Autor Téma: Klerofašismus  (Přečteno 79240 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #125 kdy: 3. Září 2008, 20:21:55 »
Proste jsem se s tim fenomenem homosexualnich levicovych "kulturologu" setkala v poměrně hojné míře.  ???
Jsou charedim kteri dane plati až je to prestane bavit, treba takový Levajev (ne že bych ho litovala).
Možná, kdyby se spočítali ti, kdo nejdou do armády z jiných důvodů než jaké mají charedim, tak bychom se divili jak se věci skutečně mají. Viděla jsem nějaké statistiky ale nepamatuji se kde. 
Mě prostě vadí, že se mluví pouze o charedim jako o skupině, která parazituje a to je nespravedlivé a špatné.

Elazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #126 kdy: 3. Září 2008, 21:53:16 »
No to mě vadí také, stejně jako mi vadí, když cokoli světského je považováno ihned za levicové a aprori za špatné atd.
Můžete třeba specifikovat, co je špatného na tom být homosexuálem, zastávat sociálně levicové politické postoje a studovat kulturologii?  :D Takových lidí jsem také pár poznal a nemyslím, že by byli o něco horší, než pravicoví heterosexuálové  ;D

Ne, vážně, stejně jako nemám rád, kdy se někdo naváží do charedim kvůli tomu jak vypadají a co si myslí a obviňuje je snad ze všech strázní, které přišly na svět, tak nemám rád, když někdo vše, co není oblečeno do kaftanu a klobouku či štrejmlu odsuzuje jako světské, tudíž zvrácené apod. Generalizace typu
Citovat
fenomen homosexualnich levicovych "kulturologu"
mi zavání velmi ošklivými reminiscenecemi na jistou epochu... Stejně jako mám pocit (i když je to možná jen moje paranoia), že touto generalizací dáváte rovníko mezi homosexualitu (kterou si člověk arci nevybírá), levicovost (která, světe div se, nemusí nutně znamenat bolševismus či komunismus) a kulturologii nebo chcete li jakýkoli jiný studijní obor, který se zrovna netýká judaismu a to vše hodnotíte jako něco špatného - což dost dobře nechápu, zvláště pak u té sexuální orientace, za kterou její nositel opravdu nemůže.  ???

Že je to jen momentální paranoia a že se mýlím, že ano?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #127 kdy: 3. Září 2008, 23:15:47 »
Hodina je pozdni, odpovim ve zkratce, nevadi mi homosexualove, pokud ze sve orientace nedelaji ideologii, zajimam se o kulturu a povazuji studium kulturologie za dulezity obor, pokud clovek ktery studuje tento obor a zabyva se treba temi papuanci, zaroven nepopira sve tradice, a neobraci se k nim zady (velmi mirne receno - jiste vite o cem mluvim) a levicovost mam na mysli jako izraelsky fenomen - tedy ne ve smyslu socialnim, ale politickem.
Priznavam, ze pravicovy heterosexualni talmudista muze byt take problematicky  :( a treba i levicovy homosexual obleceny ve strajmlu muze take zpusobit nejeden problem. Mozna, ze se zlobim na nalepky, ktere izraelska spolecnost nalepuje tem, kteri nejsou mainstream. Proto mozna znim politicaly uncorrect.

Elazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #128 kdy: 5. Září 2008, 00:06:47 »
 :D Takových nálepek je ale dnešní Izrael plný - a to doslova.

Zina

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #129 kdy: 7. Září 2008, 00:06:32 »
Eleazare:Pravda je někdy tak krutá,že jí nemusíme unést.Já bych nesoudila nikoho z období tak krutého,protože nevím jak bych se já sama zachovala.I když si řeknete, né tohle bych neudělala tak si nejsem vůbec jistá.Byli muži odhodlaní ke všemu a nakonec skončili zlomení.Řici jsi vinen může snad jen ten,kdo se ocitl v takové situaci.

eleazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #130 kdy: 7. Září 2008, 00:30:43 »
Eleazare:Pravda je někdy tak krutá,že jí nemusíme unést.Já bych nesoudila nikoho z období tak krutého,protože nevím jak bych se já sama zachovala.I když si řeknete, né tohle bych neudělala tak si nejsem vůbec jistá.Byli muži odhodlaní ke všemu a nakonec skončili zlomení.Řici jsi vinen může snad jen ten,kdo se ocitl v takové situaci.
Opakuji, že nesoudím a neodsuzuji, možná to vypadá, že obviňuji, ale já se jenom ptám. Pátrám po Boží vůli a to, co zjišťuji je dost v rozporu s tím, co vidím v tomto příběhu.
Máte pravdu, že teďka jsem pro pravdu rozhorlen a že in situ to může být vše jinak. Naše učení je relativně přísné ohledně tzv. milosrdných lží a proslovů vůbec. Na někoho to může působit jako (ne)mírné vychloubání, ale píšu takhle hlavně proto, abych v případě potřeby neměl cestu zpět, jinými slovy doufám, že mi bude dáno dost bázně před Bohem, abych jednal správně. Doufám, a jsem proto ochoten i dost udělat, abych se do takové situace nedostal.

Zina

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #131 kdy: 7. Září 2008, 00:49:16 »
Máte velice vysoké nároky na lidi a sám víte,že né vždy a né vše uděláme tak jak bychom chtěli nebo si alespoň představovali.
.

Zina

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #132 kdy: 7. Září 2008, 00:57:34 »
Rozumím tomu dobře:Chcete jednat správně a doufáte,že uděláte vše,aby jste se do takové situace nedostal?To není snadné.

eleazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #133 kdy: 22. Září 2008, 13:08:24 »
Obavam se, ze se mylite, deti v charedi rodinach sice nedostanou "dobroty" z mrazaku a mikrovlnky, ale poctivou a levnou stravu na ktere rostly nase babicky a podvyzivou netrpi.
V dnešním článku https://eretz.cz/content/view/6791/41/ O. Josef zase zmiňoval palčivý problém doměle či skutečně hladovějících dětí.
Jak to tedy je? Nemanipulují předáci charedim pouze Židovskou veřejností?

Max

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #134 kdy: 22. Září 2008, 13:21:13 »
Nebyl jsem je počítat, ale v Izraeli je dětí pod hranicí životního minima relativně dost. Tedy na to, že Izrael je brán jako vyspělá země západního střihu. Ve srovnání s Egyptem je to samozřejmě v pohodě, ale třeba na české poměry žije dost děti skromně. na druhou stranu, typická česká rodina je s jedním, nanejvýš dvěma dětmi. Více dětí je buď důkazem náboženského přesvědčení rodičů nebo příslušnosti k romské menšině. Jedno nebo dvě děti se samozřejmě živí, šatí a jinak zajišťují snáze, než děti tři, čtyři, pět nebo víc,

chaje

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #135 kdy: 22. Září 2008, 16:42:04 »
Obavam se, ze se mylite, deti v charedi rodinach sice nedostanou "dobroty" z mrazaku a mikrovlnky, ale poctivou a levnou stravu na ktere rostly nase babicky a podvyzivou netrpi.
V dnešním článku https://eretz.cz/content/view/6791/41/ O. Josef zase zmiňoval palčivý problém doměle či skutečně hladovějících dětí.
Jak to tedy je? Nemanipulují předáci charedim pouze Židovskou veřejností?

milion hladovějících dětí v Izraeli je hodně...řekla bych, že v tom jsou započítány i arabské děti

Elazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #136 kdy: 22. Září 2008, 16:47:26 »
Řekl bych, že je to blízkovýchodní politická hantýrka.... ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Klerofašismus
« Odpověď #137 kdy: 22. Září 2008, 16:54:42 »
Řekl bych, že je to blízkovýchodní politická hantýrka.... ;)

Tak tak. Miliony Palestinců pochodují osvobodit okupovanou Palestinu, milion izraelských dětí hladoví a milion hrdinů se chystá to či ono. Prostě je to něco jako "fakt hodně"  ;) ;D

chaje

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #138 kdy: 22. Září 2008, 16:58:19 »
aha...myslíte něco jako "posvátné číslo"? věk proroka byl vždy 72, počet učedníků 12, a všechno ostatní po třech... ;D ;D ;D a pak že je to omezeno na starověk a dávnověk

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #139 kdy: 22. Září 2008, 17:44:40 »
No nezapomente, ze jetlize ja napisu, ze dite neni podvyzivene, tak to znamena, ze vidim dite, ktere vypada zdrave ale nevim s jakou castkou musi rodina vyjit a jestlize treba sesticlena rodina ma prijem kolem 6000 NIS tak je to chuda rodina protoze pri prepoctu na hlavu maji 1000 sekelu mesicne a to znamena, ze jsou opravdu chudi. Jak s tou chudobou nakladaji to uz je neco jineho. Jestli deti dostanou zakladni potraviny a treba 2 x tydne maso a jinak chleba, jogurt lusteniny, ryzi, nudle, brambory, ovoce a zeleninu, tak podvyzivene nejsou. Ovsem jsou chude, protoze nemaji penize na ruzne zabavy a jidlo trochu luxusnejsi. O tom to je.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Klerofašismus
« Odpověď #140 kdy: 22. Září 2008, 18:08:21 »
Docela jste mě naštvali. Myslím, že  jsem ten Izrael projezdila a žádné hladové děti jsem neviděla, natož žebrající ani arabské. Je to jako u nás, někdo může mít na další doplňky požadavků dětí a někdo nemá. Dokonce, zda víte, že existuje v Izraeli společnost, která je dotovaná z venčí (nemohu si vzpomenout jak se jmenuje), která podporuje matky, které se dostanou do komplikované situace, tak aby děti nedávali pryč se o ně stará do porodu,pak ještě rok, najde jim místo na práci a pod. Já se domnívám, že právě země Izrael se stará o svou budoucnost velice dobře. A kdyby jste to viděli v kibucu , ;)tak tam je to super.Míla

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #141 kdy: 22. Září 2008, 18:43:25 »
Tedy víte, ono to někdy chvilku trvá, než si člověk uvědomí, že peníze jsou sice příjemná věc, ale zdaleka ne ta nejpodstatnější pro život. Já si opravdu nemyslím, že by v Israeli byly hladové židovské děti. Ano, možná nežijí mnohé v přepychu, nedostanou, na co si vzpomenou, jedí skromně. Ale s pravděpodobností hraničící s jistotou si myslím, že v porovnání s těmi dětmi u nás, které znají jen výlety do nákupních center a jídlo u McDonalda berou jako něco "echt", prožije větší část z nich mnohem hezčí dětství. Třeba si to neuvědomí v tom daném okamžiku, ale následně jistě.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #142 kdy: 22. Září 2008, 19:13:14 »
Ta organizace se jmenuje EFRAT a jsou skutecne perfektni. To je link na jejich stranky.
https://www.friendsofefrat.org/

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Klerofašismus
« Odpověď #143 kdy: 22. Září 2008, 20:47:30 »
To jsem ráda, že jste mě podpořili. Já si dokonce myslím, že v Izraeli podporují rodiny s více dětmi, alespoň mi to tak připadlo a že jim je všem jasné, že ten národ je potřeba rozšířit, protože jich moc padlo za 2. světové války, pořád chudáci bojují o území, že nejsou rozcapení, jako my v Evropě. Nejdříve psa, potom možná jedno dítě, možná druhé a pak nás, jak jsem to viděla ve Vídni, jako v Kosovu zaberou Arabové, protože těch dětí mají neskutečně více. To je problém podle mě velkorysé Evropy. Ale na štěstí se toho nedožiji.Lajla tov. Míla

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Klerofašismus
« Odpověď #144 kdy: 9. Listopadu 2008, 07:03:24 »
Ono to není tak jednoduché představte si rodinu kde si kupují na dluh delší dobu v obchodě, a to chléb a cukr, prostě nic jiného si dovolit nemohou a i za to dluží přes 2000 šekelů, chleba posypaný cukrem jí k obědu snídani a večeři hodně židovských dětí a nejenom ortodoxních, já jsem se při pomoci dobročiným organizacím setkal s takzto chudými dětmi z rodin naprosto nezbožných. To že rodiče pracují rodinu prostě nezachrání pakliže třeba zabředla do úvěru atp.,. Situace je tu převelice smutné není to již pár okrajových případů, ty šlo řešit snadno, je to stále a stále více lidí pod hranicí bídy a stále více lidí na oné hranici, politici stran jako Kadyma Likud Avoda jsou napojeni na jisté podnikatelské rodiny a kromě jejich příjmů a bolestných ztrát při současné krizy je až tak nic moc nezajímá takže ekonomika může růst ale obrovská bída taky. Pakliže jedno dítě musí tomu druhému závidět máslo na chlebu nikoliv ani teplé jídlo které například v jerušalajimu většina dětí ve škole nedostává! Byla zde spousta bojů minulý rok když klesly teploty pod bod mrazu nařídil právní poradce magistrátu zákaz topit v ortodoxních školách, samozřejmě neušetřilio ani zlomek toho co stát zaplatil na lécích, je tu spousta podobných bojů. Z hrůzou si uvědomuji kolik je zde veřejných vývařoven, především pro neortodoxní- Pakliže ekonomika má fungovat že stát pomáhá asi třem stovkám rodin výměnou za sponzorování voleb a primárních voleb a výletů a bytů, a společnost musí těmto lidem lidem sloužit místo toho aby společnost sloužila nějakému cíli tak se nic nezmění. Jsem optimista nicméně například od současných voleb zatím mnoho nečekám.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #145 kdy: 9. Listopadu 2008, 17:07:06 »
Obávám se, že situaci líčíte trochu děsivě. Mnohdy jsou rodiny s mnoha dětmi opravdu v dost špatných poměrech a zejména v JEruzalémě, ale to je také mnohdy zapříčiněno neochotou anebo neschopností si trochu pomoci sám. Jsou dobročinné organizace (PAAMON např.), které učí lidi hospodařit. NEutrácet za blbost, nežít na dluh, přijmout práci, která pomůže z dluhů vybřednout apod. Ono to není vždy všechno tak jak se to vidí na povrchu. A i talmid chacham, který když má rodinu v nouzi, tak může jít pracovat, někdy je třeba Tóru zavřít, aby mohla být otevřena znovu s větší radostí. A propos - starosta města je charedi, který má velké zkušenosti s cedakou a gmilut chasadim, neumím si představit, že by strpěl, aby se výlučně v charedi (ortodoxních) školách netopilo.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Klerofašismus
« Odpověď #146 kdy: 10. Listopadu 2008, 06:51:43 »
S tím topením to rabi Lopolianski dostal jako příkaz, takže to skutečně bylo. Z Vašeho příspěvku vidím optimističtější stránku věci. Nicméně onen problém což je podivné alespoň jak jsme se s ním setkal já je právě u pracujících lidí, hlavním viníkem je problém s úvěrem na byt do kterého přišlo nečekané propuštění, nemoc atp. a pak již z toho nelze vybřednout. Naplakat bych se tady mohl dost různými příklady a příběhy, ale jak říkáte zní to děsivě, důležitější je se soustředit jak celou věc řešit a jak pomoci.

eleazar

  • Host
Re: Klerofašismus
« Odpověď #147 kdy: 10. Listopadu 2008, 10:25:21 »
Jsem Vám oběma vděčen za exkurs do toho, co si jakožto Středoevropan nemůžu dost dobře představit.

Nedá mi to ale, abych si nerýpnul, že zakládat rodinu, když nemám zajištěno bydlení a obživu, hraniči s čirou nezodpovědností, anžto "ťuťuňuňátka" by neměly být trestáni zato, že jejich rodiče si nabalili větší kříž, než jaký jsouschopni či ochotni unést.

Tak prosím omluvte moje hraběcí rady z (doposavaď) bezpečného goletu a pište dál.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Klerofašismus
« Odpověď #148 kdy: 10. Listopadu 2008, 14:11:03 »
Promiňte, ale starosta města je ve městě nejvyšší autorita. Takže o čem mluvíme. Jistě když je situae těžká a lidi žijí tzv. nadoraz a pak do toho příjde nějaký průšvih tak se i spořádaná rodina může dostat do dluhů, ale právě proto jsou různé organizace, které pomáhají. Já sama vím velmi přesně co je to žít s vemi skromně a jde to. Jsem přesvědčená, že každý může žít podle toho na co má. A právě v těch situacích, kdy je to nutné není problém se obrátit o pomoc. Znám dost dobře situaci v Bnej Braku a Rechasim a nevidím důvod, proč by se lidé nemohli srovnat se svojí situací v JEruzalemě. Jinak pokud by mladé páry čekali na založení rodiny až do té doby, než budou mít všechno co odpovídá západoevropským standartům, tak by si mohli možná koupit garsonku v domově důchodců. Lze žít skromně a peníze nejsou vždy klíčem ke štěstí. (samozřejmě, že nejsou na škodu ;D)

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Klerofašismus
« Odpověď #149 kdy: 10. Listopadu 2008, 14:49:35 »
Původně jsem myslel, že se zde píše o Romech v nějakém ghettu, až později jsem pochopil že se jedná o ultraortodoxní Izraelce. Ultraortodoxní by měli mít stejná práva, ale i povinnosti jako ostatní občané Izraele. Pozitivní diskriminace je nepřípustná. Charedim se úspěšně množí, ale těch kdo by na ně měl vydělávat, a sponzorovat jejich studium Talmudu ze svých daní nepřibývá. Co budou dělat až jich budě většina? Asi budou čekat na nějakou manu a křepelky, nebo se vystěhují do Borought Parku. ;D
יואל טייטלבוים

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15