Anketa

Holešov

holešov
4 (100%)
holešov
0 (0%)

Celkem hlasovalo: 2

Autor Téma: židovské svátky Holešov  (Přečteno 47934 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva Daňuková

  • Host
židovské svátky Holešov
« kdy: 28. Července 2008, 17:50:40 »
Zdravím,nevím kolik z Vás bylo v kině Svět v Holešově 27.7.ve20.00 .Nevím jestli to byla provokace nebo zpívat o Ježíši Kristovi před stovkou židů opravdu nechápu.Jinak super

Karels

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #1 kdy: 28. Července 2008, 18:46:23 »
Chystám se tam nespíše zítra. No taky se divím, ač jsem křesťan, tak nevím, zpívat o Ježíši na židovských svátcích...?  ???

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #2 kdy: 28. Července 2008, 19:23:59 »
jinak ty svátky nemají chybu,ubytování je za 50 kč na Sokolovně,spousta ochotných lidí ,dobrá společnost. :)

Karels

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #3 kdy: 28. Července 2008, 19:25:41 »
Loni jsem nebyl, předloni ano. A docela se mi tam líbilo.  :)

Karels

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #4 kdy: 28. Července 2008, 19:28:24 »
Škoda, dneska je tam beseda s Arnoštem Lustigem a následně promítání filmu na motivy jeho knihy, ale dnes to už nejspíše nestihnu.

eleazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #5 kdy: 28. Července 2008, 20:01:31 »
Zdravím,nevím kolik z Vás bylo v kině Svět v Holešově 27.7.ve20.00 .Nevím jestli to byla provokace nebo zpívat o Ježíši Kristovi před stovkou židů opravdu nechápu.Jinak super
Treba proto, ze se jedna o žida.

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #6 kdy: 28. Července 2008, 20:09:10 »
 >:D taky názor

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #7 kdy: 28. Července 2008, 20:38:26 »
No ono je to mozna tak, je to sice festival inspirovany zidovskou kulturou, ale zadny svatek to neni. Je to v prenesenem smyslu slova svatek kulturnich lidi, kteri se chteji dozvedet neco zajimaveho o zidovske kulture a tradicich. Nikdo tam prece nedelal misii a kdyz ten umelec ma tu pisnicku v repertoaru, tak proc ne. Jinak pro verici zidy je to stejne obdobi smutku - 3 tydny smutku od 17 tamuzu do 9 avu. Takze kdyz si pripomenou, ze krestane se obcas ve jmenu jednoho zida chovali vselijak, neni to take naskodu. Ja bych se poradani hudebniho festivalu v tomto obdobi, ktere je pro zidy velmi tezke radeji vyhla, ale me se nikdo neptal a konecne tusim, ze tam bude i rabin Sidon .... 

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #8 kdy: 28. Července 2008, 20:46:13 »
Pisnicku ano,muze si zpivat treba v kostele  ale hodne lidí to otráviloi a začli odcházet :'(

Elazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #9 kdy: 28. Července 2008, 21:01:20 »
Můžu se zeptat o co se jedná?

Jediné, co myslím, že by mě tam mohlo pohoršit, je papež zpívající velkopáteční mši nebo eleazar vykřikující "ješua mašiach" a distribuující Delitzchovu "Brit chadaša"...  ;D
A předpokládám, že nic z toho se nestalo. :)

Elazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #10 kdy: 28. Července 2008, 21:07:42 »
No ono je to mozna tak, je to sice festival inspirovany zidovskou kulturou, ale zadny svatek to neni. Je to v prenesenem smyslu slova svatek kulturnich lidi, kteri se chteji dozvedet neco zajimaveho o zidovske kulture a tradicich. Nikdo tam prece nedelal misii a kdyz ten umelec ma tu pisnicku v repertoaru, tak proc ne. Jinak pro verici zidy je to stejne obdobi smutku - 3 tydny smutku od 17 tamuzu do 9 avu. Takze kdyz si pripomenou, ze krestane se obcas ve jmenu jednoho zida chovali vselijak, neni to take naskodu. Ja bych se poradani hudebniho festivalu v tomto obdobi, ktere je pro zidy velmi tezke radeji vyhla, ale me se nikdo neptal a konecne tusim, ze tam bude i rabin Sidon .... 

Přesně tak, navíc pokud se nepletu, tak sdružení Olam není židovskou komunitou, ale sdružením zabývajícím se židovským kulturně-náboženským dědictvím Holešova, jinak velmi krásného městečka. Byl jsem velmi příjemně překvapen členy onoho sdružení, mají zájem, jsou velmi vstřícní, přátelští... Pravý opak ve srovnání s židovským muzeem v Praze  :D

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #11 kdy: 28. Července 2008, 21:15:15 »
elazare presne tak, v Holesove jsoui vic pratelsti lide

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #12 kdy: 28. Července 2008, 21:36:28 »
jestli se nekomu dostalo do rukou to DVD tak to radsi vyhodte

eleazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #13 kdy: 28. Července 2008, 22:44:20 »
Pisnicku ano,muze si zpivat treba v kostele  ale hodne lidí to otráviloi a začli odcházet :'(
Treba si z toho vemou promoteri pouceni a priste vsadi na jiny repertoir.

ari180

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #14 kdy: 28. Července 2008, 23:10:47 »
Musim Vas vsetkych poprosit aby ste sa zamerali na server Eurabia.cz a to konkretne na najnovsi clanok s nazvom:    Je islám nejlepší náboženství? Důkazy mluví o opaku

https://www.eurabia.cz/Articles/2130-je-islam-nejlepsi-nabozenstvi-dukazy-mluvi-o-opaku.aspx

Musim konstatovat,ze je to naozaj uzasny clanok,zaoberajuci sa faktami,statistikami a vedeckymi vyskumami.Mne osobne sa velmi pacil a vrelo ho odporucam.

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #15 kdy: 28. Července 2008, 23:51:04 »
Více takových článku.A také srovnávat  i jiné země  Evropy,Asie,Ameriky s muslimskými zeměmi,porovnávat jejich hospodářskou situaci atd.Ale nevěřím,že by začali chápat v čem je problém.

Elazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #16 kdy: 29. Července 2008, 00:06:55 »
Pisnicku ano,muze si zpivat treba v kostele  ale hodne lidí to otráviloi a začli odcházet :'(
Treba si z toho vemou promoteri pouceni a priste vsadi na jiny repertoir.

A co tam tedy zpíval tak hrozného?

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #17 kdy: 29. Července 2008, 06:39:11 »
no predstavte si ze jdete na zidovsky festival a v kine vam zacnou zpivat krestanske pisnicky.Mam hodne fotek tak muzu poslat :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #18 kdy: 29. Července 2008, 15:08:13 »
Mam hodne fotek tak muzu poslat :)

To by bylo prima  :)  Pokud byste souhlasila, otiskli bychom na hlavní stránce Eretzu jako fotoesej. A samozřejmě jestli máte chuť, můžete ty fotky okomentovat nebo napsat článeček.

Poslat můžete na můj mail scooolie (v) centrum (tóčka) cz

Elazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #19 kdy: 30. Července 2008, 08:53:44 »
Milý Ari, jistě  sis všiml, že se téma jmenuje "židovské svátky Holešov". Nevím, co s tím má společného tvůj názor na madridskou konferenci. Co si takhle založit nový thrad, třeba "Ariho báječně jednoduchý svět" nebo "Ari osvícený" či něco takového. Vezmi si příklad z fanuela, ten to kdysi také udělal.               

Elazar

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #20 kdy: 30. Července 2008, 12:30:24 »
Nevím jestli to byl záměr autorky, nebo bude fotoesej ještě doplněna o nějqké další pěkné fotky (doufám!!), ale to na obrázku není synagoga, nýbrž obřadní síň (chcete-li, márnice).

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #21 kdy: 30. Července 2008, 12:36:47 »
já jsem poslala jen fotky,komentář k topmu psal Scooolie

Eva Daňuková

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #22 kdy: 30. Července 2008, 12:38:48 »
ale fotek mám spoustu,můžu poslat přes Skype,moje adresa eva 4091

ari180

  • Host
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #23 kdy: 30. Července 2008, 13:09:26 »
Milý Ari, jistě  sis všiml, že se téma jmenuje "židovské svátky Holešov". Nevím, co s tím má společného tvůj názor na madridskou konferenci. Co si takhle založit nový thrad, třeba "Ariho báječně jednoduchý svět" nebo "Ari osvícený" či něco takového. Vezmi si příklad z fanuela, ten to kdysi také udělal.               

Sorry,ale akobu tu nebolo 10 dalsich tem pri ktorych sa diskutovalo o niecom inom nez sa povodne malo. Jednoducho sa tak diskusia zvrhla.
Nechcelo sa mi vytvarat novu temu,ale ked Vas "Ariho báječně jednoduchý svět" tak velmi obtazuje,staci to prehliadnut.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: židovské svátky Holešov
« Odpověď #24 kdy: 30. Července 2008, 13:11:19 »
Ari myslim skutecne, ze by bylio vhodne otevrit nove tema. K Holesovu to precejen nepatri.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15