Autor Téma: Založení státu?  (Přečteno 23910 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Založení státu?
« kdy: 5. Dubna 2012, 19:53:47 »
Jak to vlastně tenkrát bylo?
Co vím, po druhé světové OSN na Britském mandáte Palestina chtěla zřídit oddělené státy pro Araby a pro Židy.
Ale na území pro Židy byla určitá Arabská menšina.
Tato menšina byla vyhnána.
Dále se na vzniku Izraele podíleli i teroristé, jako zavraždění Britských osob, tak za zavraždení Folke Bernadotta, Švédského diplomata co za Války pomáhal vyjednávat propuštění Židů z lágrů.


1) Proč se toleruje u Izraele jeho oslavování teroristů - pojmenování ulic, četstná ocenění žijících členů - přitom třeba Česko a Slovensko je za poválečný postoj k menšinám kritizováno?
2) Jak to bylo se založením? Mě to přijde jako samý paskvil, jako bych na Banát, té části Rumunska kde je česká menšina, přitáhnul s půlkou českého národa, a když by se Rumunům nelíbilo že jim zabírám územím, tak bych je vyhnal, a nazval je teroristy.


Do těchto dvou bodů mi musíte vnést světlo.

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Založení státu?
« Odpověď #1 kdy: 5. Dubna 2012, 20:06:52 »
Jestli chcete skandalizovat, tak honem na Lidé cz.  ;D Neberte to tak vážně, prosím.
Pokud chcete opravdu vědět, přečtěte si dobrou knihu, nebo odborný článek. Tak namátkou mě napdá velmi povedená kniha Sionismus a stát Izrael (Michael Krupp, Vyšehrad 1999), tam je všechno do detailů na relativně malém rosahu (asi 200 stran) a je to dobře přeložené do čestiny. Pokud vládente i jiným jazykem, dobře popsaná problematika založení státu i s takovými "lidskými" komentáři současníka a souvěrce napsala Hannah Arendt ve svých Jewish Writings, je filosof a politolog, ví, o čem mluví. Titulů je samozřejmě více, to jen, co mě napadlo.   

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Založení státu?
« Odpověď #2 kdy: 5. Dubna 2012, 20:11:46 »
Jo a ještě něco... Ono upřímně, to, jak vzniknul náš slavný československý stát bylo také pěkně diskutabilní: pár důležitých pánů se sešlo u ženevského jezera a tam domluvili, že chtěj kus zemně a už si rozdělili vládní posty... Zjednodušuji to, ano, ale to samé jste udělal výše Vy.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Založení státu?
« Odpověď #3 kdy: 5. Dubna 2012, 20:14:30 »
Jo a ještě něco... Ono upřímně, to, jak vzniknul náš slavný československý stát bylo také pěkně diskutabilní: pár důležitých pánů se sešlo u ženevského jezera a tam domluvili, že chtěj kus zemně a už si rozdělili vládní posty... Zjednodušuji to, ano, ale to samé jste udělal výše Vy.
Děkuji za knihy, pročtu si nějakou, ale zkušenost mi říká že není nad osobní konverzaci.
Tudíž, jestli máte čas, rád si to vyslechnu od Vás.
A k druhému tématu: Ano, jenže my jsme nestříleli do "okupační správy", nevraždili diplomaty co nám pomáhali. Ano, byl ČS legie, ale ty útočili na vojenské cíle, nešlo o teroristické organizace co umísťiovali bomby a podřezávali někoho v temném rohu...

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Založení státu?
« Odpověď #4 kdy: 5. Dubna 2012, 23:52:09 »

Moc fajne kniha Ó jERUZALÉME - nací neutrální frantíci  to dělali podle výpovědí svědků.
A Břetislav Tureček napsal Nesvatá válka o svatou knihu.



Za doby kdy vládu drželi Britové nebyli žádné oficiální židovské ani arabské struktury co by drželi(účinně) extremisty na uzdě. žE by se pojmenovávali izraelske ulice po teroristech to nevim. Co vim že Menachem Begin byl terorista (i když měl alespon tolko slušnosti aby to popřel) a byl ve vládě.
Taky vím, že osadníci oslavují Barucha Goldsteina -teroristu. Ale upřímně to není nic proti masovému oslavování arabských teroristů. A jsem si 99% jist že pojmenování ulice po Goldsteinovi by neprošlo. U Arabů to prochází běžně


K té arabské menšině: Menšina byla vyhnána i židovská z té arabské části a když se vrátila, vznikly tím dnešní osady. Arabská menšina utíkala (aspoň co vím já) hlavně sama
1)ze starchu z války-hlvně po židovsém masakru v dejr jásínu-aRAbská média dokonce chtěla araby vybudit k odporu a masakr zveličovala-a nechtěně dosáhla opačného výsledku - Arabové se lekli a utekli.
2) poslali je pryč arabští vůdci sousedních zemí, s tím že až porazí Židy tak se budou moci vrátit
3) vyhnali je židovští vojáci - ale o tom sem nečetl- můžu se jen dohadovat- čirá spekulace pro mě








Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #5 kdy: 18. Června 2014, 14:54:19 »
OK, zkusím v kostce nahradit ty stovky stran právnické literatury. Vím, že mě bude spousta lidí tahat za slovíčka, ale třeba se někdo trochu povznese nad detaily bude schopen pochopit smysl :-)


1) OSN nemá právní moc určovat státy
To znamená, že OSN nemůže jednostranně rozhodnout s právní závazností, že třeba Severní Morava se stane romským státem. Jediné, co může v tomto ohledu OSN dělat, že posvětí domluvu právních subjektů - v tomto případě českého státu a romských zástupců. Takže pokud bychom my a romové s tím nesouhlasili, tak OSN může vyhlašovat co chce a nic z toho nemá právní váhu.
Právní základ státu Izrael neleží v rozhodnutí OSN z roku 1947, ale na konferenci v San Remo v roce 1920 (a krapet dřív v Balfourově deklaraci). Závěry konference v San Remo byly schváleny Ligou Národů a později i OSN jako nástupnickou organizací. A je důležité zmínit, že konference v San Remo rozhodla, že stát Izrael bude OBNOVEN a nikoliv ZALOŽEN. Protože bylo známé, že Izrael na tomto území existoval, byl vyhnán a nyní se vrací zpět. Zároveň bylo právně stvrzeno, že Izrael nebude vyhánět arabské obyvatelstvo. Britové byli pověřeni mandátem, aby se postarali, že se tak stane. Jenže britové zradili pravdu a svévolně rozhodli, že velkou část onoho území (cca 3/4) dají do rukou arabům, konkrétně jednomu šéfovi jednoho kmene, aby se arabové z Izraele zde mohli shromáždit a toto mít jako svůj stát VEDLE Izraele. Tento stát se dnes jmenuje Jordánsko. Tedy Jordánsko bylo původně rozhodnuto, že bude patřit Izraeli, ale britové to svévolně dali arabům s tím, že zbytek území bude patřit židům.
V roce 1947 se to OSN stále nezdálo a chtěli, aby i zbytek území byl rozdělen na arabskou a židovskou část. Izraelci opět ustoupili a souhlasili s tím, že se opět ukrojí kus jejich území.  Právní problém je, že arabové s tímto nesouhlasili, protože by to znamenalo, že by fakticky uznali vedle ležící stát Izrael, což je z hlediska jejich muslimské víry není možné a dokazuje, že Alláh není všemohoucí. Proto toto rozhodnutí OSN je PRÁVNĚ neplatné a platí původní rozhodnutí z roku 1920. Proto Judsko a Samaří (stejně jako východní Jeruzalém) nejsou okupovaná území, ale regulérně patří Izraeli.
Navíc je nutné si uvědomit, že nikdy neexistoval nikdo jako palestinský národ nebo snad palestinský stát. Území Izraele bylo v historii okupováno kde kým a nikdy zde nebyla žádná pořádná vláda, národ nebo království. Patřilo to chvilku římanům, peršanům, byzantské říši, egyptu, křižákům a osmanské říši. Nikdo z nich tu nechtěl fakticky žít - jenom to zkrátka dobil a víc se o to nestaral.
Izrael tedy nikoho odnikud nevyhazoval a nikomu nic nezabíral.
V roce 1948 Izrael nechtěl už na nic dalšího čekat a vyhlásil stát Izrael, který byl v zápětí napaden araby z okolních zemí. Tito arabové řekli arabům žijícím na území Izraele, aby se na chvíli odklidili stranou, že smetou Izrael do moře (vyhlásili genocidu), a pak se budou moci vrátit zpátky.
K překvapení všech Izrael tuto válku vyhrál. A ty "uprchlíky" vyhnané samotnými araby nechtěl žádný arabský stát přijmout. Ani Egypt a ani Jordánsko. Přitom zároveň bylo z okolních arabských zemí vyhnáno cca 850 tisíc židů. Tolik k otázce "uprchlíků".


Takzvaný palestinský národ vznikl až v šedesátých letech jako nástroj k mezinárodnímu tlaku a vytváření falešné představy, že tu snad je někdo, kdo má nárok na Izrael a jeho území. Například Organizace na Osvobození Palestiny vznikla v roce 1964 a já bych rád věděl, od koho chtěla údajné svoje území osvobozovat, když Izrael byl ještě v době před šestidenní válkou, takže na relativně malém území, o které se dnes nikdo nehádá, že opravdu patří Izraeli. Diskutuje se nad Judskem, Samařím, Golanama a Pásmem Gaza. Ale dle výše napsaného je snad veškerá diskuze zbytečná.


Omlouvám se za všechny historické zkratky, snad to poslouží pravdě :-)
Víc v kostce to neumím :-)

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Založení státu?
« Odpověď #6 kdy: 19. Června 2014, 20:30:01 »
Navážu na předcházející příspěvek.Nejdřív k citaci:z hlediska jejich muslimské víry není možné (aby uznali stát Izrael). Korán si mnohdy protiřečí,ale ze svaté knihy muslimů je zde citace,která není v rozporu s možnosti existence státu Izrael,tedy podle jejich knihy:


Súra 5.Prostřený stůl 23-24 (podle alternativního číslování 20-21): A hle,pravil Mojžíš lidu svému:"Lide můj,pomněte dobrodiní Božího vůči vám,když mezi vámi učinil proroky a vás učinil vládci a dal vám to,co nedal nikomu z lidstva veškerého.


Lidé můj!Vstupte do svaté země !!!,kterou vám Bůh zaslíbil !!!,a neobracejte kroky své !!!,abyste se neobrátili v ty,kdož utrpí ztrátu !!!!!!!

V Koránu je výzva,příkaz !!!,aby Izraelité vstoupili do svaté země,a nemají obracet své kroky nazpět,aby neutrpěli ztrátu.Na jednom videu jsem viděl jistého islámského duchovního,který se snažil argumentovat,že současní Židé nejsou ti praví etničtí Židé,že nejsou semitského původu,takže se jich to nemůže týkat,nějaký návrat.Že jsou to jen náboženští židé,ne etničtí,že jsou to Chazaři.Typická demagogie.Nepřítelem Izraele je DEMAGOG  :)  .


Je pravdou,že chtěli zahnat Židy do moře,alespoň podle jejich hlášek,(jestli se neinspirovali faraonem,co nechával topit chlapce v Nilu).


Co se týče Palestiny,tento název se poprvé objevuje u Hérodota.Oficiálně je užíván od roku 135.Pohanský císař Hadrián přejmenoval území Izraele po porážce Bar Kochbova povstání po úhlavním nepříteli Izraelitů,po Pelištejcích.V latině se nazývali Philistaei,a jejich země se nazývala Palaestina.


Pelištejci,nesemitský kmen,patřili do tzv. mořských národů.Tento národ zanikl,nechal se helenizovat.Od roku 135 jsou Palestinci obyvatelé Palestiny,bez ohledu na jejich národnostní původ.Na území žili příslušníci různých národů.


Člen OOP Zahír Músejn v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw 1977:Žádný palestinský národ neexistuje.Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračováním našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu.Ve skutečnosti dnes žádný rozdíl mezi Jordánci,Syřany a Libanonci není.O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů,protože národní zájmy Arabů vyžadují,abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního palestinského národa.

Jordánsko jako suverenní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu.Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu,Jaffu,Beer-ševu i Jeruzalém.Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu,nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.

Myslím,že dnes už by se někteří z nich ani moc spojovat nechtěli,mohli přijít o "dobrá místa."   :)

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #7 kdy: 20. Června 2014, 08:35:03 »
Nu, postoj Mohameda k židům se vyvíjel, respektive pokud mu pomáhali, tak je v koránu chválil, když mu nepomáhali, tak je v koránu haněl :-) Takže argumentovat koránem ve vztahu k židům se nedá vytržením z kontextu a hlavně dobového zařazení. Což se nemá dělat ani v Tenachu - jinak bychom si mohli stěžovat, že je Tenach hrozně tvrdý, když nám přikazuje, abychom dítek babylonských házeli proti zdi.


Já ale měl na mysli jinou věc.
Dle muslimské víry je svět rozdělen na dva domy - Dům Alláhův a Dům Války. Dům Alláhův je takový, kde už platí islámské zákony a právo, a území patří tedy Alláhovi. Dům Války je takové, kde tomu tak ještě není, a bojuje se o to, aby tomu tak bylo.
Dům Alláhův patří Alláhovi a tedy se NIKDY nesmí stát znovu Domem Války, protože by to dokázalo Alláhovu nevšemohoucnost, protože si nedokázal udržet území, které už jednou bylo jeho. Konference v Chartúmu de facto následuje tuto myšlenku a prohlašuje ono slavné "3x ne" proti Izraeli, závazné pro všechny arabské země. Proto zkrátka Palestinským arabům nejde o vlastní stát, který už mohli několikrát mít, ale jde jim o neexistenci Izraele. Mimochodem všimněte si znaku Fattáhu. Je na něm celá země Izrael, takže veřejně prohlašují, co je jejich úmysl ohledně Izraele. Něco málo k tomu zde: https://palwatch.org/main.aspx?fi=157&doc_id=10962
Když Mahmúd Abbás v OSN odevzdával svoji "přihlášku mezi ostatní státy", tak na těch dokumentech byl stejný znak, tedy celá mapa Izraele. Ale to zjevně nikomu v OSN nevadilo. Možná to Abbás při předávání zakryl palcem, aby si toho pan Kimoono nevšiml  ;)

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Založení státu?
« Odpověď #8 kdy: 20. Června 2014, 18:18:25 »
Co se týká výkladu Koránu,tak to není z moji hlavy.Korán jak známo si protiřečí,příkazy v Koránu považují muslimové za závazné.Takto nějak podobně argumentoval nějaký umírněný islámský učenec.Tato umírněná skupina vykladatelů je ve výrazné menšině.Podle většinového výkladu mají větší váhu verše pozdější,tedy ty agresivní,které přebíjí ty mírnější.Navíc jsou tu  agresivní hadísy.Muslimové mají příkaz válčit:Súra 9.Pokání 39:Jestliže nevytáhnete do boje,Bůh vás potrestá trestem bolestným,vystřídá vás národem jiným a nebudete Mu moci v ničem uškodit,neboť Bůh je věru mocný.


Súra 9.Pokání 33:On je ten,jenž vyslal posla Svého se správným vedením a náboženstvím pravdivým,aby zvítězilo nad všemi náboženstvími jinými,i když se to nelíbí modloslužebníkům.

Je jasné,že většina lidí na světě dobrovolně na islám nepřestoupí,tak muslimové musí podle veršů válčit.Nedovedu si představit,kdyby nějaký islámský stát měl vojenskou sílu USA,a chtěl tyto příkazy naplňovat,to by vedlo ke třetí světové válce.V Koránu je i příkaz mučit oponenty:Súra 8.Kořist 12:A hle,Pán tvůj vnukl andělům:"Jsem s vámi,podpořte tedy ty,kdož uvěřili!Já vrhnu do srdcí těch,kdož nevěří,hrůzu a vy bijte je po šíjích a bijte je po všech prstech!"

Súra 9.Pokání 5:Až uplynou posvátné měsíce,pak zabíjejte modloslužebníky,kdekoliv je najdete,zajímejte,obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy!!!...

Proti nemuslimům je příkaz chystat všemožné nástrahy,léčky,do této kategorie patří i lhaní,dohody s nimi jsou mnohdy jen cáry papíru,jejichž text slouží k oklamání protihráče.


O tom rozdělení na dva domy vím,ale je vidět,že to nefunguje,že válčí mezi sebou navzájem.O Fatáhu,jeho jméno znamená "dobytí".V Konstituci této organizace bylo vytyčeno 5.cílů.(mezi naše cíle patří):Úplné osvobození Palestiny,a vymazání sionistické ekonomické,politické,vojenské a kulturní existence.


V pátém článku první kapitoly dokumentu měli:Osvobození Palestiny je národní povinnost,která musí být podporovaná arabským národem.


Nevím,v jakém stavu je jejich konstituce teď.  :)

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #9 kdy: 21. Června 2014, 21:51:21 »
To rozdělení na dva domy právě že funguje. Ani Hamás a ani Fatáh nechce vlastní stát vedle Izraele, ale vždycky a jenom místo Izraele. Ba dokonce by jim nevadilo nemít vlastní stát žádný, hlavně když Izrael nebude tam, kde je teď.


Katolická církev se taky neshodne v mnohém s různýma protestantskýma církvema, ale přesto nacházejí vzácnou shodu ve vztahu k židům a státu Izrael (b-hužel, neboli B-hu k žalu a pláči). Tak stejné je to i s Fatáhem a Hamásem. Mezi sebou se hádají, ale oba dva moc dobře ví, že ani pro jednoho z nich není přijatelná existence židů a židovského státu v regionu.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Založení státu?
« Odpověď #10 kdy: 22. Června 2014, 17:10:07 »
Co se týče těch dvou domů,tak ten islámský má být domem míru a neislámský domem války,to znamená,že v neislámském domě bojují muslimové proti těm ostatním.Co jsem měl na mysli,co zcela určitě nefunguje je, aby islámský dům byl domem míru.V současné době se snad nejvíc válčí v "islámském domě míru."Jinak samozřejmě platí,že většina muslimů je protiizraelská,s tím postřehem souhlasím,a jejich "dům" je protiizraelský.


Co se týče křesťanských církvi a jejich vztahu ke státu Izrael,tam to je poněkud složitější.Když vezmu největší katolickou církev,tak jsem se tam setkal jak s protiizraelským křídlem,které uvízlo v šílených konspiračních teoriích,tak s proizraelsky orientovanými členy této církve,ale větší část to asi nijak moc neřeší,zda pro,nebo proti.Ale názorové rozdíly budou i krajové,jinak např. v ČR,a jiné to bude na Slovensku (horší).Zde mluvím ale o aktivních členech,nikoliv papírových,kterých většina (v ČR),a z kterých má mnoho blíž k ateismu.Co se týče protestantských církvi,těch je skutečně mnoho,to bude asi různé,ale vím o lidech kteří podporují Izrael alespoň slovně,tedy tady u nás v ČR.V USA je jich víc,své názory dokazují i skutky.Co se týče pravoslavné církve,tak se to nedá zevšeobecnit,ale tam víc platí,že mají k Židům nedůvěru,když jsem se bavil s jedním duchovním kdysi před mnoha lety,tak jsem byl docela překvapen že až tak moc.Pravdou ovšem je,že jsem mluvil jen s několika členy,a tento "průzkum" vůbec nemůže být reprezentativní.Nejostřejší reakce byla,když jsem mluvil se Syřanem (Arabem),rozumný člověk,ale jakmile přišla řeč na téma Izrael,tak změnil tón na nepřátelský,řekl:"Škoda,že je Hitler nevyhubil."U ateistů je to různé,většina to asi nijak neřeší,ale hlavně levicově a ultralevicově naladění vystupují proti Izraeli,a není jich málo (v ČR).Do levice a ultralevice počítám i obdivovatelé Hitlera (těch je menšina),přívržence komunistů,soc. demokratů a dalších levých stran (těch je většina).Takové zkušenosti mám.  :)
« Poslední změna: 22. Června 2014, 17:18:28 od cogavec »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #11 kdy: 22. Června 2014, 20:39:27 »
Úplně bych si nebyl tak jistý tím domem míru. Je to zkrátka dům Alláha, tedy ano, místo, kde už není třeba bojovat o duchovní čistotu, protože vládne právo šaría. Na druhou stranu to muslimové berou tak, že sice tak trochu mezi sebou bojujou, jak moc budou extrémní… ale panuje shoda, že Izrael bylo už domem Alláha. Takže ano, Hammás bojuje i proti Fatáhu, protože si myslí, že oni jsou taky málo proAlláhovský… a tak je to i v jiných arabských zemích.
Každopádně je pro ně nepřijatelné, aby tu byl Izrael, protože se to bere jako vytržení z ruky Alláha.


S těma křesťanama je to těžký a asi taky na trochu jiné vlákno. Ale všechny jejich různé ekumenické spolky, WCC (World Church Council) a podobný jsou celkem jasně protiIzraelský. Křesťané, kteří podporují Izrael, jsou spíš napříč církvema. Nedá se říct, že třeba tahle nebo tamta je celá proIzraelská.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Založení státu?
« Odpověď #12 kdy: 22. Června 2014, 23:36:22 »
Dár al-harb=dům války.Dár al-islám=dům islámu.Slovo islám pochází z kořene arabských písmen seen,laam,meem.To dává salaam.Z těchto písmen pochází slovo islám,doslovně:podřízení,odevzdání se,mír,bezpečí.Salaam znamená pro muslimy jednu z Alláhových vlastností.To znamená že dům islámu by měl být i domem míru,a tím rozhodně není.Tolik vysvětlivka.  :) 

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #13 kdy: 23. Června 2014, 08:29:27 »
Jasně, to já chápu. Ale upřímně, mě je jedno, zda to přesně podle našeho názoru znamená Dům Salámu nebo Dům Sejra. Důležitý přece je, jak s tím pracují sami muslimové. K čemu přece je, pokud my jim vysvětlíme, že se nemusí bát, že to Dům Alláha nikdy nebyl, protože se o to území pořád perou a hádají. To je jako kdybychom my židé chtěli rozsuzovat křesťanům jejich spory o dichotomii nebo trichotomii.
Pro muslimy je to Dům Alláha a my dva se s nima můžeme do krve hádat a diskutovat, že to není možné, protože  a protože…


Ale samozřejmě, že ten váš názor vezmou za svůj, ale to se stane až tehdy, až Izrael zabere celé to území a celý nemuslimský svět to uzná za jejich právo. Pak teprve budou hledat vysvětlení, jak "vokecat" ten dům alíka. A pak rádi přijdou za námi pro radu a my jim řekneme: "Hele, klucí ušatí, buďte v klidu, to nikdy psí bouda alíka nebyla, protože jste se nikdy nemohli shodnout, na čím dvorku to vlastně stojí."
Vidíš to, jaká nás čeká strmá kariéra v muslimském učeném světě :-) Asi bych si měl krapet zvopáknout arabský písmenka.

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Založení státu?
« Odpověď #14 kdy: 23. Června 2014, 11:49:10 »
To je jen muslimská (utopická) představa (ten jejich mírový dům),ve skutečnosti se hádají např. v Libyi,kde si jdou po krku,v Egyptě,v Sýrii,v Libanonu,v Iráku,v Somálsku,v Afghánistánu,v Pákistánu atd..To jsem chtěl jen naznačit.

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #15 kdy: 23. Června 2014, 12:32:17 »
Ano, přesně tak. Proto jsem naznačoval, že bych to neviděl tak na jistotu s tím Domem Míru. Proto jsem vás opravoval a víc směřoval vaši pozornost k samé podstatě věci, protože se upínat na Dům Alláha = Dům Míru je utopie.


Muslimové nikdy neuznají existenci židovského státu v této lokalitě. Podle toho je potřeba se zachovat a s tím počítat. Spíš než míru s muslimy věřím, že je pravděpodobnější dosáhnout pochopení a uznání pravdy státu Izrael celou západní Evropou a společné koordinované pomoci proti muslimské vlně nenávisti.
Když píšu "pravděpodobnější", tak tím myslím, že i zázrak se může stát. Kdežto mír s muslimy není ani na zázrak.

Offline laczko.jan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #16 kdy: 21. Srpna 2014, 14:29:24 »
No bude to ešte zaujímavé. Hlavne s v súvislosti s možnou úlohou Ruska v celom tomto procese.

Offline laczko.jan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Pohlaví: Mužské
Re:Založení státu?
« Odpověď #17 kdy: 3. Září 2014, 12:19:57 »
Pripravuje si Rusko pôdu na vojnu Magog? Oni to ešte asi nevedia...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15