Autor Téma: Kdo je....  (Přečteno 19901 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Kdo je....
« kdy: 26. Března 2007, 08:15:36 »
Ohledně výroku Ehuda Baraka, ten člověj je natolik nenormální že tomu i věří ale ne všichni čtenáři rozumí že to je pro pobavení, já bych nechal takovýmto jiné místa pro jejich výlevy a žvanění, byl jsem za jeho vlády a osobní přítomnosti ve vězení byť jen krátce a tudíž jsem stihl přijmout rychle národní koncencus který přijala i jeho vlastní strana prostě jej bojkotovat, nyní jej někdo štrachá ven protože si myslí že nic horšího být nemůže, ale může.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #1 kdy: 26. Března 2007, 10:30:12 »
Ty výroky jsou vybírány podle toho, zda je to něco zajímavého. Bez ohledu na to, zda s tím člověk souhlasí nebo zda je to nesmysl. Proto také byly citovány výroky lidí z Hamasu, Fatáhu, apod. Mě osobně prostě ten Barakův výrok pobavil  :) Když jsem to četl, tak jsem se smál. Jemu. I obsahu výroku.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kdo je....
« Odpověď #2 kdy: 26. Března 2007, 11:29:54 »
Ono je to skutečně problematické, já jsem všera slyšela jeho projev a nevěděla jsem jestli se mam smat anebo plakat. Problem je ye v Izraeli je precejen dost lidi, kteri jsou ochotni mu veřit.  ::)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #3 kdy: 26. Března 2007, 12:00:24 »
Tak ono tohle platí asi všude na světě. Teď se omlouvám všem stoupencům Země Izrael, kteří jsou současně fanoušky pana současného předsedy ČSSD - ale při některých částech jeho projevu na víkendovém sjezdu strany (znám ovšem jen z médií) jsem měl velmi podobný pocit jako Zoom při Barakovi...

... chvílemi jsem se bavil, chvílemi jsem nevěřícně kroutil hlavou...

Občas prostě v politice je legrace - která přestává být legrací ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že ten politik to myslí vážně a bude to chtít realizovat...

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Kdo je....
« Odpověď #4 kdy: 26. Března 2007, 12:16:29 »
Já mám to štěstí že nemám televizi na radio nemám čas a navíc většina orotdoxnéích stanic byla přepadena a zrušena a tudíž výroky pana Baraka mohu nechat na posmívání jiným. Mám nyní mnoho práce v oblasti práce o rozvodech navíc přrkládám knihu o vyhnání židl ze španělska parašas hašavua a dalších pár maličkostí, kromě toho jdeme nyní se synem do kamenolomu dělat oheň. A blázni ať se radujou a hlavně hodně daleko od nás.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #5 kdy: 26. Března 2007, 12:50:14 »
Moudrá slova. Televize je žrout času. Rádio se hodí, protože od práce nezdržuje tolik. Přeji pěkný den, užijte si ho s rodinou - to je velmi moudře strávený čas.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kdo je....
« Odpověď #6 kdy: 26. Března 2007, 14:03:21 »
Televizi již také nemáme desátý rok a nemohu si to vynachválit. Co se týká politiky (alespoň té v Česku) bohatě stačí si přečíst, co za bláboly jsou politici schopni vyplodit i bez toho, že by je člověk přitom viděl. Jinak z kovaného "aparátčíka" Paroubka je mi spíš špatně, než do smíchu.
Upřímně si ale myslím, že levice je Israeli daleko víc životu nebezpečná než Česku to české rudo-oranžové loutkové divadlo.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #7 kdy: 26. Března 2007, 15:19:54 »
10 let? Obdivuhodné! Já TV mám, ale zapínám jen v případě nutnosti  :)

Jinak na "přítele" Paroubka mám obdobný názor, škoda, že ty volby neskočily jinak - už by se ho ostatní "přátelé" zbavili a třeba by tam byl někdo normální...

Jinak samozřejmě v Izraeli je to výrazně nebezpečnější než v ČR. V ČR levice nemá příležitost vzdávat se území a poplácávat se po ramenou s úhlavními nepřáteli...

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kdo je....
« Odpověď #8 kdy: 26. Března 2007, 15:29:10 »
Co to je ta nutnost ...  :) , "absťák" ?  :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #9 kdy: 26. Března 2007, 21:16:37 »
Více méně. Rád sleduji zprávy.  ;) Takže, když se děje něco (z mého pohledu) důležitého, neodolám a zapnu. Jinak mi ale stačí internet, tj. text a mluvené slovo.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Kdo je....
« Odpověď #10 kdy: 5. Dubna 2007, 17:11:30 »
Otázka jestli mít televizi je pakliže tam budou normální věci ale televize jak je dnes kde může mluvit onen kdo je pár teček, a je tam násilí a odpad kultury  a lidství tak se není nad čím zamýšlet. I jinak je otázka co televize dává a kolik toho z rodiného života bere.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kdo je....
« Odpověď #11 kdy: 5. Dubna 2007, 20:20:58 »
Přesně tak. Televize víc bere než dává. I když si to mnohý nepřipustí a tvrdí, že si vybírá, na co bude koukat a na co ne, přesto mu televize vezme mnohem víc času, než by bylo zdrávo. Další problém vidím v tom, že televize na rozdíl například od knihy v podstatě dává informaci již předpřipravenou k pasívnímu konzumu, který málokdy nutí přemýšlet a spíš sugeruje představy tvůrce pořadu.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kdo je....
« Odpověď #12 kdy: 15. Dubna 2007, 18:53:01 »
Televizi nemame od roku 1994, a skutečně se bez ní lze velmi dobře obejít. Když jsem viděla jakým způsobem jsou zprávy prezentovány, tak si myslím, že je člověk vidět nemusí, pro to aby byl skutečně informován. Pokud je něco opravdu zajímavého, je možné to vidět na DVD, třeba National Geografic apod., nejhorší na televizi je, podle mého názoru, že se snaží člověka manipulovat a to je skutečně velmi nezdravé. V praxi jsem to viděla během ohrožení druhé války v zálivu (Perském) - kdy tady (v Izraeli) veřejnost byla strašně zmanipulovaná, já jsem se na TV nedívala (protože jsme ji neměli) tak jsem byla docela klidná a lidi mě zvali na různé kroužky a přednášky a já jsem nechápala proč jsem tak populární, až mi došlo, že když říkám to co říkám tak je to věrohodné, protože nejsem podvědomě zmanipulovaná tím televizním vymýváním mozku. Během války v létě to bylo podobné, ovšem bez přednášek, prostě jsme slyšeli bum anebo to i viděli ale jednou a ne dvacetkrát anebo padesátkrát v TV. Takže jsme byli méně vyplašení než lidi, kteří na severu nebyli, ale viděli to v TV. Takže mohu všem jenom doporučit nenechte sebou manipulovat .

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #13 kdy: 15. Dubna 2007, 23:02:53 »
Takže jsme byli méně vyplašení než lidi, kteří na severu nebyli, ale viděli to v TV. Takže mohu všem jenom doporučit nenechte sebou manipulovat .

Velmi dobrý postřeh. Když si vezmu, kolikrát jsem v TV po 11.9.2001 viděl padat WTC a ty komentáře k tomu.... Ne, že by to nebyla hrůza. Ale o tom, že od té doby zahynuly v jižním Súdánu statisíce křesťanů a v Dárfúru statisíce muslimů a animistů, že v Kongu zemřelo za posledních 10 let několik milionů lidí - o tom se píše na str. 15, vlevo dole, jednou za 1/2 roku...

Yan

  • Host
Re: Kdo je....
« Odpověď #14 kdy: 16. Dubna 2007, 09:11:50 »
To je pravda, na druhý straně, ten Darfur se nikoho z nás netýká. To WTC nám do života zasahuje dodnes........
« Poslední změna: 16. Dubna 2007, 09:42:30 od Yan »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #15 kdy: 16. Dubna 2007, 21:10:18 »
Do mého života WTC zasahuje méně než jako Darfúr. U WTC vím, že se věcí svět zaobíral a zaobírá a navíc je to dnes uzavřená záležitost, v případě Dárfúru na to svět více méně kašle a lidé jsou tam za tichého souhlasu šílené islámské vlády v Chártúmu vražděni pořád...

Yan

  • Host
Re: Kdo je....
« Odpověď #16 kdy: 16. Dubna 2007, 21:51:50 »
To by mě zajímalo jak Darfůr zashuje do tvýho života (tedy pokud to není tvůj koníček, respektive pokud nemáš Sůdán v referátu).
Naproti tomu WTC se mi připomíná furt pokud jedu po magistrále nebo letím letadlem (a určitě bych našel další).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #17 kdy: 16. Dubna 2007, 22:15:49 »
Posílám čas od času nějaké ty příspěvky pro CSI, věnuji modlitbu, vzpomínku.

WTC mi neovlivňuje naprosto, naprosto nijak.

Yan

  • Host
Re: Kdo je....
« Odpověď #18 kdy: 16. Dubna 2007, 23:08:11 »
Nojo, to ses ale rozhod ty sam že se tím budeš zabývat. To je tvoje volba. Já měl na mysli reálnou situaci. Darfur (a další) tady nijak reálně nepůsobí. Je to možná smutný, ale je to tak.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #19 kdy: 17. Dubna 2007, 18:54:03 »
Samozřejmě, že je to moje volba. Ale WTC na mě nepůsobí nijak. Takže subjektivně vzato je Dadrúr důležitější. A objektivně by to pro mě (tedy pro případ, že bych se nerozhodl zabývat se alespoň trošičku Darfúrem) vyšlo nastejno.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Kdo je....
« Odpověď #20 kdy: 18. Dubna 2007, 13:31:20 »
Jak se nas nedotyka Darfur a jak se nas dotyka WTC ? Muzes byt konkretni, prosim ?

Yan

  • Host
Re: Kdo je....
« Odpověď #21 kdy: 18. Dubna 2007, 14:32:47 »
Jistě. Kvůli DarfŮru se nezvýšila úroveň bezpečnostních opatření na letištích (což se samozřejmě projeví na době, ale i na pohodlí odbavení - rozuměj co si můžeš či nemůžeš sebou vzít do letadla). Kvůli Darfůru se nesnížil počet jízdních pruhů na magistrále (u Svobodný Evropy). Tyhle věci jsou přímým důsledkem útoků z 11.září.
Nejsem si schopen vzpomenoput na jedinou věc, kdy by to se děje v Darfůru nějak konkrétně zasáhlo do života lidí na západě.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Kdo je....
« Odpověď #22 kdy: 18. Dubna 2007, 15:09:15 »
Obávám se, že ani WTC ale ani Darfúr a ani skutečná situace třeba v Gaze neovlivňuje situaci v ČR a ani v Evropě, protože ta rozhodnutí (letiště a pod.) jsou stejně rozhodnutími ke kterým by došlo pod nějakou jinou záminkou, jen aby "někdo" kdo je zrovna u moci prokázal svojí důležitost. Je to smutné ale je to tak. Několikrát jsem v poslední době letěla a viděla jsem jak málo všechny "procedúry" na letišti ovlivňují skutečnou bezpečnost. Jde o to jenom dodat cestujícím pocit že situace je "under control".

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Kdo je....
« Odpověď #23 kdy: 18. Dubna 2007, 15:15:17 »
Jistě. Kvůli DarfŮru se nezvýšila úroveň bezpečnostních opatření na letištích (což se samozřejmě projeví na době, ale i na pohodlí odbavení - rozuměj co si můžeš či nemůžeš sebou vzít do letadla). Kvůli Darfůru se nesnížil počet jízdních pruhů na magistrále (u Svobodný Evropy).

Jenže to, zda létáš letadlem je (abych parafrázoval Tvoje slova) jen Tvoje svobodné rozhodnutí. Stejně jako jezdění po magistrále okolo RFE. Já letadlem nelétám a okolo RFE nejezdím - celý pád WTC tudíž na mě neměl žádný vliv. Ještě nějaké vlivy to mělo?   ::)

Yan

  • Host
Re: Kdo je....
« Odpověď #24 kdy: 18. Dubna 2007, 23:00:53 »
Ta parafráze nesedí. To zda lítám je dáno okolnostma, stejně to, zda jezdím kolem RF. A i kdybych tam nejezdil a nelítal, lítaj miliony jinejch lidi (míněno obyvatel západu) jichž se to týká, stejně tak těch co jezděj po magistrále, to není věc rozhodnutí, ale reality. Mimochodem, já se nerozhod že WTC do mého života bude zasahovat, to prostě nastalo.
« Poslední změna: 18. Dubna 2007, 23:05:47 od Yan »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15