Autor Téma: Dejr Jasín  (Přečteno 51844 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Elazar

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #25 kdy: 11. Dubna 2008, 14:29:38 »
No dyť jo, taková reakce je naprosto vpořádku. Hele mě bylo jasný, že zmínka o Dajr Jasínu vyvolá malé pozdvižení, ostatně proto jsem jí tam napsal, no a někdo to těžce rozdejchával.

OK, tak konečně Yan vylezl s pravdou ven, jen nechápu, že ti to trvalo tak dlouho. Myslel jsi to jako provokaci a prudu, o nic jiného ti nešlo, tudíž veškerá negativní reakce na tvůj příspěvek byla zcela oprávněná (a že jsem málem už začal mít výčitky svědomí  :D).

Jdu si zainhalovat O2, abych to vůbec rozdejchal ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #26 kdy: 11. Dubna 2008, 15:18:34 »
 ;D

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #27 kdy: 11. Dubna 2008, 16:07:18 »
Tak teď jsem z toho vážně jelen. Že zoom vytáh to datum je fakt. Že mě na tomhle základě napad Dajr Jasín je taky fakt. Že byl vyražděn 9.4. je taky fakt. Že jsem tam napsal jednovětou zmínku (která byla v daném fóru OT) je taky fakt. No a že proizraelská loby to bude brát jako provokaci což se dalo čekat je taky fakt......... A to to tam kvůli tomu nemam zmínit?  :o
Mimochodem ty reakce byly veskrze symptomatické  ;D .............
« Poslední změna: 11. Dubna 2008, 16:08:50 od Yan »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #28 kdy: 11. Dubna 2008, 16:14:34 »
Ano zminila jsem datum, protoze toho dne byli zavrazdeni dva nevinni lide, kteri pracovali na prekladisti pro palestince a byli zavrazdeni v dusledku vyhnani z Gazy, stejne tak jako jsou kasamy strilene z Gazy na Askelon a Sderot a okoli  dusledkem tohoto pochybneho manevru Sarona a jeho party. A vsichni kdo s tim souhlasi jsou spoluodpovedni. Proto me to rozcililo a vyjadrila jsem se. Odpovedet Dejr Jasinem byla blba provokace a jako na takovou na ni bylo reagovano.

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #29 kdy: 11. Dubna 2008, 16:24:27 »
To nebyla blbá provokace (je zajímavé sledovat kdo to tak bere), to byla připomínka jednoho zločinu. Jednoho konkrétního který byl spáchán v ten den, před 60 lety. Je snad připomínka zločinu provokací?  :o

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #30 kdy: 11. Dubna 2008, 16:56:44 »
V teto souvislosti ano.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #31 kdy: 11. Dubna 2008, 17:23:31 »
Už se mi do té debaty vstupovat nechtělo, ale Yane, vždyť tys to přiznal sám, že jsi si chtěl lehce zaprovokovat  ;)

Připomíná mi to onen klasický vtip, jak na otázku: "Mohou si u Vás v SSSR dělníci stěžovat u soudu na špatné pracovní podmínky?", přijde po chvilce ticha odpověď: "A vy zase týráte černochy!"  ;D

Elazar

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #32 kdy: 11. Dubna 2008, 19:11:50 »
Abych předešel nařčení že se "v tom rýpu", tak bych rád zdůraznil že je to zase reakce na předchozí příspěvek.

Yane, a proč jsi to napsal do diskuze, která s tím vůbec nesouvisí a vůbec se toho netýkala?  :D Nebo u piva či fotbalu svým kamarádům také jen tak mezi řečí říkáš, co za výročí připadlo na tento den?  ;D

Takže, stačí se podívat do začátku vlákna o Lahavovi. To bylo tak: zoom založil to vlákno a ve svém prvním příspěvku uvedl
......To ze clanek vysel den po te, kdy  palestici zavrazdili dva pracovnici prekladiste v Gaze je podle me skandalni.
no a na to jsem já napsal
No, ony se ty články připravují s jistým předstihem, to byla pouze náhoda. Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.
Prostě jsem si uvědomil že na ten inkriminovaný den o kterym v nějakých souvislostech psal zoom připadá i výročí vyvraždění Dajr Jasínu. Tak jsem to tam napsal a nijak jsem to nemínil dále rozpitvávat. Takže jak vidíš ten důvod vlastně vznikl jako jakási reminiscence na to datum při čtení příspěvku zooma.

Yane, kluku nešťastná, tys mi před pár týdny vytýkal, že mám až příliš přehnanou "schopnost číst mezi řádky" - nuže milý hochu, věř mi, že ve srovnání s touto tvojí argumentací jsem ve čtení mezi řádky chabý amatér, neb vysoudit ze zoomova příspěvku reminiscenci konkrétního datumu 9. dubna 1948 a tím i útok na Dejr Jásín, bych nedokázal  :D Takže jestli tu někdo trpí symptomy, jsi to ty.

Ptal ses, co nám vadí - pokud mám mluvit za sebe, vadí mi jedna věc - že o této tragédii a bezesporu smutné události žvatláš ty a to jen kvůli tomu, aby sis splnil svou týdenní dávku rýpání. Zneužíváš tragédii bez toho, aniž bys o tom cokoli věděl, abys znal historii, příčiny a důsledky.

Mimochodem, od TEBE to nebyla připomínka jednoho zločinu, od TEBE to byla blbá provokace - to je fakt  :D

Scoolie:  :D ...touché...

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #33 kdy: 11. Dubna 2008, 19:54:31 »
V teto souvislosti ano.
Asi nerozumím. Kdy je připomenutí vyvraždění Dejr Jasínu provokací a kdy nikoli? Na čem to závisí? Kdo to posuzuje? Týká se to pouze tohoto konkrétního zločinu a nebo je to obecný úzus? Pokud je to obecný úzus, kdo se na tom usnesl?
« Poslední změna: 11. Dubna 2008, 20:03:38 od Yan »

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #34 kdy: 11. Dubna 2008, 20:00:27 »
Už se mi do té debaty vstupovat nechtělo, ale Yane, vždyť tys to přiznal sám, že jsi si chtěl lehce zaprovokovat  ;)
Samozřejmě že jsem tím vědomě provokoval. Tedy nikoli prvoplánovitě, spíš jako důsledek. Šlo totiž o to kde jsem to napsal. Kdybych to napsal někam jinam tak by to bylo pouhé konstatování obecně známé skutečnosti. Zatímco když se zmíním o Dajr Jasínu tady je mi jasný že to nutně musíte brát jako provokaci..... je přece jasný že proizraelská loby by byla nejraději kdyby se na tuto (z jejich pohledu) nepříjemnost zapomenulo.

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #35 kdy: 11. Dubna 2008, 20:02:59 »
Ptal ses, co nám vadí - pokud mám mluvit za sebe, vadí mi jedna věc - že o této tragédii a bezesporu smutné události žvatláš ty a to jen kvůli tomu, aby sis splnil svou týdenní dávku rýpání. Zneužíváš tragédii bez toho, aniž bys o tom cokoli věděl, abys znal historii, příčiny a důsledky.
Já nezneužívám tragédii, já jsem si jí pouze dovolil připomenout..... a to se nesmí. Chápu.

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #36 kdy: 11. Dubna 2008, 20:07:07 »
Mimochodem, od TEBE to nebyla připomínka jednoho zločinu, od TEBE to byla blbá provokace - to je fakt  :D
No vidiš že ti to jde. Vždyť my se za chvíli shodnem i na tom náboženství (no jako že je prostě fakt že napatří do moderní společnosti)  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #37 kdy: 12. Dubna 2008, 13:48:12 »
Asi nerozumím. Kdy je připomenutí vyvraždění Dejr Jasínu provokací a kdy nikoli? Na čem to závisí? Kdo to posuzuje? Týká se to pouze tohoto konkrétního zločinu a nebo je to obecný úzus? Pokud je to obecný úzus, kdo se na tom usnesl?

Yane, od vas je provokaci i zadost o recept na macesy  ;D Smirte se s tim - my vas bereme jako provokatera a rypala; cela vase historie prispevku na to ukazuje  ;) Ale budte bez obav - i rypalove maji svoje misto ve svete a na Eretzu. A usnesl jsem se na tom ja, prosty admin  :D

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #38 kdy: 12. Dubna 2008, 14:22:38 »
Jednak mi to nevadí...... (do jisté míry je to i důvod proč sem chodit), ale jde mi o to, že i když je to z mé strany rýpání, tak pokud je to seriózní záležitost (a to je), mělo by se na to seriózně reagovat.

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #39 kdy: 12. Dubna 2008, 14:24:14 »
Mimochodem, nevíte, neexistuje někde na webu něco jako vzpomínky bojovníků od Dajr Jasínu?

PS: Zní to jako rýpnutí, ale myslím to seriózně

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #40 kdy: 12. Dubna 2008, 16:12:03 »
Myslíte židovských bojovníků od Dár Jasínu?

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #41 kdy: 12. Dubna 2008, 16:17:59 »
Ano.

Elazar

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #42 kdy: 12. Dubna 2008, 20:52:53 »
Jednak mi to nevadí...... (do jisté míry je to i důvod proč sem chodit), ale jde mi o to, že i když je to z mé strany rýpání, tak pokud je to seriózní záležitost (a to je), mělo by se na to seriózně reagovat.

To si trochu pleteš pojmy s dojmy, ne? Až budeš ty mluvt seriózně (což od tebe nečekám  ;) ), rak pak se dočkáš seriózní rekace - dokud budeš rýpat (a je ejndo do jak moc vážného tématu), budu alespoˇjá (a jak vidím, nejen já) odpovídat vždy jen rýpavě.

Citovat
Mimochodem, nevíte, neexistuje někde na webu něco jako vzpomínky bojovníků od Dajr Jasínu?

https://www.etzel.org.il/english/index.html - to je z druhé strany (pokud ceš znát tu první, tak stačí do googlu napsat "palestinské Lidice" nebo něco podobného

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #43 kdy: 13. Dubna 2008, 11:51:55 »
To je tuším web Irgunu (nebo tak nějak)....... ten znám ještě od Nilberta.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #44 kdy: 13. Dubna 2008, 12:29:45 »
Docela objektivni - jen si to precist, nez clovek zacne vykrikovat hesla. A jsou tam take citaty dokumentu a to jak jiste vite, neni "propaganda". Ono se vselicos da popsat vselijak. Me se take lide ptali "a kolik  padlo v Praze pri bojich v srpnu 68 cechu, kdyz padlo tolik sovetskych vojaku?". Proste dostali informaci a s tou ziji. Stejne jako informace o Dejr Jasin. Krome toho pamatujete, jak v Gaze byl zastrelen palestinsky chlapec v naruci otce, jak cely svet kricel jaci jsou Zidi vrazi a pak vyslo najevo, kdo ho skutecne zabil - palestinsti "bojovnici" tak se to objevilo jako zpravicka a ne jako bombasticka top novinka, takze pro mnoho lidi to zustane tak, palestinske dite zastrelene v naruci otce bidnymi zidy. Tak se dela propaganda, to prece vsichni kdo tady diskutuji vime, bez ohledu na to komu fandime.

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #45 kdy: 13. Dubna 2008, 12:38:55 »
Já ho čet už tehdy. S tou objektivitou bych byl opatrný, přece jen je to přímý účastník konfliktu. Je to jeden ze zdrojů informací. Jako obvykle bude pravda někde uprostřed.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #46 kdy: 13. Dubna 2008, 13:22:54 »
Tak se dela propaganda, to prece vsichni kdo tady diskutuji vime, bez ohledu na to komu fandime.

Tak tak. Tahle slova do kamene tesat. Ještě, že Eretz je velmi seriozní nepropagandistický web. Protože kdybychom se pustili do propagandy, jej... to by se děli věci  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #47 kdy: 13. Dubna 2008, 13:36:32 »
Proc bychom nemeli delat propagandu. Treba zminime, ze zide jsou zdravi protoze basti cesnek, ale jinovercum jsou prodavany neucinne rostlinky. Zvedneme tim export izraelskeho cesneku  ;D Pohrichu by to byl asi cesnek s prichuti Kassamu, o kterych ovsem vime, ze na farmy nedopadaji  :(

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #48 kdy: 13. Dubna 2008, 13:40:20 »
Z toho by se dalo dovodit:

1) izraelský česnek je tak zdravý jen díky raketovým útokům Kassámy
2) nebýt Palestinců, nejsou Izraelci tak zdraví

IMHO skvělá propaganda na Muslimské listy  ;D

Yan

  • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #49 kdy: 13. Dubna 2008, 14:39:59 »
Jistě, právě proto je potřeba občas vytáhnout i ty stinné části historie.......... a někdo to udělat musí.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15