Všeobecná kategorie > Politika v Zemi Izrael

Izrael se vzdává území

(1/15) > >>

chaje:
Jak je vůbec možné, že Izrael je najednou ochoten vzdát se území, aniž by za to cokoliv dostal? Slib, že se "bude jednat" je prakticky ničím...vždycky se tvrdilo, že Golany jsou strategickým územím, že kdo má Golany, ovládá celý izraelský sever až k Tel Avivu, a najednou tohle...ze všech stran se dává pryč území už tak malé země, za nic, jen za "přísliby", až z Izraele nezbyde vůbec nic...začínám mít pocit, že silný stát, odhodlaný se bránit proti všem, nějak vyměkl a zeslábl  ???

Karels:
Tohle je mi také záhadou, a protože politice nerozumím (obzvláště té izraelské), tak to ani nemůžu jakkoliv okomentovat...  ???

Elazar:
Tento pocit už mají někteří hodně dlouho...

zoom:
Kdyz jsem to rano slysela ve zpravach, ta jsem neverila svym usim, ale obavam se, ze Olmert je skutecne vseho schopen. Divim se, ze se nepoucil tim, co se stalo s Saronem. Ale nemyslim, ze tato vlada ma jeste mandat neco rozhodnout. I kdyz Cipi Livni to vidi podobne. Anebo je to vypustena bublina a ted se ceka na reakce. (alespon doufam.]

gvodrazka:
 ;)

Počkat, počkat, počkat, ... ještě nikdo nikomu nic nepředává. Zatím jde jen o "sondáže" a "pokusné balónky". Nehledě ke skutečnosti, že ke vzdání se Golan by bylo nutno rozhodnout legislativním procesem (schválením zákona rušícího zákon o Golanech jako součásti Státu Izrael).
Berme si z toho jen to pozitivní: ukazujeme gesto dobré vůle...  ;)

gv

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi