Autor Téma: TENIS: FED CUP 2008- Elitní Světová skupina (k)  (Přečteno 7752 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
TENIS: FED CUP 2008- Elitní Světová skupina (k)
« kdy: 28. Ledna 2008, 21:35:37 »
V červenci 2007 se probojovala izraelská děvčata do elitní Světové skupiny tenisového Poháru federace(Fed Cup). Stalo se tak v Linci, kde Izrael porazil domácí Rakousko - podrobnosti najdete  ve sportovní sekci tohoto fóra v tématu TENIS - FED CUP 2007.

Boje ve Světové skupině 2008 - 1. kolo

Los rozhodl, že v 1. kole se utkají hráčky Izraele s reprezentací Ruska, což je soupeř mimořádně těžký; soukromě si myslím, že je nad síly izraelského kvarteta, ale  nepředbíhejme. Hostitelskou zemí je Izrael, jako hrací místo byl zvolen(žádné překvapení) Canada Stadium v Ramat Hašaronu.

Termín turnaje: 02-03/02/2008

Izraelský fedcupový tým 2008
V porovnání s loňským rokem dochází k jedné změně. Annu Smašnovou nahradila Keren Šlomová:

Šahar Peerová ... postavení na žebříčku WTA dvouhry/čtyřhry ... 17/16
Cipiora Obzilerová ... 85/721
Keren Šlomová ... 727/718
Julia Glušková ... 732/731

Ruský fedcupový tým tvoří čerstvá vítězka Australian Open 2008 Šarapovová(5. v singlu/nehodnocena v deblu), Čakvetadzeová(7/79), Safinová(16/15) a Vesninová(54/43)

Fedcupoví trenéři: Oded JACOB(Izrael)/Šamil  TARPIŠEV(Rusko)

*

R O Z P I S   Z Á P A S Ů

1. dvouhra: Šahar Peerová - Safinová ... 0:6, 6:2, 6:2

Pokud si chtěla izraelská děvčata vytvořit alespoň nějakou  šanci na celkový úspěch, a tedy postup do semifinále, musela  nejlepší IL tenistka se Safinovou bezpodmínečně vyhrát.  Snad to byl  pocit této zodpovědnosti  co způsobilo, že Šahar v prvním setu všem fanouškům izraelského sportu  řádně počechrala nervovou soustavu, když neuhrála ani gam a odešla z kurtu poražena 0:6. V té chvíli se perspektiva jevila ve značně černých barvách. Že by na Safinovou neměla? Co signalizuje tak hladká porážka? --- Ani začátek druhého setu nevypadal nejlépe, nicméně pak se Šahar podařilo srovnat na 2:2 a v tu chvíli se jednalo o první zlomový okamžik zápasu. Bude ve vítězných gamech pokračovat, anebo půjde o "přetahovanou" s nejistým koncem? Šahar nezklamala: vyhrávala jednu hru za druhou, její skóre se zvyšovalo na 3:2, 4:2 a když za stavu 5:2 měla výhodu a proměnila do vítězství v setu na 6:2, všichni jsme si oddechli. Bylo vyrovnáno na sety 1:1 a před námi bylo  závěrečné dějství ve stylu kdo s koho. Drama vrcholilo.  --- Ani třetí set nezačal pro Šahar nejlépe. Ačkoli měla výhodu  podávající hráčky, ve vyrovnané partii za stavu 40: Ad-Safinová byla soupeřka lepší a Šahar prohrávala 0:1. Totéž se opakovalo ve druhé hře, stav setu byl 0:2 a tudíž  nejvyšší čas skóre otočit. Podařilo se. Šahar jako v druhém setu srovnala na 2:2 a v tomto momentu  se už rozhodovalo ve stylu "buď a nebo". Zde podruhé v zápase Šahar skvěle zabojovala: vyhrála všechny zbývající gamy a  splnila tak úkol, který  od ní všichni počekávali: "povinné"vítězství v prvním utkání. Ovšem to nejtěžší v podobě Šarapovové, vítězky lednového Australian Open, izraelská děvčata teprve čeká. Jako první vstoupí do tenisové "jámy lvové" Cipora Obzilerová ...


2. dvouhra: Cipora Obzilerová - Šarapovová ... 0:6, 4:6

Ve druhém zápase úvodního dne se žádné překvapení nekonalo. Vítězství Cipory nad Šarapovovou patřilo do kategorie malých tenisových zázraků(i když nic není nemožné, jak praví reklamní slogan jedné japonské automobilky), a tak jsme byli spíše zvědaví na to, zda se izraelské reprezentantce podaří uhrát set a pokud ne, tak alespoň kolik  získá gamů. Výsledek uvedený nad tímto reportem dává jasnou odpověď. V prvním setu dopadla Cipora stejně jako Šahar v zahajovacím zápase se Safinovou, ve druhém si na své konto připsala čtyři gamy. Po dvou zápasech je tedy izraelsko-ruská partie nerozhodná 1:1 a v příštích zápasech se začíná jakoby od nuly. Kdyby se Šahar podařilo Šarapovovou porazit ... ale nepředbíhejme.

3. dvouhra: Peerová - Šarapovová ... 1:6, 1:6



Ke třetímu zápasu, úvodnímu nedělnímu 3. února 2008, proti sobě nastoupily dvě hráčky přibližně stejného věku.  O něco starší Maria Šarapovová se narodila 19. dubna 1987 v průmyslovém Njaganu na Sibiři, kam se její rodiče přestěhovali po havárii černobylské elektrárny. Šahar Peerová je sabra z Jeruzaléma; v tenisových přehledech má jako datum narození uveden 1. máj téhož roku.

Pro Šahar to byl svého druhu životní zápas, tedy alespoň v rámci  fedcupové reprezentace. Kdyby Šarapovovou porazila,  hodně by tím  pomohla své zemi v dalším postupu při  premiérové účasti v elitní Světové skupině. Ovšem porazit čerstvou vítězku prvního letošního grandslamového turnaje by se rovnalo malému tenisovému zázraku. A ten se bohužel nekonal.

REPORT Z PRVNÍHO SETU

První set začal slibně. Úvodní podání měla na raketě ruská hráčka, která nejprve vedla 30:0, pak ale Šahar snížila na 15:30, soupeřka ovšem vyhrála další servis a při stavu 40:15 nenechala nic náhodě a vítězství v první hře si připsala pro sebe. Druhý gam, v němž byla na podání Šahar, měl průběh navlas stejný. Šahar vedla 30:0, Šarapovová snížila na 15:30 a Šahar kontrovala: 40:15 a vzápětí 1:1. V tomto okamžiku byli fanoušci izraelského tenisu naplněni velkou naději. Žel marnou, protože to byl první a na dlouhou dobu poslední gam, jehož vítězství si mohla připsat na své konto Šahar Peerová.

Šarapovová vyhrála třetí gam a v další části zápasu také první  Šahařino podání; stav byl  z pohledu izraelské reprezentantky 1:3 a situace začala být pomalu a jistě vážná.  Ještě stále nebylo nic ztraceno, jenomže v pátém gamu prohrála Šahar s nulou, bylo to 1:4 a nad izraelským tenisovým nebem se objevily první černé mraky.  Těch přibylo po šesté hře, když Šahar podruhé prohrála vlastní podání(1:5). Tenisová matematika byla v tom okamžiku neúprosná: pokud Ruska zvítězí v sedmém gamu, první set je pro Šahar ztracen.

Ta si toho byla samozřejmě velice dobře vědoma a v této části utkání zabojovala jako lvice z Jeruzaléma.
Se Šarapovovou držela krok, po počátečním 0:15 nejprve snížila(15:15), pak vedla 30:15, jenomže ruská hráčka cítila vítězství  v setu na dosah ruky a dělala pro něj maximum. Za stavu 40:40 získala první výhodu Šahar, ta ji však nevyužila a poté si vybojovala dostala ještě jednu šanci. Také marně.  Pak už měla výhodu Šarapovová, což byl také její první set point(podávání na vítězství v setu, někdy  nazývaný setball)). Šahar odvrátila na shodu, ovšem druhý set point si už Ruska nenechala vzít a  za 32 minut zvítězila v prvním setu 6:1.

REPORT Z DRUHÉHO SETU

Začátek druhé sady nezačal pro Šahar dobře. Při vlastním podání prohrála první gam(takto v pořadí již třetí), v následující hře byla lepší Ruska a  ukazatel hlásil nepříznivý stav   pro Šahar 0:2 na gamy. Ve třetí hře podávala opět izraelská tenistka a  znovu t prohrála, počtvrté pri vlastním podání. Čtvrtý gam druhé sady zvládla opět Šarapovová, na ukazateli skóre svítila čísla  0:4  ve prospěch soupeřky a naděje na to, že by Šahar odešla z kurtu jako vítězka začala umírat. Ani v další sadě nebyla úspěšná: přesně po hodině hry prohrávala Šahar ve druhém setu 0:5 - stačilo, aby Šarapovová zvítězila v šestém gamu a poměr sil po sobotních dvou zápasech by se  zvrátil v neprospěch izraelské reprezentace. Tady Šahar dokázala překonat sebe sama. Ačkoli už  prohrávala v šestém gamu  0:40, její úsilí nepolevilo, dotáhla na shodu, odvrátila první match point Šarapovové a po další vlastní výhodě poprvé ve druhém setu  vyhrála gam, navíc při podání soupeřky.  Slunce naděje osvětlilo tváře všech, kdo drželi palce reprezentaci hostitelské země, alespoň jedním nepatrným zábleskem z jinak více a více černající tenisové oblohy ...

POSLEDNÍ GAM
Pak nadešel "time" pro  sedmý gam druhé sady. Na podání byla Šahar a vzápětí vedla 15:0. Soupeřka ovšem srovnala a pak už se Šahar do vedení nedostala. Vyrovnala sice na 30:30, Šarapovová  však zvrátila na druhý match point v zápase, který vzápětí proměnila ... a bylo dobojováno. Hodiny na Canada Stadium  v Ramat Hašaronu ukazovaly 12:27 jeruzalémského času.

Šahar Peerová po statečném boji trvajícím hodinu a čtrnáct minut podlehla Marii Šarapovové dvakrát 1:6.  Další osud izraelských tenistek v elitní skupině Fed Cupu tak dostala do svých rukou Cipora Obzilerová. Prohraje-li v poslední dvouhře, bude pro tento turnaj vše ztraceno.


4. dvouhra: Obzilerová - Čakvetadzeová  ... 4:6, 2:6 - do semifinále postoupilo Rusko

V zápase pro Izrael nanejvýš klíčovém nastoupily proti sobě dvě hráčky, které se odlišují generačně i postavením na žebříčku. Cipora Obzilerová, sabra narozená v  Tel Avivu,  je oproti své soupeřce o poznání starší(* 19. dubna 1973), ale nachází se také podstatně níže na žebříčku WTA. Je 85., zatímco Anna Čakvetadzeová, rodačka z Mosky(* 5. března 1987), je momentálně sedmá. To neznamená, že by nebyla ruská reprezentantka k poražení, nicméně Cipoře se to nepodařilo.

V první setu s ní držela krok  až do stavu 4:4, pak v dalších dvou setech měla navrch Čakvetadzeová a první sadu dovedla k důležitému vítěztví 6:4. Izraelské naděje se pak upíraly k druhému setu, který prohrát znamenalo přivodit celkovou porážku Izraeli v rámci jeho premiérové účasti v 1. kole elitní Světové skupiny Fed Cupu. Cipora  stačila na soupeřku bohužel pouze do stavu 1:1. Pak si lépe počínala ruská hráčka, Cipoře povolila ještě jeden gam a po hodině a čtvrt zvítězila 6:4, 6:2.  Po čtyřěch dvouhrách vedlo Rusko na zápasy 3:1 a postoupilo tam, kde by mnozí z nás raději viděli Izrael - do semifinále.

Následující čtyřhra bude už proto pouhou formalitou.



Čtyřhra: Obzilerová/Peerová - Safinová/Vesninová ... 0:6, 6:1, 4:6

Také v posledním zápase úvodního kola  Světové skupiny Fed Cupu  byly úspěšnější ruské hráčky. V prvním setu hladce porazily izraelský pár, který neuhrál ani gam, ve druhém se  naopak  lépe dařilo  izraelským  děvčatům, která povolila soupeřkám jen jednu hru. V závěrečné sadě, která byla do stavu 4:4 vyrovnaná, měly nakonec více ze hry obě Rusky a zpečetily tak celkové vítězství nad Izraelem 4:1. Překvapení to není, ruská reprezentace byla favoritem a tuto roli splnila. Naopak vítězství Izraele by bylo považováno za svého druhu senzaci, ovšem za tu by  kdysi byl  považován i samotný postup hráček Erec Jisrael  do Světové skupiny Poháru federace.  A dnes? Jsou rovnocennými soupeřkami nejlepších tenistek  planety. Co říci na závěr premiérového představení Izraele mezi tenisovou elitou? Snad ono obligátní sláva vítězkám, čest poraženým.







« Poslední změna: 5. Června 2008, 22:26:04 od mrstejskal »

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
TENIS: FED CUP 2008- Elitní Světová skupina(dokončení)
« Odpověď #1 kdy: 27. Dubna 2008, 19:25:25 »
BARÁŽ O ÚČAST VE SVĚTOVÉ SKUPINĚ

Kvůli  porážce s Ruskem se izraelská reprezentace dostala do baráže, jejíž výsledek rozhodně o tom, zda se udrží v elitní Světové skupině nebo  klesne do  skupiny II. Londýnský los pořádaný 5. února 2008 rozhodl, že soupeřkami  izraelských děvčat  budou fedcupové reprezentantky České republiky.

V rámci Poháru federace půjde o historicky první střetnutí mezi oběma zeměmi.Český  trenér Pála v prvním  vyjádření  po losování složil poklonu Šahar Peerové a současně vyjádřil názor, že jeho svěřenkyně  by mohly prorazit přes izraelskou  dvojku Ciporu Obzilerovou. Server Spotz. cz citoval jeho výrok, že "přes ní by se daly uhrát dva body. Musíme o ní zjistit víc, moc ji neznám. Peerová je vynikající hráčka, hraje velmi dobře debla," přiznává český kouč.


Baráž se hraje v sobotu a  neděli 26-27/04/2008 v Israel Tennis Centre na Canada Stadium  v Ramat Hašaronu.



Přestavujeme  izraelský fedcupový tým:
Šahar Peerová, * 1987 v Jeruzalémě, postavení v žebříčku dvouhra/čtyřhra ... 18/18

Cipora Obzilerová, * 1973 v Tel Avivu, postavení v žebříčku ... 97/339

Julia Glušková, * 1990 Doněck, Ukrajina, postavení v žebříčku ... 744/590

Chen Astrogová, * 1990 v Hulomu, Izrael, postavení v žebříčku ... 935/ -


Český fedcupový tým:
Lucie Šafářová(1987, 39/174), Petra Kvitová(1990, 98/664), Iveta Benešová(1983, 132/29) a Květa Pechkeová(1975, -/5)

Rozlosování turnaje

Sobota 26/04/2008 od 13 hodin SELČ

1. dvouhra dne
Šahar Peerová - Kvitová ... 6:2, 3:6, 0:6

Po prvním zápase prohrával Izrael s ČR 0:1.

2. dvouhra dne
Cipora Obzilerová - Šafářová ... 6:0, 3:6, 6:4

Po druhém zápase je skóre na zápasy Izrael - ČR 1:1.

Krátké zhodnocení prvního hracího dne. Především: na obou stranách prohrály favoritky.  Šahar Peerová nastupovala proti  Češce Kvitové v roli tenistky, od níž izraelské publikum zisk úvodního bodu očekávalo možná až příliš samozřejmě. Leč nestalo se tak a opět se ukázalo, že sport je lidská činnost nad jiné ošemetná.  Šahar naděje  hostitelské země nicméně zpočátku potvrzovala. První set vyhrála s přehledem 6:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že  zisk prvního bodu pro izraelské barvy nezajistí.  Česká hráčka se v druhé sadě výrazně zlepšila, Šahar porazila 6:3 a původně jasná tenisová záležitost se značně zdramatizovala. Obavy  izraelských fandů ještě zvýšila skutečnost, že Šahar po prvním gamu posledního setu, který prohrála,  odešla do útrob tenisového komplexu k lékařskému ošetření(v závěru  přenosu se hovořilo o žaludečních problémech). Po návratu se sice aktivně zapojila do hry, nicméně skutečností zůstává, že v třetí sadě neuhrála ani gam. Po  úvodní  porážce  6:2, 3:6, 0:6 se oči všech fandů Izraele upínaly k Cipoře Obzilerové, proti níž nastoupila favorizovaná Češka Šafářová.

Cipora začala ovšem srdnatě. Jako by chtěla pomstít neúspěch Šahar v posledním setu prvního zápasu, nepovolila Šafářové v prvním setu ani gam a porazila ji překvapivě 6:0. Ve druhém setu se ovšem soupeřka vzchopila, zvítězila 6:3 a tak se závěrečná třetí sada stala klíčovou pro  celkové naděje Izraele v této baráži. Kdyby Cipora prohrála, měla by to izraelská fedcupová reprezentace nanejvýš složité, protože by musela zvítězit ve všech třech zápasech druhého hracího dne. Takovou komplikaci ovšem Cipora nepřipustila a po nelehkém boji vyhrála rozhodující sadu 6:4(celkově 6:0, 3:6, 6:4),  srovnala  skóre obou zápasů na 1:1 a veškeré břímě rozhodnutí, kdo postoupí do světové elity ženských tenisových družstev, přesunula na  neděli 27. 4. 2008. Sport samozřejmě nezná žádná "kdyby", nicméně lze jen litovat porážky Šahar Peerové: pokud by se jí podařilo úvodní zápas vyhrát, měla by izraelská děvčata v nedělních zápasech nesrovnatelně výhodnější startovací pozici.

Zajímavosti: Diváci se během přenosu dozvěděli, že izraelská tenistka Smašnovová ukončila aktivní sportovní kariéru v loňském roce a vydala se na trenérskou dráhu. Reportér také vysvětlil, proč se tenisový komlex v Ramat Hašaronu  jmenuje Canada Stadium. Je to na počest donátorů z kanadské židovské komunity. V areálu je 28 dvorců, z toho  pouze dva jsou antukové. Ostatní mají tvrdý, betonový povrch. Na zápasech byl přítomen český velvyslanec v Izraeli Michael Žantovský a kulturní tajemník  Robert Řehák. Řeč přišla také na slavného izraelského tenistu Amose Mansdorfa, kterého si mnozí vybaví v souvislosti s utkáním Davis Cupu mezi Československem a Izraelem v Hradci Králové v roce 1987, kde Amos přispěl k vítězství izraelské reperezentace 3:2. Na otázku, zda se Amos sobotních zápasů osobně zúčastní, bylo českému TV moderátorovi jeho izraelskými kolegy sděleno, že nejspíš ne, protože má početnou rodinu a pravděpodobně dá přednost svým dětem před tenisovou podívanou. Ostatně pláže Středozemního moře jsou nedaleko ...

***

Neděle 27/04/2008 od 12 hodin SELČ

1. dvouhra dne(třetí turnajová)
Šahar Peerová - Benešová ... 7:6(tie break 8:6), 3:6, 4:6

Report ze zápasu: Ačkoli Šahar  Peerová měla původně nastoupit proti Šafářové, český kapitán Pála využil práva na změnu  v sestavě a proti izraelské jedničce postavil Benešovou. Ke smůle Izraele mu tento tah vyšel. V úvodních gamech ovšem nic nenasvědčovalo tomu, že Šahar jako favoritka  domácího  týmu  zklame.  Naopak - když vedla v první setu 4:1 , zdálo  se, že  je na nejlepší cestě odčinit  sobotní neúspěch s Kvitovou. Původní optimismus na izraelské straně se ale záhy pozvolna vytrácel. Kvitová dokázala dotáhnout úvodní sadu do stavu 6:6 a o jejím výsledku se rozhodovalo ve zkrácené hře(tie-break). V něm hrály obě hráčky  opatrně, k vidění byly dlouhé výměny,  ani jedna nezískala výraznější převahu a za stavu 7:6  ve prospěch  Izralele měla více štěstí Šahar, která vyhrála tie-break 8:6 díky tomu, že Kvitová umístila míček těsně za postranní autovou čáru.  Ve druhém setu měla jednoznačně více ze hry česká tenistka. Častými  chybami se Šahar dostala do nezáviděníhodného skóre 1:4, který se jí sice podařilo  zkorigovat na nadějnějších 3:5, ale Benešová se o vítězství připravit nenechala. Druhou sadu vyhrála 6:3, srovnala na sety 1:1 a v závěrečném setu  mělo přijít to, čemu se říká lámání chleba.  Hra se zpočátku vyvíjela příznivěji pro Šahar, která vedla už 4:2, ovšem ani tento náskok  nedokázala využít  k zisku tolik  potřebného vítězného bodu. Česká reprezentantka vyhrála všechny další gamy, ve třetí sadě porazila Šahar 6:4 a nad Ramat Hašaronem se začaly  stahovat  tenisové mraky. Izraelky prohrávaly po třech zápasech 1:2 a pokud  by chtěly  z baráže do Světové skupiny I postoupit, musely by zvládnout přetěžký úkol  - zvítězit v  poslední dvouhře a závěrečném deblu.

Po třetím zápase prohrával  Izrael 1:2

2. dvouhra dne(čtvrtá turnajová)
Cipora Obzilerová - Kvitová ... 6:3, 6:4

Report ze zápasu: Cipora Obzilerová nastupovala  do utkání s nelehkým psychickým břemem - povinností vyhrát, má-li Izrael postoupit do elitní světové osmičky Poháru  feredace. První dvě hry úvodní sady sice prohrála, coz nevěstilo nic dobrého, ale naštěstí to také nic zásadního neznamenalo. V další fázi zápasu  vyhrávala gam za gamem až do nanejvýš nadějného stavu 5:2. Jednou sice  zaváhala, když  dovolila Kvitové zvýšit na 3:5, ale devátý gam získala pro sebe  a tím důležitý první bod zápasu. Ve druhé sadě se jí dařilo ještě  lépe. Českou hráčku v žádné části setu nepustila do vedení, nejprve vedla 4:0 a  pak po jednom prohraném gamu 5:1. Poté  se začalo štěstí obracet na stranu Kvitové, která postupně snížila na 4:5, ovšem desátý   gam patřil Obzilerové. Bylo to klíčové vítězství v první dvousetové bitvě turnaje, která vrátilo Izraeli padesátiprocentní naději na vítězství. Pravdu měl komentátor České TV, když prohlásil: "Obzilerová hraje v některých momentech fantastický tenis." Za stavu 2:2 rozhodne o postupujícím celku závěrečná čtyřhra.

Skóre po čtvrtém zápase Izrael - ČR  2:2

Závěrečná čtyřhra
Šahar Peerová/Cipora Obzilerová(nahradila původně nahlášenou Julii Gluškovou) - Benešová/Peschkeová ... 4:6, 3:6

Report ze zápasu. Izraelská děvčata hrála  se svými českými soupeřkami po většinu zápasu vyrovnanou partii.  V první sadě až do stavu 4:4, pak však Šahar  s Ciporou ztratily dva gamy a první set prohrály 4:6.  Také v druhém setu byla hra zpočátku vyrovnaná: za stavu 3:3 však izraelský tým znovu přišel o dva gamy a došlo na nervy drásající nekonečnou výměnu v deváté hře. Češky byly  opakovaně  blízko vítězství, ovšem čtyři mečboly  neproměnily. Šahar s Ciporou si tak vytvořily řadu šancí pro zvrat v tomto klíčovém gamu, nakonec ale byla česká dvojice   při pátém mečbolu úspěšnější a vyhrála 6:3.  Deblový úspěch posunul Českou republiku mezi osm  elitních  družstev, zatímco Izrael zůstal za branami Světové skupiny I.

Kde hledat příčiny  izraelského neúspěchu? Jednoznačně v selhání, ať už bylo zapříčiněno čímkoli, nejlepší izraelské tenistky Šahar Peerové. Od ní se právem očekávalo víc. Vždyť stačilo, aby alespoň jednu dvouhru vyhrála a mezi nejlepších osm by  postoupil Izrael. Současně je  na místě vyzdvihnout Ciporu Obzilerovou,  jejíž  účinkování v Ramat Hašaronu zaslouží nejvyšší ocenění. Byla to ona, kdo svým skvělým výkonem, dvojím vítězstvím v singlu,  udržel naděje izraelského celku na postup do poslední chvíle. Především díky ní mohli díváci v areálu  Canada Stadium i u televizních obrazovek prožít skvělý tenisový víkend.  Třebaže pro izraelské barvy se smutným koncem. Ale takový  sport už prostě je ...

Konečný stav  baráže  Izrael - ČR 2:3

Turnaj přenášela v Izraeli televize  Channel Sport Five a v ČR program ČT 4 Sport.

Cena lístků se pohybovala  od 50(mládež) do 180 šekelů.

*

« Poslední změna: 27. Dubna 2008, 19:28:22 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15