Judaismus > Obecná náboženská debata

Vystup na Chramovu horu a do Skalneho domu

<< < (3/7) > >>

Elazar:

--- Citace: Vader kdy 29. Dubna 2008, 15:47:30 ---Opet trochu neserioznosti, omluvte sileneho provokatera, ale : je zakazano zidum na Chramovou horu vystoupit. Je ale nekde zakotven zakaz spadnout na ni padakem ?  ;D (myslim ve statni legislative, ne v Tore !)

--- Ukončit citaci ---

 ;D  ;D Jako příslušníkovi paratrooper brigade v akci by to možná prošlo (v r. 1967 by dostal i medaili), jako civilovi - asi by měl menší problém, než by byl eskortován z hory před davem rozzuřených muslimů - a pak asi propuštěn na svobodu.

"Zákaz vstupu" je rabínské rozhodnutí (přesněji části rabínů) - vztahuje se pouze na židy. "Zákaz modlení" a nošení modlitebních propriet kteréhokoli jiného náboženství je izraelský zákon a vztahuje se na všechny bez rozdílu.

ari180:
tie zakazy modlenia sa su naozaj tragikomicke,a tragikomickejsie je ked Vas odtial na podnet nejakeho araba musi vyviest izraelsky policajt.Ja osobne si niesom isty ako to funguje a kedy je mozne tam ist (len v urcite hodiny)
Dalsou moznostou je dostat sa tam inkognito (turista) a talit a tiflin prepasovat ale myslim si,ze to by uz bol vrchol musiet podnikat nieco take.Ja osobne by som chcel vidiet toho araba,ktory by sa mi postavil do cesty  >:(   Co sa tyka vstupu na zapovedane miesta,myslim si,ze prave teraz je cas ked by to malo byt povolene,a ako uz bolo povedane,robotnici tam boli pri stavbe prveho Chramu,druheho Chramu a budu musiet byt aj pri stavbe tretieho Chramu.Ako krajne riesenie by som si este predstavoval vacsiu skupinu ludi,ktora by nenapadne priblizila a jednoducho na Chramovu horu vybehla,bezohladu na waqf policajtov a urady.  ;)

Vader:

--- Citace: ari180 kdy 29. Dubna 2008, 16:39:26 ---Ja osobne by som chcel vidiet toho araba,ktory by sa mi postavil do cesty

--- Ukončit citaci ---

No, ja bych ho snad ani videt nechtel. Ale mate pravdu v tom, ze Waqf atd. na jeruzalemske Chramove hore je proste fraska...

Elazar:

--- Citace: ari180 kdy 29. Dubna 2008, 16:39:26 ---tie zakazy modlenia sa su naozaj tragikomicke,a tragikomickejsie je ked Vas odtial na podnet nejakeho araba musi vyviest izraelsky policajt.Ja osobne si niesom isty ako to funguje a kedy je mozne tam ist (len v urcite hodiny)
Dalsou moznostou je dostat sa tam inkognito (turista) a talit a tiflin prepasovat ale myslim si,ze to by uz bol vrchol musiet podnikat nieco take.Ja osobne by som chcel vidiet toho araba,ktory by sa mi postavil do cesty  >:(   Co sa tyka vstupu na zapovedane miesta,myslim si,ze prave teraz je cas ked by to malo byt povolene,a ako uz bolo povedane,robotnici tam boli pri stavbe prveho Chramu,druheho Chramu a budu musiet byt aj pri stavbe tretieho Chramu.Ako krajne riesenie by som si este predstavoval vacsiu skupinu ludi,ktora by nenapadne priblizila a jednoducho na Chramovu horu vybehla,bezohladu na waqf policajtov a urady.  ;)

--- Ukončit citaci ---

Soudě podle toho co píšeš ses ke Chrámové hoře nepřiblížil ani obloukem  ;). Takže, hrdino, i když s velkou částí tvých postojů v této věci souhlasím, tě před plánováním amidy na Har ha-Bajit musím upozornit na pár věcí:
1. Tvé zavazadlo bude prohledáno a probráno, rentgenem i ručně. Pokud budeš mít s sebou i třeba jen sidur, nebudeš vpuštěn přes první bránu.
2. Pokud bys utekl (nějakým zázrakem) první stráži a dostal se na rampu, další hlídky budou ihned zalarmovány u šaar maghrebi přímo na hoře. Ty tě chytí a ty si užiješ báječný pobyt na stanici border police -a ti nejsou milí.
3. Ovládáš li umění nindžucu a projdeš i přes ostrahu u brány přímo na horu, čeká tě další ostrá padesátka na vrchol. Na hoře se mimo to pohybují skupinky policistů i waqfu, které o tobě tou dobou už dávno budou vědět.
4. Použiješ li zbraň, zastřelí tě.
5. Kromě strážců se na hoře nachází většinou i banda arabů - a když jich bude 50, raději bych se do cesty nechtěl připlést já jim.
6. Arabům dáš po svém vyvedení báječnou záminku k házení kamenů na věřící u Zdi a k rozpoutání nepokojů. Světová media budou referovat o pomateném židovi a zlích Izraelcích, jjichž odpověď bude jako vždy neadekvátní.
7. Body 2. až 7. jsou beztak jen hypotetické, při kladení odporu neprojdeš přes první checkpoint.

Co se týče větších skupin, tak to už tady taky je - hnutí revava le-har ha-bajit je snad známé, ne?

ari180:
no to su veci,ktore som chcel vediet,stupen ostrahy (tak blbo sa mi to pise,chapete Chramova hora a stupen ostrahy) ale je to tak. No co,urcite nemienim rozputat dalsiu intifadu a v predchadzajucom komentari som zabudol spomenut,ze treba brat ohlad aj na ostatnych veriacich,pretoze pre bandu arabov to kazdopadne je zamienka na hadzanie kamenov.-- Pouzitie zbrane---  :)  to je snad vtip,nemyslim si,ze by teraz niekto zasiel az tak daleko. No neviem,uvidim ked tam budem.So sidurom,talitom a tiflin je to tak ako ste povedali. Doplacame na chyby z roku 1967

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi