Autor Téma: Dejr Jasín  (Přečteno 61998 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

 • Host
Dejr Jasín
« kdy: 10. Dubna 2008, 20:16:55 »
Takže na základě Elazarovi žádosti (viz níže) zakládám nové vlákno Dejr Jasín.

.......Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam......

Dne 9.4.2008 bylo 60.výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín. Takže pokud k tomu chce někdo něco napsat (většina dosavadních příspěvků je jako OT ve vláknu o Jehudu Lahavovi) pište sem.
Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #1 kdy: 10. Dubna 2008, 20:26:18 »
Tak co bychom tak měli napsat? Stalo se, je to smutné. Dejr Jasín byla strategická obec, bráněná ozbrojenými Araby. Tedy legitimní vojenský cíl. Ovšem pozabíjení civilistů samozřejmě ospravedlnitelné nebylo. I když všech mrtvých jich nebylo 250 ani 350 ani 750, ale něco mezi 107 až 120.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #2 kdy: 10. Dubna 2008, 20:35:31 »
Nutno také zmínit, že Arabové se promptně pomstili, když povraždili 78 židovských lékařů a sester v Jeruzalémě

4. Nisan
Tohoto dne v roce 1948 (tehdy připadl na 13. 4.), byl Araby přepaden konvoj židovského lékařského personálu na cestě do nemocnice Hadasa (Hadassah Hospital) v židovské enklávě na hoře Scopus v Jeruzalémě. Zabito bylo 78 židovských lékařů a zdravotníků. Přepadl odřízl nemocnici od zbytku Izraele a donutil nemocnici Hadasa k přesunu. Následně bylo v roce 1961 otevřeno stejnojmenné lékařské centrum v Ein Kerem. Zařízení na hoře Scopus bylo znovuotevřeno až v roce 1967, kdy byl Jeruzalém opětovně sjednocen.


A to nemluvím o masakru v Kfar Ecion se zhruba stejným počtem mrtvých jako v Dejr Jasín - https://en.wikipedia.org/wiki/Kfar_Etzion_massacreYan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #3 kdy: 10. Dubna 2008, 21:17:22 »
V deníku Právo byl ve středu 9.4.2008 na straně 9 zveřejněn článek Dajr Jásínem začal před 60 lety exodus Palestinců.

« Poslední změna: 10. Dubna 2008, 21:51:25 od Yan »

Elazar

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #4 kdy: 10. Dubna 2008, 21:30:17 »
Takže na základě Elazarovi žádosti (viz níže) zakládám nové vlákno Dejr Jasín.

.......Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam......

Dne 9.4.2008 bylo 60.výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín. Takže pokud k tomu chce někdo něco napsat (většina dosavadních příspěvků je jako OT ve vláknu o Jehudu Lahavovi) pište sem.

Já o nic nežádal, chlapče  ;) To byl pouze návrh, abys prudil jinde.

Ale abys měl radost, tak já k tomu píšu - stalo se, stalo se - soráč soudruzi, je nám líto, ale byla to válka a druhá strana dělala stejná i horší svinstva. A to nemluvím o tom, že zbytek obyvatel Dejr Jásínu byl zachráněn židovskou obcí Givat Šaul. To se na opačné straně nestalo nikdy. Mimochodem, Abu Ghoš je taky strategická vesnice v jeruzalémském koridoru a zničena nebyla, protože její obyvatelé zkrátka zůstali loajální státu, ve kterém žili.

Máš snad ty něco, co bys k tomu napsal, nebo o těhle věcech víš stejné prd jako o většině, ke kterým se tu vyjadřuješ? ;)

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #5 kdy: 10. Dubna 2008, 21:50:18 »
V každym případě to stojí za pozornost. Mimochodem, já tam napsal 1 větu........... vzbudila řadu velmi zajímavých reakcí. Určitě je to věc na kterou by se nemělo zapomenout.

Offline fanuel

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 263
 • Zdravím
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #6 kdy: 10. Dubna 2008, 22:14:51 »
Zdravím,pravdě- podobně -nechápete , že jitříte zbytečně staré rány.Jó valka je svinstvo, ale musím rozlišit loajalitu a nebo zrádcovství, které je běžné. Asi jako vybrat housku na krámě.Arabové si mysleli,že zaženou Izrael do moře.Ale to se přepočítali dnes je situace obdobná ,ještě horší.Socialismus, neokomunismus je medovina, která je vrcholnou formou zla posledních dnů 2018. Vydržet!!!!! Neosocialistická EU a bývalé státy RVHP tak to je bída na bídu, zlo a zase jen zlo.Všichni si dělají naději, že budou dělit Judeu a Samaří, nebo dokonce Stát Izrael.NEBUDOU A NEBUDOU do huby dostanou a co nakradli tak vrátí.Tohle je boj samého (B) a to není legrace. Pro všechny národy to je vážná věc.

                                                                                            Stanek (Fanuel) 

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #7 kdy: 10. Dubna 2008, 22:34:55 »
Pro zajímavost tady shrnu ty reakce na tuto větu: Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.

Vzhledem k tomu, že si nepřipomínáme nijak speciálně například ani masakr v Kfar Ecion (https://en.wikipedia.org/wiki/Kfar_Etzion_massacre), kde zahynulo více lidí, tak nevidím zvláštní důvod se zabývat nějak podrobněji zcela výjimečným případem Dejr Jásín.

Ale to byl přeci jen další z pokusů Yana o provokaci. Na to snad ani netřeba reagovat :)

A když byl Dejr Jásín vyvražděn, jakto, že půlka obyvatel přežila? Když to porovnám s Lidicemi nebo Ležáky nebo zrovna Kfar Ecijon... A připoměl sis to nějak, uronils slzu, zavzpomínal, udělal něco konkrétního nebo jen zase blbě krafeš, abys byl zajímavější? ;)

No kdyz uz jsme u tech vyroci, tak vcera bylo vyroci prepadeni konvoje zidovskych lekaru a zdravotnickeho personalu cestou do nemocnice Har Hazofim, kdy vetsina neprezila. (v r. 1948).
Ale o tom neni treba mluvit. Domnivam se, ze zid, ktery zije a pracuje v Izraeli ma byt k teto zemi loajalni, coz neznamena nekritizovat, ale precejen jsou jiste meze.

Já jsem se jednou byl narozdíl od výše zmíněného tlučhuby na místě Dejr Jásínu a u pamětní desky alespoň podívat - zastávám podobný názor - podporovat Izrael a nezavírat oči před tím, co se stalo, se nevylučuje.

Jenomze Yan je stary rypal, toz to by bylo, aby to nezminil. Chci verit tomu, ze to nemyslel nijak zle a ze je jen tak trochu mimo  ;)

Ale ne Yane, vy přeci nikdy neděláte nic špatně :) Vy jste ani tou poznámkou, která v podstatě vůbec nesouvisí s tématem a je tedy tak trochu off topic, nechtěl rozproudit diskusi, ve které byste se vyžil. :)
Zkuste příště něco méně okatého. Většina zde diskutujících vás již zná. :)

;D ;D ;D Víš co Yane, já se nad tvými příspěvky bavím - ale nedělej prosím ze sebe s prominutím pitomce, ok?
Prostě jsi připsal větu, která byla totálně off topic - nijak nesouvisí se zoominým příspěvkem, už vůbec nesouvisí s článkem o Jehudovi Lahavovi a už vůbec nesuvisí s Jehudou Lahavem samotným, kvůli kterému by tento thread založen. Prostě jen plkáš, přiznej si to. Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam si poplač dle libosti (i když se osobně domnívám, že ti o utrpení těch lidí ani trochu nejde a jsi jen obyčejný pozér, co se nudí a chce si rýpnout).

Já bych to neviděl tak černě. Berme to tak, že Yan nás upozornil, o čem bude psát náš oblíbený web Zoufalec zítra  ;)

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #8 kdy: 10. Dubna 2008, 22:37:18 »
Jen bych pro hnidopichy upozornil že ty poslední 3 příspěvky se tam objevily po mé následné reakci....... nicméně se vážou k tématu.

Elazar

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #9 kdy: 10. Dubna 2008, 22:57:19 »
A chybí tam ty tvoje perly. Na ty jsi taky nějak zapoměl.


Hele Yane tady je seznam událostí, které připadají na 9. duben. Můžeš nějak dokázat, že jsi Dejr Jásín nevytáhl ze všech těch dat jenom jako provokaci, za kterou jsi schytal zaslouženou spršku?  ;)

Events
193 - Septimius Severus is proclaimed Roman Emperor by the army in Illyricum (in the Balkans).
475 - Byzantine Emperor Basiliscus issues a circular letter (Enkyklikon) to the bishops of his empire, supporting the Monophysite christological position.
1241 - Battle of Liegnitz: Mongol forces defeat the Polish and German armies.
1413 - Henry V is crowned King of England.
1440 - Christopher of Bavaria is appointed King of Denmark.
1682 - Robert Cavelier de La Salle discovers the mouth of the Mississippi River, claims it for France and names it Louisiana.
1865 - American Civil War: Robert E. Lee surrenders the Army of Northern Virginia (26,765 troops) to Ulysses S. Grant at Appomattox Courthouse, Virginia, effectively ending the war.
1867 - Alaska purchase: Passing by a single vote, the United States Senate ratifies a treaty with Russia for the purchase of Alaska.
1909 - The U.S. Congress passes the Payne-Aldrich Tariff Act.
1916 - World War I: The Battle of Verdun - German forces launch their third offensive of the battle.
1917 - World War I: The Battle of Arras - the battle begins with Canadian forces executing a massive assault on Vimy Ridge.
1937 - The Kamikaze arrives at Croydon Airport in London - it is the first Japanese-built aircraft to fly to Europe.
1939 - Marian Anderson sings at the Lincoln Memorial, after being denied the right to sing at the Daughters of the American Revolution's Constitution Hall.
1940 - World War II: Germany invades Denmark and Norway.
1942 - World War II: The Battle of Bataan/Bataan Death March - United States forces surrender on the Bataan Peninsula. The Japanese Navy launches an air raid on Trincomalee in Ceylon (Sri Lanka); Royal Navy aircraft carrier HMS Hermes and Royal Australian Navy Destroyer HMAS Vampire are sunk off the island's east coast.
1945 - World War II: The German pocket battleship Admiral Scheer is sunk.
1945 - World War II: The Battle of Königsberg, in East Prussia, ends.
1945 - The United States Atomic Energy Commission is formed.
1947 - The Glazier-Higgins-Woodward tornadoes kill 181 and injure 970 in Texas, Oklahoma, and Kansas.
1947 - The Journey of Reconciliation, the first interracial Freedom Ride begins through the upper South in violation of Jim Crow laws. The riders wanted enforcement of the United States Supreme Court's 1946 Irene Morgan decision that banned racial segregation in interstate travel.
1948 - Jorge Eliécer Gaitán's assassination provokes a violent riot in Bogotá (the Bogotazo), and a further ten years of violence in Colombia (La violencia).
1948 - Massacre at Deir Yassin.
1952 - Hugo Ballivian's government is overthrown by the Bolivian National Revolution, starting a period of agrarian reform, universal suffrage and the nationalisation of tin mines
1953 - Warner Brothers premieres the first 3-D film, entitled House of Wax.
1957 - The Suez Canal in Egypt is cleared and opens to shipping.
1959 - Mercury program: NASA announces the selection of the United States' first seven astronauts, whom the news media quickly dub the "Mercury Seven".
1967 - The first Boeing 737 (a 100 series) makes its maiden flight.
1969 - The "Chicago Eight" plead not guilty to federal charges of conspiracy to incite a riot at the 1968 Democratic National Convention in Chicago, Illinois.
1969 - The first British-built Concorde 002 makes its maiden flight from Filton to RAF Fairford.
1975 - The first game of the Philippine Basketball Association, the second oldest professional basketball league in the world.
1991 - Georgia declares its independence from the Soviet Union.
1992 - A U.S. Federal Court finds former Panamanian dictator Manuel Noriega guilty of drug and racketeering charges. He is sentenced to 30 years in prison.
1992 - John Major's Conservative Party wins an unprecedented fourth general election victory in the United Kingdom.
1999 - Ibrahim Baré Maïnassara, President of Niger, is assassinated.
2003 - 2003 invasion of Iraq: Baghdad, Iraq falls to American forces.
2005 - His Royal Highness Charles, Prince of Wales marries Camilla Parker Bowles.

Births
1336 - Tamerlane (Timur), Central Asian, Turkic conqueror (d. 1405)
1498 - John, Cardinal of Lorraine, French churchman (d. 1550)
1597 - John Davenport, Connecticut pioneer (d. 1670)
1634 - Albertine Agnes of Nassau, Regent of Friesland, Groningen and Drenthe (d. 1696)
1648 - Henri de Massue, Marquis de Ruvigny, 1st Viscount Galway, French soldier and diplomat (d. 1720)
1649 - James Scott, 1st Duke of Monmouth, illegitimate son of Charles II of Great Britain (d. 1685)
1680 - Philippe Néricault Destouches, French dramatist (d. 1754)
1686 - James Craggs the Younger, British politician (d. 1721)
1691 - Johann Matthias Gesner, German classical scholar (d. 1761)
1757 - Edward Pellew, 1st Viscount Exmouth, British admiral (d. 1833)
1770 - Thomas Johann Seebeck, German physicist (d. 1831)
1773 - Étienne Aignan, French writer (d. 1824
1794 - Theobald Boehm, German inventor of the modern flute (d. 1881)
1806 - Isambard Kingdom Brunel, British engineer (d. 1859)
1821 - Charles Baudelaire, French poet (d. 1867)
1830 - Eadweard Muybridge, English-born photographer and motion picture pioneer (d. 1904)
1835 - King Léopold II of Belgium (d. 1909)
1865 - Erich Ludendorff, German general in World War I (d. 1937)
1867 - Chris Watson, third Prime Minister of Australia (d. 1941)
1872 - Léon Blum, French prime minister (d. 1950)
1882 - Frederick Francis IV, Grand Duke of Mecklenburg-Schwerin, (d. 1946)
1888 - Sol Hurok, Russian-born impresario (d. 1974)
1889 - Efrem Zimbalist, Russian violinist (d. 1985)
1895 - Michel Simon, French actor (d. 1975)
1897 - John B. Gambling, American radio talk-show host (d. 1974)
1898 - Curly Lambeau, American football coach, executive (d. 1965)
1898 - Paul Robeson, American singer and activist (d. 1976)
1903 - Ward Bond, American actor (d. 1960)
1904 - Sharkey Bonano, American musician (d. 1972)
1905 - J. William Fulbright, U.S. Senator from Arkansas (d. 1995)
1906 - Antal Dorati, Hungarian conductor (d. 1988)
1906 - Rafaela Aparicio, Spanish actress (d. 1996)
1908 - Victor Vasarely, Hungarian-born painter (d. 1997)
1910 - Abraham Ribicoff, American politician (d. 1998)
1912 - Lew Kopelew, Russian author (d. 1997)
1915 - Daniel Johnson, Sr., Quebec politician (d. 1968)
1917 - Johannes Bobrowski, German lyricist and writer (d. 1965)
1917 - Brad Dexter, American actor (d. 2002)
1918 - Jørn Utzon, Danish architect
1919 - J. Presper Eckert, American computer pioneer (d. 1995)
1921 - Jean-Marie Balestre, French motorsports official (FIA) (d. 2008)
1921 - Frankie Thomas, American actor (d. 2006)
1922 - Carl Amery, German writer (d. 2005)
1926 - Hugh Hefner, American editor and publisher, founder of Playboy
1928 - Tom Lehrer, American musician and mathematician
1928 - Paul Arizin, American basketball player (d. 2006)
1930 - F. Albert Cotton, American chemist (d. 2007)
1930 - Nathaniel Branden, Canadian psychotherapist
1931 - Richard Hatfield, Canadian politician (d. 1991)
1932 - Jim Fowler, American zoologist
1932 - Armin Jordan, Swiss conductor (d. 2006)
1932 - Carl Perkins, American musician (d. 1998)
1932 - Cheeta, chimpanzee actor
1933 - Jean-Paul Belmondo, French actor
1934 - Bill Birch, New Zealand politician
1935 - Avery Schreiber, American actor (d. 2002)
1937 - Marty Krofft, Canadian children's television producer
1938 - Viktor Chernomyrdin, Russian politician
1939 - Michael Learned, American actress
1940 - Jim Roberts, Canadian ice hockey player
1941 - Kaye Adams, American country singer
1941 - Chu Song-woong, Korean stage actor (d. 1985)
1942 - Brandon De Wilde, American actor (d. 1972)
1943 - Terry Knight, American music promoter (d. 2004)
1945 - Peter Gammons, American baseball journalist
1945 - Steve Gadd, American session drummer
1946 - David Webb, English football player and coach
1948 - Jaya Bachchan, Indian actress
1953 - Hal Ketchum, American musician
1954 - Dennis Quaid, American actor
1954 - Iain Duncan Smith, British politician
1955 - Joolz Denby, English poet and novelist
1955 - Kate Heyhoe, American food writer
1956 - Miguel Ángel Russo, Argentine footballer
1957 - Seve Ballesteros, Spanish golfer
1957 - Brian Alexander, British broadcaster
1957 - Martin Margiela, Belgian fashion designer
1961 - Mark Kelly, British keyboard player (Marillion)
1962 - Imran Sherwani, British field hockey player
1963 - Marc Jacobs, American fashion designer
1963 - Joe Scarborough, American television personality
1964 - Rick Tocchet, Canadian ice hockey player
1964 - Rob Awalt, American football player
1964 - Soyo Oka, Japanese musician
1965 - Jeff Zucker, American television executive
1965 - Paulina Porizkova, Czechoslovakian-born actress and supermodel
1965 - Jay Wesley Neill, American convicted murderer (d. 2002)
1965 - Mark Pellegrino, American actor
1966 - Cynthia Nixon, American actress
1967 - Alex Kahn, American artist
1970 - Mike Barz, American meteorologist and TV anchor
1971 - Peter Canavan, Gaelic footballer
1971 - Jacques Villeneuve, French-Canadian race car driver
1971 - Austin Peck, American actor
1974 - Jenna Jameson, American porn star
1974 - Andrew Hansen, Australian Comedian The Chaser
1974 - Alexander Pichushkin, Russian serial killer
1975 - Robbie Fowler, English footballer
1975 - David Gordon Green, American filmmaker
1977 - Gerard Way, American musician (My Chemical Romance)
1978 - Jorge Andrade, Portuguese footballer
1978 - Rachel Stevens, English singer (S Club)
1978 - Vesna Pisarović, Croatian singer
1979 - Albert Hammond, Jr., American guitarist (The Strokes)
1979 - Katsuni, French porn star
1979 - Keith Nobbs, American actor
1979 - Keshia Knight Pulliam, American actress
1980 - Yoanna House, American model
1980 - Jerko Leko, Croatian footballer
1981 - Milan Bartovič, Slovak ice hockey player
1981 - Eric Harris, Columbine High School shooter (d. 1999)
1981 - Ireneusz Jeleń, Polish footballer
1981 - Dennis Sarfate, American baseball player
1982 - Jay Baruchel, Canadian actor
1982 - Carlos Hernández, Costa Rican footballer
1984 - Linda Chung, Hong Kong actress and singer
1984 - Adam Loewen, Canadian baseball player
1985 - Yamashita Tomohisa, Japanese singer News
1986 - Brian Larsen, American musician and record producer
1986 - Leighton Meester, American actress
1987 - Jesse McCartney, American actor and singer
1987 - Jarrod Mullen, Australian rugby league footballer
1990 - Kristen Stewart, American actress
1998 - Elle Fanning, American Actress

Deaths
93 - Yuan An, Minister over the Masses of the Han dynasty
491 - Zeno, Byzantine Emperor
715 - Pope Constantine
1024 - Pope Benedict VIII
1137 - William X, Duke of Aquitaine (b. 1099)
1483 - King Edward IV of England (b. 1442)
1484 - Edward of Middleham, Prince of Wales (b. 1473)
1492 - Lorenzo de' Medici, Italian statesmen (b. 1449)
1553 - François Rabelais, French writer
1557 - Mikael Agricola, Finnish scholar (b. ca. 1510)
1626 - Sir Francis Bacon, English philosopher, statesman, and essayist (b. 1561)
1654 - Matei Basarab, Prince of Wallachia (b. 1588)
1693 - Roger de Rabutin, Comte de Bussy, French writer (b. 1618)
1747 - Simon Fraser, 11th Lord Lovat, Scottish clan chief
1754 - Christian Wolff, German philosopher (b. 1679)
1761 - William Law, British minister (b. 1686)
1804 - Jacques Necker, French statesman (b. 1732)
1806 - William V of Orange, Stadtholder of the Dutch Republic (b. 1748)
1876 - Charles Goodyear, American politician (b. 1804)
1889 - Michel Eugène Chevreul, French chemist (b. 1786)
1909 - Helena Modrzejewska, Polish-American actress (b. 1840)
1917 - James Hope Moulton, British scholar of Classical Greek (b. 1863)
1936 - Ferdinand Tönnies, German sociologist (b. 1855)
1940 - Mrs. Patrick Campbell, British actress (b. 1865)
1944 - Evgeniya Rudneva, Russian World War II heroine (b. 1920)
1945 - Wilhelm Canaris, German Admiral (b. 1887)
1945 - Dietrich Bonhoeffer, German theologian (b. 1906)
1945 - Georg Elser, failed assassin of Hitler (b. 1903)
1948 - George Carpenter, Australian Salvation Army general (b. 1872)
1948 - Jorge Eliécer Gaitán, Colombian politician (b. 1903)
1951 - Vilhelm Bjerknes, Norwegian physicist (b. 1862)
1959 - Frank Lloyd Wright, American architect (b. 1867)
1961 - King Zog of Albania (b. 1895)
1963 - Eddie Edwards, American jazz trombonist (b. 1891)
1970 - Gustaf Tenggren, Swedish illustrator (b. 1896)
1976 - Dagmar Nordstrom, American composer, pianist (b. 1903)
1976 - Phil Ochs, American singer (b. 1940)
1978 - Clough Williams-Ellis, Welsh architect (b.1883)
1982 - Wilfrid Pelletier, French Canadian conductor (b. 1896)
1988 - Brook Benton, American singer (b. 1931)
1988 - David Prater, American singer (Sam & Dave) (b. 1937)
1991 - Martin Hannett, record producer (b. 1948)
1996 - Richard Condon, American novelist (b. 1915)
1996 - James W. Rouse, American real estate developer, activist, and philanthropist (b. 1914)
1997 - Helene Hanff, American writer (b. 1916)
1997 - Mae Boren Axton, American singer and songwriter (b. 1914)
1998 - Tom Cora, American cellist and composer (b. 1953)
1999 - Ibrahim Baré Maïnassara, Niger politician and general (b. 1949)
2001 - Willie Stargell, American baseball player (b. 1940)
2002 - Leopold Vietoris, Austrian mathematician (b. 1891)
2002 - Pat Flaherty, American racecar driver (b. 1926)
2006 - Billy Hitchcock, American baseball player, coach, and official (b. 1916)
2006 - Vilgot Sjöman, Swedish writer and film director (b. 1924)
2007 - Egon Bondy, Czech philosopher and writer (b. 1930)

Holidays and observances
Araw ng Kagitingan (Day of Valor, celebrated as Bataan Day in Bataan) in the Philippines.
Desan and companions
Saint Waltrudis

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #10 kdy: 11. Dubna 2008, 00:06:25 »
to Eleazar: já nehodlám nic dokazovat, nemam pro to důvod. Prostě jsem napsal že na 9.4. připadá výročí vyvraždění vesnice Dajr Jasín, což je pravda. To že ti to připomenutí vadí je tvůj problém.

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #11 kdy: 11. Dubna 2008, 00:10:13 »
A ještě pro hnidopicha....... (Kdo uhodne koho mám na mysli?) doplním své 2 příspěvky z vlákna o Lahavovi.

No, ony se ty články připravují s jistým předstihem, to byla pouze náhoda. Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.

Já to samozřejmě nijak zle nemínil. Stalo se to (to je neoddiskutovatelné), výročí bylo 9.4. (což je také neoddiskutovatelné), zoom se pozastavil nad souvislostí toho dne (s něčím jiným), tož jsem to připoměl.......... předpokládal jsem že se to může......... Nebo jsem snad udělal něco špatně?  :o

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #12 kdy: 11. Dubna 2008, 00:14:05 »
Ale je mi jasný, že když někdo tady připomene to že byla Izraelci vyvražděna arabská vesnice, tak (byť je to skutečnost) jedná se zde o velký prohřešek a člověk za to jak napsal Eleazar (cituji) schytal zaslouženou spršku (konec citace).

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 626
 • Pohlaví: Mužské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #13 kdy: 11. Dubna 2008, 08:52:58 »
Yane, chovate se jak malej. Co vam v reakcich schazi ? Odsouzeni zabiti civilistu tu bylo. Pripomenuti, ze byla valka tu bylo. Nikdo tu netvrdil, ze se v Dar Jasinu nic nestalo. Co JESTE chcete ? Abychom tu ronili krokodyli slzy ? Nebo se mame dat sborove k Shalom Achshav ? Vy se v tom, s odpustenim, rypate jako hovnival ve sve kulicce.

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #14 kdy: 11. Dubna 2008, 09:46:21 »
Ale mě přece nic neschází. Vezměme to chronologicky:

1.Já jsem napsal jedinou větu, kde jsem uvedl že 9.4. je výročí vyvrazdění vesnice Dajr Jasín. NIC VÍC! Na to přišla sprška reakcí, mimo jiné i tvá (z níž cituji) ....Chci verit tomu, ze to nemyslel nijak zle a ze je jen tak trochu mimo (konec citace).

2. Tak jsem se podivil "co jsem udělal špatně".

3. Elazar mi poradil abych založil vlákno a Dajr Jasínu, neboť ve vláknu o Lahavovi jsem off-topic.

4. Dal jsem na jeho doporučení a to vlákno jsem založil.

5. Dal jsem sem foto jednoho středečního článku z novin a pro zjednodušení sem doplnil citace vyjádření k Dajr Jasínu z vlákna o Lahavovi, aby to bylo pohromadě.

Tak mi tady najdi něco kde píšu že po vás něco chci.
Všimni si, že kromě té jedné věty a jednoho podivení, jsem se v tom vůbec nijak nerýpal. Tohle vlákno by třeba bez Elazara vůbec nevzniklo. To a moje příspěvky do něj jsou vlastně až následnou reakcí na jeho návrhy či žádost o důkazy (cituji) ...Můžeš nějak dokázat, že jsi Dejr Jásín nevytáhl ze všech těch dat jenom jako provokaci..... (konec citace).

PS: všimni si, že i tohle je reakce na tvoji výtku.
« Poslední změna: 11. Dubna 2008, 09:54:59 od Yan »

Elazar

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #15 kdy: 11. Dubna 2008, 09:58:49 »
Yane, a proč jsi to napsal do diskuze, která s tím vůbec nesouvisí a vůbec se toho netýkala?  :D Nebo u piva či fotbalu svým kamarádům také jen tak mezi řečí říkáš, co za výročí připadlo na tento den?  ;D

A bude nějaké pěkné výročí na dnešek?  ;D

Nikdo tady přece nepopírá, že se to stalo, a dokonce to bylo odsouzeno, tak o co jde? Myslím, že Vader to shrnul dostatečně. Ty sám o těchto věcech ani historii nic nevíš a jen cinicky využíváš tento masakr a jeho oběti k provokování. Ale je pravda, že k ničemu jinému tady nejsi, takže už jsme si na to mohli zvyknout, což už bylo rovněž řečeno ;)

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #16 kdy: 11. Dubna 2008, 10:23:26 »
Abych předešel nařčení že se "v tom rýpu", tak bych rád zdůraznil že je to zase reakce na předchozí příspěvek.

Yane, a proč jsi to napsal do diskuze, která s tím vůbec nesouvisí a vůbec se toho netýkala?  :D Nebo u piva či fotbalu svým kamarádům také jen tak mezi řečí říkáš, co za výročí připadlo na tento den?  ;D

Takže, stačí se podívat do začátku vlákna o Lahavovi. To bylo tak: zoom založil to vlákno a ve svém prvním příspěvku uvedl
......To ze clanek vysel den po te, kdy  palestici zavrazdili dva pracovnici prekladiste v Gaze je podle me skandalni.
no a na to jsem já napsal
No, ony se ty články připravují s jistým předstihem, to byla pouze náhoda. Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.
Prostě jsem si uvědomil že na ten inkriminovaný den o kterym v nějakých souvislostech psal zoom připadá i výročí vyvraždění Dajr Jasínu. Tak jsem to tam napsal a nijak jsem to nemínil dále rozpitvávat. Takže jak vidíš ten důvod vlastně vznikl jako jakási reminiscence na to datum při čtení příspěvku zooma. Přišly na to celkem korektní reakce (Scooolie), reakce poněkud zvláštní (Vader třeba napsal že jsem mimo mísu - jako že jsem se splet v datu??) i reakce mě rovnou označující za provokatéra (Samuel). No a pak už to šlo vlastní cestou. Hele, kdyby tady na fóru bylo jasně napsáno, že je ZDE zakázáno zmiňovat vyraždění Dajr Jasínu, tak já jakožto disciplinovaný účastník zdejší diskuze bych tohle pravidlo rozhodně neporušil. Jelikož jsem takovýto zákaz zde nezaregistroval, tak jsem to zmínil (samozřejmě slušnou formou).
Pokud jde o ty data, a to proč mě napad zrovna ten Dajr Jasín, to je otázka. Prostě to datum znám. Všechna čest Keshia Knight Pulliam, ale na její výročí které (jak správně uvádíš) na tento den také připadá jsem si opravdu ale opravdu nevzpoměl.

Mimochodem, i kdyby to byla provokace, tak určitě byla napsaná slušnou formou. A proč vám to vlastně vadí?
« Poslední změna: 11. Dubna 2008, 10:27:00 od Yan »

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #17 kdy: 11. Dubna 2008, 10:28:58 »
Přátelé, co se věnovat něčemu smysluplnějšímu než debatě na téma "Rýpe či nerýpe Yan?"  ;D ?

Berme to tak, že Yan položil nějakou otázku, o té se debatuje. Jeho úmysly kalé či nekalé bych nechal stranou,  protože je jedno, proč se ptal.

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #18 kdy: 11. Dubna 2008, 10:33:07 »
Tak teď si zahraju na hnidopicha já. Já jsem žádnou otázku nepoložil. Já pouze zmínil ono výročí. Nic víc (tedy pokud nemáš na mysli tu otázku proč vám to vlastně vadí?).
« Poslední změna: 11. Dubna 2008, 10:35:18 od Yan »

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #19 kdy: 11. Dubna 2008, 10:36:54 »
 ;D Nevadí, nevadí. Jak už jsem uvedl včera, beru to na vědomí. Ale nehodlám tomu věnovat víc času, protože se nevěnuji ani jiným násilnostem z té doby, rozsahem srovnatelným.

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #20 kdy: 11. Dubna 2008, 10:41:07 »
No dyť jo, taková reakce je naprosto vpořádku. Hele mě bylo jasný, že zmínka o Dajr Jasínu vyvolá malé pozdvižení, ostatně proto jsem jí tam napsal, no a někdo to těžce rozdejchával.

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 626
 • Pohlaví: Mužské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #21 kdy: 11. Dubna 2008, 10:49:18 »
Dejch..dejch... Slysite ten slavny dech zpoza cerne masky ?  ;D ;D

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #22 kdy: 11. Dubna 2008, 10:53:16 »
éééééééé? ..............mimochodem, jak jsi to myslel s tím že jsem mimo mísu? K tomu vyvražděí Dajr Jasínu došlo 9.4. nebo ne?

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 626
 • Pohlaví: Mužské
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #23 kdy: 11. Dubna 2008, 10:57:03 »
Mimo misu = out of misa = off topic  8)

Yan

 • Host
Re: Dejr Jasín
« Odpověď #24 kdy: 11. Dubna 2008, 11:04:06 »
jo ták, tak ono šlo o OT, tak to jo. Ale sem to patří, teď už je to v pořádku.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15