklonnosti jsem si nevšiml. To už spíš Topolánek.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15