Autor Téma: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...  (Přečteno 61672 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

leho

  • Host
Podle mne důvod, proč Palestinci tak tvrdošíjně odmítají Izrael i za cenu vlastních životů i životů jejich žen, starců a dětí, nespočívá v ničem jiném než v neslučitelnosti Islámu s jakýmkoliv jiným náboženstvím a v neslučitelnosti s hodnotami naší moderní civilizace. V jiné diskuzi jsem už napsal a zopakuji to zde jako samostatné téma:

Každý, kdo zná skutečnou historii Izraele, tak ví, že drtivá většina Palestinců nacházející se na území Izraele jsou potomci přistěhovalců ze stejné doby jako přistěhovalci židovští. Židovští přistěhovalci přišli do budoucího Izraele s penězi od židovských komunit z celého světa na vybudování nového státu a k tomu si najímali palestinské Araby, kteří se také začali stěhovat do oblasti jako nájemní dělníci za prací a dobrými výdělky. Ovšem prakticky hned začal konflikt, protože pro muslima dle učení proroka Mohameda je nedůstojné a naprosto nepřijatelné být v podřízeném stavu s nevěřícími a hlavně s Židy. A tak se začaly vyprávět pohádky jak Židé ukradli půdu chudákům Palestincům, jak jim ubližují, atd, také hlavně proto, že jakákoliv lež ve prospěch islámu je nejen přijatelná, ale i žádoucí. Je pro mne naprosto fascinující, že velmi a velmi málokdo palestinský konflikt chápe v danných souvislostech a zná skutečnou historii osídlování území dnešního Izraele...

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #1 kdy: 9. Června 2008, 22:22:07 »
Podle mne důvod, proč Palestinci tak tvrdošíjně odmítají Izrael i za cenu vlastních životů i životů jejich žen, starců a dětí.....
A ty bys nedokázal bojovat za svou zem?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #2 kdy: 9. Června 2008, 22:23:16 »
Podle mne důvod, proč Palestinci tak tvrdošíjně odmítají Izrael i za cenu vlastních životů i životů jejich žen, starců a dětí, nespočívá v ničem jiném než v neslučitelnosti Islámu s jakýmkoliv jiným náboženstvím a v neslučitelnosti s hodnotami naší moderní civilizace. V jiné diskuzi jsem už napsal a zopakuji to zde jako samostatné téma:

Každý, kdo zná skutečnou historii Izraele, tak ví, že drtivá většina Palestinců nacházející se na území Izraele jsou potomci přistěhovalců ze stejné doby jako přistěhovalci židovští. Židovští přistěhovalci přišli do budoucího Izraele s penězi od židovských komunit z celého světa na vybudování nového státu a k tomu si najímali palestinské Araby, kteří se také začali stěhovat do oblasti jako nájemní dělníci za prací a dobrými výdělky. Ovšem prakticky hned začal konflikt, protože pro muslima dle učení proroka Mohameda je nedůstojné a naprosto nepřijatelné být v podřízeném stavu s nevěřícími a hlavně s Židy. A tak se začaly vyprávět pohádky jak Židé ukradli půdu chudákům Palestincům, jak jim ubližují, atd, také hlavně proto, že jakákoliv lež ve prospěch islámu je nejen přijatelná, ale i žádoucí. Je pro mne naprosto fascinující, že velmi a velmi málokdo palestinský konflikt chápe v danných souvislostech a zná skutečnou historii osídlování území dnešního Izraele...

Přesně!
A třeba dodat ještě jednu věc: Podle islámského učení se každé území, které se ocitne po trvalejší dobu pod islámskou vládou stává navždy součástí "domu islámu", tj. islámským územím, kterého se nikdy nelze vzdát. Proto dnes Zarkáví mluví o "osvobození Španělska". Území Izraele bylo pod islámskou vládou staletí, a proto je pro muslimy nepřijatelná existence jakéhokoliv státu, kde nebudou mít muslimové většinu (natož státu židovského), a to v jakýchkoliv hranicích.
Hamas a Islámský džihád to říkají jasně a upřímně - "budeme bojovat za osvobození celé Palestiny od řeky Jordán až k moři." Fatáh to maskuje pod různé fráze, nicméně v souvislosti s 60. výročím vzniku Izraele oficiální představitelé Fatáhu a Palestinské správy hovořili i "počátku okupace Palestiny". Takže je to jasné.

leho

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #3 kdy: 9. Června 2008, 22:32:57 »
Podle mne důvod, proč Palestinci tak tvrdošíjně odmítají Izrael i za cenu vlastních životů i životů jejich žen, starců a dětí.....
A ty bys nedokázal bojovat za svou zem?
Právě ale že dnešní Izrael Palestincům nepatří, vždyť jsem to napsal jasně: Palestinci jsou na tomto území přistěhovalci zrovna tak jako Židé. Nemají o nic větší právo na toto území a oni i dokonce měli nebo mají stále možnost tam žít, ovšem museli by sdílet vládu s ostatními, což je pro ně z mnou uvedených důvodů naprosto nepřijatelné. A ještě k tomu "bojují" takovým způsobem, který nerespektuje právo na život vůbec  nikomu a neváhají pro věc obětovat vlastní ženy, děti a starce.

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #4 kdy: 9. Června 2008, 22:42:39 »
Právě ale že dnešní Izrael Palestincům nepatří, vždyť jsem to napsal jasně: Palestinci jsou na tomto území přistěhovalci zrovna tak jako Židé. Nemají o nic větší právo na toto území.....
No právě. Prostě to cítí stejně jako Izraelci....... na rozdíl od Izraelců také ví, že před cca 100 lety tahle zem arabum (palestincum) patřila, než odněkud z Evropy/Ameriky přišly židé...... (kteří tam prý někdy před 2000 let měli nějaké království).

PS: abych předešel rozhořčeným reakcím, zdůrazňuji že to v té závotce jsem formuloval jakoby z pohledu těch Palestinců.

leho

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #5 kdy: 9. Června 2008, 22:58:21 »
Právě ale že dnešní Izrael Palestincům nepatří, vždyť jsem to napsal jasně: Palestinci jsou na tomto území přistěhovalci zrovna tak jako Židé. Nemají o nic větší právo na toto území.....
No právě. Prostě to cítí stejně jako Izraelci....... na rozdíl od Izraelců také ví, že před cca 100 lety tahle zem arabum (palestincum) patřila, než odněkud z Evropy/Ameriky přišly židé...... (kteří tam prý někdy před 2000 let měli nějaké království).

PS: abych předešel rozhořčeným reakcím, zdůrazňuji že to v té závotce jsem formuloval jakoby z pohledu těch Palestinců.
Některá půda patřila bohatým arabským šejkům, kteří se jí zákonným prodejem velmi rádi zbavili, neboť se jednalo o nehostinnou poušť. Na zbytku území se nacházelo  obyvatelstvo skládající se maximálně z několika tisíc loupeživých Beduínů, kteří neměli žádná zákonná vlastnická práva na toto území. Jak jsem napsal, drtivá většina Arabů se do oblasti nastěhovala až poté, co se nechali najmout jako dělníci ve službách židovských osadníků. A potomci těchto Arabů tedy nemají na toto území vůbec žádný nárok, samozřejmě. Tvrzení, že předkům dnešních Palestinců patřila v dnešním Izraeli nějaká půda, jsou prostě pohádky a nesmysly...

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #6 kdy: 9. Června 2008, 23:35:44 »
Některá půda patřila bohatým arabským šejkům, kteří se jí zákonným prodejem velmi rádi zbavili, neboť se jednalo o nehostinnou poušť.
Já samozřejmě vím, že židé tu půdu kupovali..... jen si nejsem jistý že těm majitelům říkali že jí kupují neboť na ní chtějí vyhlásit nezávislý stát........ (teď jsem si tak nějak vzpoměl - ani nevim proč - na ten Peaceland, na tý kótě co má být radar.....). Kdyby každej kdo si koupí nějakou půdu na tom principu zakládal nárok na zřízení státu......

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #7 kdy: 9. Června 2008, 23:38:58 »
......Tvrzení, že předkům dnešních Palestinců patřila v dnešním Izraeli nějaká půda, jsou prostě pohádky a nesmysly...
No a co třeba půda na okupovaných územích.......nestaví na této půdě Izrael nějaké osady?..... tam to ovšem s vlastnictvím půdy židy/Izraelci bude poněkud vachrlatý, řekl bych.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #8 kdy: 9. Června 2008, 23:47:41 »
Zdravím, stará písnička.Judea a Samaří nepatří nikomu: Je to území Izrael a nebýt pitomých Římanů tak by o Palestině neštěkl ani pes.
                         Co se týče vlastnictví a nároků je to území dané samotným (B) lidu Izraele (bojujíci) a zákonnému dědici Davidovi a jeho potomku,  kterého v posledních dnech vyvolil samotný (B).Tento jediný vyvolený je dědicem ze zákona a není v lidských silách tomu zabránit.Dědic přijde do vlastního jako cizí no není to k smíchu???
                     Ale tento (B) záměr je dán mentalitou Židů, a výchovou vyvoleného mimo území Izrael, to proto ,aby ho nesešněrovaly různé  výklady a nesmysly.
                                                        Závěr: Tedy jen vyvolený (B) je dědicem a vlastníkem Velikého Izraele od Nilu po Eufrat. Tento (B) záměr je zjeven skrze proroky a tudíž nic tajného to není.Je to naopak život.Vše co je navíc je od zla.
                                                                       Stanek (Fanuel)
                                                                            
                                                                                                            

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #9 kdy: 9. Června 2008, 23:49:00 »
Některá půda patřila bohatým arabským šejkům, kteří se jí zákonným prodejem velmi rádi zbavili, neboť se jednalo o nehostinnou poušť.
Já samozřejmě vím, že židé tu půdu kupovali..... jen si nejsem jistý že těm majitelům říkali že jí kupují neboť na ní chtějí vyhlásit nezávislý stát........ (teď jsem si tak nějak vzpoměl - ani nevim proč - na ten Peaceland, na tý kótě co má být radar.....). Kdyby každej kdo si koupí nějakou půdu na tom principu zakládal nárok na zřízení státu......

To je přece úplně jedno, co říkali nebo ne. Podstatné je, že když tu půdu koupili, tak znemožnili arabských pachtýřům na ní dále žít a pracovat. A to platilo i bez vzniku nějakého státu.
Jinak ten zelený nesmysl ve vojenském prostoru Jince-Brdy už dnes vojenská policie zlikvidovala. Kdyby tohle zkusili za bolševika, tak by je tamní sovětská posádka v rámci ochrany vojenského objektu prostě zastřelila.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #10 kdy: 9. Června 2008, 23:52:50 »
......Tvrzení, že předkům dnešních Palestinců patřila v dnešním Izraeli nějaká půda, jsou prostě pohádky a nesmysly...
No a co třeba půda na okupovaných územích.......nestaví na této půdě Izrael nějaké osady?..... tam to ovšem s vlastnictvím půdy židy/Izraelci bude poněkud vachrlatý, řekl bych.

Jak už jsem napsal dříve - soukromoprávní vlastnictví a to, zda dané území je součástí nějakého státu, spolu nesouvisejí. I když bude půlka ČR patřit Berndu Posseltovi, bude to součást ČR. A naopak, pokud bude půlka Slovenska patřit Václava Havlovi, pořád to bude Slovensko.
Dále - co to jsou "okupovaná území"? Okupovat lze území nějakého existujícího státu - jaký stát "okupuje" Izrael v Judeji a Samaří?
Dále - většina té půdy byla řádně vyvlastněna (a majitelé mohli žádat náhradu) nebo propadla státu jako půda opuštěná (pokud majitel zmizel neznámo kde). V ČR by to dopadlo podobně.

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #11 kdy: 10. Června 2008, 00:06:18 »
Chtěla bych se zeptat,myslíte si že je možné muslimské náboženství přispůsobit dnešní době? Našel by se někdo z duchovních vůdcu islámu a odvážil se změnit ustanovení a příkazy které vedou vždy k násili.Nebo si myslíte,že díky tomu ovládají muslimské věřicí? A je to pro ně výhodné.

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #12 kdy: 10. Června 2008, 00:08:05 »
Jinak ten zelený nesmysl ve vojenském prostoru Jince-Brdy už dnes vojenská policie zlikvidovala. Kdyby tohle zkusili za bolševika, tak by je tamní sovětská posádka v rámci ochrany vojenského objektu prostě zastřelila.
Takže s tim zřizovánim samostazného státu to neni tak jednoduchý což?  ;D Možná Greenpeace měli tu půdu nejdřív koupit..... pak by to bylo podlé té logiky vpořádku.... Nebo ne?

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #13 kdy: 10. Června 2008, 00:10:59 »
Jak už jsem napsal dříve - soukromoprávní vlastnictví a to, zda dané území je součástí nějakého státu, spolu nesouvisejí. I když bude půlka ČR patřit Berndu Posseltovi, bude to součást ČR. A naopak.....
No já bych s tim souhlasil, nic proti, zajímavý ale je, že proizraelská strana vždycky vytáhne jako trumf skutečnost že židé tu půdu kupovali........ a nějak to dávaj do souvislosti se vznikem státu Izrael. Neměl bys to spíš vysvětlit jim?  ;D

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #14 kdy: 10. Června 2008, 00:13:22 »
Dále - co to jsou "okupovaná území"? Okupovat lze území nějakého existujícího státu - jaký stát "okupuje" Izrael v Judeji a Samaří?
Okupovaná území jsou WB a pásmo Gazy. Je to již zažitý terminus technicus, nemůže dojít k omylu..... nevím proč se na to pokaždý ptáš, vždyť to přece víš.  ;)

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #15 kdy: 10. Června 2008, 00:16:57 »
Chtěla bych se zeptat,myslíte si že je možné muslimské náboženství přispůsobit dnešní době?
Já myslím že ano. Náboženští fanatici vám na to ale asi řeknou něci jinýho.

Michael

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #16 kdy: 10. Června 2008, 09:05:35 »
Dobrý deň. Palestínci odmietajú aj vlastný štát, nie len Izraelský, lebo by museli prijať zodpovednosť za svojich obyvateľov a ťažšie by sa im vystupovalo v roli večných obetí. Mám otázku: vlastne neustále prebiehajú rokovania o výmene zatknutých islamských teroristov za telo nejakého mŕtveho izraelského vojaka. Ja viem, že v židovskom náboženstve sa mŕtvemu telu prejavuje veľká úcta(čo je samozrejme pozitívne), ALE výmena x nebezpečných vrahov za mŕtvolu - nie je to trochu nerovné? Veď: 1) tento prístup nemá konca. Moslimovia proste čas od času vždy zabijú nejakých izraelských vojakov a budú za nich chcieť prepustiť svojich živých "bratov" 2) čomu sa asi budú venovať tí prepustení islamskí vrahovia? Hádam si niekto myslí že sa polepšili a budú sadiť kytičky? Izraelu sa darí zatýkať veľké množstvo hľadaných teroristov - a rovnako veľké množstvo je z basy prepúšťané. Nie je to začarovaný kruh? S teroristami by sa nemalo vyjednávať a vrahovia by sa nemali dostávať na slobodu. Spomínam si na správu že počas spoločnej hliadky izraelského a palestínskeho policajta ten palestínsky "policajt"(podľa mňa iba sprostý vrah, žiadny policajt) vystúpil z auta, zareval to ich futbalové skandovanie (Alláh u Akbar!) a samopalom ho zákerne zastrelil. Zatknutiu sa nebránil, s úsmevom opvedal, že verí, že bude medzi vezňami, ktorí budú vymenení za Šalita. Aký má význam zatýkať a potom púšťať tých barbarov?

Elazar

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #17 kdy: 10. Června 2008, 23:09:36 »
Dále - co to jsou "okupovaná území"? Okupovat lze území nějakého existujícího státu - jaký stát "okupuje" Izrael v Judeji a Samaří?
Okupovaná území jsou WB a pásmo Gazy. Je to již zažitý terminus technicus, nemůže dojít k omylu..... nevím proč se na to pokaždý ptáš, vždyť to přece víš.  ;)


Milý Yane, terminus technicus je výraz, který má velmi specifický význam, který je leckdy odlišný od základního významu téhož slova. Tudíž "Okupovaná území jsou WB a pásmo Gazy" nemůže být terminus technicus, snad možná jen v yanovštině.

V politologii a její mluvě nemohou být tato území označována jako okupovaná, neboť v politické mluvě tento terminus technicus (rozuměj "okupovaná území") označuje území cizího státu obsazené jiným cizím státem, takže v tomto případě, ač je to možná k neuvěření, má pravdu Scooolie a tato území mohou být označovaná jako obsazená, anektovaná, ale v žádném případě ne okupovaná. Takže doporučuji půjčit si v knihovně slovník cizích slov, než začneš používat slova, kterým asi úplně nerozumíš  ;)

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #18 kdy: 10. Června 2008, 23:29:08 »
V politologii a její mluvě nemohou být tato území označována jako okupovaná, neboť v politické mluvě tento terminus technicus (rozuměj "okupovaná území") označuje území cizího státu obsazené jiným cizím státem, takže v tomto případě, ač je to možná k neuvěření, má pravdu Scooolie a tato území mohou být označovaná jako obsazená, anektovaná, ale v žádném případě ne okupovaná. Takže doporučuji půjčit si v knihovně slovník cizích slov, než začneš používat slova, kterým asi úplně nerozumíš  ;)
Ale já tomu samozřejmě rozumím, znám to odůvodnění toho izraelského právníka atd. atd. Jenomže, když použiji termín anektované území nebude tomu nikdo rozumět, zatímco když použiji termín okupované území, rozumí tomu každý. I vy. To že se vám ten termín nelíbí je Váš problém a holt se s tím budete muset nějak vyrovnat. To je ovšem Váš problém, nikoli můj. Já ten termín prostě budu používat, protože je obecně srozumitelný.

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #19 kdy: 10. Června 2008, 23:40:37 »
Navíc a to je realita byl vztah Izraele k uzemí WB a pásma Gazy (a k jeho obyvatelstvu) takový, že slovo okupace velmi přesně vystihovalo realitu. Tak proč toho výstižného termínu nevyužít.
« Poslední změna: 10. Června 2008, 23:47:26 od Yan »

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #20 kdy: 11. Června 2008, 07:54:05 »
 ;)
Území, o nichž je zde řeč, mají právní statut שטחים  מוחזקים - štachim muchzakim -
Neříkal bych tomu okupace.

 ;)

gv

Yan

  • Host
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #21 kdy: 11. Června 2008, 08:12:22 »
Jo proč ne. Klidně tomu tak řikejte. Obávám se ale že když tento termín použikete v běžné komunikaci kdeko-li mimo Izrael, nebude nikdo rozumět o co jde.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #22 kdy: 11. Června 2008, 08:29:34 »
Fajn Yane, pokud ale budeme dle Vašeho návodu používat při vícero příležitostech výrazy, které někdo vcelku svévolně nesprávně přiřadil nějakému významu či události, budeme si časem rozumět čím dál méně.
Ale vy si samozřejmě používejte výrazy jaké chcete. Zvláště v problematice tohoto tématu mám docela jasno o Vašich postojích a tak mě Vaše vyjadřování moc z míry nevyvádí.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #23 kdy: 11. Června 2008, 08:52:42 »
 :D
Úplně postačí, rozumíme-li tomu my v Izraeli, což je pro věc rozhodující. Jak tomu rozumí, nebo se snaží rozumět, nebo nerozumí nějaký indiferent, není pro věc důležité. ;D
gv

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Proč Palestinci odmítají Izrael: Jak prosté a jednoduché...
« Odpověď #24 kdy: 11. Června 2008, 09:23:04 »
Jenomže, když použiji termín anektované území nebude tomu nikdo rozumět, zatímco když použiji termín okupované území, rozumí tomu každý.

Kde berete jistotu, ze na proizraelskem a zidovskem webu nikdo nebude rozumet vyrazu "anektovana uzemi"  :o

To že se vám ten termín nelíbí je Váš problém a holt se s tím budete muset nějak vyrovnat. To je ovšem Váš problém, nikoli můj. Já ten termín prostě budu používat

Budete se asi hodne divit, ale je to vas problem. Jsou veci, ktere uz hranici provokace prekracuji, tak trochu brzdete.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15