Judaismus > Rabín odpovídá na Vaše dotazy

Leciva housenka

<< < (2/6) > >>

zoom:
Nepredpokladam, ze po Vas chteji aby jste jedl zivou housenku, mate jist asi nejaky lek, jehoz jeden komponent je jaksi, ehm asi dosti nekoser, zpravidla se v takovem pripade je dobre zeptat jeste jednoho lekare a take rabina. Pravidlo, ktere se v takovych pripadech zpravidla aplikuje, je, ze nazor lekare je urcujici. Tak bych doporucovala poradit se jeste s jednim lekarem (second opinion nikdy neni na skodu) a pak se zeptat presnym dopisem s uvedenim KONKRETNICH udaju rabina, ktery se vyzna v kasrutu, leceni a take v celkovych podminkach Vaseho zivota. kazdopadne to neni otazka na forum. Preji hodne zdraavi. Me pred dost lety take renomovany ortoped rekl, ze nebudu chodit a vida chodim, mam tak prilezitost kazdy den znovu a znovu dekovat za to ze chodim s vetsi vroucnosti, nez bych to cinila, kdyby mi to ten pan doktor tehdy nerekl.  :)

ada:
Dobry den,
velmi dobre Vam, Vader, poradila zoom. Spytat sa este lekara i rabina. Ja by som sa este vsak opytala konkretne na formu liecby tohto lieku a jeho väzbu s telom. Niektore akoze lieky maju fungovat na baze schopnosti regulovat energiu jing-jang a tu uz nie je vsetko v poriadku. Ale ak to ma byt cast alebo produkcia organizmu, ktora svojimi vlastnostami ma dobre posobenie po prijati organizmom na urcite procesy v nasom tele a nic ine za tym neväzi.... tak to uz potom ostava na nasom rozhodnuti a (z Vasej pozicie) na rabinovi, predsa len rabin je autorita, ktora je od Boha a ktory nam dal i tych lekarov  ;) . V kazdom pripade a predovsetkym treba mysliet na Neho, ze nas stvoril a Jeho dych a nic ine, nam dalo zivot. To, co sa ludom zda snad uz nemozne, pre Neho nie je nemozne. Vie do poslednej bunky ako v nasom tele prebieha jej dej a co s cim suvisi.... A to sa tyka i alternativnych moznosti mediciny i liekov. V tom prvom mam akesi tusenie, ze to nie je akosi ciste, ale v liekoch to mam tazsie. Za alternativny liek niektori povazuju totiz aj obklad zo skorocelu (jitrocelu) na rany, ktory bezne pouziva moja stara mama. Pretoze dnes sa uz takato forma liecby velmi nepouziva.
Viem, ze je to vsetko zname, ale tak isto je velmi dolezite vytrvat s Nim v castom kontakte (ako napriklad David). Neustale. Aj rodic pomoze svojmu dietatu, ak ono s nim zije a preto musime s Bohom zit - stvoril predsa vsetko i vsetky hviezdy ma spocitane, kazdu jednu pozna po mene. Sme stvoreni na Jeho obraz, spravil nas panmi nad dielami svojich ruk a je blizky vsetkym, ktori ho vzyvaju - cloveka vzdy vedia prijemne potesit posledne kapitoly Zalmov. Treba si zaroven davat pozor, aby sme vsak hned neuzatvarali rozne zavery a zbytocne nerozoberali tieto veci. Poznam jednu maminku, ktorej sa dieta narodilo v nie velmi dobrom zdravotnom stave a este pocas tehotenstva jej odporucili si dat to dieta vziat. Bol to pre nu dost velky sok, ale co vedela urcite je, ze si dieta vziat nenecha. Nemala to svedomie, ked si uvedomila ze z neziveho sa zive vytvorit neda a v jej stadiu tehotenstva uz babätku veselo bilo srdce a fungovali i ine organy.  Lekari ju upozornovali na to, ze dieta sa vsak narodi mrtve. Narodilo sa zive, no s neprijemnou zdravotnou vadou. Informovali ju o kratkom, len niekolko dnovom alebo nieolkotyzdnovom  zivote dietata. Po niekolkych mesiacoch po jeho narodeni, podstupilo operaciu, ktoru podla lekarov nemusi prezit. Po preziti opreracie a dobrom zvladnuti organizmom upozornovali maminku o moznych poruchach vnimania, ci uz zraku, hmatu...ale i chapania. Dieta ma teraz 6 rokov a je zdrave a na svoj vek dobre psychicky vyspele a inteligentne (a velmi krasne). ...u Boha nie je nic nemozne a je blizky vsetkym, ktori ho vzyvaju...
No, je to dlhy pridpevok, ja viem...

gvodrazka:
 :)Je to přesně jak říká Zoom!
Och, jak nesnáším housenky a Vy jste přímo předurčen k jejich likvidaci, resp. budete to teď mít v popisu práce! Musíte být co nejdéle živ, už jen proto, aby se mohlo zlikvidovat co nejvíce housenek na výrobu Vašeho léku!  ;D Není onou housenkou náhodou Olgoj Chorchoj? ;D

Ještě nás všechny přežijete, pane kolego. :)
gv

Vader:

--- Citace: gvodrazka kdy  9. Září 2008, 10:51:54 ---Není onou housenkou náhodou Olgoj Chorchoj? ;D

--- Ukončit citaci ---

Kdepak, ten (pry) zije v mongolskych poustich, zatimco tahle mrska se vyskytuje v pasmu smrti v Himalaji.


--- Citovat ---Ještě nás všechny přežijete, pane kolego. :)

--- Ukončit citaci ---

Tohle nerad slysim. Jednak to rikavam pratelum, kteri maji prokazatelne na kahanku, druhak prezit uzitecnejsi lidi je chucpe.

A ted bych rad slysel vyjadreni vsech, tedy rad bych poprosil o jejich osobni nazor - (a je to tady zas) je milosrdna lez nebo cilene zatajeni hnusnych a pritom nezvratnych informaci omluvitelne ? Nakousl jsem tuto debatu v diskusi o r. Teitelbaumovi.

Samuel:
Vadere, to je opravdu těžká otázka a asi i názory se budou lišit. Nejen podle naturelu odpovídajících, ale i podle jejich životních zkušeností.
Je jistě jednodušší podává li hnusnou pravdu lékař pacientovi, než má li ji svému blízkému říci člověk sám. Přesto jsem v těchto věcech pro maximální upřímnost. A vy víte, že jisté zkušenosti mám.
Jistě toto téma není na zjednodušené odpovědi v diskusním fóru, to je na trochu delší povídání.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi