Judaismus > Recepty

Roš ha šana a vše co se děje v kuchyni

<< < (2/2)

Zina:
Žádné recepty mě nenapadají.Jen jablečné koláče,štrůdly na všechny způsoby.Ještě lépe chutnají koláče hruškové.

zoom:
NO blizi se Jom Kipur, ta co varite, ja VAm prozradim, co delam ja - ohromnou slepici polivku v ktere je vsechno - tedy predevsim to kureci maso, zelenina (tu varim zvlast), nudle, macesove knedlicky, kreplach / ty koupene, protoze nemam na ne trpelivost. A je to. Nakonec se to vsechna spoji dohromady a podava s barchesem cili chalou. Vedle se muze polozit take vareny kvetak a/anebo brokolice. Vyhodou tohoto pokrmu je, ze clovek do sebe dostane dostatek tekuniny. Jako predkrm se muze dat gefilte fisch, ale nemusi. Neni od veci udelat k obedu nejakou dusenou rybu s bramborama. A pak pred pustem tu polivku. Hospodyne se nebude drit a dietolog to muze pochvalit a ostatnim nebude spatne. A nezapomente zitra od rana pit vice nez je zvykem a nepit kafe, to dela problemy pri pustu. Preji vsem umereny pust, aby se citili opravdu jako ti andele.  ;D

Jicchak:
Vážení přátelé především paní Zoom přemýšlel jsem co je to špaldová mouka to víte já už mnohé česky zapoměl a tu jsem si vzpomněl že byjste mi mohli nesmírně pomoci já velmi těžko dovážím do jisraele krupici, neprodává se tu někde krupice na kaši a jestli jak kde a jak se to jmenuje?

zoom:
To je jednoducha odpověď - špalda to je כוסמין to je přece ta pátá obilnina, která se nesmí na Pesach, prodává se v charedi samoobsluhách už připravená ke spotřebě, celozrná s hechšerem rav Vaya.Je trochu drahé, ale výborné. Skladuje se v lednici v samoobsluhách anebo v chladících pultech. Já ji doma skladuji v mrazáku. Na pytlíku jsou také vytištěné dobré recepty. Krupice se jmenuje סולת tu prodávají normálně ve všech obchodech, je třeba ji prohlédnout a protože je trochu hrubší než česká tak je na kaši dobré ji namočit v mléce alespoň na hodinu, než ji vaříme.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi