Autor Téma: Mesiáni  (Přečteno 121790 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Mesiáni
« kdy: 22. Září 2008, 00:10:20 »
Tak jsem dnes trochu nahlédl do věrouky mesiánů a nejsem z toho vůbec moudrý....

eleazara, tohle je Vaše společenství? https://www.kehilatyeshuahamashiach.eu

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #1 kdy: 22. Září 2008, 06:46:56 »
Ne není, toto společenství ani nepůsobí v Praze ;) a reprezentují podle mě spíš ten "nikodémovský" typ.

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #2 kdy: 22. Září 2008, 07:53:36 »
Ojvavoj, ono je vás v Česku víc? To snad ne.... Hrůza.

Ehm, zdá se mi to, nebo má jden z těch šašků na kipě napsáno Rabi Nachman z Breslavi"?  ::) Ten by vás hnal bičem...
-----

BTW - četli jste tohle?:
https://kspce.blog.cz/0806/radovali-se-prilis-brzy-jeste-k-rozsudku-izraelskeho-nejvyssiho-soudu-ohledne-pristehovalectvi-mesianskych-zidu

Zajímavý článek a nemohu říci, že by mě nepotěšil. Některé závěry jsou docela trefné.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Mesiáni
« Odpověď #3 kdy: 22. Září 2008, 08:01:58 »
Musim rici, ze jsem take klikla a z pocitace na me dychlo neco divneho, ovsem pri prohlizeni fotek se pocitac "polozil" . Neberu to jako mysticke znameni, ale kdo vi ... Nu kazdy ma neco. Ale je to trochu divne. Ja si myslim, ze tancovat soucasne na dvou svatbach nelze.  ???

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mesiáni
« Odpověď #4 kdy: 22. Září 2008, 08:53:31 »
 :)
To Elazar: velmi cenný článek, stručně ujasňující situaci. Díky za vyhledání. :D

gv

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Mesiáni
« Odpověď #5 kdy: 22. Září 2008, 08:57:05 »
 ;)  ;D  ;) ..já u nich byla, u těch třineckých na Tu bišvat..
Do ješivy k nim chodit nebudu  ;D ale jsou to milí lidičkové.. Jak jsem kdysi v létě posílala odkaz na profil s videjkem "Erev shabat u nás..." - dva mrňaví rozjívení kluci tam zpívali s maminkou Šalom alejchem - tak to je z Třince..

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #6 kdy: 22. Září 2008, 13:19:27 »
Ehm, zdá se mi to, nebo má jden z těch šašků na kipě napsáno Rabi Nachman z Breslavi"?  ::) Ten by vás hnal bičem...
K Nachtmannovi jsem se nikdy nehlásil a co já pamatuji, tak v naší sektě nikdy nebyl přetřásán.
Není mi jasné, proč by jeho jméno měl mít mesián napsané kdekoliv (měl sice některé myšlenky podobné našim, ale nás by nejspíš opravdu hnal :)) a nosit jarmulku >:(

Max

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #7 kdy: 22. Září 2008, 13:22:10 »
Teď jsem na to koukal. Na tom webu dokonce dávají odkaz na Breslov Radio - tedy na breslovské chasidim. Asi to mají v hlavě opravdu DOST pomotané.

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #8 kdy: 22. Září 2008, 13:29:09 »
Teď jsem na to koukal. Na tom webu dokonce dávají odkaz na Breslov Radio - tedy na breslovské chasidim. Asi to mají v hlavě opravdu DOST pomotané.
To mají, aspoň někteří. Kdybych tady mohl citovat z mojí korespondence s jejich mluvčím, tak by spousta křesťanů i židů valila oči. :P
« Poslední změna: 22. Září 2008, 13:36:47 od eleazar »

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #9 kdy: 22. Září 2008, 16:53:16 »
Jednou jsem zabloudil na seznamu.cz (??) na diskuzní fórum ohledně judaismu... Myslím, že o tom tady psala Vaderova kámoška Luciana. Tam se to mesiány jen hemžilo, no děs a hrůza, co budu víc povídat, takže jsem raději rychle vzal klávesy na ramena. Jestli to jsou ti samí, pak se situace vyjasňuje. Celkově to na mě působí jako grupa pomatenců, co si na něco jen hraje. Smutné je, pokud tito lidé opravdu pocházejí z židovských rodin. To je tragédie.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mesiáni
« Odpověď #10 kdy: 22. Září 2008, 17:06:52 »
Z mého pohledu to je smutný pohled, ať už pocházejí odkudkoliv. Navrhuji - v rámci fair play - řešení. Nejprve by s nimi měl v rámci rekognoskace terénu a "vnitřní misie" promluvit někdo z židovské strany (třeba nějaký agilní chabadnik :D ) a zjistit, kdo je židovského původu a zachranitelný. A až tohle první výběrové kolo proběhne, tak bych jim tam poslal nějakou kvalitní křesťanskou misionářskou partu  ;)

Něco jako když se dělilo Svobodné město Terst - kus k Itálii, kus k Jugoslávii, ale ať už ten podivný útvar fofrem zmizí  ;D

chaje

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #11 kdy: 22. Září 2008, 17:08:18 »
Z mého pohledu to je smutný pohled, ať už pocházejí odkudkoliv. Navrhuji - v rámci fair play - řešení. Nejprve by s nimi měl v rámci rekognoskace terénu a "vnitřní misie" promluvit někdo z židovské strany (třeba nějaký agilní chabadnik :D ) a zjistit, kdo je židovského původu a zachranitelný. A až tohle první výběrové kolo proběhne, tak bych jim tam poslal nějakou kvalitní křesťanskou misionářskou partu  ;)

Něco jako když se dělilo Svobodné město Terst - kus k Itálii, kus k Jugoslávii, ale ať už ten podivný útvar fofrem zmizí  ;D

 ;D ;D ;D

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #12 kdy: 22. Září 2008, 18:00:36 »
Jednou jsem zabloudil na seznamu.cz (??) na diskuzní fórum ohledně judaismu... Myslím, že o tom tady psala Vaderova kámoška Luciana. Tam se to mesiány jen hemžilo, no děs a hrůza, co budu víc povídat, takže jsem raději rychle vzal klávesy na ramena. Jestli to jsou ti samí, pak se situace vyjasňuje. Celkově to na mě působí jako grupa pomatenců, co si na něco jen hraje. Smutné je, pokud tito lidé opravdu pocházejí z židovských rodin. To je tragédie.
Neházej nás všecky do jednoho pytle prosím, zvlášt ne mě s ex-chasidy. V době vzniiku naší sekty byly tendence uchovat v křesťanském náboženství židovské národní dědictví, čelním představitelem těchto snah byl Ješuův bratr Jákov. Také tam byla určitá skupina lidí, která věřila v  Ježíše, ale nábožensky se viděli jako farizeové (tj. dnes talmudisté). S těmito lidmi byly problémy od začátku - a jak je vidět jsou dodnes.
Z mého pohledu to je smutný pohled, ať už pocházejí odkudkoliv. Navrhuji - v rámci fair play - řešení. Nejprve by s nimi měl v rámci rekognoskace terénu a "vnitřní misie" promluvit někdo z židovské strany (třeba nějaký agilní chabadnik :D ) a zjistit, kdo je židovského původu a zachranitelný. A až tohle první výběrové kolo proběhne, tak bych jim tam poslal nějakou kvalitní křesťanskou misionářskou partu  ;)
Něco jako když se dělilo Svobodné město Terst - kus k Itálii, kus k Jugoslávii, ale ať už ten podivný útvar fofrem zmizí  ;D
Doufám, že nechcete dokonat to, o co se snažila římská církev - zasimilovat křesťany, kteří se národnostně považují za Židy a učinit je součástí gojim, aby tito lidé přišli o všechna požehnání, na která mají nárok jako potomci Jisroele.

Pepino65

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #13 kdy: 22. Září 2008, 19:13:38 »
Elazar  : eleazar=  Sparta - Slavia. Přátelé, Vaše vzájemné hašteření sleduji rád. Hrajete fair-play, ale tvrdě.  ;D
« Poslední změna: 22. Září 2008, 20:14:57 od Pepino65 »

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mesiáni
« Odpověď #14 kdy: 22. Září 2008, 19:18:33 »
Což se ne vždy dá říci o tom fotbale  :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #15 kdy: 22. Září 2008, 19:39:29 »
Jednou jsem zabloudil na seznamu.cz (??) na diskuzní fórum ohledně judaismu... Myslím, že o tom tady psala Vaderova kámoška Luciana. Tam se to mesiány jen hemžilo, no děs a hrůza, co budu víc povídat, takže jsem raději rychle vzal klávesy na ramena. Jestli to jsou ti samí, pak se situace vyjasňuje. Celkově to na mě působí jako grupa pomatenců, co si na něco jen hraje. Smutné je, pokud tito lidé opravdu pocházejí z židovských rodin. To je tragédie.
Neházej nás všecky do jednoho pytle prosím, zvlášt ne mě s ex-chasidy. V době vzniiku naší sekty byly tendence uchovat v křesťanském náboženství židovské národní dědictví, čelním představitelem těchto snah byl Ješuův bratr Jákov. Také tam byla určitá skupina lidí, která věřila v  Ježíše, ale nábožensky se viděli jako farizeové (tj. dnes talmudisté). S těmito lidmi byly problémy od začátku - a jak je vidět jsou dodnes.
Uchovávat "národní" dědictví v náboženství, které se od počátku staví jako nadnárodnostní je dost podivné... O farizejství učedníků můžeme debatovat a diskutovat a bádat - ale to je asi tak všechno.
Z mého pohledu to je smutný pohled, ať už pocházejí odkudkoliv. Navrhuji - v rámci fair play - řešení. Nejprve by s nimi měl v rámci rekognoskace terénu a "vnitřní misie" promluvit někdo z židovské strany (třeba nějaký agilní chabadnik :D ) a zjistit, kdo je židovského původu a zachranitelný. A až tohle první výběrové kolo proběhne, tak bych jim tam poslal nějakou kvalitní křesťanskou misionářskou partu  ;)
Něco jako když se dělilo Svobodné město Terst - kus k Itálii, kus k Jugoslávii, ale ať už ten podivný útvar fofrem zmizí  ;D
Doufám, že nechcete dokonat to, o co se snažila římská církev - zasimilovat křesťany, kteří se národnostně považují za Židy a učinit je součástí gojim, aby tito lidé přišli o všechna požehnání, na která mají nárok jako potomci Jisroele.
Z pohledu židovství ti "židé" o veškerá požehnání už dávno přišli, když uznali falešného mesiáše (a jako potomky nebohého Jaakova, který se v machpele právě obrací o 360 stupňů při pohledu na jejich počínání, je tak maximálně čeká trest vhodný pro פושעי ישראל - schválně jestli někdo ví, co je čeká? :D ).
Z pohledu křesťanství o toto zaslíbení přišli rovněž, neboť i když přijali Ježíše jako Krista, tak jej nepřejali tím správným způsobem a nadále zpátečnicky tvrdošíjně lpí na rozdělení mezi pronárody a Izraelem  ;)

Pepino65:
Zcela a zásadně protestuji proti tomu být označen jako slávista  >:D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mesiáni
« Odpověď #16 kdy: 22. Září 2008, 20:16:08 »
Jednou jsem zabloudil na seznamu.cz (??) na diskuzní fórum ohledně judaismu... Myslím, že o tom tady psala Vaderova kámoška Luciana. Tam se to mesiány jen hemžilo, no děs a hrůza, co budu víc povídat, takže jsem raději rychle vzal klávesy na ramena. Jestli to jsou ti samí, pak se situace vyjasňuje. Celkově to na mě působí jako grupa pomatenců, co si na něco jen hraje. Smutné je, pokud tito lidé opravdu pocházejí z židovských rodin. To je tragédie.
Neházej nás všecky do jednoho pytle prosím, zvlášt ne mě s ex-chasidy. V době vzniiku naší sekty byly tendence uchovat v křesťanském náboženství židovské národní dědictví, čelním představitelem těchto snah byl Ješuův bratr Jákov. Také tam byla určitá skupina lidí, která věřila v  Ježíše, ale nábožensky se viděli jako farizeové (tj. dnes talmudisté). S těmito lidmi byly problémy od začátku - a jak je vidět jsou dodnes.
Dobře, ale jaký smysl - z hlediska náboženského - má uchovávat v rámci křesťanství židovské národní dědictví? Křesťanství je nadnárodní, nemá nic společného s žádným národem. Uchovávat v rámci křesťanství výlučnost jakéhokoliv národa je z hlediska věroučného nesmysl.


Z mého pohledu to je smutný pohled, ať už pocházejí odkudkoliv. Navrhuji - v rámci fair play - řešení. Nejprve by s nimi měl v rámci rekognoskace terénu a "vnitřní misie" promluvit někdo z židovské strany (třeba nějaký agilní chabadnik :D ) a zjistit, kdo je židovského původu a zachranitelný. A až tohle první výběrové kolo proběhne, tak bych jim tam poslal nějakou kvalitní křesťanskou misionářskou partu  ;)
Něco jako když se dělilo Svobodné město Terst - kus k Itálii, kus k Jugoslávii, ale ať už ten podivný útvar fofrem zmizí  ;D
Doufám, že nechcete dokonat to, o co se snažila římská církev - zasimilovat křesťany, kteří se národnostně považují za Židy a učinit je součástí gojim, aby tito lidé přišli o všechna požehnání, na která mají nárok jako potomci Jisroele.

Samozřejmě, že chci. Křesťané z Židů a křesťané z Nežidů jsou totéž. Z křesťanského pohledu jsou si rovni co do práv i povinností. Pouze v době počátku Církve prostě ti z Židů zachovávali i některá židovská přikázání, která ovšem z křesťanského pohledu nejsou nutná.
Pořád platí ta moje základní otázka: Věříte, že Vás při Soudu zachrání dodržování micvot nebo zástupná oběť Ježíše Krista?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mesiáni
« Odpověď #17 kdy: 22. Září 2008, 20:20:20 »
Uchovávat "národní" dědictví v náboženství, které se od počátku staví jako nadnárodnostní je dost podivné... O farizejství učedníků můžeme debatovat a diskutovat a bádat - ale to je asi tak všechno.

Z pohledu židovství ti "židé" o veškerá požehnání už dávno přišli, když uznali falešného mesiáše (a jako potomky nebohého Jaakova, který se v machpele právě obrací o 360 stupňů při pohledu na jejich počínání, je tak maximálně čeká trest vhodný pro פושעי ישראל - schválně jestli někdo ví, co je čeká? :D ).
Z pohledu křesťanství o toto zaslíbení přišli rovněž, neboť i když přijali Ježíše jako Krista, tak jej nepřejali tím správným způsobem a nadále zpátečnicky tvrdošíjně lpí na rozdělení mezi pronárody a Izraelem  ;)

Pepino65:
Zcela a zásadně protestuji proti tomu být označen jako slávista  >:D

Přesně tak. Četl jsem tuhle odpověď až poté, kdy jsem napsal svoji. Nicméně se shodneme :)

Až na jeden detail - jestli Jákov zarotoval o 360°, tak dle mého skromného soudu je ve stejné poloze, jako předtím a nic se vlastně nestalo. Chtělo by to jiný úhel...

Já tedy nevím, ale když si má člověk vybrat mezi "vládní Rudou Spartou" a "židovskou Slávií", tak bych si asi ty komouše z Letné nevybral  ;D Jinak samozřejmě Vivat Bohemians  :)

Pepino65

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #18 kdy: 22. Září 2008, 20:22:49 »

Pepino65:
Zcela a zásadně protestuji proti tomu být označen jako slávista  >:D

Hluboká omluva a pochopení.  ;D

S P A R T A !!!
« Poslední změna: 22. Září 2008, 20:26:04 od Pepino65 »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mesiáni
« Odpověď #19 kdy: 22. Září 2008, 21:23:57 »

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #20 kdy: 22. Září 2008, 22:01:01 »
to Pepino65: Mě nijak nevadí být označen za sparťana, vždyť starověcí Sparťané byli též potomky Avrohoma :D

to Elazar: Pomoz mně analfabetovi s ještě analfabetičtějším počítačem, který mně někdy nezobrazuje ivrit správně. Z pohledu křesťanství o žádné zaslíbení nepřicházíme. Jedině, kdybychom se na základě dodržování mitzvot chtěli separovat od gójů, anebo chtěli góje judaizovat, tak by to nebylo úplně košer.
Jelikož nevěříš ve vzkříšení Mošeho, tak polemizovat s Tebou o vzkříšení Jaakova prozatím nebudu.

to Scooolie: Věřím, že Ješu je mocnější, než si Elazar myslí, a že mi zařídí, abych na soud vůbec nešel. Také věřím, že dodržování mitzvot a jejich učení mně zajistí postavení v Království Nebes. Navíc dodržování mitzvot je moje nezcizitelné právo, stejně jako Vaše je nedodržovat jich, a to i v případě, že by to žádný smysl nemělo.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mesiáni
« Odpověď #21 kdy: 22. Září 2008, 22:08:45 »
to Scooolie: Věřím, že Ješu je mocnější, než si Elazar myslí, a že mi zařídí, abych na soud vůbec nešel. Také věřím, že dodržování mitzvot a jejich učení mně zajistí postavení v Království Nebes. Navíc dodržování mitzvot je moje nezcizitelné právo, stejně jako Vaše je nedodržovat jich, a to i v případě, že by to žádný smysl nemělo.

Je podle Vás tím, za koho je křesťany uznáván (Spasitelem světa, trojjedinou součástí Šéfa)?
Jak podle Vaše pojetí zařídí, abyste na soud vůbec nešel?

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #22 kdy: 22. Září 2008, 22:25:54 »
Je podle Vás tím, za koho je křesťany uznáván
z větší části ano, nepovažuji Jej za Boha
Spasitelem světa
určitě, nevěřím sice ve všeobecnou spásu, ale i ti, kteří nakone půjdou do pekla mají (technicky vzato) většinou možnost Jej poznat a přijmout
trojjedinou součástí Šéfa)?
jak to myslíte ;) Bůh a Jeho Syn jedno jsou.
Jak podle Vaše pojetí zařídí, abyste na soud vůbec nešel?
Nijak zvlášť mě to nezajímá, stačí věřit v Něj/být Mu věrný a zbytek je Jeho věc. Jinými slovy, je to milost (chesed) od Boha příp. Ješuy samého.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mesiáni
« Odpověď #23 kdy: 22. Září 2008, 22:29:07 »
Až na jeden detail - jestli Jákov zarotoval o 360°, tak dle mého skromného soudu je ve stejné poloze, jako předtím a nic se vlastně nestalo. Chtělo by to jiný úhel...

Jestlize hodne dlouho mrtvy clovek vykona takovou obratku, pak bych na tom shledal cosi podivneho, nikoliv normalniho  ;)

Citovat
Jinak samozřejmě Vivat Bohemians  :)

Bobyyyyyyyyy !  >:D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Mesiáni
« Odpověď #24 kdy: 22. Září 2008, 22:54:55 »
Je podle Vás tím, za koho je křesťany uznáván
z větší části ano, nepovažuji Jej za Boha
Spasitelem světa
určitě, nevěřím sice ve všeobecnou spásu, ale i ti, kteří nakone půjdou do pekla mají (technicky vzato) většinou možnost Jej poznat a přijmout
trojjedinou součástí Šéfa)?
jak to myslíte ;) Bůh a Jeho Syn jedno jsou.
Jak podle Vaše pojetí zařídí, abyste na soud vůbec nešel?
Nijak zvlášť mě to nezajímá, stačí věřit v Něj/být Mu věrný a zbytek je Jeho věc. Jinými slovy, je to milost (chesed) od Boha příp. Ješuy samého.

Je předpokladem záchrany plnění micvot?
Nebo stačí požádat o milost? A ta milost je závislá na smrti Ježíše na kříži, která je zástupnou obětí a jeho zmrtýchvstání?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15