Autor Téma: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin  (Přečteno 28133 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Max

  • Host
Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« kdy: 28. Dubna 2008, 21:04:04 »
Přátelé,

chtěl jsem se s Vámi podělit o nápad. Co kdybychom na Eretzu měli pravidelné hlasování o nejlepší a nejhorší počin (výrok, skutek, apod.) ve vztahu k Izraeli?

Řekněme, že by registrovaní čtenáři Fóra mohli vždy během kalendářního měsíce napsat sem na Forum nominace a další kalendářní měsíc by se o nich hlasovalo. Kdo by získal nejvíce hlasů, ten by dostal měsíční cenu. Kdo by dostal nejvíc v celém roce, dostal by cenu výroční.

Pracovně jsem si zatím kategorie nazval "Zlatý Moše" (pro nejmoudřejší) a "Zlatý Walter" (pro nejhloupější)  ;D

eleazar

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #1 kdy: 28. Dubna 2008, 21:24:01 »
Souhlasím, ale nebral bych proto jméno Zákonodárcovo nadarmo :-[, pro nejmoudřejší bych vymyslel nějaké jiné.  Mně by se třeby líbil Zlatý David.
« Poslední změna: 28. Dubna 2008, 21:44:35 od eleazar »

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #2 kdy: 29. Dubna 2008, 00:07:07 »
Váš nápad je výborný.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #3 kdy: 29. Dubna 2008, 10:24:01 »
Souhlasím, ale nebral bych proto jméno Zákonodárcovo nadarmo :-[

Sam za sebe na tom neshledavam nic podvratneho, koneckoncu Moshe rabejnu zakony "pouze" pretiskoval coby mluvci  ;)

Tiferet

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #4 kdy: 29. Dubna 2008, 12:36:38 »
výrok, skutek, apod.) ve vztahu k Izraeli za vyrocni cenu? takze tu muze kdokoliv opevovat Izrael a vynaset do nebes za vidinu nejake ceny? Nebude to pokrytecke? To ja mam rada Izrael ale nenapadlo by mne na tom  eventuelne vydelavat ;D,vida ze jsem jen goj :-X ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #5 kdy: 29. Dubna 2008, 12:39:30 »
výrok, skutek, apod.) ve vztahu k Izraeli za vyrocni cenu? takze tu muze kdokoliv opevovat Izrael a vynaset do nebes za vidinu nejake ceny? Nebude to pokrytecke? To ja mam rada Izrael ale nenapadlo by mne na tom  eventuelne vydelavat ;D,vida ze jsem jen goj :-X ;D

Co prosim ?  :o

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #6 kdy: 29. Dubna 2008, 13:03:09 »
výrok, skutek, apod.) ve vztahu k Izraeli za vyrocni cenu? takze tu muze kdokoliv opevovat Izrael a vynaset do nebes za vidinu nejake ceny? Nebude to pokrytecke? To ja mam rada Izrael ale nenapadlo by mne na tom  eventuelne vydelavat ;D,vida ze jsem jen goj :-X ;D

Ech tomuhle příspěvku moc nerozumím.

Já jsem to pochopil tak, že

1) Záměr byl udělit čestný titul, resp. v případě výroční ceny nějaký naprosto nepatrný předmět např. ve formě nějaké figurky či symbolu (třeba jako je hudební cena Anděl nebo americký Oskar) - nikoliv někomu dávat peníze, bo ty nemáme  :D

2) Předpokládám, že nominovanými budou zejména významné osobnosti, které a) o Eretz.cz ani netuší, b) neovlivňují své konání udělením nějaké ceny  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #7 kdy: 29. Dubna 2008, 13:05:31 »
Měl bych jednu nominaci - ale neviděl bych to na zlatého Waltera, na to jsou tu jiné události (Bišara, Carter a spol.). Ale mě osobně tohle zamrzelo moc, že se snad budu modlit, aby to nejvyšší soud odvolal (a že jinak zastávám názor, že konvertité by měli právo návratu získat automaticky).

https://eretz.cz/content/view/5661/43/

Tak nominovat bude asi možné cokoliv, tedy i izraelský Nejvyšší soud za tohle rozhodnutí. O tom, kdo cenu dostane pak rozhodne hlasování - tedy v něm čtenáři rozhodnou, zda jim více vadí Bišara, Carter nebo ono rozhodnutí.

Nicméně by to chtělo nejprve podebatovat o pravidlech a podobně. Zahájení nominací bych vidět tak od května a hlasování od června, aby už byla jasná pravidla.

Tiferet

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #8 kdy: 29. Dubna 2008, 13:56:43 »
výrok, skutek, apod.) ve vztahu k Izraeli za vyrocni cenu? takze tu muze kdokoliv opevovat Izrael a vynaset do nebes za vidinu nejake ceny? Nebude to pokrytecke? To ja mam rada Izrael ale nenapadlo by mne na tom  eventuelne vydelavat ;D,vida ze jsem jen goj :-X ;D

Ech tomuhle příspěvku moc nerozumím.

Já jsem to pochopil tak, že

1) Záměr byl udělit čestný titul, resp. v případě výroční ceny nějaký naprosto nepatrný předmět např. ve formě nějaké figurky či symbolu (třeba jako je hudební cena Anděl nebo americký Oskar) - nikoliv někomu dávat peníze, bo ty nemáme  :D

2) Předpokládám, že nominovanými budou zejména významné osobnosti, které a) o Eretz.cz ani netuší, b) neovlivňují své konání udělením nějaké ceny  ;D

Ja jsem tedy spatne pochopila,mela jsem za to ze se jedna o zdejsi ctenare. Potom tedy ma radoby vtipna poznamka nebyla na miste,ikdyz jsem hned nemyslila penize. Takze prijmete mou omluvu. ;)

Elazar

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #9 kdy: 29. Dubna 2008, 14:05:26 »
Měl bych jednu nominaci - ale neviděl bych to na zlatého Waltera, na to jsou tu jiné události (Bišara, Carter a spol.). Ale mě osobně tohle zamrzelo moc, že se snad budu modlit, aby to nejvyšší soud odvolal (a že jinak zastávám názor, že konvertité by měli právo návratu získat automaticky).

https://eretz.cz/content/view/5661/43/

Tak nominovat bude asi možné cokoliv, tedy i izraelský Nejvyšší soud za tohle rozhodnutí. O tom, kdo cenu dostane pak rozhodne hlasování - tedy v něm čtenáři rozhodnou, zda jim více vadí Bišara, Carter nebo ono rozhodnutí.

Nicméně by to chtělo nejprve podebatovat o pravidlech a podobně. Zahájení nominací bych vidět tak od května a hlasování od června, aby už byla jasná pravidla.

Vzhledem k tomu, že kdybychom měli vycházet ze práv Eretzu, tak si nejvyšší soud určitě zaslouží ještě pár nominací a další úlety mimo, takže bych to asi viděl tak, že by mohly být různé subkategorie - třeba i nejlepší a nejhorší počin vnitroizraelský  (Josi Bejlin by také asi pár hlasů dostal, Uri Avineri taky... ;D, na drhé straně třeba operace Bustan  ;)) apod. A nebo jen udělat Top 10. Jinak nápad je to skvělý, jistě.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #10 kdy: 29. Dubna 2008, 15:43:24 »
...takže bych to asi viděl tak, že by mohly být různé subkategorie - třeba i nejlepší a nejhorší počin vnitroizraelský...

To se mi libi. Sice by byly kategorie zdvojeny, ale zni to logicky. A nevidim duvodu pro zatajovani toho, co vsichni vime, tedy ze nekteri izraelci ci izraelske organy se obcas chovaji hodne hloupe a jdou proti vlastnim lidem.
Co na to ostatni ?

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #11 kdy: 29. Dubna 2008, 17:51:02 »
Aby nevznikla inflace cen, přikláněl bych se ke 4 kategoriím:
PLUS a MINUS ze strany židovské
PLUS a MINUS ze strany ostatních
V nominacích by měl být buď velmi stručně popsán čin, za který je dotyčná osoba nominována, nebo odkaz toto popisující. Ne každý si musí při hlasování nutně uvědomit s měsíčním odstupem, o co v daném případě šlo.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #12 kdy: 29. Dubna 2008, 23:37:14 »
Teď jsem z toho nápadu  zmatená.Nejdřív jen nejhorší a nejlepší výrok a ted jsou již 4 kategorie.Přimlouvám se aby to nebylo moc komplikované.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #13 kdy: 29. Dubna 2008, 23:44:04 »
Elisko, slo by o nejhorsi i nejlepsi pocin ci vyrok jak mimoizraelsky, tak izraelsky. V celku by slo tedy o 4 kategorie, dve plusove a dve minusove.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #14 kdy: 30. Dubna 2008, 00:11:23 »
Já se přikláním k tomu, co říká Eliška. Je to už moc chaotické. Proč by prostě nestačilo nejlepší a nejhorší?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #15 kdy: 30. Dubna 2008, 00:20:22 »
Protoze (si osobne myslim) ze pri stejne pitomem vyroku Ahmadinezada a Olmerta bud dostane hlasy jen Ahmadinezad, nebo se budou hlasy zbytecne tristit.

Elazar

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #16 kdy: 30. Dubna 2008, 09:44:02 »
Co je na tom tak komplikovaného a matoucího??? Více matoucí než eleazar a Elazar???

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #17 kdy: 5. Května 2008, 23:47:21 »
Chtěla bych se tedy zeptat,jaký je konečný výsledek? Budou také určující pravidla? :)

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #18 kdy: 28. Května 2008, 00:29:11 »
Opět se chci zeptat redakce? Zda už dospěla k nějákému rozhodnutí o nejlepší a nejhorší článek,názor.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #19 kdy: 1. Července 2008, 21:53:58 »
Zino i ostatní - velká omluva. Nějak nás zahltila práce a tuhle věc jsme zatím nedotáhli. Přednost mají vždy články pro web před vymýšlením pravidel. Nicméně do zapomnění tento nápad neodsuneme, předpokládám, že v půlce července bychom mohli mít pravidla na světě  :)

Zina

  • Host
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #20 kdy: 7. Září 2008, 00:29:15 »
Scooolie:Chci se zeptat,zda neuvažujete zas o nějaké soutěži?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #21 kdy: 7. Září 2008, 09:25:23 »
Tedy Zino, ja jsem se chtela totez zeptat Scoolieho vcera take, napadlo me , ze uz dlouho nic nebylo. :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #22 kdy: 7. Září 2008, 22:23:00 »
Nas to se Scoooliem napadlo (nepletu-li se) nekdy v kvetnu, ale zcela na rovinu receno budeme potrebovat pomoct. Nekde udelat zmenu pravidel, nekde zmenit kdo vi co, ale hlavne pomoct s vymyslenim otazek. Loni jsme kazdy den travili hovorem cele vecery a casti noci. Toz tak. Pokud byste nekdo chteli pomoct, dejte prosim vedet  ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #23 kdy: 7. Září 2008, 22:47:15 »
Co Dan Warden, ten loni taky pomáhal, ale letos nějak v létě zmizel do teplých krajů...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výroční ceny Eretz za nejlepší a nejhorší počin
« Odpověď #24 kdy: 7. Září 2008, 22:54:17 »
Jo a Vade, má to háček - určitě by se našlo mezi zdejšími debatujícími pár lidí, kteří by pomohli, ale.... autoři soutěže nemohou soutěžit. To po nikom nemůžeme chtít  ;) Asi to dáme do kupy  v loňské sestavě. Nažhavíme drát do Svaté země a ono to půjde.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15